1. Ana sayfa
  2. Diziler
  3. Yüksek IMDB Puanına Sahip en iyi 10 Süper Kahraman Dizisi

Yüksek IMDB Puanına Sahip en iyi 10 Süper Kahraman Dizisi

Daredevil'den Punisher'e an iyi süper kahraman dizileri.

«

Genelde çizgi roman karakteri olan yüksek IMDB puanına sahip en iyi 10 süper kahraman dizisi listemiz ile birlikteyiz.

Süper kahraman karakterlerinin bazılarının bu süper güçleri doğuştan bazılarının ise sonradan kazanılmıştır. Süper kahramanların ortak özellikleri kötülere karşı savaşmaları ve insanlığa ettikleri hizmetlerdir.

Son zamanlarda o oadar çok süper kahraman dizisi yada filmi ortaya çıktı ki hangisini takip edeceğimizi şaşırdık. Bunca karmaşa içerisinde bu makalemizde izlenebilecek yüksek puana sahip süper kahraman dizilerini bir araya getirdik.

Daredevil

En iyi Süper Kahraman Dizileri

IMDB : 8,7

Oyuncular : Charlie Cox, Vincent D’Onofrio, Deborah Ann Woll

New York’un Hell’s Kitchen bölgesinde geçen hikayede, Matt Murdock çocukluk yıllarında radyoaktif bir kaza geçirerek görme duyusunu kaybeder ama hala etrafındaki şeylerin şeklini ve yerini tespit edebiliyordur. Oğlunun başına gelenlerden kendini suçlayan eski boksör babası ise işinden ayrılır ve kendini boksa verir. Bu arada bir dövüş sırasında mafya tarafından öldürülür. Babasının intikamını almak isteyen Matt Murdock/Daredevil gündüzleri avukat olarak adaletle savaşırken geceleri ise Daredevil olarak Hell’s Kitchen’da suçlularla savaşır.

Titans

En iyi Süper Kahraman Dizileri

IMDB : 8.3

Oyuncular :Teagan Croft, Brenton Thwaites, Anna Diop

Nightwing (eski Batman’deki ilk Robin) liderliğindeki genç süper kahramanlardan oluşan bir ekip, kötülük ve diğer tehlikelere karşı savaşmak üzere.
Eski bir sirk çalışanı olan Grayson, anne-babasının ölümünden sonra Batman’in himayesine alınmış ve suçlularla mücadele etmek için eğitilmiştir. Grayson, “Nightwing” olarak Batman’in gölgesinden çıkacak ve Starfire (Anna Diop), Raven (Teagan Croft), Beast Boy (Ryan Potter) ve pek çok başka süper kahramanın içinde bulunduğu yeni ve korkusuz bir “Titans” takımının başına geçecektir.

The Flash

En iyi Süper Kahraman Dizileri

IMDB : 7.9

Oyuncular : Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker

Geçmişinde büyük bir trajedi yaşamış Barry Allen, Central City Polis Birimi’nde çalışan ve suçluların arkalarında bıraktıkları ipuçlarını toplayan bir adli laboratuvar asistanıdır. Talihsiz bir yıldırım kazası yaşamasının ardından süper hız gücüne sahip olan Barry, Flash kimliğine bürünür ve kötü adamları adalete teslim etmeyi kendine görev edinir!

Arrow

En iyi Süper Kahraman Dizileri

IMDB : 7.7

Oyuncular : Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey

Zengin iş adamı uçakla seyahati sırasında öldüğü sanılan bir kaza haberiyle tüm medyada bildirirlir. Fakat zengin iş adamı Oliver Queen uçağının düştüğü adada uzun süre yaşam mücadelesi vermiştir. Tam 5 yıl boyunca kimsesiz ve yapayalnız adada hayatını devam ettiren Oliver döndüğünde oldukça azimli ve hırslı bir adama dönüşmüştür. Geçmişte bir çok günah işleyen Oliver Queen tanrıya olan borcunu ve insanlığa olan fedakarlığı ortaya koyup kendisine Arrow karakterini yaratacaktır.

Supergirl

En iyi Süper Kahraman Dizileri

IMDB : 7.5

Oyuncular :Melissa Benoist, Mehcad Brooks, Chyler Leigh

Bir çizgi romandan uyarlanarak ekranlara taşınan Supergirl, Superman’in kuzeni olan Kara Zor-El’in başından geçen olayları ele almaktadır. Öyle ki Krypton gezegenin de büyük bir felaket yaşanmaya başlamıştır. Felaketin üstesinden gelecek kadar zeki bilim adamına sahip olmaması ise gezegen’in en büyük şanssızlıklarından olacaktır. Bu nedenle halk yaşanan felaketin arından dünyaya kaçan süper kahramanın nerede olduğunu araştırmaya koyulur.

DC’s Legends of Tomorrow

En iyi Süper Kahraman Dizileri

IMDB : 6.9

Oyuncular : Brandon Routh, Caity Lotz, Amy Louise Pemberton

Süper kahramanların dünyaya yeterli olmadığı zamanlarda efsanelere ihtiyaç vardır. Geleceği gören ve umutsuzca olacakları engelleme çabasındaki zaman yolcusu Rip Hunter kahramanlardan ve kötü adamlardan oluşan, birbirinden çok farklı bir grup insanı bir araya toplamak ister. Kendisi sadece geleceği değil, aynı zamanda bütün zaman çizgisini tehlikeye atan, durdurulamaz bir tehdidi birlikte ortadan kaldırmaya ikna etmek için görevlendirilmiştir. Bu uyumsuz ekip, daha önce hiç görmedikleri ölümsüz bu tehdidi bozguna uğratabilecek midir?

Gotham

En iyi Süper Kahraman Dizileri

IMDB : 7.9

Oyuncular :Ben McKenzie, Jada Pinkett Smith, Donal Logue

The Punisher

En iyi Süper Kahraman Dizileri

IMDB : 8.6

Oyuncular : Jon Bernthal, Amber Rose Revah, Ebon Moss-Bachrach

Karısının ve çocuklarının öldürülmesiyle intikam yolculuğuna çıkan Frank Castle’ın hikayesini odağına alan Marvel’s The Punisher’da Castle, New York’un yeraltı dünyasına dair karanlık bir komployla yüzleşecek. İntikam için çıktığı bu yolda “The Punisher”a dönüşen Castle, artık sadece kendi ailesini değil, çok daha fazla insanı etkileyen adaletsizlikleri çözmek için göreve hazır!

The Gifted

En iyi Süper Kahraman Dizileri

IMDB : 7.6

Oyuncular : Stephen Moyer, Amy Acker, Sean Teale

X-Men filmleri ile aynı örgüye sahip olan Gifted; banliyöde yaşayan bir ailenin, çocuklarının mutant güçleri olduğunu bir anda öğrenince değişen hayatlarını anlatıyor. Mutantların güvensizlik ve korkuyla muhattap olduğu dünyada, mutantların oluşturduğu bir topluluk; mutantların insanlarla beraber yaşaması için uğraş vermektedir. Düşmanca davranan hükümetten kaçmaya çalışan aile; mutantların oluşturduğu yer altı ağına katılır ve hayatta kalabilmek için savaşmaya başlar.

Black Lightning

En iyi Süper Kahraman Dizileri

IMDB : 6.4

Oyuncular : Cress Williams, China Anne McClain, Nafessa Williams

DC evrenindeki ilk büyük siyahi süper kahraman olma özelliği taşıyan Black Lightning, yıllarca kimliğini saklayan Jefferson Pierce’in kızını geri kazanmak için süper kahraman kostümünü yeniden giymesini anlatıyor. Black Lightning Black Lightning, yıllarca kimliğini saklayan Jefferson Pierce’in kızını geri kazanmak için süper kahraman kostümünü yeniden giymesini anlatıyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.