«

Animasyon çizgi filmler filmler sadece çocuklara hitap etmiyor. Bixe bu yazımızda sadece yetişkinlerin izleyebileceği +18 animasyon dizileri listesi sunacağız.

Galaksiler arası hikayeler, konuşan hayvanlar, sıradan kabul edilen oldukça tuhaf olaylar, birbirinden zeki karakterler, icatlar, mucitler…

Bojack Horseman

yetişkin animasyon dizisi -

IMDB:8.5

Oynadığı dizinin yayından kaldırılmasının üstünden 18 yıl geçtikten sonra, yani günümüzde, Hollywood’da yaşayan BoJack Horseman eski şöhretini kaybetmiş, her şeyden şikayet eden ve renkli renkli kazaklar giyen biri haline gelmiştir. Kendi kişisel buhranlarını insan olan arkadaşı Todd ve bir kedi olan eski sevgilisi Prenses Caroline ile beraber atlatmaya çalışmaktadır.

Rick and Morty

+18 Animasyon Diziler

IMDB:9.3

Ailesini bilinmeyen bir zamanda bilinmeyen sebeplerden terk eden çılgın bilim adamı Rick Sanchez yıllar sonra geri döner. Kızı Beth, onun kocası Jerry ve çocukları Summer ve Morty ile birlikte yaşamaya başlar.

Rick bir dahidir, yıllar önce alternatif evrenlere ve farklı gerçekliklere gidebileceği bir portal tabanca icat etmiştir. Bununla sonsuz sayıda farklı gerçekliğe yolculuk edebilmektedir. Bu yolculuklarında kendisine hemen hemen her zaman kafası yavaş çalışan ergen torunu Morty eşlik eder.

Final Space

+18 Animasyon Diziler

IMDB : 8.5

Orjinal olarak TBS kanalında yayınlanmış, sonradan uluslararası olarak yayın hakkını Netflix’in aldığı dizi 10 bölümden oluşuyor.

Kendi çevresinde ünlü bir astronot olan Garry Mooncake adında bir yardımcısıyla gezegenleri yok etmeye karar vermişlerdir. Evrenin teoride bittiği ve gerçekte var olduğunu gizleyenlere karşıda büyük bir savaş olacaktır. Tüm gizemleri ortaya çıkarmak isteyen bir grup ve tüm gizemini saklamak isteyen diğer grup arasında amansız bir savaş gerçekleşecektir

Big Mouth

+18 Animasyon Diziler

IMDB:8.1

Gerçek hayatta çok yakın arkadaş olan, ünlü komedyen Nick Kroll ile Family Guy‘ın senaristlerinden Andrew Goldberg imzalı, sürreal bir animasyon dizisi geliyor: Big Mouth! İkilinin ergenlik döneminde yaşadıklarını ekrana taşıyacak olan dizi, kaliteli yapımları bünyesinde barındıran Netflix’te izleyici karşısına çıkacak.

Dilbert

+18 Animasyon Diziler

IMDB:7.3

Scott Adams’ın çalışma hayatını makaraya almak amacıyla yarattığı çizgi karakter Dilbert iş dünyasını şekillendiriyor. Çalışanlar Dilbert ve çevresinde kendisinden bir şeyler buluyor, yöneticiler Dilbert’ten çıkardıkları dersler sayesinde verimliliği ve performansı artırıyor.

King of the Hill

+18 Animasyon Diziler

IMDB:7.3

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde geçen dizi, orta ekonomik sınıfa mensup bir ailenin mütevazi yaşantısını sitcom türünde anlatıyor.

F is for Family

+18 Animasyon Diziler

IMDB:8.0

Murphy ailesi 70’li yılların geleneklerini en azından o dönemi yeniden yaşamak ister. Dönemin hippi modası, müzik tarzı, aile arasındaki ilişkiler hatta yemek tarzı bile oldukça farklıdır. Frank ne kadar o dönemleri özlemiş olsa da eşi ve çocukları modern çağda ayak uydurmak ister.

Bob’s Burgers

+18 Animasyon Diziler

IMDB:8.1

En iyi komedi animasyon dizileri listemizdeki Loren Bouchard’ın yaratıcısı olduğu Bob’s Burgers, hepsi birbirinden farklı ve çılgın karakterler olan Belcher ailesinin fertlerini konu ediyor.

Archer

+18 Animasyon Diziler

IMDB:8.7

Uluslararası bir casus ajansı olan ISIS’te global sorunlar iyi eğitimli çalışanların birbirlerinin kafasını karıştırmak, birbirlerini ezmek ve ihanet etmek için kullandıkları fırsatlardır. Tüm bunların merkezinde ise usta casus Sterling Archer vardır. Archer baskın annesi ve aynı zamanda patronu Malory ile birlikte çalışmaktadır. Archer bir yandan da eski kız arkadaşı Ajan Lana Kane ve onun yeni erkek arkadaşı ISIS müfettişi Cyril Figgis ile uğraşmak zorundadır.

Beavis and Butt-Head

+18 Animasyon Diziler

IMDB:8.7

Dizi sosyallikten yeterince nasibini alamamış, heavy metal ve hard rock müzik kültürünü hayatlarının merkezine koyan, ergenlik çağına yeni adım atmış Beavis ve Butt-head etrafında dönüyor.

Sadece yetişkinlerin izleyebileceği +18 içerikli animasyon dizi listemiz şimdilik bu kadar. +18 animasyonlar listemizi sürekli güncel tutmaya çalışacağız.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.