1. Ana Sayfa
  2. Diziler
  3. Yeniden Çekilen 10 Yabancı Dizi

Yeniden Çekilen 10 Yabancı Dizi

Yeniden Çekilen 10 Yabancı Dizi

Merhaba dizi tutkunları… Sizlere bu yazımızda zamanında popüler olan ve şimdi yeniden çekilen 10 yabancı dizi listesi yapacağız.

Yayınladığı zamanlarda oldukça tutan, büyük hayran kitleleri kazanan bazı diziler vardır. İşte bu diziler yeni kadroyla tekrar çekilmeye ve yayımlanmaya başladı.

Dizi ve sinema sektöründe hep rastlanan şeydir, senaryolar tıkanınca ve yeni bir şey üretilemeyince ya farklı bir diziden uyarlama yapılır yada eski zamanlarda yayınlanmış ve oldukça ilgi gören dizilerin yeniden çekilmesi sağlanır. Yeniden çevrim diziler tutarmı tutmazmı tabii bunu zaman gösterir ancak şu kesinki eskinin tadını almak oldukça zor olur.

Yeniden Çekilen 10 Yabancı Dizi

Şimdi yeni kadroyla tekrar çekilen eski dizilere bir göz atalım.

Hawaii Five-O

Yeniden Çekilen 10 Yabancı Dizi

Yeniden çekilen 10 yabancı dizi listemizdeki tanıtacağımız ilk dizi olan Hawaii Five-O dizisi ilk olarak CBS kanalında 1968-1980 yılları arasında 12 sezon yayınlanmış olup şu an dizi  9.sezonda bulunmaktadır.

Hawaii Five 0, Hawaii’de geçen klasik bir polisiye dizisi. Babasının katilinin peşine düşen Steve Mcgarret’in Hawaii’de kendi polis departmanını oluşturmasını ve Hawaii’de işlenen cinayetleri soruşturmasını konu alıyor, aynı zamanda Steve McGarrett’in babasının katili araştırması da dizide işlenen diğer bir konu.

Dizinin kadrosunda ise Lost‘tan tanıdığımız Daniel Dae Kim (Jin Kwon) var. Ayrıca 1 sezon yayınlanan Moonlight dizinin yakışıklı vampirini canlandıran Alex O’Loughlin,Scott Caan ve Grace Park’da dizinin kadrosuna dahil.

MacGyver

Yeniden Çekilen 10 Yabancı Dizi

Yeniden çekilen 10 yabancı dizi listemizdeki 2.ci yapım olan MacGyver dizisi ilk olarak ABC kanalında 1985-1992 yılları arasında yayınlanmış olup şu an dizi 3.sezonda bulunmaktadır.

İlk bölümü 23 Eylül 2016 tarihinde CBS tarafından yayınlanmaya başlayan MacGyver konusu bakımından bir Amerikan aksiyon-macera dizisi olarak karşımıza çıkıyor.

Dizi, insanların hayatlarını kurtarmak için olağanüstü yeteneklerini kullanarak, alışılmamış yöntemlerle problemlerin üstesinden gelen ve ABD gizli hükümeti için çalışan Angus “Mac” MacGyver’ın (Lucas Till) maceralarını konu edinmektedir. Silah kullanmayı sevmeyen MacGyver, fizik ve kimya bilgilerini kullanarak çevresinde bulduğu araç gereçlerden duruma uygun silah, bomba vs. yapabilme yeteneklerine sahiptir.

Oyuncu kadrosundaki isimler X-Men film serisi ile bilinen Amerikalı aktör Lucas Till, Joshua Boone (Law & Order: SVU), George Eads (CSI: Crime Scene Investigation, Young Justice), Addison Timlin (Californication), Tristin Mays (The Vampire Diaries), Michelle Krusiec (Hawaii Five-0, General Hospital), Justin Hires (Rush Hour), Sandrine Holt (House of Cards) ve Aina Dumlao olarak sıralanmaktadır.

Star Trek: Discovery

Yeniden Çekilen 10 Yabancı Dizi

Yeniden çekilen 10 yabancı dizi listemizdeki 3.cü yapım olan, Star Trek: Discovery dizisi ilk olarak Star Trek adıyla NBC kanalında 1966-1969 yılları arasında yayınlanmış olup şu an dizi 2.sezonda bulunmaktadır.

Dizi Star Trek The Original Series’ten 10 yıl sonrasında geçiyor. Yüzyıllık sessizliğin ardından Federasyon ile Klingon İmparatorluğu arasında savaş çıkar. Çatışmanın göbeğinde, gözden düşmüş bir Yıldız Filosu subayı vardır.

Sonequa Martin-Green Michael Burnham karakterini canlandırmaktadır. USS Discovery’de bir bilim uzmanı. Orijinal Star Trek pilotu “The Cage” in birinci subayını onurlandırmak için Majel Barrett tarafından tasvir edilmiştir.

Burnham Sarek tarafından Vulkan kültürü ve gelenekleri ile yetiştirilmiştir. Ve önceki Star Trek kahramanları gibi bir yıldız gemisi kaptanlığı yapmamıştır. Saru karakterini Doug Jones canlandırmaktadır.

Will & Greece

Yeniden Çekilen 10 Yabancı Dizi

Will & Grace  dizisi ilk olarak NBC kanalında 1998-2006 yılları arasında Toplam 8 sezon ve 187 bölüm yayınlanmış olup şu an dizinin yeni çevrimi  1.sezonu bitirmiş durumdadır. 2.sezon ise sonbaharda yayınlanacaktır.

Will & Grace, New York City‘de yaşayan dört arkadaşın (eşcinsel bir avukat olan Will (Eric McCormack); onun en iyi arkadaşı kendi iç mimarlık firmasına sahip Yahudi ve heteroseksüel Grace (Debra Messing); sosyetik zengin Karen (Megan Mullally) ve son olarak da aktör olmak için çabalayan efemine eşcinsel Jack (Sean Hayes) hayatları üzerine kurgulanan bir komedi dizisidir.

Dynasty / Hanedan

Yeniden Çekilen 10 Yabancı Dizi

Dynasty  dizisi ilk olarak ABC kanalında 1981-1989 yılları arasında yayınlanmış olup şu an dizi 1.sezonu bitirmiş durumdadır. 2.sezon ise çekilecek.

Kurnaz ve güzel Fallon Carrington, babasının küresel enerji şirketinde çalışmayı düşünmektedir. Babası Blake Carrington, Fallon ve kardeşi Steven’i Atlanta’ya çağırır. Fallon bu toplanmanın kendisine verilecek bir terfi ile ilgili olduğunu düşünmektedir. Bu toplanmanın terfi ile alakalı değilde yeni üvey anneleri Cristal ile tanıştırılmaları ile alakalı olduğunu öğrenince şok olur.

Cristal’da Fallon kadar kurnaz ve neredeyse onun kadar genç bir kadındır. Fallon, Cristal’ın sıradan bir para avcısı değil de hırslı, prensip sahibi ve Carrington Atlantic’de reklamcılık konusunda oldukça bilgili olduğunu ve babasını da gerçekten sevdiğini kısa sürede fark edecektir.

Dynasty dizisinin oyuncu kadrosunda Elizabeth Gillies, Nathalie Kelley, Grant Show, Alan Dale, James Mackay, Rafael De La Fuente, Sam Adegoke, Robert Christopher Rilay yer alıyor.

The Conners

Yeniden Çekilen 10 Yabancı Dizi

The Conners dizisi ilk olarak ABC kanalında Roseanne adıyla 1988-1997 yılları arasında yayınlanmış olup yeni versiyonu bu sonbaharda ekranlarda olacak.

The Conners, evlilik, çocuklar, para, akrabalar gibi hayatın temel sorunları ile mücadele eden bir ailenin hikayesinin anlatıldığı Roseanne dizisinin spin-off projesidir.

Conners ailesini merkezine alan dizi Jackie, Darlene, Becky ve D.J.’in maceralarını konu edecek.

Bu sefer Lanford’da aniden gelişen olaylar sonrasında Conner ailesi, daha önce karşılaşmadıkları cinsten günlük olaylarla mücadele edecektir. Bu ikonik aileyi -Dan, Jackie, Darlene, Becky ve D.J. – bekleyen şeyler: Ebeveyn olmak, romantik ilişkiler, beklenmedik bir hamilelik, ekonomik sıkıntılar, yaşlanmak ve bir işçi sınıfı olarak Amerika’da yaşamanın hukuki zorlukları. Bütün bunlara, kavgalara, kesilen kuponlara, 2. el eşyalara ve ayrılıklara rağmen bu aile sevgiyle, mizahla ve azimle her şeyden galip gelecektir.

The Conners’ın oyuncu kadrosundaki John Goodman, Laurie Metcalf, Sara Gilbert, Lecy Goranson ve Michael Fishman blunuyor.

Charmed

Yeniden Çekilen 10 Yabancı Dizi

Charmed dizisi ilk olarak The WB kanalında 1998-2006 yılları arasında 8 sezon ve 178 bölüm olarak yayınlanmış olup yeni versiyonu bu sonbaharda ekranlarda olacak.

Prue, Piper ve Phoebe kardeşlerin tavan arasında buldukları “Gölgeler Kitabı” adlı kitap kaderlerini değiştirir. Phoebe, kitaptaki büyülü sözleri okuyunca üç kız kardeşin atalarından miras kalan cadılık güçleri açığa çıkar.

Her birinin farklı doğaüstü yetenekleri vardır:

Prue, telekinezi gücüyle objeleri hareket ettirebilmektedir, daha sonra ise astral projeksiyon gerçekleştirebilme (geçici olarak kendini bedeninin dışına ışınlayabilme) yeteneğini kazanacaktır.

Piper,  objelerin moleküllerini yavaşlatabilmektedir. Daha sonra bu gücü gelişince objelerin moleküllerini hızlandırabilmeye başlayacaktır. Objelerin molekülleri yavaşladığında zaman yavaşlayıp durmuş gibi olmaktadır. Hızlandığında ise obje patlamaktadır.

Phoebe ise gelecekten ve ya geçmişten imgeler görme gücüne sahip olur, sonra ise havalanma gücünü kazanır.

Arrested Development

Yeniden Çekilen 10 Yabancı Dizi

Arrested Development dizisi ilk olarak Fox kanalında 2003-2006 yılları arasında 4 sezon toplam 68 bölüm yayınlanmış olup, dizinin yeni versiyon olarak 5. sezon bu yıl yayınlanmıştır. 6. sezonun ise akıbeti belirsiz durumdadır.

Michael Bluth çalışkan bir babadır ancak ailesi ile yeterli vakit geçirmediğini fark edince ortağı olduğu aile şirketinden ayrılır ve çocuklarıyla daha fazla vakit geçirme kararı alır. Herşey planladığı gibi gitmez ve babası hesaplarda sahtecilik yaptığı için tutuklanır tekrar bu garip aile şirketinin başına geçerek işleri toparlamak için çalışmaya başlar.

Aile üyeleri limitsiz para harcama alışkanlıklarından vazgeçmesi gerekmektedir. Şirketin yeniden toparlanması ve giderlerin alt seviyeye indirilmesi için harcamaları kısıtlaması gerektiğini aile üyelerine anlatmak zorunda kalan Michael’in işi hiç kolay olmayacaktır.

Yaşananlar karşısında lüx bir hayata alışan garip aile üyeleri yeni bir hayatla karşı karşıya kalırlar. Para harcama konusunda tüm limitler zorlanacak lüx yaşantılardan vazgeçilecektir bunlar yaşanırken olayların çıkarttığı kahkaha dolu bir komedi dizisi oluşmaktadır.

Dizi oyuncuları: Jason Bateman, Portia de Rossi, Will Arnett, Michael Cera, Alia Shawkat, Tony Hale, David Cross, Jeffrey Tambor, Jessica Walter, Ron Howard

Murphy Brown

Yeniden Çekilen 10 Yabancı Dizi

Murphy Brown dizisi ilk olarak CBS kanalında 1988-1998 yılları arasında 10 sezon ve 247 bölüm yayınlanmış olup yeni versiyonu bu sonbaharda ekranlarda olacak.

Orijinal dizi araştırmacı gazeteci ve bekar anne Murphy’nin ve çalışma arkadaşlarının işlerini yaparken başından geçen olaylar üzerine kurulu.

62 kez Emmy adaylığını kazanan dizi 18 ödül aldı, dizinin başrol oyuncusu Candice Bergen, 1988 ve 1991 yıllarında ‘Murphy Brown’ karakteri sayesinde iki kez Altın Küre ödülünü aldı.

Magnum P.I.

Yeniden Çekilen 10 Yabancı Dizi

Yeniden çekilen 10 yabancı dizi listemizin sonunda Magnum P.I. dizisi ilk olarak CBS kanalında 1980-1988 yılları arasında yayınlanmış olup yeni versiyonu 24 Eylül 2018’de yayınlanacak.

1980’li yılların unutulmaz dizilerinden, başrolünde Tom Selleck’in yer aldığı Magnum PI -ki zamanında Türk televizyonlarında da gösterilmiş ve büyük beğeni toplamıştı.

Thomas Magnum, Afganistan’da görev yaptıktan sonra Hawaii’ye geri dönen eski bir donanma askeridir. Döndükten sonra orduda edindiği yetenekleri özel dedektiflik için kullanmaya karar verir. Eski asker arkadaşları Theodore Calvin ve Orville Wright’la eski MI6 ajanı Juliet Higgins kendisine bu yolda yardımcı olur ve birlikte ilginç davaları üstlenirler.

Yeniden çekilen 10 yabancı dizi listemiz burada sona erdi.

Yorum Yap

Yorum Yap