1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. Will Smith Filmleri

Will Smith Filmleri

Will Smith'in en iyi filmleri

Will Smith filmleri listemizde müzisyen ve yapımcı kimliğide bulunan Will Smith’in sinema tarihine kazandırdığı çok sayıda yapım arasından en iyilerini derledik.

Tam adı Willard Christopher Smith Jr. olan usta aktör; kamera karşısına ilk kez 1993 yılında, Six Degrees of Seperation filmi ile geçti. Yükselişi hızlı bir şekilde devam ederken, pek çok filminin gişe hasılat rekoru kırması sonucu 2007 yılında Hollywood’un “Şöhret Yolu”na el izini bıraktı.

Bad Boys 1 – 2  

Will Smith'in en iyi filmleri

Aynı zamanda Michael Bay’in yönettiği ilk film olan, Will Smith ve Martin Lawrence’ın birbirine zıt iki polisi, Mike ve Marcus’u canlandırdığı aksiyon-komedi “Bad Boys” Will Smith’i beyazperdede izlediğimiz ilk filmlerden biriydi. Miami Polis Departmanı’nda çalışan ikili, bir uyuşturucu davasında önemli bir tanığı korumakla görevlendiriliyordu. 2003’te bir kez daha bir araya gelen ikili,  “Bad Boys II”de suçlu kovalarkenki aksiyon ve komedinin yanına bu kez Mike’ın Marcus’un kız kardeşi ile yaşadığı ilişkinin heyecanı da katılıyordu.

Independence Day – Kurtuluş Günü

Will Smith'in en iyi filmleri

Tüm zamanların en çok izlenen filmlerinden olan “Kurtuluş Günü”, güçlü uzaylı yaratıkların insanoğluna saldırısını konu alıyor. Olaylar, çok büyük uzay gemilerinin ortaya çıkmasıyla başlar. Bu harika görüntü, gemilerin tüm dünyadaki şehirlere ateş açmasıyla sona erer. Şimdi dünyanın tek umudu bu saldırı sonrası sağ kalan savaşçılarıdır. İnsanoğlunun geleceği, kurtulanların düzenleyeceği son bir saldırıya bağlıdır. 2 Temmuz’da dünyanın her yerindeki komünikasyon sistemleri, tuhaf bir atmosfer olayı sonucu bozuluverir. Hemen sonrasında silahlı kuvvetler tarafından, devasa nesnelerin dünyaya doğru yaklaşmakta olduğu açıklanır. Uzaylılarla her türlü iletişim denemesinin başarısız olmasının ardından, şimdi kablo teknisyenliği yapan eski bilimadamı David Levinson, uzaylıların bir günden daha kısa süre içerisinde dünyanın önemli noktalarına büyük bir saldırı gerçekleştireceğini farkeder…

Men in Black I – II – III – Siyah Giyen Adamlar 1-2-3

Will Smith'in en iyi filmleri

New York şehrini uzaylılardan temizlemeyi görev edinmiş gizli bir organizasyonu, MiB’i konu alan çizgi romandan uyarlanmış serinin ilk filmi 1997’de karşımıza çıkmıştı. Deneyimli ajan K (Tommy Lee Jones) ve yeni çırağı J’in (Will Smith) ortaklığı boyunca karşılaştıkları maceraları konu alan, mizahi ve görsel yönden oldukça güçlü filmin artçılarını 2002 ve 2012’de izlemiştik.

Ali

Will Smith'in en iyi filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi boksörlerden Muhammed Ali’nin biyografisini beyazperdeye taşıyan 2001 yapımı Ali, efsanenin gençliğinden ringlerde devleştiği yıllara dek onu izliyor, başroldeki Will Smith de kendisini güçlü bir performansla canlandırıyordu.

I, Robot – Ben Robot

Will Smith'in en iyi filmleri

Üç Robot Yasası: Kural 1 – Bir robot asla bir insana zarar vermez ya da bir insanın zarar görmesine izin vermez. Kural 2 – Bir robot insanlara mutlaka ve her koşulda itaat etmelidir. Kural 3 – Bir robot birinci ve ikinci kurala karşı gelmemek kaydı ile varlığını muhafaza etmekten sorumludur. 2035 yılına gelindiğinde robotlar artık gündelik yaşamın ayrılmaz bir parçası haline gelmişlerdir. İnsanların robotlara olan güveni tamdır. Bir kişi hariç. Hafif paranoyak bir dedektif olan Del Spooner işlenen bir suçun robotlar tarafından yapıldığını düşünmektedir.

The Pursuit of Happyness – Umudunu Kaybetme

Will Smith'in en iyi filmleri

The Pursuit of Happyness/Umudunu Kaybetme’de, Chris Gardner iki yakasını bir araya getirmeye çalışan bir aile babasıdır. Ailesini ayakta tutmak için cesurca çabalamasına rağmen, beş yaşındaki oğlu Christopher’ın annesi maddi zorlukların yarattığı sürekli baskı altında direncini kaybetmek üzeredir. Artık dayanamayacağını anlayınca, istemeye istemeye evi terk eder…Artık bekar bir baba olan Chris, yılmadan, bildiği tüm satış becerilerini kullanarak daha iyi kazandıran bir işin peşine düşer. Prestijli bir borsa şirketinde stajyerlik bulur ve ücret almasa da programın sonunda iş ve parlak bir gelecek elde edeceğini umarak kabul eder. Parasal güvencesi olmayan Chris ve oğlu, kısa süre sonra oturdukları daireden çıkartılırlar ve düşkünler evi, otobüs durağı, tuvalet; geceyi geçirmek için bulabildikleri her yerde kalırlar.

I Am Legend – Ben Efsaneyim

Will Smith'in en iyi filmleri

Robert Neville başarılı bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan,önüne geçilemez tehlikeli virüs ona bulaşmamıştır. Virüs çok kısa bir zamanda insanların ölümüne sebep olmuş, sonuçta Neville New York’ta hayatta kalan tek insan olmayı başarmıştır. Ancak Neville’in durumu çok zordur çünkü belki de dünya üzerindeki tek insan kendisidir. Üç yıl boyunca dolaşmakta, yaydığı radyo mesajları ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır.Herhangi bir canlıya rastlayamayan Neville aslında yalnız değildir ve her hareketi izlenmektedir. Salgından sağ kurtulan eski insan-yeni mutantlar Neville’in ölümcül bir hataya düşmesini beklemektedirler.

Hancock

Will Smith'in en iyi filmleri

Hancock aslında başkalarının ne düşündüğünü umursayan birisi değildir. Halkla İlişkiler Uzmanı Ray Embrey’in (Jason Bateman) hayatını kurtardıktan sonra alaycı super kahramanımız kendisinin de zayıf bir tarafının olabileceğini farketmeye başlar. Hancock’un bugüne kadar karşılatığı en büyük sorun bu yönüyle yüzleşmek olacaktır. Ayrıca, bu da Ray’in karısı Mary’nin (Charlize Theron), onun işe yaramazın teki olduğu konusundaki ısrarını kırmak için bir fırsattır.

Seven Pounds – Yedi Yaşam

Will Smith'in en iyi filmleri

Ben Thomas(Will Smith), geçmişindeki bazı hatalardan dolayı suçluluk duyan, intiharı düşünecek kadar depresif bir insandır. Kafasında devamlı intihar düşüncesinin dolaştığı Ben, hayatına giren tamamen yabancı 7 kişi vesilesiyle kefaretini ödeme şansını yakalayacak; bu sırada kalp hastalığı olan Emily’de (Rosario Dawson) aşkı bulacaktır.

Focus

Will Smith'in en iyi filmleri

Tecrübeli bir dolandırıcı olan Nicky (Will Smith), genç ve güzel Jess’i (Margot Robbie) koruması altına alır, ona bildiği her şeyi öğretmeye başlar. İşler iyi gitmektedir, ancak aralarındaki ilişkinin romantik boyut kazanmasıyla işleri zorlaşır. Bu hayatta aşk ve ihanetin bir arada yürümeyeceğini anlayan ikili sonunda yollarını ayırır. 3 yıl sonra çiftimiz yeniden karşılaştığında ise her şey karman çorman olacaktır.

Concussion – Doğruyu Söyle

Will Smith'in en iyi filmleri

Amerikan Futbolu oyuncularının yaşadıkları ciddi sakatlanmaların, kritik seviyedeki kafa yaralanmalarının ve travmalarının, yaşam boyu sakat bırakan beyin sakatlıklarının trajik boyutunu perdeye taşımayı hedefleyen Landesman, bir dergi haberinden yola çıkarak oluşturduğu öyküde, bu türden hasarların tekrarlanmasının, oyuncular ve onların yaşamlarını nasıl etkilediğini vurguluyor. Başrolde Will Smith’i izleyeceğimiz filmde ünlü aktöre Alec Baldwin, David Morse, Luke Wilson gibi önemli isimler eşlik ediyor.

Collateral Beauty – Gizli Güzellik

Will Smith'in en iyi filmleri

Will Smith’in en duygusal filmlerinden biri, büyük bir trajedinin ardından içine kapanan reklam yöneticisi Howard’ın yaşamına odaklanıyordu. Collateral Beauty filminde Aşk’a, Zaman’a ve Ölüm’e mektuplar yazarak hayatındaki soru işaretlerini gidermeye çalışan Howard, mektuplarına yanıt almaya başlayınca yeniden hayata tutunuyordu. Will Smith dışında kadrosunda Edward Norton’dan Kate Winslet’e, Helen Mirren’dan Keira Knightley’e birçok ünlü oyuncunun yer aldığı film, adeta bir ünlüler geçidi.

Suicide Squad – Gerçek Kötüler

Will Smith'in en iyi filmleri

Amanda Waller’ın (Viola Davis) önderlik ettiği gizli istihbarat servisi ARGUS, mücadele ettiği gizemli bir örgütlenmeyi yenebilmenin tek yolunun hapiste tuttukları tehlikeli suçlulardan bir ekip kurmaktan geçtiğine karar vererek İntihar Timi’ni oluşturur. Kurallar basittir, en ufak bir itaatsizlikte öldürülecekler, ancak görevi başarmaları halinde hapis süreleri azaltılacaktır. Ancak Harley Quinn (Margot Robbie), Deadshot (Will Smith), Killer Croc (Adewale Akinnuoye-Agbaje) ve arkadaşlarının görevi adeta imkansız bir görevdir, çünkü tahmin edemeyecekleri kadar güçlü bir düşmanla karşı karşıya geleceklerdir.

Bright

Will Smith'in en iyi filmleri

Filmin geçtiği dönem insanların, orkların, elflerin ve perilerin, yani kısaca bütün fantastik ırkların bir arada yaşadığı ütopik bir zaman dilimini anlatıyor. İnsan ırkına mensup Daryl Ward (Will Smith) ve ork ırkından Nick Jakoby (Joel Edgerton) gece devriyesinde birlikte çalışan iki polis memurudur. Aralarındaki farklılıkları aşmanın yanı sıra kanunu çiğneyenlerle de mücadele etmektedirler. Bir gün korkunç güçlere sahip bir obje bulurlar ve kehanetlerin bahsettiği bir savaşın ortasına düşerler.

En iyi Will Smith filmleri listemiz burada sona erdi.

Yorum Yap

Yorum Yap