1. Ana sayfa
  2. Filmler
  3. Uykunuzu kaçıracak en iyi 10 Korku Filmi

Uykunuzu kaçıracak en iyi 10 Korku Filmi

En iyi korku filmleri listemizde uykunuzu kaçıracak en iyi 10 korku filmini sunacağız.

«

Korku filmi meraklılarına eski yeni demede, gerçekten gererek uyku kaçıran en iyi 10 korku filmi listesi hazırladık.

Gerilim ve korku filmleri izlerken bizi hayli ürpertir. Son zamanlarda sinemada çok başarılı korku filmleri izleyiciye sunuluyor.

Bizde sizlere eski yeni demeden sizleri gerçekten gererek uykunuzu kaçıracak en iyi 10 korku filmi listesi hazırladık.

İşte en iyi korku filmleri listesi.

A Quiet Place – Sessiz Bir Yer

en iyi korku filmleri listesi

IMDB: 7.6

Yapım: 2018

Oyuncular: Emily Blunt , John Krasinski , Millicent Simmonds , Noah Jupe

İki çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile ses çıkaracak her türlü adım ve hareketten uzak durmaktadır. Ancak günün birinde bu sakin hayat, küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı devirmeleri ile tepetaklak olur. Durgun sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini hemen çekecek ve aile sessizliklerini bozmanın bedelini ağır ödeyecektir.

Hereditary – Ayin

en iyi korku filmleri listesi

IMDB: 7.3

Yapım: 2018

Oyuncular: Toni Collette , Alex Wolff , Milly Shapiro , Gabriel Byrne , Ann Dowd

Ellen Graham son derece gizemli ve sırlarla dolu yaşlı bir kadındır. Ölümünün ardından kızı Annie ve ailesi atalarından kalan korkunç mirasın sırlarını keşfetmeye başlar. Yavaş yavaş bu sırlar ortaya çıkarken ailenin bu durumla başa çıkma mücadelesini görüyoruz. Yılın en iyi korku filmleri listesinin başında yer alacağına şüphemiz yok.

As Above, So Below – Derin Kabus

en iyi korku filmleri listesi

IMDB: 6.2

Yapım: 2014

Oyuncular: Perdita Weeks , Ben Feldman , Edwin Hodge , François Civil

Fransa’nın başkenti Paris sokaklarının altında, sayısız ruhun ebedi istirahatgahı olan ve kilometrelerce uzanan yeraltı tünelleri boyunca mezarları bulunur. Bir kaşif ekibi, 6 milyon cesedin bulunduğu düşünülen kemik labirentine girdiğinde bu ölüler şehrinin barındırdığı sırrı ortaya çıkarır. Bir delilik ve dehşet yolculuğu olan ‘As Above, So Below’, hepimizin peşini bırakmayan kişisel şeytanları ortaya çıkarmak üzere insan ruhunun derinliklerine ulaşıyor.

Paranormal Activity – Paranormal Olay

en iyi korku filmleri listesi

IMDB: 6.3

Yapım: 2007

Oyuncular: Katie Featherston , Micah Sloat , Mark Fredrichs , Amber Armstrong , Ashley Palmer ,

Genç bir çift evlerindeki paranormal olaylardan şüphelenmeye başlar. Bir kamera sistemi kurarak gece uyuduklarında neler olup bittiğini kaydetmeye başlarlar. Son derece basit bir hikayeye ve Blair Cadısı mantığına sahip olmasına rağmen şimdiden gelmiş geçmiş en korkunç filmlerden biri olduğu söyleniyor.

Slender Man – Uzun Kabus

en iyi korku filmleri listesi

IMDB: 3.2

Yapım: 2018

Oyuncular: Jessica Blank , Kayla Caulfield , Michael Reilly Burke

Massachusetts’in küçük bir kasabasında, bir grup arkadaş Slender Man efsanesini çürütmek için bir ritüel gerçekleştirirler. Gruptaki kızlardan biri esrarengiz bir şekilde kaybolunca, onun aslında Slender Man’in son kurbanı olabileceğinden şüphelenirler.

The Strangers: Prey at Night – Ziyaretçiler 2

en iyi korku filmleri listesi

IMDB: 5.2

Yapım: 2018

Oyuncular: Christina Hendricks , Bailee Madison , Martin Henderson

Bir aile ve akrabaları birlikte tatil için arazi kiralar ve herkes orada buluşmak için anlaşır. Fakat ailemiz eve ulaştığında kimseyi bulamaz. Neler olduğunu anlamaya çalışırlarken 3 psikopat maskeli adam aileyi sürekli izlemektedir.

The Nun – Dehşetin Yüzü

Uykunuzu kaçıracak en iyi 10 Korku Filmi 1

IMDB: 5.6

Yapım: 2018

Oyuncular: Michael Smiley , August Maturo , Sandra Teles , Jonny Coyne , Ingrid Bisu

Romanya’daki bir manastırda yaşayan genç bir rahibenin intihar etmesi, sorunlu geçmişinin etkisinden kurtulamayan bir rahip ile nihai yeminini etmenin eşiğindeki bir çırak Vatikan tarafından bölgeye gönderilir. İkilinin amacı olayı araştırmaktır. Ancak birlikte, manastırın korkunç sırrını keşfederler. Hayatlarının yanı sıra inançlarını ve ruhlarını da tehlikeye atan ikili, şeytani rahibe biçiminde boy gösteren kötü niyetli Valak ile karşı karşıya kalır. Manastır, yaşam ve lanet arasında korkunç bir savaş alanı haline gelecektir.

The Thing – Şey

en iyi korku filmleri listesi

IMDB: 8.1

Yapım: 1982

Yönetmen: John Carpenter,

Oyuncular: Kurt Russell , Keith David , Wilford Brimley , Donald Moffa

Antarktika kıtasında incelemeler yapan bir grup bilim adamı, dünya dışı bir varlığı keşfeder. Bu varlık bir parazit gibi insan vücuduna girip, ele geçirmektedir ve korktuğu tek şey ateştir. Oldukça gerilimli sahneleri olan filmin, 2011 yılında bir de, öncesini anlatan versiyonu çekilmiştir. İkisini de tavsiye ederiz. Hatta unutmadan belirtelim, bir de başarılı bir macera oyunu bulunmaktadır.

Unsane – Saplantı

en iyi korku filmleri listesi

IMDB: 6.4

Yapım: 2018

Yönetmen: Steven Soderbergh,

Oyuncular: Claire Foy , Joshua Leonard , Jay Pharoah , Juno Temple

Steven Soderbergh’in dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapan son filmi Saplantı, tamamen iPhone ile çekildi. Başrolünde Breathe / Nefes filminin yıldızı Claire Foy’un yer aldığı Saplantı, geçmişte peşine takılan eski sevgilisinin onu izlediği hissinden kurtulmak için psikolojik destek almaya giden, ancak arzusu dışında hastanede tutulan bir kadını izliyor. İzleyiciyi sıkça ters köşeye yatıran bu psikolojik gerilim, hem Soderbergh’den geldiği için hem de teknik özellikleriyle çok ilginç

Insidious: The Last Key – Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar

en iyi korku filmleri listesi

IMDB: 5.7

Yapım: 2018

Yönetmen: Adam Robitel,

Oyuncular: Lin Shaye , Angus Sampson , Leigh Whannell , Josh Stewart,

Başarılı korku serisinin yeni devam halkasında Lin Shaye’in canlandırdığı parapsikolog Elisa Rainier karakteri bir kez daha karşımıza çıkıyor. Karakter ilk filmde hayatını kaybetmiş olmasına rağmen serinin 4 halkasında da boy göstermeyi başarıyor. Insidious: Chapter 4’da Elise bu kez güvenilir yardımcıları Specs (Leigh Whannell) ve Tucker (Angus Sampson) ile birlikte önceki evinde yaşanan paranormal olayları çözmeye çalışıyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.