1. Ana Sayfa
  2. Diziler
  3. Tamamlanmış en iyi 20 Kore Dizisi

Tamamlanmış en iyi 20 Kore Dizisi

Biten Kore Dizileri

Merhaba Dizi tutkunları. Tüm bölümleri yayınlarak final yapmış kore dizilerini listeleyeceğimiz bu yazımızda sizler için seçtiğimiz tamamlanmış en iyi 20 kore dizisi ‘ni bulabilirsiniz.

Tamamlanmış en iyi 20 Kore Dizisi

Tamamlanmış en iyi 20 Kore dizisi IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Sigeuneol / Signal

Biten Kore Dizileri

IMDB: 8.9

Yapım Yılı: 2016

Tamamlanmış en iyi 20 kore dizisi listemizin ilk sırasında 2016 yapımı Sigeuneol dizisi var.

Dizi, eski bir dedektif ile yeni bir dedektifin çözülmemiş bir davayı çözümlemek için bir araya gelmelerini ve bu süreçte yaşanan olayları anlatmaktadır.

Tae-yang-eui hoo-ye / Descendants of the Sun

Biten Kore Dizileri

IMDB:8.5

Yapım Yılı:2016

Birleşmiş Milletlerin barış askeri gücünde görev yapan Yüzbaşı Yoo Shi-Jin (Song Joong-Ki) ile Ordu Doktoru Kang Mo-Yeon (Song Hye-Kyo) arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır.

Eung-dab-ha-ra 1988 / Answer Me 1988

Biten Kore Dizileri

IMDB:8.5

Yapım Yılı:2015

Tamamlanmış en iyi 20 kore dizisi listemizde bulunan dizi, 1988 yılında dört lise öğrencisi olan Duk-Sun (Hyeri), Jung-Hwan (Ryoo Joon-Yeol), Sun-Woo (Ko Gyung-Pyo), Dong-Ryong (Lee Dong-Hwi) ve birde go oyuncusu olan Taek’in (Park Bo-Gum) etrafında dönmektedir. Bu beş kişi çok küçük yaşlarından itibaren arkadaştır. Onlar hep birlikte büyümüşlerdir ve bu güne kadar birbirlerinin komşularıdır. Ayrıca bu beş arkadaşın aileleri de birbirleri ile iyi anlaşmaktadır.

The Moon that Embraces the Sun

Biten Kore Dizileri

IMDB:8.4

Yapım Yılı:2012

Tamamlanmış en iyi 20 kore dizisi listemizdeki The Moon That Embraces The Sun isimli Kore dizisi, Kral Lee Hwon Ve Şaman Wol’un arasında geçen güçlü aşkı anlatıyor. Krallıkta veliaht prens için bir prenses seçilmesi gerekir. Bakanların ve soyluların kızları ana kraliçenin ve baş kraliçenin karşısına çıkmak için hazırlanırlar. Veliaht prens sarayda mutlu değildir ve saraydan kaçmak ister. Prens saraydan kaçmaya çalışırken, güzel bir kız ile karşılaşır. Aslında prens kızın üstüne düşüyor ama neyse biz karşılaşıyor diyelim. Bu güzel kızımızın adı; Yeon Woo. Kader işte o anda ağlarını örmeye başlar. Güzel kızımız Yeon Woo ve yakışıklı prensimiz Lee Hwon birbirlerine aşık olur.

Siti hyunteo / City Hunter

Biten Kore Dizileri

IMDB:8.3

Yapım Yılı:2011

Lee Yoon Sung (Lee Min Ho) henüz bir aylıkken ölen babasının en yakın arkadaşı tarafından kaçırılır ve babasıyla birlikte ölen 20 askerin intikamını almak için eğitilir.. 17 yaşındayken tüm bunları öğrenir ve bambaşka bir insan olmak üzere kendini geliştirir. Yıllar sonra mükemmel kariyeriyle ile Seul’e dönen Yoon Sung uzman olarak Choong Wa Dae’de çalışmaya başlar fakat asıl görevi çeşitli yasadışı suçlara da bulaşmış olan 5 kişiden babasının ve Nampo Limanı’nda ölen askerlerin intikamını almaktır..

Sikeurit Gadeun / Secret Garden

Biten Kore Dizileri

IMDB:8.3

Yapım Yılı:2010

Kim Joo Won, harika görünüşlü fakat kibirli ve çocukça bir adamdır. Gil Ra IM, gözde aktristlerin kıskandığı vücudu ve güzelliği olan bir dublördür. Bir gün yolları birleşir ve tuhaf bir eve girerler. Evdeki garip bir yaşlı kadın onlara içmeleri için içki ikram eder. Ertesi gün ikili uyandıklarında, bedenlerinin yer değiştiğini görürler…

Kkotboda namja / Boys Over Flowers

Biten Kore Dizileri

IMDB:8.1

Yapım Yılı:2009

Shinwa Lisesi, Kore’nin en zengin grubu Shinwa’ya ait, sadece özel ailelerin ve çok zenginlerin çocuklarının alındığı bir okuldur. Okulun en prestijli ailelerinden ve çocukluklarından beri arkadaş olan dört öğrencinin kurduğu F4 isimli bir grup vardır. Hepsi çok yakışıklı olduğu için tüm okul kızları tarafından çığlık çığlığa karşılanırlar. Aynı zamanda canları istediğinde istediği kişilere kötülük edip, kafayı taktıklarına kırmızı bir kart bırakacak tüm okulun eziyet etmesine müsaade ederler.

Ddo Oh Hae Yeong / Another Oh Hae Young

Biten Kore Dizileri

IMDB:8.0

Yapım Yılı:2016

Tamamlanmış en iyi 20 kore dizisi listemizdeki bu dizi, geleceği görme yeteneğine sahip olan bir adam (Eric), Oh Hae-Young (Seo Hyun-Jin ve Jeon Hye-Bin) adını taşıyan iki kadından uzak durmaya çalışmasını anlatmaktadır.

Eung-dab-hala 1994 / Answer Me 1994

Biten Kore Dizileri

IMDB:8.0

Yapım Yılı:2013

Aynı pansiyonda yaşayan üniversite öğrencileri zamanla bir aile haline gelirler.Bir yandan 90’lı yılların Kore’sini bir yandan da bu taşradan gelen öğrencilerin hayatlarını ve aşklarını izleyeceksiniz.

Un-myeong-cheol-eom neol sa-rang-hae / My Love from the Star

Biten Kore Dizileri

IMDB:8.0

Yapım Yılı:2014

Do Min-Joon (Kim Soo-Hyun) 400 yıl önce Joseon Hanedanlığı döneminde dünyaya gelen bir uzaylıdır. Yakışıklı olmasının yanında olağanüstü yeteneklere sahiptir. 400 yıl sonra, Do Min-Joon insanlara alaycı bir şekilde yaklaşmasına rağmen bir oyuncu olan Chun Song-Yi’ye (Jun Ji-Hyun) aşık olacaktır.

Jiltooui Hwashin / Jealousy Incarnate

Biten Kore Dizileri

IMDB:7.9

Yapım Yılı:2016

Bir yayın istasyonunda çalışıyorsanız rekabet yakanızı asla bırakmaz! Hiç arkadaşınız yoktur; herkes yalnızca kendi çıkarını düşünür. Pyo Na Ri(Gong Hyo Jin) sıradan bir yaşam sürmüş, hava durumu sunucusudur.

Minami Shineyo / You are Beautiful

Biten Kore Dizileri

IMDB:7.9

Yapım Yılı:2009

Mi Nam zaten meşhur olan üç kişilik bir idol grubuna dördüncü olarak alınır. Ancak, ciddi bir kaza geçirince, Mi Nyeo kardeşinin kimliğini ve yerini almaya zorlanır. O ve grup üyesi Tae Kyung ilk başta çekişme ve didişmelerine rağmen aşk dolu bir ilişki ortaya çıkar.

O Ma-i Bi-neo-seu / Oh My Venus

Biten Kore Dizileri

IMDB:7.9

Yapım Yılı:2015

Dizi, çocukluk zamanından kalma bazı psikolojik yararlardan dolayı zor zamanlar geçiren inanılmaz derecede mükemmel kişisel antrenör Kim Young-Ho (So Ji-Sub) ve aşırı kiloları ile başı dertte olan ilk aşkını bir takıntı haline getirmiş Kang Joo-Eun (Shin Min-A) arasındaki gelişen romantik ilişkiyi anlatmaktadır.

Sesang Eodiedo Eobneun Chakhan Namja / The Innocent Man

Biten Kore Dizileri

IMDB:7.9

Yapım Yılı:2012

Sevdiği kadın tarafından ihanete uğrayan bir adamın, intikam için hafızasını kaybetmiş bir kadını kullanmasını konu alıyor…

Sarangbi / Love Rain

Biten Kore Dizileri

IMDB: 7.8

Yapım Yılı:2012

Love Rain adından da anlaşılacağı gibi içinde bol bol yağmur ve aşk barındıran bir dizi.Buram buram yağmur ve aşk kokuyor .İki nesilin aşkını anlatan , 70’li yıllarla günümüz aşklarının arasında ki farkları gözler önüne seren bir melodram…1970′ li yılların o kıyafetleri,saf aşkları ,utangaçlığı ve o dönemin Güney Koresi güzel bir şekide resmedilmiş.Jang Geun Suk ve Im Yoon Ah ikişer karakter canlandırmışlar bu dizide.

Dakteoseu / Doctors

Biten Kore Dizileri

IMDB:7.7

Yapım Yılı:2016

Hye Jung çocukluğunda zor bir yaşam sürmüştür. Dövüşme konusunda gangsterlara taş çıkartan Hye Jung aynı zamanda üniversiteye girer. Zorlukların üstesinden gelip doktor olur.

Sangsogjadeul / Heirs

Biten Kore Dizileri

IMDB:7.6

Yapım Yılı:2013

Dizi zengin varislerin arkadaşlık ve aşk hayatlarını konu alıyor. Varislerin fakir bir aileden gelen Cha Eun

Cheese in the Trap

Biten Kore Dizileri

IMDB:7.5

Yapım Yılı:2016

Park Hae Jin iyi notlar alan okulun gözdesi nazik bir öğrencidir. Ama onun birde görünmeyen, gizlediği karanlık bir yüzü daha vardır.

Kim Gon Eun tipik bir üniversite öğrencisidir. Ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için part time işlerde çalışarak okumaktadır. Park Hae Jin ile tanıştıktan sonra kişiliği bambaşka bir hal alacaktır.

Peurodyusa / The Producers

Biten Kore Dizileri

IMDB:7.5

Yapım Yılı:2015

Bir yayın şirketinin eğlence bölümü çalışanlarının hayatlarını anlatmaktadır.

Haideu, Jikil, Na / Hyde, Jekyll, Me

Biten Kore Dizileri

IMDB:7.0

Yapım Yılı:2015

Koo Seo-Jin (Hyun Bin) iki farklı kişiliğe sahip bir adamdır. Onun kişiliklerinden biri Jekyll’dir. Jekyll, soğuk bir kişiliğe sahiptir. Onun diğer kişiliği ise Hyde’dur. Hyde, tatlı ve masum bir kişiliğe sahiptir. O, Wonderland adlı bir lunaparkın müdürü olarak çalışmaktadır. Jang Ha-Na (Han Ji-Min) ise Wonderland’ta bir sirk yöneticisi ve oyuncusu olarak çalışmaktadır. Koo Seo-Jin sirki Wonderland’tan çıkarmaya çalışır ve Jang Ha-Na sirkin kalabilmesi için sirki yedinden düzenler. Bu süreçte, Jang Ha-Na Koo Seo-Jin’ye aşık olur.

Tamamlanmış en iyi 20 kore dizisi yazımız burada sona erdi. Kore dizileri bölümünden yayınladğımız diğer kore dizileri listelerine bakabilirsiniz.

Önerilen Yazı

Aşkı Anlatan en iyi 10 Kore Dizisi

Yorum Yap

Yorum Yap