Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

Bu yazımızda bir solukta izleyip bitirebileceğiniz sadece tek sezon yayınlamış harika diziler listesi yaptık.

İlginiz olan kategorilerden mutlaka birisini bulabileceğiniz tek sezonluk diziler ile haftasonunuza renk katabilirsiniz. Sadece hafta sonunu dizi izlemeye ayıranlar, yada evde olduğunuz bir gün izleyecek birşey bulamayanlar için derlediğimiz en iyi tek sezonluk diziler arasından dilediğinizi izleyebilirsiniz.

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

Sadece tek sezon yayınlamış harika diziler listemizi IMDB puanını göz önüne alarak en yüksek puandan en düşük puanlamaya göre oluşturduk.

Band of Brothers

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 9.6

Türkçe Adı : Kardeşler Takımı

6 yıl süren ve insanlık tarihinin en kanlı savaşı olarak ifade edilen 2. Dünya Savaşı’nda 60 milyondan fazla insan hayatını kaybetti. Dizide 2. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun 506. Alay’ın 101. Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler esas alınarak kurgulanmıştır.

Band of Brothers tarihçi ve biyografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romanın HBO’da yayınlanan 120 milyon dolar bütçeli ve 10 bölümden oluşan TV uyarlamasıdır.

ABD hava kuvvetlerine bağlı Easy bölüğünün eğitiminden başlayıp, 2. Dünya savaşında yaşanılanları anlatan dizi karakterlerinin savaş bittikten sonra ordudan ayrılmalarına kadar geçen süreci anlatıyor.

Dizi, öncelikle askerlerin temel eğitim aldığı Georgia’daki Toccoa kampından başlamıştır. Devamında ise Normandiya Çıkarması, Market Garden Harekâtı ve Bastogne Savaşı ve Berghof’taki Hitler’in kalesinin ele geçirilmesi sahnelenmiştir.

Dizideki olaylar Ambrose’nin Easy Bölüğü’nden hayatta olanlar ile gerçekleştirdiği bire bir röportajlar ile şekillendirilmiştir. Ayrıca savaş sonrası hayatta kalmayı başaran askerlerin yazdıkları kitaplardan da yararlanılmıştır.

Firefly

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 9.0

Türkçe Adı : –

2002-2003 sezonunda Fox kanalında yayınlanmış, 14 bölüm sonunda beklenmedik iptal kararının ardından, 2005 yılında Serenity isimli bir film çekilerek konusu bağlanmış kült bir dizidir

2517 yılında insanların yeni bir yıldız sistemi keşfetmesi ve galaksiye yayılmasından sonra geçen hikayede , Serenity adındaki geminin mürettebatının başından geçen maceralar anlatılıyor. Kaptan Malcolm Reynolds ve ikinci kaptan Zoe , bir ayaklanma sırasında omuz omuza savaşmış ancak kaybeden tarafta yer almışlardır. Bundan sonra serbest çalışmaya başlayan mürettebat , zamanının çoğunda galaksi boyunca gezen uzay kovboyları haline gelmiştir.

Awake

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 8.8

Türkçe Adı : –

Dedektif Michael Britten, eşi Hannah ve oğlu Rex ile birlikte bir trafik kazası geçirir. Kazanın ardından gözünü hastanede açan Michael, kendini iki farklı gerçeklik arasında gidip gelirken bulur.

Bu iki farklı hayatın birinde eşi Hannah, diğerinde ise oğlu Rex ölmüştür. Bu iki dünya arasında gidip gelir ve bir türlü birini tercih edemez. Dünyaların birinde annesini kaybeden oğlu ile, diğerinde ise oğlunu kaybeden eşiyle baş etmeye çalışırken bu iki gerçeklik arasında da bazı bağlantılar fark eder. Artık istese de istemese de, bağlantıları çözmek adına iki dünya arasında gidip gelecektir.

Freaks and Geeks

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 8.8

Türkçe Adı : –

Freaks and Geeks, sadece 1 sezon ve 18 bölüm sürmesine rağmen kendisine büyük bir hayran kitlesi yaratmayı başarmış bir dizi.

Söz konusu dizide ergen olan bir grup gencin başından geçenler anlatılmaktadır. Gençlerin ergenlik problemlerinin ele alındığı dizide aynı zamanda uyuşturucu ve alkol problemleri de ele alınmaktadır. Söz konusu dizide lisede yaşayan öğrencilerin yaşadıkları ele alınmaktadır. Söz konusu dizide karakterlerin iki gruba ayrıldığı görülüyor.

Birinci gruptakiler Freaks diye nitelendirilirken ikinci gruptakiler ise Geeks olarak nitelendirilmektedir. Kendilerine eziklermiş gibi davranılan ergenlerin karizmatik görünme çabalarının yanında popüler olmak için yaptıkları anlatılıyor. Aynı zamanda hem komik hem de gerçekçi bir dille anlatılan olaylar pek çok dizi izleyicisinin ilgisini çekecek şekilde kurgulanmaktadır.

The Pacific

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 8.3

Türkçe Adı :Pasifik Cephesi

The Pacific, HBO kanalında yayınlanan bir savaş drama dizisidir. 200 milyon dolarlık devasa bütçesi ve Steven Spielberg, Tom Hanks, Gary Goetzmen gibi yapımcılarıyla son yılların en büyük televizyon yapımlarından biri olarak gösterilen The Pacific, 10 bölümlük bir mini dizi olarak planlanmıştır.

ABD ve Japonya; dünyanın iki ayrı ucunda, iki süper güç… Ve okyanuslar aşılıp verilen bir savaş… İki ülke de ellerinde ne varsa öne sürüyor. En önemlisi de yüz binlerce askerinin hayatını ortaya koyuyor.

10 bölümden oluşan mini dizi The Pacific, II. Dünya Savaşı’nın Pasifik cephesine odaklanıyor. Ve orada evden çok uzakta, bilinmeyen bir coğrafyada insanüstü direnç gösteren üç askerin iç içe geçen gerçek yaşam hikayelerini çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor.

Forever

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 8.3

Türkçe Adı : –

Forever, 22 Eylül 2014’te yayın hayatına başlayan, klasik bölümlük polisiye yapısında bir ABC dizisi.

Hikayenin odak noktası Dr. Henry Morgan. Henry suç davalarına konu olan durumlarda ölülerin incelemesini yapmakla sorumlu. Aslında O’nun çözmeye çalıştığı durum kendi ölümsüzlüğü. Evet Henry ölümsüz, daha doğrusu ölüyor ama her seferinde bir su kenarında çıplak olarak hayata dönüyor. İlk ölümü, Afrikalı köleleri serbest bırakmaya çalışırken 200 yıl önce gerçekleşmiş.

Doktor aynı zamanda yaşlanmıyor da. Uzun yaşantısı Ona hem geniş bir bilgi dağarcığı hem de karşılaştığı insanları hemen etkileyen bir gözlem gücü kazandırmış. Etkilediği kişilerin başında New York Polis Merkezi dedektifi Jo da var. Jo’nun yardımıyla Henry Morgan karşılaştığı suç dosyalarını çözmeye çalışmaktadır.

The Lost Room

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 8.3

Türkçe Adı :Kayıp Ada

The Lost Room 2006 senesinde şimdiki adı Syfy olan Sci-Fi Channel tarafından yayınlanan 3 bölümlük (bölüm başına ortalama 1,5 saatlik) bir bilim kurgu mini dizisi.

Dizi bir oda ve bu odadaki olağandışı güçlere sahip günlük objeler etrafında geçmektedir.

1960`lı yıllarda, Chicago ve Los Angeles arasındaki 66. karayolu üzerinde binlerce odası olan yüzlerce motel bulunuyordu. Bir gün Sunshine Motel`inde meydana gelen bilinmeyen bir olay, sıradan şeyleri merak uyandıran şeyler haline dönüştürdü.

Sunshine Moteli`ndeki 10 numaralı odada bulunan bir çift makas, bir tarak ve buna benzer diğer nesneler, o gün sebebi açıklanamayacak bir şekilde benzersiz bazı özellikler kazandı. Onları sıradan nesneler olmaktan çıkarıp yok edilemez nesneler haline getiren özellikler.

Angels in America

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 8.3

Türkçe Adı :Melekler Amerika’da

Angels in America, Tony Kushner‘in aynı adlı Pulitzer ödüllü oyunundan 2003 yılında HBO kanalına uyarlanmıştır. Amerika’da 3’er saatlik 2 bölüm şeklinde yayınlanan mini dizi ülkemizde CNBC-e de birer saatlik bölümler şeklinde yayınlanmıştır.

Angels in America; ırkçılık, eşcinsellik ve adalet gibi konuları birleştirerek birden fazla insanın hikayesini aynı anda anlatmaya ve onların yollarının nasıl kesişebileceğini göstermek istiyor.

Prior (Justin Kirk) ve Louis’un (Ben Shenkman) eşcinsel ilişkileri yıllardır sürmektedir. Ancak Prior’un hasta olduğunu Louis’ten saklaması sebebiyle bu ilişkileri bozulacak ve Louis’in onu terketmesiyle sonuçlanacaktır. İlişkilerindeki bu ayrılık sonrası Prior her geçen gün ilerleyen hastalığıyla başbaşa kalmıştır; Louis’te bir taraftan kendisini haklı görmek isteyecek ve yeni ilişkiler arayacak ama diğer taraftan da suçluluk duygusu ile baş etmek zorunda kalacaktır.

The Night Manager

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 8.2

Türkçe Adı : –

Gerilimi bol bir casusluk dizisi olan The Night Manager, eski bir İngiliz askeri, şimdilerde geceleri lüks bir otelde denetimci olarak çalışan Jonathan Pine’ı merkezine alıyor.

Pine, bir gün Sophie isminde Fransız-Arap bir kadınla tanışır. İyice yakınlaştığı Sophie kendisine karanlık bir silah taciri ve İngiliz istihbaratına karşı olanlarla çalışan Richard Onslow Roper hakkında bilgi verir.

Sophie’nin ihaneti üzerine Roper onu öldürür. Bunun üzerine Pine, İngiliz istihbarıtıyla anlaşır ve Roper’ın bölgesine sızarak casusluk yapmaya başlar.

11.22.63

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 8.2

Türkçe Adı : –

11.22.63 yabancı dizisi, 2016 yılında Hulu tarafından yapılarak bir mini-dizi olarak yayınlandı. 1 sezon olarak yayınlanan bu dizi 8 bölümden oluşuyor.

11.22.63 bir zaman yolculuğu hikayesini anlatmaktadır. Bir lisede ingilizce öğretmeni olan Jake Epping (James Franco) etrafında gelişen olayları ele almaktadır.

Jake Epping, bir lokantanın deposunun geçmişe açılan bir kapı olduğunu keşfeder ve bu kapıyı kullanarak kendisini zamanda geriye götüren Epping,22 Kasım 1963’te gerçekleşen John F. Kennedy’nin (JFK) suikastini önlemeye çalışacak.

Braindead

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 8.1

Türkçe Adı : –

Laurel Healy idealist bir belgesel yapımcısıdır. Babası ve senatör ağabeyi nedeniyle her zaman nefret ettiği siyasetin içinde yer almıştır. Yeni belgeseli için mali sorunlar çeken genç kadın, ağabeyi Luke’un partisine katılır ve babasından 6 aylığına ağabeyinin yanında çalışmasına karşılık ona gereken desteği sağlayacağına dair bir teklif alır.

Laurel bunu kabul edip seçmenlerden sorumlu memur olarak Beyaz Saray’da çalışmaya başlarken devlet ise batmanın eşiğine gelmiştir. Bütçenin onaylanmaması durumunda ülkenin iflas etme durumu vardır, ancak Demokratlar ve Cumhuriyetçiler bir türlü uzlaşamamakta ve bu da her şeyi daha zor bir hale sokmaktadır.

Limitless

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 7.8

Türkçe Adı : –

2011 yapımı, Bradley Cooper’ın başrolünde olduğu Limit Yok filminin dizi uyarlaması olan Limitless, 2015 Eylül tarihi itibari ile yayınlanmaya başladı. Filminde başrol oynayan Bradley Cooper ise dizinin yapımcılarından biri.

İnsan beyninin çok daha hızlı çalışmasını, daha aktif bir şekilde tam kapasiteyle kullanılmasını sağlayan NTZ ilacını Brain‘a veren Eddie, ilacın çeşitli suçların çözülmesinde kullanılmasını sağlar.

FBI’ın başarılı ajanlarından Brian, bu ilaç sayesinde artık çok karmaşık cinayetleri ve suçları kolaylıkla çözebilecek ve suçluları hapse atabilecektir. Ancak Brian’ın bu kadar hızlı bir şekilde davaları çözmesi, kimsenin göremediği detayları görebilmesi onu hedef tahtası haline getirecek ve FBI bu defa Brian’ı şüpheli olarak görecektir.

Flashforward

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 7.6

Türkçe Adı : –

Yazar ve Yönetmenliğini Brannon Braga ve David S. Goyer yaptığı 2009 yılında başlamış olan dizi ekranlarda bir sezon kalmayı başarmıştır. Dram , gizem ve bilim kurgu alanında başarılı yapımlardan bir tanesidir.

Dünyada tüm insanlar birdenbire bayılır. 2 dakika 17 saniye boyunca baygın kalırlar. Baygınlıkları boyunca bulundukları zamandan 6 ay sonraki hayatlarında 29 Nisan 2010 günü saat 10:00’da (amerikan saati ile) ne yaşadıklarını görürler.

Kendilerine geldiklerinde dünyada birçok kaza ve patlama olmuştur. Zira, işleri başındaki ya da direksiyon arkasındaki birçok insanın bir anda bilincini yitirmesi çeşitli kazalara yol açmıştır.

Constantine

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 7.6

Türkçe Adı : –

Dram, fantastik ve korku türlerini bir araya getiren bu yapım 2014 – 2015 yılları arasında bir sezon sürmüş ve sadece13 bölüm süresince NBC tarafından yayınlanmıştır.

Korku çizgi romanı olan Hellblazer’dan uyarlanan dizide; dünyada insan görünümünde dolaşan melekleri ve iblisleri tanıma becerisine sahip, Londra’da yaşayan ve karanlık sanatlarda uzman olan John Constantine’in öyküsünü izliyoruz.

Luck

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler 1

IMBD Puanı: 7.6

Türkçe Adı : –

Bir HBO yapımı olan Luck’ta at sahiplerinin, at eğiticilerinin, jokeylerin ve bahisçilerin birbirine geçmiş hikayelerini izlerken “şans” kavramının defalarca yeniden tanımlanışına şahitlik edeceğiz.

Chester  ‘Ace’ Bernstein (Dustin Hoffman), hayatının çoğunu çeşitli kumar işlerini yaparak geçirmiş, cezaevinde 3 yıl kaldıktan sonra gözünü yeni kumar işletmesi Santa Anita Yarış Pisti‘ne dikmiş eski bir dolandırıcı ve yeni mafya babasıdır.

Şimdi onun gözüyle Santa Anita Yarış Pisti’nde; at yarışları dünyasını ve içinde çöreklenmiş yasadışı bahis, dolandırıcılık, mafya ve kumar suç ağını göreceğiz. Bununla beraber, at sahiplerini, at terbiyecilerini, jokeyleri, yarış seyircilerini mercek altına da alan yapım, bilmediğimiz bir spor dalıyla tanışmamızı sağlıyor.

2011 yılında HBO kanalında yayınlanmaya başlayan yapım 2. sezonun sonunda 2012 yılında iptal edildi.

Go On

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 7.6

Türkçe Adı : –

Ryan King, radyoda spor programı yapan, oldukça başarılı bir sunucudur.  Eşini yeni kaybetmesine rağmen, bu durumla başa çıkabileceğini kanıtlamaya çalışmaktadır. Yas sürecini kendi yöntemleriyle atlatmaya çalışırken, girdiği tuhaf durumların da etkisiyle, istemeye istemeye de olsa yolu bir terapi grubuyla kesişir.

Bu grubun amacı, sevdiklerini kaybeden insanların birbirlerine destek olmasıdır. Birbirinden tuhaf ve komik insanlardan oluşan bu gruba katılmasıyla dizimizin komik, hüzünlü ve sıcak hikayesi başlar.

Hello Ladies

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 7.5

Türkçe Adı : –

“Hello Ladies” adlı Amerikan yapımı dizi, 29 Eylül 2013 tarihinde yayın hayatına başladı. Toplam 8 bölüm süren dizi, 22 Kasım 2013 tarihinde sona erdi.

Stuart Pritchard L.A’de yaşayan bir İngiliz web yazılımcısıdır. Kibir, bencillik ve cimrilik hem kişiliğini oluşturan hem de onu tanımlayan özellikleridir. Bu özellikleriyle hayattaki beklentisi bir modelle yatmaktır.

Bu uğurda kibirini, bencilliğini ve cimriliğini kısa süreliğine dondurur ve bambaşka bir insan oluverir. Stuart zekidir ancak patavatsızlığı bu üç günahını bile tek başına alt edecek seviyededir.

Harper’s Island

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 7.5

Türkçe Adı : –

13 bölümlük mini dizi Harper’s Island, bir düğün için küçükbir adada toplanan bir grup insanın hayatlarının en mutlu günlerinde olmaları gerekirken, birer birer öldürülmesi üzerine oluşan gerilimli ortamı ekrana taşıyor.

Bir grup aile ve arkadaşları tatil amaçlı bir adaya giderler. Ada’da bir düğüne katılmayı planlarlar. Adaya ulaştıklarında her şey istedikleri gibi giderken tatilleri kabusa dönüşür. Ada uzun zaman önce cözülmemiş cinayetlerle gündemdedir. Ama onlar bunu bilmiyordur. Eğlence devam ederken katil arkadaşlıkları test edip sırlar açıya çıkmaya başlayınca her gün birini öldürmeye başlar. Ada’da tek yaşayan onlar oldukları için herkez birbirinden şüphelenmeye başlar.

Dracula

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 7.4

Türkçe Adı :Drakula

Dracula 2013 tarihli, Amerikan NBC kanalı yapımı Tony Krantz yönetmenliğinde çekilen ve Jonathan Rhys-Meyers, Jessica De Gouw ve Thomas Krietschmann gibi oyuncuların rol aldığı TV dizisi.Bram Stoker’ın romanından uyarlanan dizi orijinal hikayeyi yeniden yorumlanmasıdır.izi ilk sezondan sonra iptal edilmiştir.

Vampir Kont‘umuz Amerikan bir girişimcidir. Kendisi, 1890’larda modern bilimi muhafazakar topluma kabul ettirmeye çalışıyor. Ama içten içe, kendini yüzyıllar önce ölümsüzlüğe mahkum edenlerden öç almanın peşindedir.

Selfie

Sadece Tek Sezon Yayınlanmış Harika Diziler

IMBD Puanı: 7.2

Türkçe Adı : Özçekim

Sosyal medya platformlarında ünlü (fenomen) olmak için elinden gelen her şeyi deneyen Eliza Dooley (Eliza Doolittle) Instagram’a sürekli selfie (özçekim) ekler durur. Pazarlama konusunda bir uzman olan Henry Higgs‘den bu konuda yardım ister. Henry bu konuda Eliza’ya yardım ederken ona aşık olur ve ilişkileri çok farklı bir boyuta taşınır.

Sadece tek sezonluk diziler yazımız burada sona erdi.

Bir cevap yazın