1. Ana Sayfa
  2. Diziler
  3. Sadece 8 Bölümden Oluşan Mini Diziler

Sadece 8 Bölümden Oluşan Mini Diziler

8-bolumluk-kisa-mini-diziler

Merhaba. Sizlere bu yazımızda uzun soluklu, sezonlarca süren diziler yerine bir hafta sonunda bitirebileceğiniz sadece 8 bölümden oluşan mini diziler sunacağız.

Sunacağımız dizilerin tamamı 8 bölümden oluşmakta olup, bir hafta sonunuzu ayırarak rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Sadece 8 Bölümden Oluşan Mini Diziler

8 bölümden oluşan mini diziler listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

The Night Of

8-bolumluk-kisa-mini-diziler

IMDB : 8.6

Yapım Yılı : 2016

Oyuncular :  Riz Ahmed, John Turturro, Bill Camp

Naz, cuma günü katılması zorunlu olan bir partiye gidecek olan sıradan bir Pakistan asıllı Amerikan bir öğrencidir. Babasının taksisiyle Manhattan sokaklarında partiye gitmek için ilerlerken parti planları araca yardıma ihtiyacı olduğu için atlayan bir kadınla değişir. Görünüşünden ve albenisinden etkilenen Naz bütün planlarını unutur. Uyuşturucu ve şehvet dolu bir geceden sonra Naz kadını ölü ve kendini de kendinden şüphe ettiren bir cinayet araştırmasının ortasında bulur.

Feud: Bette and Joan

8-bolumluk-kisa-mini-diziler

IMDB :8.6

Yapım Yılı :2017

Oyuncular : Jessica Lange, Susan Sarandon, Judy Davis

Kariyerlerinin başlarında başlayan , “Whatever Happened to Baby Jane?” filminin setinde doruk noktasına ulaşan ve adeta bir Oscar kan davasına dönüşen Bette Davis ile Joan Crawford arasındaki efsanevi rekabete dayanır.. Her sezon yeni bir konu ile izleyicilerle buluşacak olan dizi; ilk sezon bölümünde What Ever Happened to Baby Jane filminin çekimleri sırasında Joan Crawford ile Bette Davis’in yaşadıklarını konu alacak..

11.22.63

8-bolumluk-kisa-mini-diziler

IMDB :8.2

Yapım Yılı :2016

Oyuncular :James Franco, Sarah Gadon, George MacKay

8 bölümden oluşan mini diziler listemizde bulunan ve Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlanan dizi, Jake Epping isimli bir öğretmeninin, zamanda yolculuk yaparak John F. Kennedy suikastini engellemeye çalışmasını konu alıyor.

Jake Epping, bir lokantanın deposunun geçmişe açılan bir kapı olduğunu keşfeder ve bu kapıyı kullanarak kendisini zamanda geriye götüren Epping,22 Kasım 1963’te gerçekleşen John F. Kennedy’nin (JFK) suikastini önlemeye çalışacak.

J.J Abrams’ın öncülüğünde gerçekleşecek dizinin başrolünde ise Jake rolüyle James Franco var.

The Honourable Woman

8-bolumluk-kisa-mini-diziler

IMDB :8.1

Yapım Yılı :2014

Oyuncular : Maggie Gyllenhaal, Stephen Rea, Lubna Azabal

Nessa Stein ve kardeşi Ephra bir silah tedarikçisinin çocukları olarak dünyaya gelir. Siyonist bir silah tedarikçisi olan babaları gözleri önünde öldürülür ve şirket iki savunmasız kardeşe devrolur. Şirketin amacını değiştirmek isteyen iki kardeş boylarında büyük bir işe kalkışarak İsrail ve Batı Şeria arasında bir istihbarat kurarlar. Şirket aracılığı ile Batı Şeria ve İsrail arasında bir bilgi akış ağı oluşturulur. Bu işin getirisi oldukça yüksek olup zaman içinde kendilerini farklı bir dünyanın içerisinde bulurken işin şartları ve konumları onları politik bir noktaya götürür

A Young Doctor’s Notebook

8-bolumluk-kisa-mini-diziler

IMDB :7.9

Yapım Yılı :2012–2013

Oyuncular : Jon Hamm, Daniel Radcliffe, Rosie Cavaliero

Uyarlamasını Mikhail Bulgakov’un yaptığı dizi iki sezon ayrı ayrı dört bölümden oluşmaktadır.

8 bölümden oluşan mini diziler listemizde bulunan ve 1900’lerin başlarında bir köyde doktorluk yapan Vladimir Bomgard’ın hikayesini izleceğimiz dizide, modern çağa henüz hazır olmayan bu köyde, eski kafalı hastaları tedavi etmeye çalışan Doktor Bomgard’ın diğer taraftan da kendi kariyeri ile ilgili yaptığı planlara tanık olacağız.

The Kill Point

8-bolumluk-kisa-mini-diziler

IMDB 7.4

Yapım Yılı :2007

Oyuncular : Steve Cirbus, Donnie Wahlberg, Michael Hyatt

Irak’ta ve Afganistan’da savaş sırasında görev almış bir grup asker, Pittsburg şehrinde bir bankayı soymaya teşebbüs eder. Grubun yaptığı plan, dışarıdan bakıldığında neredeyse kusursuzdur. Uygun zaman kollanmış, dışarıda araç hazırlanmış, görev paylaşımı yapılmış ve sağlam bir hareket planı da tasarlanmıştır. Grup içeriye girer, güvenlik dahil herkesi etkisiz hale getirir ve hızlı bir şekilde paraları toplar. Ardından da sıradan ve sakin bir şekilde bankayı terk eder. Ancak, planın geri kalanı sekteye uğrar ve işler işte tam da bu noktada karışır.

The Slap

8-bolumluk-kisa-mini-diziler

IMDB :6.1

Yapım Yılı :2015

Oyuncular : Brian Cox, Melissa George, Lucas Hedges

Christoa Tsiolkas’ın aynı adlı kitabından esinlenerek mini bir dizi olarak ekrana gelmiştir ve 8 bölümü de sitemizde yayınlanmıştır.

8 bölümden oluşan mini diziler listemizdeki The Slap’in hikayesi dizinin ana karakteri Hector’un 40. yaş günü kutlamasıyla başlıyor. Tüm arkadaş çevresi ve aile üyelerini bir araya getiren bu doğumgünü partisinde Hector’un asabi kuzeni başka bir çiftin çocuğuna tokat atar. Herkesi şaşırtan bu tokat ailenin dağılmasına ve gizli kalmış sırların da ortaya çıkmasına neden olacaktır.

8 bölümden oluşan mini diziler listemiz sürekli güncellenerek yeni mini diziler eklenecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap