1. Ana Sayfa
  2. Diziler
  3. Sadece 6 Bölümden Oluşan Mini Diziler

Sadece 6 Bölümden Oluşan Mini Diziler

6-bolumluk-mini-diziler

Merhaba. Sizlere bu yazımızda uzun soluklu, sezonlarca süren diziler yerine bir hafta sonunda bitirebileceğiniz sadece 6 bölümden oluşan mini diziler sunacağız.

Sunacağımız dizilerin tamamı 6 bölümden oluşmakta olup, bir hafta sonunuzu ayırarak rahatlıkla izleyebilirsiniz.

6 bölümden oluşan mini diziler listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Pride and Prejudice

6-bolumluk-mini-diziler

Türkçe Adı : Aşk ve Gurur

IMDB :8.9

Yapım Yılı :1995

Oyuncular : Colin Firth, Jennifer Ehle, Susannah Harker

Jane Austen’ın kaleme aldığı klasik romanın bu uyarlamasında, Elizabeth Bennett iyi durumda olan ama alt sınıftan bir aileye ait güçlü iradeli ama hassas bir genç kadındır. Elizabeth’in beş kız kardeşi, iyi bir babası ve kızlarını zengin adamlarla evlendirmek isteyen bir annesi vardır.

State of Play

6-bolumluk-mini-diziler

Türkçe Adı : Devlet Oyunları

IMDB : 8.4

Yapım Yılı :  2003

Oyuncular :John Simm, Kelly Macdonald, Bill Nighy

Amerikan Kongresi’nin yakışıklı, soğukkanlı ve temkinli üyesi Stephen Collins (Ben Affleck), bağlı olduğu siyasi partinin geleceğini temsil eder. Savunma harcamalarını denetleyen komitenin başkanlığı gibi onurlu bir görevi vardır. Yaklaşan başkanlık seçimleri için partisinde tüm gözler onun üzerine çevrilmiştir. Onun araştırma asistanının ve metresinin vahşice öldürülmesi üzerine o güne kadar derinlerde bir yerde gömülü duran sırlar birer birer ortaya çıkmaya başlar

Millennium

6-bolumluk-mini-diziler

Türkçe Adı : –

IMDB :8.3

Yapım Yılı :2010

Oyuncular : Noomi Rapace, Michael Nyqvist, Lena Endre

Psişik güçleri olan eski F.B.I. memuru Frank Black erken emekli olarak Seattle’a, kendi topraklarına döner. Dönmesinin sebebi F.B.I.’da çok büyük bir isimken, bir takım olaylardan ötürü bunalıma girip işe gitmemeye başlamasıdır. Frank’in düştüğü bu bunalımdan onu Millennium adlı grup kurtarır. Frank, katillerin kafalarının içine girerek, onlar hakkında her şeyi öğrenebilme yeteneğine sahiptir.

The Beauty Inside

6-bolumluk-mini-diziler

Türkçe Adı :

IMDB :8.2

Yapım Yılı :2012

Oyuncular : Topher Grace, Mary Elizabeth Winstead, Rob Adler

 

War and Peace

6-bolumluk-mini-diziler

Türkçe Adı : Savaş ve Barış

IMDB :8.2

Yapım Yılı :2016

Oyuncular : Paul Dano, James Norton, Lily James

War and Peace dizi izle. 1804 yılında başlayan olaylarda Çarlık dönemi Rusya’sı ile Napolyon dönemi Fransa’sının savaşları ve devamında gelişen olaylar konu edilmektedir. “Savaş” teması ile Rusya-Fransa arasındaki kan, şiddet ve bitmeyen vahşet anlatılırken, “Barış” teması ile kişiler arasında yaşanan romantik aşklar ifade edilmektedir.

Alias Grace

6-bolumluk-mini-diziler

Türkçe Adı : –

IMDB :7.9

Yapım Yılı :2017

Oyuncular :Sarah Gadon, Edward Holcroft, Rebecca Liddiard

“Alias Grace”, fakir bir genç kadın olan, İrlanda’dan Kanada’ya göç eden Grace Marks (Sarah Gadon) ve onun tek dayanağı James McDermott’un gerçek hikayesinden esinlenmiştir. 1843 yılında işvereni Thomas Kinnear ile kahyası Nancy Montgomery’in (Anna Paquin) vahşice işlenmiş cinayetinden suçlanarak mahkum edilmiştir. Grace ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış, James ise idam edilmiştir. 1840’lı yıllarda Grace bu çifte cinayetten dolayı Kanada’nın en gizemli ve şöhretli kötü kadınlarından biri haline gelmiştir. Tartışmalı mahkumiyet yılları sonrası 30 yıl içeride yattıktan sonra hakkında beraat kararı çıkmıştır.

The Company

6-bolumluk-mini-diziler

Türkçe Adı : Şirket

IMDB :7.9

Yapım Yılı :2007

Oyuncular : Chris O’Donnell, Alfred Molina, Michael Keaton

The Game

6-bolumluk-mini-diziler

Türkçe Adı :

IMDB :7.8

Yapım Yılı :2014-2015

Oyuncular : Tom Hughes, Jonathan Aris, Victoria Hamilton

72’lerin Londra’sında yaşanan kaos ve savaş teşvikleri dünya süper güçleri arasında kalifiye casusları ön plana çıkartmıştır. Gerçek bir savaştan çok görünmez strateji ve istihbarat olaylarının ön planda tutulduğu dönemde soğuk savaşta gizli güçlerin casuslarını engellemek onları ortaya çıkartmak İngiltereyi kurtarmak için tek çareleridir.

6 bölümden oluşan kısa mini diziler listemiz sürekli güncellenerek yeni mini diziler eklenecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap