1. Ana Sayfa
  2. Diziler
  3. Sadece 4 Bölümden Oluşan Mini Diziler

Sadece 4 Bölümden Oluşan Mini Diziler

4-bolumluk-mini-diziler

Merhaba. Bu yazımızda kısa sürelerleri ile bir günde izleyip bitirebileceğiniz sadece 4 bölümden oluşan mini diziler sunacağız.

Sunacağımız dizilerin tamamı 4 bölümden oluşmakta olup, bir akşamınızı ayırarak rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Sadece 4 Bölümden Oluşan Mini Diziler

4 bölümden oluşan mini diziler listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Olive Kitteridge

4-bolumluk-mini-diziler

IMDB :8.3

Yapım Yılı :2014

Oyuncular : Frances McDormand, Richard Jenkins, Ken Cheeseman

Yazar Elizabeth Strout’un Pulitzer ödüllü romanı “Olive Kitteridge” den uyarlanan mini dizide bir New England kasabasının hikayesini sert görünümünün altında sıcak bir kalbe sahip olan Olive Kitteridge’in gözünden izleyeceğiz. 25 yılı kapsayan hikaye Olive’in eşi Henry, oğlu Christopher ve çevresindekilerle kurduğu ilişkilere odaklanıyor.

The Take

4-bolumluk-mini-diziler

IMDB : 7.9

Yapım Yılı : 2009

Oyuncular :Shaun Evans, Tom Hardy, Charlotte Riley

Martina Cole’un aynı adlı romanından tv’ye uyarlanan bir mini suç draması.

Secret State

4-bolumluk-mini-diziler

IMDB :7.7

Yapım Yılı :2012

Oyuncular : Gabriel Byrne, Ralph Ineson, Charles Dance

İngiltere’deki Petrofex rafineri şirketinin tesislerinde büyük bir facia yaşanır. Patlamada 19 kişi ölür, 94 kişi yaralanır. Patlamanın meydana geldiği bölge savaş alanı gibidir. Bütün yaşam alanları kullanılamaz hale gelir.

House of Saddam

4-bolumluk-mini-diziler

IMDB :7.6

Yapım Yılı :2008

Oyuncular : Igal Naor, Shohreh Aghdashloo, Makram Khoury

Saddam Hüseyin 23 yıllık iktidar dönemine General Ahmet Hasan Bekir’i 1979 yılında kirli işlerle devirerek başlıyor. İktidara gelir gelmez kendine muhalefet etme olasılığı bulunan birçok partiliyi gözünü kırpmadan idam ettiriyor. Dizide ayrıca Saddam’ın çok yakın arkadaşını kendi elleriyle vurması ve Irak ordusunda önemli bir görevi olan karısının kardeşini bir suikast planıyla öldürmesi gibi olaylar da yer alıyor. Saddam, 2003 yılında bir çukurun içinde ABD askerleri tarafından yakalanana kadar iktidarda kalıyor. Birçok kişiyi siyasi fikir ayrılıklarına sürükleyen Saddam Hüseyin’in hayatı idam cezasıyla son buldu.

London Spy

4-bolumluk-mini-diziler

IMDB :7.5

Yapım Yılı :2015

Oyuncular : Ben Whishaw, Edward Holcroft, Jim Broadbent

Dizi gizli haber alma servisinde çalışan bir ajanın hikayesini anlatıyor.

Danny (Ben Whishaw), geçmişi oldukça bunalımlı olan neredeyse sıradan bir Londra sakinidir. Yine bu bunalımlarından birinin ortasındayken, Alex (Edward Holcroft) ile tanışır ve tabii aşık olur. Tam sekiz ayları birlikte geçer ve bu sekiz ayın sonunda Alex bir anda ortadan kaybolur. Danny, Alex’in evine gidip baktığında da korkunç manzarayla karşılaşır. Alex’in cesedi, bir bavulun içinde acınası haldedir.

Inside Men

4-bolumluk-mini-diziler

IMDB :7.3

Yapım Yılı :2012

Oyuncular : Steven Mackintosh, Warren Brown, Nicola Walker

John, (Steven Mackintosh) sıradan ve renksiz bir hayata sahip, bir para sayım deposunda müdür olarak çalışan biridir. Modern zaman kalesi olan para sayım deposu o kadar iyi korunuyordur ki soymak imkansızdır. John’un başına en çok korktuğu şey gelir. Hesaplamaları yaparken eksik çıkan küçük miktarları kendi hesabından kapatacak kadar hassasdır John. Ancak bu sefer eksik çıkan miktar John’un da boyunu aşmıştır.

Colleteral

4-bolumluk-mini-diziler

IMDB :6.7

Yapım Yılı :2018

Oyuncular : Carey Mulligan, Jeany Spark, Nicola Walker

Bir pizza dağıtıcısının öldürülmesini araştıran Londralı dedektif; uyuşturucu satıcılarını, kaçakçıları ve gizli ajanları içeren karmaşık bir komployu açığa çıkarır.

4 bölümlük mini diziler listemiz sürekli güncellenecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap