Sadece 10 Bölümden Oluşan Mini Diziler

10-bolumluk-mini-diziler

Merhaba. Sizlere bu yazımızda uzun soluklu, sezonlarca süren diziler yerine bir hafta sonunda bitirebileceğiniz sadece 10 bölümden oluşan mini diziler sunacağız.

Sunacağımız diziler tek sezon ve tamamı 10 bölümlük. Bunu bir haftasonu rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Sadece 10 Bölümden Oluşan Mini Diziler

10 bölümden oluşan mini diziler listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Band of Brothers

10-bolumluk-mini-diziler

Türkçe Adı : Kardeşler Takımı

IMBD : 9.6

Yapım Yılı :  2001

Oyuncular :  Scott Grimes, Damian Lewis, Ron Livingston

6 yıl süren ve insanlık tarihinin en kanlı savaşı olarak ifade edilen 2. Dünya Savaşı’nda 60 milyondan fazla insan hayatını kaybetti. Dizide 2. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun 506. Alay’ın 101. Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler esas alınarak kurgulanmıştır.

Band of Brothers tarihçi ve biyografçı Stephen Ambrose tarafından yazılan aynı adlı romanın HBO’da yayınlanan 120 milyon dolar bütçeli ve 10 bölümden oluşan TV uyarlamasıdır.

ABD hava kuvvetlerine bağlı Easy bölüğünün eğitiminden başlayıp, 2. Dünya savaşında yaşanılanları anlatan dizi karakterlerinin savaş bittikten sonra ordudan ayrılmalarına kadar geçen süreci anlatıyor.

Dizi, öncelikle askerlerin temel eğitim aldığı Georgia’daki Toccoa kampından başlamıştır. Devamında ise Normandiya Çıkarması, Market Garden Harekâtı ve Bastogne Savaşı ve Berghof’taki Hitler’in kalesinin ele geçirilmesi sahnelenmiştir.

Dizideki olaylar Ambrose’nin Easy Bölüğü’nden hayatta olanlar ile gerçekleştirdiği bire bir röportajlar ile şekillendirilmiştir. Ayrıca savaş sonrası hayatta kalmayı başaran askerlerin yazdıkları kitaplardan da yararlanılmıştır.

Genius

10-bolumluk-mini-diziler

Türkçe Adı :

IMDB : 8.4

Yapım : 2017

Oyuncular : Samantha Colley, Seth Gabel, Antonio Banderas

National Geographic Channel’ın senaryolu ilk projesi Genius, her sezonunda dünyanın birbirinden başarılı bilim insanlarını ve onların büyüleyici hikayelerini ekranlara taşıyacak bir belgesel dizi. Genius’ın ilk sezonu Walter Isaacson’ın “Einstein: His Life and Universe” adlı kitabından uyarlanıyor.

Im Angesicht des Verbrechens

10-bolumluk-mini-diziler

Türkçe Adı :

IMDB : 8.2

Yapım : 2010

Oyuncular : Max Riemelt, Ronald Zehrfeld, Marie Bäumer

10 bölümlük hızlı ve katmanlı TV dizisi Berlin’deki Rus mafyasının içindeki ve çevresindeki karakterlerin, özellikle de 2 ana karakterin yani Marek ile Jelena’nın hikayelerini anlatıyor.

In Face of the Crime Berlin gibi büyük bir şehirdeki suç örgütlerinin ve toplumun karmaşıklığını gözler önüne seriyor. Birey düzeyinde ise, hayatta mutluluğu yakalama ve bu yolda alınan kararlar anlatılıyor. Dizi sadece muhteşem ve karmaşık anlatımıyla değil aynı zamanda yüksek kaliteli çekimleri ve muhteşem oyunculuklarla göze çarpıyor.

10 bölümden oluşan mini diziler listemiz sürekli güncellenerek yeni mini diziler eklenecektir.

Bir cevap yazın