Rahatsız Edici Filmler

Psikolji bozan Rahatsız Edici Filmler

Rahatsız edici filmler listemizde aşırı şiddet içerikli, kanlı, psikolojik hasar bırakan hatta yasaklamış filmlere yer vereceğiz.

Sinema filmleri genelde eğitici, öğretici, bilgilendirici ve eğlendirici olsa da kimi zaman rahatsız edici filmlerde yapılıyor. Bizde bu yazımızda tüm zamanların en rahatsız filmleri olarak gösterilen filmleri hatta yasaklanmış fimleri bir araya getirdik.

Bu filmler konuları ve çekimleriyle insanın kendisini iyi hissetmemesine sebep oluyor.

Baştan söyleyelim eğer psikolojiniz tam olarak yerinde değilse birazdan göz atacağınız rahatsız edici filmler listesi size oldukça rahatsızlık verebilir.

The Human Centipede First Sequence

Psikolji bozan Rahatsız Edici Filmler

Türkçe İsmi : İnsan Kırkayak

IMDB: 4.4

Yapım: 2009

Oyuncular: Dieter Laser , Ashley C. Williams , Ashlynn Yennie , Akihiro Kitamura , Andreas Leupold , Peter Blankenstein

Bir Japon ve iki Amerikan vatandaşı kız Almanya’da bulunan deli doktorunun bir şekilde eline düşerler. Orada artık bu kızlar çok korku dolu daha doğrusu korkunç bir tıbbi deneyin denekleri olmuşlardır.

Salò o le 120 giornate di Sodoma

Psikolji bozan Rahatsız Edici Filmler

Türkçe İsmi : Salo Ya da Sodom’un 120 Günü

IMDB: 6.0

Yapım: 1975

Oyuncular:  Paolo Bonacelli, Laura Betti, Giorgio Cataldi

Rahatsız edici filmler listemizin 2.ci sırasında yer alan film, Marquis de Sade‘ın 1785 yılında Bastille Hapishanesi’ndeyken yazdığı ve ilk defa 1904 yılında Alman psikiyatrist Iwan Bloch tarafından yayımlanan “Sodom’un 120 Günü” kitabını temele alarak çekilmiştir.

Olaylar 1944 yılında Nazi Almanya’sının kontrolünde Kuzey İtalya’da kurulmuş kısa ömürlü bir kukla devlet olan Faşist Salo Cumhuriyeti’nde geçer. Şehrin ileri gelen seçkinlerinden dört sefih 9 kız 9 da erkek 18 genç insanı yakalayıp bir şatoya kapatırlar. Beraberlerindeki 4 yaşlı fahişe ile birlikte bu genç kölelere bir dizi fiziksel, ruhsal ve cinsel işkence uygularlar.

Dogtooth – Kynodontas

Psikolji bozan Rahatsız Edici Filmler

Türkçe İsmi : Köpek Dişi

IMDB: 7.3

Yapım: 2009

Oyuncular:  Christos Stergioglou, Michele Valley, Angeliki Papoulia

Rahatsız edici filmler listemizde bulunan Dogtooth – Kynodontas Yunan aile yapısını eleştiren ve bunu yaparken de bir taraftan güldürürken bir taraftan da üzen bir tarzla karşımıza çıkmaktadır. Günümüz insanlarının nasıl robotlaştığını bunları insanların gözüne sokarcasına anlatan bir film. Film de bir aile üç çocuğunu dünyadan soyutlayarak yetiştirmelerini konu almaktadır. Filmde kendini modernleşme adı altında nasıl kendi sınırlarını çizdiği ve bu sınırlar içinde mahkum olduğunu eleştirerek dünyaya çok güzel bir mesaj veriyor.

Irréversible

Psikolji bozan Rahatsız Edici Filmler

Türkçe İsmi : Dönüş Yok

IMDB: 7.4

Yapım: 2002

Oyuncular: Monica Bellucci , Vincent Cassel , Albert Dupontel , Jo Prestia , Philippe Nahon , Stéphane Drouot

Rahatsız edici filmler listemizde bulunan Dönüş yok, 1998 Cannes Film Festivali ödüllü Seul Contre Nous’un sansasyonel yönetmeni Gaspar Noé’den, gösterildiği hemen her yerde yoğun tartışmalara ve ağır tepkilere hedef olmuş, aşk, tecavüz ve intikam üzerine sarsıcı bir film. Gösterildiği bazı ülkelerde, seyircilerin bayılmaları ya da koltukları parçalamaları gibi vakalara neden olan film, sansürlenip sansürlenmeyeceği tartışmalarını geride bıraktı ve nihayet huzurlarımızda.

Tusk

Psikolji bozan Rahatsız Edici Filmler

Türkçe İsmi : İşkence Gecesi

IMDB: 5.3

Yapım: 2014

Oyuncular: Michael Parks , Justin Long , Haley Joel Osment , Génesis Rodríguez

Çok yakın arkadaşının kaybolan kız arkadaşını bulmak için Kanada’nın kuytu ormanlarını arşınlayan genç bir adamın öyküsü

Hostel Part II

Psikolji bozan Rahatsız Edici Filmler

Türkçe İsmi : Otel 2

IMDB: 4.6

Yapım: 2011

Oyuncular: Kip Pardue , Brian Hallisay , John Hensley , Sarah Habel , Chris Coy

Dört arkadaş Las Vegas’ta bekârlığa veda partisi yaparken, özel Strip partisine katılmaları için seksi iki escort kız tarafından kandırılırlar. Oraya vardıklarında dehşete kapılırlar çünkü işkençe oyununun içine düşmüşlerdir. Burada Elite Hunting Club’u şehrin en sadist gösterisine ev sahipliği yapmaktatır.

Funny Games

Psikolji bozan Rahatsız Edici Filmler

Türkçe İsmi : Ölümcül Oyunlar

IMDB: 6.5

Yapım: 2007

Oyuncular: Brady Corbet , Naomi Watts , Tim Roth , Michael Pitt

Ann (Naomi Watts), George (Tim Roth) ve oğulları Georgie (Devon Gearhart) kısa bir tatil için göl kenarındaki yazlık evlerine giderler. Vardıklarında komşuları Fred ve Eva’de bir gariplik sezerler. Ertesi sabah golf oynamak üzere sözleşmişlerdir. George ve Georgie yelkenli teknelerini tamir ederken, Ann de yemek yapmaya koyulur. Bu sırada Eva’ların misafiri olarak tanıştıkları genç ve kibar görünümlü Peter (Brady Corbet) Ann’den yumurta istemey gelir. Birden, Peter’ın içeriye nasıl girdiği konusunda şüphelenen Ann yumurtaları vermekte tereddüt yaşar ve bu, aile için gerilim dolu saatlerin başlangıcı olur.

10 Cloverfield Lane

Psikolji bozan Rahatsız Edici Filmler

Türkçe İsmi : Cloverfield Yolu No:10

IMDB: 7.2

Yapım: 2016

Oyuncular: Mary Elizabeth Winstead , John Goodman , John Gallagher Jr. , Bradley Cooper

Genç bir kadın gözlerini tanımadığı bir adamın bodrumunda açar. Adam genç kadına onu kimyasal bir saldırıdan kurtardığını ve dışarısının yaşanamaz bir halde olduğunu söyler.

It

Psikolji bozan Rahatsız Edici Filmler

Türkçe İsmi : O

IMDB: 6.9

Yapım: 1990

Oyuncular: Richard Thomas , Harry Anderson , Dennis Christopher , Richard Masur

Film, Maine’in küçük bir kasabasında yaşayan 7 çocuğu ele alıyor. Bu yedi arkadaş okullarında dışlanan bir gruptur. Ancak en büyük sorunları bu değildir. Arkadaşlar bir yandan hayatın getirdiği sorunlarla, bir yandan da ergenlikle uğraşırken, başlarına beklemedikleri bir bela daha açılır. Kurbanlarının korkularına göre şekle girebilen Pennywise, ürkütücü bir palyaço kılığında bu 7 çocuğa dehşet saçmaya başlar. Artık okuldaki sorunları, verecekleri hayatta kalma mücadelesine oranla bir hayli önemsiz kalacaktır…

Bu filme başrolünde palyaço olan korku filmleri listemizde daha önce yer vermiştik.

Antichrist

Psikolji bozan Rahatsız Edici Filmler

Türkçe İsmi : Deccal

IMDB: 6.6

Yapım: 2009

Oyuncular: Willem Dafoe , Charlotte Gainsbourg , Storm Acheche Sahlstrøm ,

Cannes Film Festivalinin olay yaratan filmi Antichrist, Çocukları öldükten sonra yaşadıkları acıyı unutmaya çalışan bir çiftin orman kulübesine gitmesiyle herşeyin daha da kötüleşmesini ve gelişen garip olayları anlatıyor. Yönetmen koltuğunda Lars von Trier var.

I Spit On Your Grave

Psikolji bozan Rahatsız Edici Filmler

Türkçe İsmi : Mezarına Tüküreceğim

IMDB: 6.3

Yapım: 2010

Oyuncular: Sarah Butler , Daniel Franzese , Chad Lindberg , Jeff Branson

Yönetmenliğini Steven R. Monroe’un yaptığı “Mezarına Tüküreceğim” de (I Spit on Your Grave), Sarah Butler, Jeff Branson, Andrew Howard, Daniel Franzese, Rodney Eastman, Chad Lindberg rol alıyor. Film, genç bir kadın yazarın, kitabını huzur içinde yazmak amacıyla nehir kenarındaki sakin ve sessiz evine gidişiyle başlıyor. Her şey yolunda görünürken, insanlık dışı muameleyle karşılaşıp burada hiç tanımadığı kişilerin türlü işkencelerine maruz kalan genç kadın, intikam için hepsinin izini tek tek bulmaya başlar..

After.Life

Psikolji bozan Rahatsız Edici Filmler

Türkçe İsmi : Diriliş

IMDB: 5.9

Yapım: 2010

Oyuncular: Liam Neeson , Justin Long , Christina Ricci , Josh Charles , Chandler Canterbury , Celia Weston

Korkunç bir trafik kazası geçiren Anna (Ricci) kazadan sonra kendine geldiğinde cenaze müdürü Eliot Deacon (Neeson)’ın kendi bedenini cenazeye hazırlamakta olduğunu farkeder. Aklı karışmış, korkmuş ve hala canlı halde olan Anna öldüğüne inanmaz; Deacon ise onun ‘öbür dünyaya’ intikal ettiğini düşünmektedir. Eliot onu ölülerle iletişim kurabildiğine ve kendisine bir tek onun yardımcı olabileceğine dair ikna eder. Cenaze evinde tıkılı kalan Anna’nın Eliot dışında şansı yoktur. En derin korkularıyla yüzleşip, kendi ölümünü kabullenmek durumundadır. Fakat Anna’nın yastaki erkek arkadaşı Paul (Long), Eliot’ın göründüğü gibi biri olduğuna dair süphelidir. Cenaze töreni yaklaştıkça Paul da rahatsız edici gerçeği çözümlemeye başlar fakat bunun için çok geç olabilir çünkü Anna çoktan öbür dünyaya geçişini tamamlamaya başlamıştır.

The Stanford Prison Experiment

Psikolji bozan Rahatsız Edici Filmler

Türkçe İsmi : Stanford Hapishane Deneyi

IMDB: 6.9

Yapım: 2015

Oyuncular: Billy Crudup , Ezra Miller , Michael Angarano , Tye Sheridan , Olivia Thirlby

Bundan 44 yıl önce, 14-20 Ağustos 1971 tarihlerinde Stanford Üniversitesi’ndeki psikoloji bilim dalı öğretim görevlisi Philip Zimbardo, bir deney yapmaya karar verir. 24 erkek öğrenciden oluşan bir grubu, mahkumlar ve gardiyanlar olacak şekilde ikiye ayırıp onları üniversite binasının bodrum katında oluşturdukları bir hapishane simülasyonunda bir haftaya yakın süre “rollerinin” içine bırakır. Deneyin sonuçları dünyayı şok ettiği gibi, Abu Ghraib Hapishanesi’nde yaşanan insanlık dışı işkencelerin de ortaya çıkması ve daha sonra değerlendirilip incelenmesinde büyük rol oynar.

Martyrs

Psikolji bozan Rahatsız Edici Filmler

Türkçe İsmi : İşkence Odası

IMDB: 7.1

Yapım: 2008

Oyuncular: Mylène Jampanoï , Morjana Alaoui , Mike Chute , Catherine Bégin

1970’lerin başı, Fransa… Aniden ortadan kaybolan on yaşındaki Lucie, ondört ay sonra kaçarak kurtulur. Şoka girmiş bir halde bulunduğunda genç kızın vücudunda ağır işkence izleri görülür. Kendisine kimlerin işkence yaptığını bir türlü söylemeyen Lucie, kaldırıldığı hastanede kendi yaşıtı Anna ile arkadaş olur. Onbeş yıl sonra, bir gazete haberinde gördüğü fotoğraftan kendisine işkence yapan aileyi tanıyan Lucie, bir av tüfeğiyle bu ailenin evini basar. Ardından aynı evden telefonla Anna’yı arar. Anna, Lucie’ye yardım etmek için eve gittiğinde, başına geleceklerden en ufak bir fikri yoktur * En şaşırtıcı senaryolar arasında. Biraz daha derin düşünmeye sevk eden, kendinize sorular sordurtan etkileyici bir film * Öyle felsefi bir şeyden bahsediyor ki aslında. Şahsen korku filmlerinden pek hoşlanmam ama bu başka, çok başka bir şeydi. Film bittikten sonra, “aman çok kanlıydı” falan gibi bir yorum yaptıysanız eğer pek bir şey anlamadığınızı düşünürüm. çok çok derin bir film.

Rahatsız edici filmler listemiz yeni filmler eklenerek sürekli güncellenecektir.

Bir cevap yazın