1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. Oyuncakların Rol Aldığı En iyi 20 Korku Filmi

Oyuncakların Rol Aldığı En iyi 20 Korku Filmi

oyuncak bebek korku filmleri,En iyi korku filmleri,Bebek konulu korku filmleri

Oyuncak bebek korku filmleri 90’larda oldukça tutulan bir tür olmuştu. Özellikle Chucky serisi beğenilen korku filmleri arasında yerini almıştı. Bizde bu yazımızda en iyi korku filmleri arasına giren oyuncakların rol aldığı korku filmlerini bir araya getirdik.

Child’s Play – Çocuk Oyunu

Oyuncakların Rol Aldığı En iyi 20 Korku Filmi

Child’s Play serisinin ilk filmi , serinin başlangıç ve en korkunç filmi olarak karşımıza çıkıyor. Tom Holland’ın yönettiği korku filmlerinin önemli örneklerinden biri olan Child’s Play , meşhur korku karakteri Chucky’nin cinayetlerini konu alıyor.Chicago’nun güney taraflarında Charles Lee Ray adlı bir seri katil , Mike Norris isimli bir dedektif tarafından vurulur.

Gizlice bir oyuncak dükkanına girmeyi başaran Charles , ruhunu dükkandaki meşhur oyuncak “a good guy”lardan birine aktarır. Chucky artık en kısa zamanda ruhunu tekrar aktarabileceği canlı bir kurban bulmalıdır…

Karen Barclay , 6. yaşını kutlayacak olan oğlu Andy’e çok istediği “good guy” oyuncaklarından alamadığı için üzgündür. Karen ve en yakın arkadaşı Maggie en sonunda aradıkları oyuncağı bir dükkanda bulurlar.O gece Maggie’nin Andy’e bakıcılık yapması gerekmektedir. Ama Andy ve Maggy evde yalnız değillerdir. Chucky , kendini ilk kez o gece belli eder ve korkunç olaylar başlar.

Yorum Yap

Yorum Yap