1. Ana Sayfa
  2. Diziler
  3. Netflix’te yayınlanan en iyi İspanyolca diziler

Netflix’te yayınlanan en iyi İspanyolca diziler

İspanyolca Diziler

Sizlere İspanyolcasını geliştirmek isteyenler için hazılrdığımız Netflix’ten izleyebileceğiniz en iyi İspanyolca diziler listesi sunacağız.

İspanyolca 30 ülkede 405 milyon insanın konuştuğu, her yönden büyük avantajlar sağlayan bir dil.  Yabancı dizi ve filmleri izlemek yeni bir dil öğrenmenin denenmiş ve doğru yollarından biri.

La Casa de Papel dizisi ile başlayan İspanyolca diziler rüzgarı tam hızıyla devam ediyor.  Bizde size İspanyolcanızı ilerletmeye çalışabieceğini en iyi İspanyolca dizileri sunuyoruz.

En iyi İspanyolca diziler

İspanyolca konuşulan diziler listemiz IMDB sıralamasına göre yapılmıştır.

Narcos: Mexico

Netflix İspanyolca Diziler

IMDB : 8.7

1980’lerde Guadalajara kartelinin yükselişine tanık olan Félix Gallardo (Diego Luna), başına geçeceği bir imparatorluk inşa etmek üzere insan tacirlerini bir araya getirir. Yeni bir görev için karısı ve oğlu ile birlikte Kaliforniya’dan Guadalajara’ya taşınan DEA ajanı Kiki Camarena (Michael Peña), kısa sürede bu görevin hayal ettiğinden çok daha zor olacağını anlar. Kiki, Félix hakkında istihbarat toplayıp kendini işine adadığı sırada meydana gelen gelen trajik olaylar zinciri, uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşı başlatır.

La Casa De Papel

Netflix İspanyolca Diziler

IMDB : 8.6

La Casa de Papel (Kağıt Ev) 2017 yılında yayına giren, bir İspanyol kanalı olan ‘’Antena 3’’ de gösterimine başlanan ve daha sonra Netflix tarafından yayın hakları satın alınarak dünyaca ünlü olan bir İspanyol dizisidir.

Profesör olarak adlandırılan bir suç dehası, tarihin en büyük soygununu yapmayı planlar. Amacı İspanya Kraliyet Darphanesine girmektir. Bunun için de işlerinde uzman olan 8 suçludan oluşan bir ekip kurar. Ekip, 5 aylık bir eğitim sürecinden geçer ve bu sürede her ihtimali hesaba katarak soygunu kusursuz bir hale getirirler. Artık her şey hazırdır. 8 kişi, rehineleri de yanlarına alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kitler fakat hiç hesaba katmadıkları olaylar gerçekleşir.

Club de Cuervos

Netflix İspanyolca Diziler

IMDB : 8.1

İki kardeş, kendilerine bir futbol takımı miras kalınca yüksek beklentilerle ve birbirleriyle mücadele ediyor. Nosotros los Nobles yapımcılarından muhteşem bir dizi. Isabel, Cuervos’u yönetme hayalini gerçeğe dönüştürse de en zorlu futbol çekişmelerinin saha dışında gerçekleştiğini keşfeder.

La Casa De Las Flores

Netflix İspanyolca Diziler

IMDB : 8.0

La Casa de las Flores, çiçekçi dükkanı işleten bir ailenin hikayesini anlatıyor. Bir çiçekçi dükkanı olan La Casa de las Flores bir aile işletmesidir. Dükkanın kapılarını açtığınız andan itibaren büyülü bir dünya sizi içine çeker. Fakat her şey göründüğü gibi değildir. Çiçekçinin işletmesini yapan aile dışarıdan ne kadar mükemmel gözükse de içinde birçok sorun barındırır. Gün yüzüne çıkmayan birçok karanlık sır yavaş yavaş ortaya çıktığında ailede tüm dengeler değişir.

Las Chicas Del Cable

Netflix İspanyolca Diziler

IMDB : 7.8

Yine bir Netflix İspanya dizisi. Las Chicas Del Cable (Kablo Kızları) Netflix’in İspanya’da yapılan ilk orijinal dizisi. Baş rollerinde Blanca Suarez, Ana Fernandez gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Dizi ilk olarak 2017 yılında gösterime girdi ve oldukça büyük başarı kazandı.

Hikaye, 1920’li yıllarda İspanya’nın başkenti Madrid’de geçiyor ve birbirinden çok farklı karakterlere sahip 4 kadına odaklanıyor. Bu 4 kadın o yıllarda ülkedeki tek telefon şirketinde operatörlük yapmaya başlıyor ve sonrasında aralarında güçlü bir arkadaşlığın temelleri atılıyor. Aşk, arkadaşlık, sırlar, sosyal hayat, dönemin kadınlara bakış açısı, iletişim sektöründeki gelişmeler vb. konular da hikayemize yön veren unsurlar oluyor.

Elite

Netflix İspanyolca Diziler

IMDB : 7.7

Yalnızca seçkin ailelerin çocuklarını kabul eden bir okul olan Las Encinas’ta geçen Elite, İspanya’nın en elit okulunun kapılarını aralıyor. İşçi sınıfına mensup ailelerden gelen üç genç, okullarının depremde yıkılması nedeniyle Las Encinas’a kabul edilir. Başta bunu bir şans olarak gören üç genç, öğrencilerden birinin ölü bulunmasıyla beklenmedik olayların içine atılır.

Tiempos de guerra

Netflix İspanyolca Diziler

IMDB : 7.7

Elitlerin çocuklarını gönderdiği Las Encinas, İspanya’nın en iyi ve en seçkin okulu olarak kabul edilmektedir. Okullarının bir depremde yıkılmasının ve yerel meclisin öğrencileri bölgedeki diğer okullara dağıtmasının ardından, işçi sınıfından üç çocuk Las Encinas’a kabul edilir. Her şeye sahip olanlarla kaybedecek hiçbir şeyi olmayanlar arasındaki çatışmanın bir cinayetle sonuçlanmasının ardından olaylar peşi sıra gelişir. Peki işlenen suçun arkasında kim vardır?

Velvet Coleccion

Netflix İspanyolca Diziler

IMDB : 7.5

Velvet (Kadife) Antena 3 kanalı için yayınlanan bir İspanyol televizyonu dizisi. Dizinin başrollerini Paula Echevarria ve Alberto Marquez paylaşıyor. 2014 yılında yayınlanmaya başlayan dizinin bölüm başı ortalama maliyeti 500.000 Euro civarında. Bu dizinin konusu eski zamanların Madrid’inde yaşanan zor bir aşkın hikayesi. Eğer sizde romantik biriyseniz ve aşk hikayelerini seviyorsanız bu diziyi çok seveceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap