Netflix’te İzlenebilecek En iyi 20 Animasyon Film

En-iyi-Netflix-Animasyonlari

Merhaba. Sizlere bu konumuzda Netflix’te izlenebilecek en iyi 20 animasyon filmi listesi sunacağız.

Animasyona dayalı filmler, fantastik dünyaları, bilim kurgu savaşlarını ve genellikle imkansız olayları deneyimlemenin mükemmel yollarıdır.Çocuk bölümünde hayli iddialı yapımlar sunan Netflix’te

Netflix’te İzlenebilecek En iyi 20 Animasyon Film

Şrek / Shrek [/highlight]

Netflix Animasyonları

IMDB :  7.9

Yapım Yılı : 2001

Ürkütücü görünüme sahip yeşil canavar Shrek, kendisi için ideal eşini, yani eşit derecede çirkin bir yaratığı bulmak amacıyla yollara düşer. Bir büyücünün kehanetine göre, güzel prenses Fiona ile Şrek arasında romantik bir ilişki gelişecektir. Farklı masallardan tanıdığımız karakterlerin de yoluna çıkması üzerine, Şrek’in hayatı garip ve hareketli bir hal alır birdenbire… William Steig’ın resimli kitabından uyarlanan yapım, animasyon tekniği açısından bir hayli iddialı. Filmin Türkçe versiyonunun seslendirme yönetmeni, aynı zamanda filmde Robin Hood’u seslendiren Volkan Severcan. Şrek’i Okan Bayülgen, Fiona’yı Oya Presciler, imparatoru ise Hakan Vanlı seslendiriyor.

Mulan [/highlight]

Netflix Animasyonları

IMDB : 7.6

Yapım Yılı :1998

Netflix’te izlenebilecek en iyi 20 animasyon filmi listemizde bulunan Mulan’da Zirveleri karlarla kaplı dağların eteklerinde en az bir milyon Hun askerinin amansızca hücumları sürerken, bir avuç Çin askeri de ülkelerini cesurca savunmaya çalışmaktadır. Kılıçları çekmiş ve ölümü beklemeye başlamışlardır. Aralarındaki Ping adlı genç askerin aklına ansızın parlak bir fikir gelir. Doğru topun başına giderek karşı tepelere doğru ateş açar. Birden kıyamet kopar. Tepelrden aşağı devasa büyüklükte bir çığ inmeye başlar. Neye uğradıklarını şaşıran Hun askerleri bir anda darmadağın olurlar ve hücumlarını durdururlar. Ping imkansızı başarmış ve kahraman olmuştur.Tam anlamıyla cesur bir erkek olduğu düşünülen Ping aslında genç bir kızdır ve adı Mulan’dır…

Herkül / Hercules

Netflix Animasyonları

IMDB : 7.3

Yapım Yılı :1997

Netflix’te izlenebilecek en iyi 20 animasyon filmi listemizde bulunan yapımda, Herkül yakın arkadaşı Pegasus ve antrenörü Phil’in yardımıyla birlikte bir kahraman haline getirilir. Herkül canavarlara ve Titans savaşlar’a karşı sevgilisi Meg’i kurtarmak için büyük bir mücadele verecektir. Bunun için ise kendisi kurban olacaktır.

Pocahontas

Netflix Animasyonları

IMDB : 6.7

Yapım Yılı :1995

Netflix’te izlenebilecek en iyi 20 animasyon filmi listemizde bulunan Pocahontas’ta Muhteşem Disney Klasikleri’nin gerçek ruhu, müzik, eğlence, macera ve güzel mi güzel animasyonla dolup taşan bu olağanüstü filmde kendini gösteriyor. Cesaret ve arkadaşlığın bu efsanevi hikayesi, Pocahontas’ın, yani özgür ruhlu prensesin, bir gemi dolusu gizemli İngiliz göçmeni izlemesiyle başlar. Rakun Meeko ve Sinekkuşu Flit ile birlikte Pocahontas ve Kaptan Smith arasında çok güçlü bir arkadaşlık başlar. Ancak birbirinden çok farklı iki kültür arasındaki gerilim tırmanya başladığında Pocahontas, herkesin barış içinde yaşaması için bir yol bulmak zorundadır. Tek çözüm Söğüt Nine’ye gidip, akıl danışmaktır.

Mune: Ay Koruyucusu / Mune: Guardian of the Moon

Netflix Animasyonları

IMDB :7.3

Yapım Yılı :2014

Mune isimli bir yarı keçi yarı insan orman tanrısı Ay Koruyucusu olunca, daha önce hazırlıksız olduğu bir deneyime atılır ve hem Ay’ı, hem Güneşi tehlikeye atar. Ayrıca Necross adlı kötü bir titan da, gece gündüz döngüsünü bozmak için kendisine istemektedir. Mune, Glim adlı mumdan bir çocuk ve aynı zamanda Güneş Koruyucusu olan Sohone adlı bir savaşçının da yardımıyla, heyecanlı bir maceraya çıkıp Güneşle Ay’ı gökyüzünde ait oldukları yere geri koymaya çalışacaktır.

Olağanüstü Öyküler / Extraordinary Tale

Netflix Animasyonları

IMDB :6.5

Yapım Yılı :2013

Netflix’te izlenebilecek en iyi 20 animasyon filmi listemizdeki Olağanüstü Öyküler – Extraordinary Tales filminin konusui Edgar Allan Poe’nun beş öyküsünden uyarlanan bir animasyon antolojisi.

Pervane / The Breadwinner

Netflix Animasyonları

IMDB : 7.7

Yapım Yılı :2017

Deborah Ellis’in aynı adlı çok satan kitabından uyarlanan, yapımcılığını ünlü yıldız Angelina Jolie’nin üstlendiği film, Afganistan’da yaşayan, bir ablası, bir de küçük kardeşi olan 11 yaşındaki Parvana’nın hikayesini anlatıyor. Taliban, Afganistan’daki yönetimi ele geçirince, Parvana okulu bırakmak ve bacağını kaybeden babasının çalışmasına yardım etmek zorunda kalır. Ama sonra babası suçsuz yere tutuklanır. Peki evi kim geçindirecektir? Kadınların yanlarında erkek olmadan sokağa çıkması yasaktır. Parvana’nın tek bir erkek kardeşi vardır, o da henüz bebektir. Bir gün Parvana’nın aklına bir fikir gelir. Uzun saçlarının kısalmasını ve elbiselerinin değişmesini gerektirecek bir fikir…

Tarih Öncesi Topraklarda / The Land Before Time

Netflix Animasyonları

IMDB :7.4

Yapım Yılı :1988

Beş yetim dinazor, yıkıntıya dönmüş dünyalarında,hayatta kalabilmek için, ailelerini kaybetmenin yasını bir kenara bırakıp birlik olurlar. Birbirinden şirin dinazorcuklar, tarih öncesi çağın bu zalim coğrafyasında ne yapacaklardır ? Çocuklar kadar, büyüklerin de izlemesi gereken bir ölüm-kalım hikayesi.

Berserk: Altın Çağın Hikayesi / Berserk: The Golden Age Ar

Netflix Animasyonları

IMDB : 7.7

Yapım Yılı :2012

Moana

Netflix Animasyonları

IMDB :7.6

Yapım Yılı :2016

Antik çağlarda Okyanusya’daki Güney Pasifik adalarında yaşayan bir genç kız olan Moana, kuşaklar boyunca denizlerde yolculuk etmiş bir ailenin temsilcisidir. Ailesine yardım edebilmek amacıyla maceralı bir yolculuğa çıktığında, hayran olduğu yarı-tanrı Maui ile işbirliği yapması gerekecektir.

Kubo ve Sihirli Telleri / Kubo and the Two Strings

Netflix Animasyonları

IMDB : 7.8

Yapım Yılı :2016

Tanrılar canavarlar ve Kubo nun olayların içinde olduğu animasyonda güzel bir şekilde hayatını geçiren Kubo’nun geçmişten gelen lanetli bir tuh tarafından yıllar sonra ortaya çıkması ile Kubo’nun peşine düşmesi ve ondan almak istediği şeyi alana kadar durmayacağı ve saldıracaktır

Bir Amerikan Hikayesi / An American Tail

Netflix Animasyonları

IMDB :6.9

Yapım Yılı :1986

9. yüzyılda geçen hikaye, Rusya’da yaşayan ve Amerika’ya taşınmaya hazırlanan bir fare ailesinin öyküsünü ele alıyor. Ülkelerinde yönetimi ele geçiren kedi hanedanından kaçmak için yola çıkan aile huzuru okyanusun diğer tarafında bulmayı umut eder, kedilerin olmadığı bir dünyaya adım attıklarını zanneder.

Mısır Prensi / The Prince of Egypt

Netflix Animasyonları

IMDB :7.1

Yapım Yılı :1998

Mısır’ın Firavunlar döneminde Nil nehrinde bir sepetin içinde bulunan çocuk saraya getirilir ve Firavun ailesinin bir ferdi olarak yetiştirilir. Moses (Musa) ailesinin kölelere eziyet ve işkence yapmasına karşıdır ve birgün bir köleye işkence yapan Firavun askerini öldürür ve kaçar .

Küçük Prens / The Little Prince

Netflix Animasyonları

IMDB :7.8

Yapım Yılı :2015

Antoine de Saint-Exupery’nin unutulmaz çocuk klasiği Küçük Prens’in 2015 yapımı animasyon uyarlaması, bizleri yeniden yazarın müthiş hayal dünyasına davet ediyor. Hikayenin merkezinde küçük bir kız çocuğu bulunuyor: annesi tarafından artık yetişkinlerin dünyasına hazırlanan, çocukluktan çıkmak üzere olan kız, tuhaf ancak iyi yürekli bir adam olan komşuları Pilot ile tanışınca her şey değişir. Pilot, bir zamanlar tanıdığı Küçük Prens aracılığıyla girdiği ve her şeyin mümkün olduğu dünyanın kapılarını kıza da açar.

Tavuklar Firarda / Chicken Run

Netflix Animasyonları

IMDB : 7.0

Yapım Yılı :2000

Bir çiftlikte yaşayan Bay Tweedy ve karısının başları tavuklarıyla derttedir. Kümeslerinde yaşayan onlarca tavuktan dördü Ginger, Bunty, Fowler ve Babs her ne pahasına olursa olsun tel örgüleri aşıp kümeslerinden kaçmaya çalışmaktadırlar. Tweedy’ler kümesten firar eden tavuklar için ‘kızartma’ cezası uygulasalar da bu ceza dört tavuk için yıldırıcı olmayacaktır. Umutsuzca planlar yapan dörtlü başta olmak üzere tüm kümesin kaderi Rocky isimli karizmatik horozun gelişiyle birlikte değişecektir!

Kung Fu Panda

Netflix Animasyonları

IMDB :7.6

Yapım Yılı :2008

Po, Panda olarak dünyaya gelmiş iri yarı biri olmasına rağmen Kung Fu’ya karşı büyük bir ilgi beslemektedir. Olaylarında lehine gelişmesi ile Kung Fu dünyasına ilk adımını atar fakat diğer herkese göre Kung Fu öğrenmek Po için çok daha zor olacaktır. Ancak Po kendine inanırsa bununda üstesinden gelebilir!

Sosis Partisi / Sausage Party

Netflix Animasyonları

IMDB :6.2

Yapım Yılı :2016

Bir sosisin kendi varlığı hakkındaki gerçekleri keşfetme hikayesi. Raftan düşen kahraman sosisimiz ve arkadaşlarının rafa geri dönüşlerini anlatan filmin yönetmen koltuğunda Greg Tiernan ve Conrad Vernon oturuyor. Seslendirmeleri Kristen Wiig, James Franco, Salma Hayek, Seth Rogen, Jonah Hill, Michael Cera gibi sinema dünyasının ünlü isimleri üstleniyor.

Kayıp Balık Dori / Finding Dory

Netflix Animasyonları

IMDB :7.3

Yapım Yılı :2016

: Pixar’ın en sevilen animasyon filmlerinden biri olan Kayıp Balık Nemo’nun spin-off projesi olan Finding Dory (Kayıp Balık Dori), yapım aşamasına geçmek için gün saymaya başladı. Oğlunu aramak için okyanusu bir uçtan diğer uca yüzen Marlin’in, “balık hafızalı” yoldaşı Dory, nihayet kendi adını taşıyan animasyon filmine kavuşacak! Yeniden animasyon arenasının en maharetli ikilileri arasında gösterilen Andrew Stanton ve Angus MacLane bir arada. Albert Brooks ve Ellen DeGeneres ise, yeniden kahramanlarımıza ses verecekler! Dory’nin kendi ailesini bulma seriveni olan film, anlaşılan o ki yeniden emin ellere teslim edilmiş gibi görünüyor.

Kahraman Köpek Balto

Netflix Animasyonları

IMDB :7.1

Yapım Yılı :1995

Yarı kurt yarı evcil köpek Balto, 1925 yılının Alaska’sında, çocukları tehdit eden dizanteri hastalığına karşı mücadele eder ve bir kahraman olur. Altı yüz millik yolu katedecek arkadaşlarını toplayıp bu zorlu görevi üstlenen Balto, böylece bölgeye tıbbi malzeme taşınmasını sağlamış olur.

Koralin ve Gizli Dünya / Coraline

Netflix Animasyonları

IMDB :7.7

Yapım Yılı :2009

Caroline yeni evindeki gizemli bir kapıyı açarak paralel gerçekliğin serüvenine giriş yapan genç bir kızın hikayesi. Kendi hayatına benzese de çok daha fantastik olan bu diğer dünyada Caroline, buranın sakinleri olan egzantrik Miss Forcible ve Miss Spink ile karşılaşacaktır.

Netflix’te izlenebilecek en iyi 20 animasyon filmi listemiz burada sona erdi.

Bir cevap yazın