1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. Netflix’de izleyebileceğiniz en iyi 9 film

Netflix’de izleyebileceğiniz en iyi 9 film

İçerik zengini Netflix'te hangi filmi izlesem diye kara kara düşünenler için Netflix'de izleyebileceğiniz en iyi 9 film sunacağız.

en iyi netflix filmleri

İçerik zengini Netflix’te hangi filmi izlesem diye kara kara düşünenler için Netflix’de izleyebileceğiniz en iyi 9 film sunacağız.

Dünya çapında ilgi gören birbirinden güzel Netflix dizileri hayli popüler olsa da Netflix’in film içeriğide hayli geniş.  Bu kadar geniş içerik arasında insan bazen ne izleyeceğinizi şaşırıyor. Bizde bu yazımızda en iyi Netflix filmlerini sunacağız.

Netflix’de izleyebileceğiniz en iyi 9 film

Keyifle izleyebileceğiniz en iyi 9 Netflix orjinal filmi.

Roma (2018)

en iyi netflix filmleri

AlfonsoCuarón’un En İyi Yönetmen dalında Oscar aldığı film 70’i yılların başında Meksiko’daki Roma mahallesinde geçiyor. Filmin en dikkat çeken detaylarından biri siyah beyaz olması. 2018 yapımı Meksika-ABD ortak yağımı film genel olarak bir ailesinin sosyal, politik ve kişisel çekişeler içinde ayakta kalmasını anlatıyor. Filmin merkezinde orta sınıf bir ailenin evinde hizmetçi olan Cleo yer alıyor. Filmin, En İyi Film dalında Altın Aslan ödülü de bulunuyor.

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

en iyi netflix filmleri

1984’te genç bir programcı, karanlık bir romanı bilgisayar oyununa uyarlarken gerçekliği sorgulamaya başlar. Aklın sınırlarını zorlayan, birden çok sona sahip bir hikâye

The Ballad of Buster Scruggs (2018)

en iyi netflix filmleri

Antolojiyi yazıp yöneten Joel ve Ethan Coen’in eşsiz zihinlerinin ürünü olan, Vahşi Batı hakkındaki bu altı masal için hazırlanın. Altı hikayenin konuları: şarkıcı bir kovboy, banka soygununa kalkışan bir mülteci, bir oyuncu ve menajerinin seyahati, altın arayan bir kaşif, trende yardıma ihtiyacı olan bir kadın ve gizemli bir varış noktasında bulunan bir arabadaki beş insan…

Cargo (2017)

en iyi netflix filmleri

Avustralyanın kırsal kesiminde yaşayan ve zombi kıyametinin ortasında kalan bir baba ve bebek yaştaki kızının hikayesini anlatıyor. Hastalık bulaşan babanın sonsuza kadar değişmeden önce kızına güvenli bir yer bulmak için sayılı saatleri kalmıştır.

Polar (2019)

en iyi netflix filmleri

Duncan Vizla, dışarıdan normal bir adam olarak görülse de aslında gerçek çok farklıdır. Duncan dünyanın en iyi suikastçısı olan Black Kaiser’dır. Ancak suikast günleri geride kalmış ve tehlikeli dünyasına veda etmiş olan Duncan, sakin bir yaşam sürmeye karar vermiştir. Ancak eski işvereninin verdiği bir karar emeklilik planlarını sekteye uğratacaktır. Eski işvereni Duncan’ın hayatta kalmasının şirket için tehlike arz ettiğine karar verince, Duncan’ın peşine suikastçılar takılır. Duncan’dan daha genç, daha hızlı ve acımasız katillerden oluşan bir ordu artık Duncan’ı susturmak için hiçbir engel tanımayacaktır. İstemediği halde suç hayatına geri dönen Duncan, bir kez daha Black Kaiser olmak ve hayatta kalmak için mücadele etmek zorundadır…

Okja (2017)

en iyi netflix filmleri

Çiftçi dedesiyle birlikte Güney Kore’nin dağlarında yaşayan Mija adında cesur bir küçük kızın (Ahn Seo-hyun) güzel ve kocaman bir yaban domuzu olan Okja isimli bir arkadaşı vardır. Okja, genleri bir aile şirketi olan Mirando Corporation tarafından özel olarak seçilip üretilerek milyonlarca insanı besleyecek bir tür olması için dünyanın çeşitli yerlerindeki çiftçilere deneme maksatlı dağıtılan 16 hayvandan birisidir. Mija, Okja’ya yıllarca bakar ve onunla sağlam bir bağ kurar. 10 yıl sonra Mirando Corporation’ın CEO’su Lucy Mirando (Tilda Swinton), Okja’yı geri almak ister ancak bir yandan da Mija’nın Okja’ya olan aşırı bağlılığından etkilenir ve bunu şirketinin prestijini arttırmak için reklam olarak kullanmak ister. Ancak Mija’nın tek isteği Okja’yı evine geri götürmektir ve bunun için her riski göze alacaktır.

Bird Box (2018)

en iyi netflix filmleri

Bird Box, peşlerinde olanlardan kurtulmak için gözleri bağlı bir şekilde yola koyulan bir kadın ve çocuklarının hikayesini konu ediyor. Her şey tam beş yıl öncesinde başlamıştır. Başlangıçtan bu zamana kadar hayatta kalmayı başaran Malorie ve iki çocuğu için hayat bu süreçte hiç de kolay olmamıştır. Nehir kenarında terk edilmiş bir evde kalan aile, bugünlere her adımlarını planlayarak gelmiştir. Ailesini güvende olabilecekleri bir yere götürmenin hayalini kuran Malorie ve çocukları için artık gitme vakti gelir. Ancak bu yolculuk oldukça tehlikelidir. Tek bir hataları ölümlerine sebep olacaktır. Her şeyden önemlisi de yolculuk sırasında ne olursa olsun gözlerinin bağlı olması gerekir. Zekalarına ve geliştirdikleri duyma yetilerine güvenerek çıktıkları bu yolculukta Malorie ve çocukları yalnız değildir. Peki onların peşinde olan insan mı, hayvan mı, yoksa bir canavar mıdır?

Happy Anniversary (2018)

en iyi netflix filmleri

Komedi ve dramın iç içe geçtiğini Happy Anniversary isimli filmde birlikte olmak isteyip istemediklerine karar veren bir çifti izliyoruz. Üçüncü yılını dolduran çift ile toplamda 1 saat 18 dakika geçiriyoruz. Tuhaf çift, üçüncü yıldönümlerini ilişkilerini gözden geçirmeye ayırıyor.

Forgive Us Our Debts (2018)

en iyi netflix filmleri

Alacaklıları tartından tehdit edilen bir adam ‘şeytanla anlaşma’ yapar. Ancak bunun farkında değildir. Beklenmedik bedellerle karşılayan Franco’nun başına gelenlerin hikayesinin anlatıldığı filmdeki önemli detay İtalyan yapımı olması.

Yorum Yap

Yorum Yap