1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. Moda Tutkunlarının Kaçırmaması Gereken 10 Moda Filmi

Moda Tutkunlarının Kaçırmaması Gereken 10 Moda Filmi

moda ıle ılgılı fılmler

Modanın renkli dünyasına yolculuk yapacağınız moda tutkunlarının kaçırmaması gereken 10 moda filmi.

Coco avant Chanel | Coco Chanel’den önce

moda ıle ılgılı fılmler

Audrey Tautou’yla hayat bulan, moda dünyasının fenomeni Gabrielle “Coco” Chanel’in gerçek yaşam hikayesi: Coco Before Chanel.. Yetimhanede başlayıp, kabare şarkıcılığına uzanan daha sonra da dünyanın en önemli modacısı olma yolunda ilerleyen, masal gibi bir hayat. Gerçek adı Gabriella Chanel olan Coco Chanel’in Paris’e taşınmadan ve ünlü olmadan önceki yaşamından kesitleri sergileniyor.

 

The Devil Wears Prada | Şeytan Marka Giyer

moda ıle ılgılı fılmler

New York moda dünyasının göz alıcı karmaşasında , 0 bedenli muhteşem kadınlar içindeyken saçınızın kötü olduğu bir gün iş hayatınızın sonu olabilir. İşte Runway Dergisi bu inanılmaz cehennemin tam ortasıdır. Miranda Priestly (Meryl Streep) ise moda dünyasının en güçlü kadını Runway’in korku salan kraliçesi kendisine bir asistan alacaktır. Milyonlarca kızın hayatını verebileceği bir iş ise sıradan bir NewYork’lu olan Andy Sachs (Anne Hathaway) için göz kırpmaktadır. Yapacağı iş kesinlikle kendisine saygısı olmayan insanların yapabileceği türden, yaşamı bırakıp çalışmaya dayalı bir tür Miranda köleliğidir.

Sex and the City

moda ıle ılgılı fılmler

 Aynı adlı televizyon dizisinden beyazperdeye uyarlanan “Sex and the City: The Movie”de birbirleriyle cinsel arzularını, fantezilerini, inanç ve düşüncelerini tartışan ve paylaşan New York’lu dört kadının öyküsü anlatılır. Candace Bushnell’in (1958 doğumlu) yazdığı kitaptan ve karakterlerden uyarlanan dizide ve filmde özellikle bekar kadın olma kavramı başta olmak üzere romantizm ve cinsellik üzerine samimi, açık sözlü tartışmalar ve yaklaşımlar öne çıkar. Konusu New York’ta geçen filmin odak noktasında dört kadın karakter vardır. 1990’lı yılların sonlarında toplumda kadın olma konusu ağırlık kazanırken toplumda kadının rolünün değişmesinden dört kadının nasıl etkilendiği üzerinde durulur.

Factory Girl

moda ıle ılgılı fılmler

Çok zengin bir ailenin şımarık ve havai kızı Edie Los Angeles’taki yaşamından sıkılır ve New York’a yerleşir. Andy Warhol ise eski bir fabrikayı resim atölyesi yapar ve bir çok ünlü sanatçı ile burada resimler yapar, partiler düzenlerler. Edie ve Warhol’da yakın arkadaş olmuşlardır.

The September Issue

moda ıle ılgılı fılmler

Vogue dergisinin 2007 yılı Eylül baskısı o güne dek okuyucuyla buluşan en büyük ve en ağır dergi olma özelliğine sahip.2009’da Sundance film festivalinde gösterilmiş, Anna Wintour ve ekibinin hazırladıkları Vogue Eylül 2007 sayısını anlatmaktadır.

Clueless | Fılama Kızlar

moda ıle ılgılı fılmler

Beverly Hills’de hayatını sürdüren çekici ama Tuaf Cher, lisenin güzel ve son derece heyecan kızlarından biridir. En çok deger verdiği iki şey; okulun yakışıklı erkekleriyle çıkmak ve modayı takip etmektir. Zıpır kız, kendisine layık bir erkek ararken, okula yeni gelen bir kızın bir türlü içine sinmeyen paspal giyim tarzını değiştirmeye ve iki öğretmeninin arasını yapmaya çalışır.

The Duchess | Düşes

moda ıle ılgılı fılmler

On sekizinci yüzyıl sonu, çok güzel ve büyüleyici Düşes Georgiana Spencer (Keira Knightley), dönemin en etkileyici kadınıdır. Güzelliği ve karizmasıyla toplumda nam salmıştır. Bu namın duyulmasıyla kendinden yaşça büyük olan Devonshire Dükü (Ralph Fiennes) ile görücü usulü evlenir. Bu evlilikle beraber Georgiana moda ikonu ve kurnaz bir politikacı haline gelir. Ancak evliliğinde bulamadığı aşkı umutsuzca aramaya devam eden Georgina’nın hayatı Charles Grey (Dominic Cooper) ile yaşadığı yasak aşk, müsrifliği ve politikaya el atması sonucu yaşadığı itibar kaybı, ve en iyi arkadaşı Bess Foster’ın (Hayley Atwell) ona olan ihaneti sonucu karmakarışık olacaktır.

A Single Man | Tek Başına Bir Adam

moda ıle ılgılı fılmler

George Falconer 52 yaşında bir edebiyat profesörüdür. Uzun zamandır hayatını beraber sürdürdüğü Jim’i kaybetmiştir. Jim’in hayatını kaybetmesiyle birlikte George hayatının anlamını kaybettiğini düşünmektedir. George’nin en yakın arkadaşı güzel Charley’dir. Charley’de George gibi varlık problemleri yaşayan bir kadındır. George hayatı sorgulamakla uğraşırken günün sonunda anı yaşamanın anlamını çözer.

The Bling Ring | Pırıltılı Hayatlar

moda ıle ılgılı fılmler

Gerçek olaylardan esinlenerek, bir grup şöhret meraklısı genç, interneti kullanarak ünlü kişilerin izini sürerler. Amaçları da bu kişilerin evlerini soymaktır. Utangaç ve beceriksiz Zack, okul arkadaşları tarafından kabul görmek ister. İlk bakışta hoş görünen ama aslında hain biri olan Natalie ile yakınlaşır. Birlikte zengin ve ünlülerin dolabından alışveriş yapmaya başladıklarında Zack için istediği popülerite gelir. Çok geçmeden hırsızlık yaparlarken yakalanma korkusunun tehdidi altında çok sayıda pahalı giysiler, ayakkabılar ve giysilerin sahibi olmaya başlarlar. Bu gençlerin suçları medyanın dikkatini çekmeye başlar…

Breakfast at Tiffany’s | Tiffany’de Kahvaltı

moda ıle ılgılı fılmler

ruman Capote’nin 1958 tarihLi kısa romanı “Breakfast at Tiffany’s”,1961 yılında Blake Edwards tarafından aynı adLa sinemaya da aktarıLdı.

Yorum Yap

Yorum Yap