Macera türünde en iyi 10 Anime

Macera türünde en iyi 10 Anime

Merhaba animeseverler, mangacılar… Macera türünde en iyi 10 Anime listesinde sizler için seçtiğimiz en güzel animelerle maceralara atılmaya hazır mısınız?

Sitemizde bulunan Animeler bölümünü açmamızdaki amaç, en iyi anime önerileri yaparak sizlere bu türün seçkin örneklerini tavsiye etmekti. Bu nedenle sık sık en iyi animeler listesi hazırlıyoruz. Bu en iyi anime listelerimizden biride en iyi macera animeleri

Macera türünde en iyi 10 Anime

İşte IMDB puanları oldukça yüksek macera türünde en iyi 10 anime.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood (2009-2010) 9.0

Macera türünde en iyi 10 Anime

Fullmetal Alchemist, hikâye olarak 1900’lü yılların başında geçiyor.

Bilimden ziyade Alchemy, yani simya oldukça gelişmiştir ve kendilerine simyacı adı verilen insanlar belirli malzemelerden belirli şeyler yaratabilmektedir.

İki kardeş annelerini tedavisi olmayan bir hastalık sonusu kaybederler. Simyanın(Kimya tabanlı Büyü)gücü yardımıyla, kullanımı yasaklı bir bilgi yoluyla onu tekrar hayata döndürmeye çalışırlar.

Çalışmaları başarısızlıkla sonuçlanır, ve simyanın bu yasaklanmış tipini kullanmanın bedeli olarak büyük kardeş, Edward Elric sol bacağını, küçük kardeş Alphonse Elric ise bütün bedenini kaybeder. Kardeşini kurtarabilmek için, Edward sağ kolunu feda eder ve kardeşinin ruhunu bir zırha bağlamayı başarabilir.

Cowboy Bebop (1998-1999) 8.9

Macera türünde en iyi 10 Anime

Cowboy Bebop’ta hikaye yakın gelecek olan 2071 yılında geçmektedir.

2021 yılında gezegenler arasında seyahat mümkün hale gelmiştir.

Ancak, gezegenler arasında ulaşımı sağlayan atlama ağında büyük bir düzensizlik bulunmaktadır. İhmal edilen bu aksaklık sistemde büyük bir felakete yol açar. Ayda bulunan atlama geçidi infilak eder ve ay yüzeyinde büyük bir delik oluşur.

Patlama sonucunda aydan kopan parçalar dünya yüzeyine düşer ve süreğen bir meteor sağnağına yol açar. Bu olay dünya yüzeyinin büyük bir bölümünü ve milyarlarca insanı yok eder. İnsanların büyük bir bölümü yer altına sığınır. İmkanı olanlar Mars ve Venüs gezegenleri ile yaşam koşulları oluşturulan bazı astreoid ve Jupiter uydularına yerleşirler.

Mushishi Zoku Shou (2014) 8.9

Macera türünde en iyi 10 Anime

Mushiler varlıkları ya da görünümleri pek çok insan tarafından bilinmeyen güzemli varlıklardır.

Değişik formlarda nadir insanlar tarafından görülebilirler.

Bunlardan biri olan Ginko, çeşitli yerlerde mushileri inceleyen; yeri geldiğinde insanlara ve mushilerle problemlerinde yardımcı olan gezgin bir “mushishi”dir. Mushishi Serisinin 2. Sezonudur.

Hunter x Hunter (2001-2014) 8.7

Macera türünde en iyi 10 Anime

Gon 12 yaşlarında Balina Adası’nda büyümüş ve o ada dışına hiç çıkmamış bir çocuktur.

Küçük bir bebekken babası tarafından büyükannesine ve halasına (aslında babasının kuzeni) bırakılmış ve burada yetişmiştir.

Babasının çok büyük bir avcı olduğunu öğrenen Gon da böyle bir avcı olup babası ile görüşmek istemektedir.

Avcılık bu dünyada klas bir meslektir ve büyük bir avcı komitesince düzenlenen bir takım sınavlarla avcı olmak isteyen kişilere bu unvan verilmektedir.

Sen to Chihiro no Kamikakushi / Ruhların Kaçışı (2001) 8.6

Macera türünde en iyi 10 Anime

Ruhların Kaçışı, Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki’nin en değerli yapıtlarından biri.

10 yaşındaki Chihiro ailesiyle birlikte yolculuk etmektedir. Yolculuk esnasında verdikleri bir mola sırasında ilginç bir köye rast gelen aile, kimselerin ortalıkta görünmediği bu yerde lezzetli yiyeceklerin açıkta bırakıldığını görür.

Küçük kızın anne ve babası yiyecekleri iştahla yemeye başlarlar. Yedikçe de değişirler ve en nihayetinde tamamen domuza dönüşürler.

Küçük kız ne yapacağını şarırır. Hele ki hava kararıp ortalık hayaletlerden geçilmemeye başlayınca iyice paniğe kapılır. Ama birdenbire ortaya çıkan Haku onu kurtarabileceğini söyler.

Haku’nun söylediğine göre Chihiro’nun hayatta kalmasının tek yolu ruhların dünyasına gelip bir çeşit ‘hayalet dinlenme tesisi’ olan otelde kendine bir iş bulmasıdır. Chihiro bunu başarır ama ruhlara ait bu farklı boyutta sıkışıp kalmıştır.

Made in Abyss (2017) 8.5

Macera türünde en iyi 10 Anime
Made in Abyss

Uçsuz bucaksız kovuklardan oluşan Abis, ayak basılmamış tek mekân olarak bilinir.

Bu devasa çukurun büyüklüğünden de, barındırdığı tuhaf, aykırı varlıklardan ve gizem dolu antik kalıntılardan da kimsenin haberi yok.

Gözü pek maceracılar, nesiller boyu Abis’in bu esrarengiz derinliklerine çekilmiş. Zamanla da bu maceracılar, Yağmacılar olarak anılagelmiş.

Abis’in kıyısındaki Ōsu kasabasında yaşayan Rico, annesi gibi Yağmacı olup bu gizemli mekânın sırrını çözmek ister. Bir gün, loş derinliklerde gezerken de insanı andıran bir robotla karşılaşır.

Mononoke Hime / Prenses Mononoke (1997) 8.4

Macera türünde en iyi 10 Anime

Prens Ashitaka topraklarında huzur içinde yaşayan eski ve köklü bir kabilenin son varisidir.

Bir gün ormanın katledilmesine dayanamayan bir tanrının şeytana dönüşen hali tarafından köyü saldırıya uğrar.

Ashitaka köyünü kurtarmak için şeytan ile savaşır. Sonunda köyü kurtulur fakat o şeytanın lanetine uğrar. Kolunda oluşan yara izi bunun kanıtıdır. Bu iz zamanla tüm vücuduna yayılacak ve onu ölüme sürükleyecektir. Tek çaresi vardır.

Doğuya gidip ormanın ruhunu bulmak. Nefretle örtülmemiş gözlerden gerçeği görmek…

JoJo no Kimyou na Bouken: Diamond wa Kudakenai (1993) 8.3

Macera türünde en iyi 10 Anime

Sene 1999. Normalde sessiz ve sakin bir şehir olan Morioh yakın zamanda kötü ve tuhaf olayların merkezi haline gelmiştir. Artık denizci biyolog olan Joutarou Kuujou bu gizemli şehre Jousuke Higashikata ile tanışmaya gelir.

İlk başta bu ikisi yabancı görünse de aslında Josuke Joutarou’nun büyükbabası Joseph Joestar’ın gayrimeşru çocuğudur. Tanıştıklarında Joutaro Josuke ile kan bağından daha fazla yakınlıkları olduğunun farkına varır.

Nazik huylu Kouichi Hirose ve gürültücü Okuyasu Nijimura ile birlikte grup kendilerini Morioh şehrinde yaşanan ortadan kaybolmalar ve diğer tuhaf olayları araştırmaya adar.

Stand güçlerinin eklenmesiyle bu dörtlü şehrin her bir gizemini çözdükçe yeni bir tehlike ile karşılaşırlar.

Tengen Toppa Gurren Lagann (2007) 8.3

Macera türünde en iyi 10 Anime

Hikayemizde ilginç bir şekilde insanlar yer altında yaşamaktadır. Bunun sebebi yeryüzünün tehlikeli olması fakat yeryüzünde tam olarak ne olduğunu kendileride bilmemektedirler.

Yeraltındaki köylerden biri olan Jeeha’da yaşayan ve ailesini yıllar önce bir depremde kaybeden Simon, köydeki en iyi kazıyıcılardan biridir.

Simon, birgün kazısı esnasında garip bir alet bulur, bunun üzerine “Gurren Brigade”in lideri olan Kamina, Simon’u çetesinin bir üyesi yapar.

Kamina, yaşadığı deliğin üstünde bir hayat olduğunu düşünmekte ve bu delikten kaçmayı düşlemektedir. Ancak Simon ve Kamina’nın kaçma teşebbüsleri hep başarısızlıkla sonuçlanmıştır.

Howl no Ugoku Shiro / Yürüyen Şato (2004) 8.2

Macera türünde en iyi 10 Anime

2006 en iyi çizgi film oscar adayı olan bu filmde kendi halinde olan 18 yaşındaki Sofie, kötülükler cadısı tarafından 90 yaşında yaşlı bir kadına dönüşür ve bütün hayatı değişir.

Kimse tarafından tanınmayan Sofie evini terkeder, ve yolculuğu onu sürekli yer değiştiren, içinde Howl isimli bir büyücünün yaşadığı bir şatoya getirir. Sofie nin üzerindeki lanet ancak bu şatoda çözülebilecektir.

Macera anime önerisi isteyenler için mecare türünde en iyi 10 anime listesine yer verdiğimiz bu yazımız sona erdi.

Dilerseniz sitemizde bulunan diğer animelere bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın