1. Ana Sayfa
  2. Diziler
  3. La Casa De Papel Tarzı Diziler

La Casa De Papel Tarzı Diziler

Suç konulu dizilere merakı olanlar için La casa De Papel alternatifi sayılabilecek La Casa De Papel tarzındaki dizileri listeledik.

La Casa De Papel Tarzı Diziler

Netflix’in İspanyol dizisi La Casa De Papel dizi dünyasında fırtına gibi esiyor, izleyenleri bağımlısı haline getiriyor. Sizlere La Casa De Papel tarzı diziler listesi hazırladık.

Netflix yapımı La Casa De Papel, bir suç örgütünün düzenlediği ilginç bir soygun hikayesini konu alıyor. La Casa De Papel’in hikayesi ise kısaca şöyle: Profesör lakaplı bir adam İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymak için özenle bir ekip oluşturur. 5 ay boyunca ekibini bu soyguna hazırlayan Profesör, tüm detaylarına kadar ekibini hazırladığını düşünür. Peki ekibi terslik çıktığında kendisi gibi profesyonel kalabilecek midir?

Bizde bu yazımızda suç konulu dizilere merakı olanlar için La casa De Papel alternatifi sayılabilecek La Casa De Papel tarzındaki dizileri listeledik.

Bu arada La Casa De Papel Benzeri Filmler listemizede buradaki yazımızdan bakabilirsiniz.

La Casa De Papel Tarzı Diziler

Peaky Blinders

La Casa De Papel Tarzı Diziler

IMDB : 8.8

Oyuncular: Cillian Murphy, Paul Anderson, Helen McCrory

Peaky Blinders, 1900’lerin ilk yarısında Birmingham’ın kanunsuz sokaklarında geçen gerçek bir gangster hikayesi. Başlıklarının ucuna jilet gizlemeleriyle ünlü Peaky Blinders çetesinin gerçek hikayesini ekrana taşıyan dizide, Cillian Murphy’nin canlandırdığı, acımasız patron Thomas Shelby’nin icraatlarını izliyoruz.

Birinci Dünya Savaşı’ndan yeni çıkmış İngiltere’yi, yasadışı faaliyet gösteren çeşitli çeteler sarmıştır. Bunlardan biri de soygunculuk ve at yarışıyla para kazanan Peaky Blinders’dır. Polislere rüşvet yedirerek paçayı kurtaran çete, bir soygunda yanlışlık yapınca, başlarına bela olacak yeni bir müfettişin şehre gelmesine vesile olurlar.

O Mecanismo

La Casa De Papel Tarzı Diziler

IMDB : 8.9

Oyuncular: Caroline Abras, Enrique Diaz, Jonathan Haagensen

Devletin petrol ve inşaat şirketleri üzerinden yolsuzluk yaptığı iddialarının soruşturulması sırasında Brezilya’da bir skandal patlak veriyor. Brezilya’da yaşanan gerçek hikayelerden esinlenilen dizide; küçük bir grup dedektifin tarihin en büyük yolsuzluklarından birini keşfetmesini ve bu olayın çevresindeki insanlar üzerinde yarattığı etkileri konu ediliyor.

Manhunt: Unabomber

La Casa De Papel Tarzı Diziler

IMDB : 8.2

OyuncularSam Worthington, Jeremy Bobb, Ben Weber

Dizi, Harvard profesörü Ted Kaczynski’nin üniversiteden ayrılıp bir dağ evine yerleştikten sonra mektup yoluyla gönderdiği paketlerle gerçekleştirdiği saldırıları ve on yedi yıl sonra dergilerin otuz yedi bin kelimelik manifestosunu yayınlamasını kabul etmesiyle teslim oluşunun hikayesini anlatıyor.

1978 yılında bombalı eylemlerine başlayan Ted Kaczynski ( Paul Bettany ), Bombalı eylemlerini paket halinde yollamasından dolayı Unabomber lakabıyla anılmaktadır. Son eylemini 1995 yılında gerçekleştirecek olan Unabomber, Amerika’nın en büyük gazetelerini arayarak hazırladığı manifestoyu yayımlamalarını isteyecek ancak isteği yerine getirilmezse bombalı eylemlerine devam edeceğini bildirecektir. Jim Fitzgerald ( Sam Worthinghon ) FBI ajanı olarak unabomber lakaplı Ted Kaczynski’yi yakalamak için ortaya koyduğu performansta dizinin konusu içinde yer almaktadır.

American Vandal

La Casa De Papel Tarzı Diziler

IMDB : 8.2

Oyuncular Tyler Alvarez, Griffin Gluck, Jimmy Tatro

Üniversite içinde bulmakta olan 27 adet araba, bir sabah, erkek cinsel organı ile süslenmiş biçimde bulunur. Bu olayı kimlerin yaptığını öğrenmek için de hemen araştırma başlatılır. İlk şüphe edilen kişi dick-drawer takma adına sahip olan Dylan Maxwell’dir ve Maxwell, saldırıları üstlenir. Fakat hala, onun suçlu olup olmadığı tartışması sürmektedir. Alt sınıflardan meraklı ve hevesli bir öğrenci, bu olay ile ilgili bir belgesel çekmeye başlar ve gerçeği araştırır.

Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor ve her bölüm ortalama 30 dakika kadar sürüyor.

Talihsiz Serüvenler Dizisi / A Series of Unfortunate Events

La Casa De Papel Tarzı Diziler

IMDB : 7.9

Oyuncular: Neil Patrick Harris, Patrick Warburton, Malina Weissman

Gizemli bir yangın Baudelaire ailesinin evini kül ettiğinde üç kardeş aynı zamanda ailesini de kaybeder. Bunun üzerine ilk bölümle birlikte kardeşler barınabilmeleri için Kont Olaf’ın yanına yerleştiriliyorlar. Kont Olaf, çok zengin bir servete konan kardeşlerin servetini ele geçirmek için kararlı bir şekilde harakete geçerken, kardeşler de ailelerinin gizli geçmişleri öğrenmek üzere araştırma yapmak durumunda kalıyorlar.

Dizi, Lemony Snicket mahlasını kullanan yazar Daniel Handler tarafından yazılıp Brett Helquist tarafından resimlendirilen 13 bölümlük roman serisinden uyarlanmıştır.

Dirk Gently’s Holistic Detective Agency

La Casa De Papel Tarzı Diziler

IMDB : 8.4

Oyuncular:   Samuel Barnett, Elijah Wood, Hannah Marks

Dirk Gently’s Holistic Detective Agency, BBC America tarafından Douglas Adams’ın aynı isimli roman serisinden uyarlanan bu bilim kurgu dizisidir.

Dizi, zamanda yolculuk yaparak, doğaüstü olayları içeren davaları ele alan dedektif Dirk Gently (Samuel Barnett) ve onun gönülsüz yardımcısı Todd Brotzman’ın (Elijah Wood) maceralarını konu edinmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap