1. Ana Sayfa
  2. Diziler
  3. Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

uyarlama türk dizileri

Kore uyarlaması 15 Türk dizisi yazımızda, vay beee sende mi Melahat diyerek şaşıracağınız, bazıları başarılı bazıları başarısız olmuş Kore dizilerinden ülkemize uyarlanan dizilere yer vereceğiz.

Yazılarımızda sık sık en iyi kore dizilerine yer veriyoruz. Hatta, derli toplu dursun tek seferde hepsi elinize gelsin diye kore dizileri için ayrı bir bölüm bile açtık.

Televizyonlarımızda çok fazla dizi var. Tam bir dizi enflasyonu yaşanıyor. Bunlardan bir çoğuda başka ülkelerden uyarlama Türk dizileri.

Bunların arasında orjinali kadar kaliteli olup tutan da var tutmayıp 3-4 bölümde final yapanlarda var.

Bizde bu yazımızda ilgi görüp devam eden yada ilgisizlikten yayından kaldırılan Kore uyarlaması 15 Türk dizisi nelermiş bakacağız.

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

İşte 15 tane tutmuş, tutmamış Kore uyarlaması Türk Dizileri

Hayat Şarkısı / Flames Of Desire

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Yapımcılığını Most Production’ın yaptığı, senaryosunu Mahinur Ergun’un kaleme aldığı “Hayat Şarkısı” Kanal D’de ekrana geldi.

Başrollerini, Burcu Biricik, Birkan Sokullu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Tayanç Ayaydın’ın paylaştığı “Hayat Şarkısı” aile dizisi kadrosundan kendine oldukça geniş izleyici kitlesi edindi.

“Hayat Şarkısı”, konusu ile olduğu kadar çekimlerin gerçekleştiği mekanlarla da izleyicilerin dikkatini çekti. İlk bölümlerinin çekimleri Berlin’de gerçekleşen dizinin ilerleyen bölümleri İstanbul’da Beykoz ve diğer semtlerde çekildi. Diziye ev sahipliği yapan ‘Beyaz Köşk’ ise ilk kez bu dizide çekim mekanı olarak kullanıldı.

Seviyor Sevmiyor / She Was Pretty

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Başrollerini Zeynep Çamcı ve Gökhan Alkan’ın paylaştığı ve ATV de yayınlanan dizi ilk günden itibaren gemiş bir seyirci kitlesi tarafından takip edildi.

Yine MF yapımın imzasını taşıyan dizinin senaryosunu Hakan Bonomo ve Aksel Bonfil kaleme aldı.

Dizi ayrıca Asya pasifik ülkesi oyuncularına verilen APAN simli ödülüde alarak Türkiye adına bir ilke imza atılmasını sağladı.

Bir Aşk Hikayesi / I’m Sorry I Love You

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Bir Aşk Hikayesi:  Orjinali I’m Sorry, I love You olan dizinin konusu:Dört ana karakterin birbirleriyle olan yaşantısından bahseden bir öykü.

Annesini kaybeden bir adam, patronuna aşık olan bir kız, annesine bağlı olan bir star ve neler olduğunun farkında olmayan bir anne. Bu karakterlerin birbirleriyle olan ilişkisini anlatan bir dizi.

Yerli versiyonunda Seçkin Özdemir, Damla Sönmez ve Elçin Sangu gibi isimlerin yer aldığı dizi yayınlandığı dönem özellikle gençlerin beğenisini çekmeyi başarmıştı. Dizi 36 bölümü ile final yaptı.

Kalp Atışı / Doctors

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Doctors; 2016 yılında yayınlanan 20 bölümlük dram, romantik, medikal türünde bir dizidir. Başrollerini Park Shin Hye, Kim Rae Won, Lee Seung Kyung ve Yoon Gyun Sang paylaşmaktadır. Dizinin senaristliğini Can We Got Married ve Hight Society’den tanıdığımız Han Myung Hee yapıyor. Yönetmenliğini ise Man From The Star dizisinden tanıdığımız Oh Chung Hwan üstlenmektedir.

Dizinin konusu Yoo Hye Jung’un yaşadığı zorlukları ve buna rağmen yılmayıp doktor oluşunun etrafından dönmektedir.

Kalp Atışı; Show TV’de ekranlara gelen MF yapımın yapımcılığını üstlendiği ve yayını hala devam eden bir kore uyarlamasıdır. Oyuncu kadrosunda; Gökhan Alkan, Öykü Karayel gibi isimler yer almakta. Yayınlandığı andan itibaren seyircileri hayran bırakan bir dizi.

Yüksek Sosyete / High Society

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Zengin ailenin mutsuz kızı Cansu (Hazal Ergüçlü) ile zor koşullarla büyüyen emektar bir ailenin oğlu olan Kerem (Engin Öztürk) ün eğlenceli hikayesini anlatan dizide Zuhal Olcay da rol aldı.

Bl yapımın yapımcılığındaki dizide hayatta ait oldukları yeri arayan ayrı dünyalara ait iki gencin öyküsünü izledik.

Beyaz Yalan / Bride Of The Century

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Deniz Baysal ve Kutsi’yi buluşturan uyarlama dizinin ömrü reytinglerde bir türlü istediği çıkışı yakalayamadığı için 6. bölümü ile son buldu.

Kocamın Ailesi / My Husband Got a Family

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Kocamın Ailesi: Orjinal Kore versiyonu 2012 yapımlı My Husband Got a Family dizinin konusu: Bir dizi yönetmeni olan Cha Yoon Hee ile bir cerrah olan Bang Gwi Nam’ın evlenmelerinden sonra başlarına gelenlerin hikayesini anlatıyor. İşler Yoon Hee’nin mantıksız kayın validesi Uhm Chung Ae ile tanışmasıyla daha da karmaşıklaşır.

Gökhan Alkan ve Yeliz Kuvancı’nın başrol oynadığı dizi Fox Tv’de 2 sezon boyunca toplam 57 bölüm yayınlandı.

İlişki Durumu Karışık / Full House

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Show Tv de yayınlanan ve ekrana damgasını vuran dizi İlişki Durumu Karışık Aşk kıskançlık durur ve dostluğun bir arada olduğu eğlenceli bir aşk oyunu hikayesi. Seren Şirince, Berk Oktay, Pamir Pekin ve Eda Ece nin oyuncu kadrosunu oluşturduğu dizide yine MF Yapımın hayata geçirdiği projelerden. Dizinin yönetmenliğini ise Bülent İşbilen üstlendi.

Kiralık Aşk / Can Love Become Money

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Orjinali sadece 20 bölüm süren dizinin yerli versiyonu o kadar ilgi gördü ki 2 sezon boyunca 64 bölüm yayınlandı. Dizide Elçin Sangu ve Barış Arduç kariyerinde adeta zirveye yerleşti.

Gülümse Yeter / Smile, You

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Show TV de yayınlanan Serdar Gözelekli’nin yönettiği dizide başrolde usta oyuncu Erdal Özyağcılar oynadı. Yapımcılığını MF yapımın üstlendiği dizide ayrıca Yılmaz kunt , Sermet Yeşil , Erkan Sever , Seray Kaya , Evrim Doğan, Uğur Kurul, Aslı Altaylar ve Pamir Pekin gibi oyuncular yer aldı. Eğlenceli ve hayat dolu bir aile hikayesi olan dizinin ekran ömrüyse kısa oldu.

Güneşi Beklerken / Boys Over Flowers

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Güneşi Beklerken orjinali Boys Over Flowers olan dizinin konusu: Geum Jan-di fakir bir aileden gelmektedir. Bir gün yaptığı bir kahramanlıktan dolayı Seul’un en iyi kolejinde burslu okumaya hak kazanır. Ancak okulun ilk günü zengin öğrenciler tarafından aşağılanır ve ezilir. En başta da Goo Jun-pyo…

Başrollerinde Emre Kınay, Kerem Bursin, Hande Doğandemir ve Yağmur Tanrısevsin’in yer aldığı dizi yaz dizisi olarak yayınlandığı dönem oldukça ses getirdi. Genç oyuncular dizi sayesinde kariyerlerinde büyük bir sıçrayış yaşadı. Iki sezon yayınlanan dizi 54. bölümü ile final yaptı.

Mayıs Kraliçesi / May Queen

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

May Queen, 2012 yılından yayınlanan 38 bölümlük dram türündeki bir dizidir. Başrollerini; Han Hye Ji, Jae Hee, Kim Jae Won ve Hyeon Seung Min yer almaktadır.

Dizinin konusu; denizcilikle ilgili karakterlerin başarı hikayesini konu almaktadır. May Queen yaşamdaki zorlukları aşmak ve hayallerini gerçeğe dönüştürmek için çabalayan bir kadının başarı hikayesidir.

Mayıs Kraliçesi; Show Tv’de ekranlara gelen yönetmenliğini Korhan Bozkurt’un yapımcılığını ise Birol Güven’in üstlendiği bir Kore uyarlaması dizidir. Yağmur Tanrısevsin, Ahmet Olgun Sünear, Hatice Aslan gibi isimler yer almakta. Bu dizide Yağmur Tansevsin kaynakçı bir kızı canlandırmaktadır.

Tatlı İntikam / Get Karl Oh Soo Jung

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Kanal D’de yayınlanan ve Leyla Lydia Tuğutlu, Furkan Andıç ve İlker Kızmaz gibi isimlerin yer aldığı dizi 30 bölüm ekrana geldi.

Baba Candır / What Happens To My Family

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Settar Tanrıöğen’in baba rolünde yer aldığı dizide Uraz Kaygılaroğlu, Berna Koraltürk ve Melis Tüzüngüç kamera karşısına geçti. Dizi 2 sezon ekranda kalarak 64 bölümü ile ekran macerasını tamamladı.

Kiraz Mevsimi / Gentleman’s Dignity

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi

Kiraz Mevsimi: Orjinal Kore versiyonu A Gentleman’s Dignity olan dizinin konusu “Liseden beri çok yakın arkadaş olan ve şimdilerde 40’lı yaşlarında olan genç adamların hikayesi anlatılıyor. Yaşam zorluğuna aşk, iş, arkadaşlıkta eklenince bu durumla nasıl başa çıkacaklarını, arkadaşlıklarının bundan nasıl etkilendiğini dizide görüyoruz.”

Yayınlandığı dönem herkesi ekran başına kilitleyen dizinin kadrosunda Serkan Çayoğlu, Özge Gürel ve Dağhan Külegeç yer aldı. 2 sezon devam eden dizi 59 bölümü ile ekran macerasını tamamladı.

Kore Uyarlaması 15 Türk Dizisi yazımız şimdilik bu kadar! Yabancı dizilerden uyarlanan Türk dizileri serisine devam edeceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap