1. Ana sayfa
  2. Diziler
  3. Komedi türünde en iyi Netflix Dizileri

Komedi türünde en iyi Netflix Dizileri

Komedi türünde en iyi Netflix Dizileri listemiz.

«

Komedi türünü seviyor ve üstelik birde Netflix aboneliğiniz varsa komedi türünde en iyi Netflix dizileri listemize bir baksanız iyi olur.

En iyi Netflix dizileri serimize son hız devam ediyoruz. Bu yazımızda dizi konusunda oldukça iyi bir arşive sahip Netflix’de komedi türünde izlenebilecek en iyi filmleri listeledik.

İşte en iyi Netflix komedi dizileri.

Portlandia

Netflix Komedi Dizileri

Komedi türünde en iyi Netflix dizileri listemizin ik sırasına Portland’ı koyduk. Amerikanın kuzey batısında yer alan Oregon eyaletinin en büyük şehri olma özelliği taşıyan Portland, gençlerin emekli olmaya gittiği yer olarak tanınıyor. Başlığından da tahmin edebileceğiniz gibi, 2011’den beri IFC’de yayınlanan parodi-komedi dizisi Portlandia tam da bunu konu alıyor.

Oregon, Portland’da geçen komik bir dizi. Carrie Brownstein ve Saturday Night Live’dan tanıdığımız Fred Armisen baş rolleri paylaşıyor.

The End of the F***ing World

Netflix Komedi Dizileri

James ile Alyssa’nın karanlık ve şaşırtıcı hayatlarından bir kesit izlemeye davetliyiz. Birbirine yabancı bu iki ergen, Alyssa’nın çocukken onu terk eden babasını bulmak için birlikte bir yolculuğa koyuluyorlar.

17 yaşındaki James bir psikopat olduğundan oldukça emindir. Gitgelli ruh halleri, soğuk ve hiçbir şeyi umursamıyor oluşu… Şimdilerde artık bir insanı öldürebileceğini düşünmektedir. Aklında ilk seferi için kusursuz bir seçim vardır.

American Vandal

Netflix Komedi Dizileri

Bir sabah üniversitede bir eylem gerçekleştirilir ve bu olayın faillerinin bulunması için araştırma başlatılır. Baş şüpheli olarak da Dylan Macwell görülür. O ise suçlamaları kabul etmemektedir. Müttefik olarak bir film yapımcısıyla birlikte gerçeği araştırmaya başlarlar.

Crashing

Netflix Komedi Dizileri

Gayrimenkul kiraları çok yüksek olunca genç ve yalnız bireyler boş bir binayı koruma karşılığında daha ucuza kiralayarak birlikte yaşamaya karar verirler. Phoebe Waller-Bridge’nin başrolünü paylaştığı ve senaryosunu yazdığı dizide kullanılmayan bir hastaneyi kiralayarak birlikte yaşayan 20-30 kişilik bir grubun komik yaşamına değinilmektedir.

Gilmore Girls

Netflix Komedi Dizileri

16 yaşındayken kızı Rory’yi dünyaya getiren Lorelai Gilmore, karşılaştığı tüm zorluklara rağmen kendi adını verdiği kızını 16 sene boyunca büyütmeyi başarmıştır. Stars Hollow isimli küçük bir kasabada yaşamlarını sürdüren ikilinin hayatı bu sırada yaşanan bir gelişmeyle büyük ölçüde etkilenecektir, çünkü Rory ülkenin en prestijli liselerinden biri olan Chilton’a kabul edilmiştir. Ancak Lorelai’nın masrafları karşılayabilecek ekonomik gücü yoktur ve o da çareyi uzun zamandır konuşmadığı ebeveynlerinin kapısını çalmakta bulur.

Master of None

Netflix Komedi Dizileri

Netflix Komedi dizileri listemizde yer verdiğimiz, Master of None Dizisi Amerikada oyunculuk yapan Aziz Nasari’nin hayatı kony alınmaktadır. Netflix’in Master of None dizisinde Aziz Ansari, Noël Wells, Eric Wareheim, Kelvin Yu ve Lena Waithe rol almaktadır.

The Good Place

Netflix Komedi Dizileri

Eleanor Shellstrop (Kristen Bell) ölür ve kendisini “The Good Place (İyi Yer)” adı verilen öteki tarafta bulur.  Kendisine burada Michael (Ted Danson) rehberlik etmektedir.

Tanrı’nın elçisi olduğunu söyleyebileceğimiz Michael’ın rehberliğinde, yeni ruh eşi olan etik uzmanı Chidi Anagonye ve yeni komşularıyla, adeta masal dünyasından fırlamış gibi görünen ve kendine has özellikleri (küfredememe, istediğini yapabilme, ruh halini yansıtan evlerde yaşayabilme vb.) olan yeni mahallesinde yaşamaya başlayan genç kadın bir süre sonra kendisinin oraya ait olmadığını fark eder.

She’s Gotta Have It

Netflix Komedi Dizileri

Nola Darling, özgürlüğüne her şeyden önem veren bir kadındır. Kibar ve iyi niyetli Jamie, takıntılı model Greer ve henüz olgunlaşmamış koca bebek olan Mars Nola’yı tavlamak için ellerinden geleni yaparlar, ancak Nola hep özgürlüğünü seçer.

Love

Netflix Komedi Dizileri

Komedi türünde en iyi Netflix dizileri listemizde bulunan ve yaratıcıları arasında Judd Apatow’un da bulunduğu bu cesur komedide, asi Mickey ve iyi huylu Gus modern ilişkilerin heyecanları ve ızdırapları arasında geziniyor.

Unbreakable Kimmy Schmidt

Netflix Komedi Dizileri

Bir kıyamet günü tarikatından kurtarılan ve kendini New York’ta bulan genç bir kadın, artık var olmadığını zannederken yepyeni bir dünyayı keşfetmek durumunda kalır.

Arrested Development

Netflix Komedi Dizileri

Dizinin konusu batan bir şirket, herşeyini kaybetmiş varlıklı bir aile ve o aileyi bir arada tutmaya çalışan oğulları Michael ile arasında geçen olaylardan oluşuyor.

Ortağı olduğu aile şirketindeki işinden ayrılan ve aile mesleğini artık sürdürmeme kararı alan Michael Bluth, oğlu George ile daha çok vakit geçirmeye ve ona daha iyi bir baba olmak için elinden geleni yapmaya karar verir. Babası George Bluth Sr. hesaplarda sahtecilik suçundan tutuklanınca Michael’ın bütün planları alt üst olur ve istemediği halde Orange County’den ayrılamaz ve garip ailesinin işleri toparlamasına yardım etmek zorunda kalır. Sıradışı ve anlaşılmaz aile bireylerine sonsuz harcamalar yapmaksızın nasıl yaşanabileceğini öğretmek durumunda kalışı, üstlendiği işlerin belki de en zoru olacak.

W/ Bob and David

Netflix Komedi Dizileri

Amerikan Deniz Komandosundan utanç verici şekilde atılan Bob ve David ülkeye en iyi bildikleri şekilde hizmet etmeye başlar: komedi skeçleri yaparak!

Jane the Virgin

Netflix Komedi Dizileri

Miami’de geçen dizide, Jane’in hayatında meydana gelen şaşırtıcı ve beklenmeyen olaylar anlatılıyor. Bekâretini koruma yemini uyarınca Jane erkek arkadaşı ile evlenene kadar birlikte olmayacaktır. Check up yaptırmaya gittiği doktor yanlışlıkla kendisine tüp bebek tedavisi uygulayınca hamile kalır ve hayatı alt üst olur. Erkek arkadaşı Michael başkasının bebeğini büyütmek istememektedir. Bebeğin babası Rafael ise kanserle mücadele etmektedir ve çocuk sahibi olmak için bu son şansıdır.

Komedi türünde en iyi Netflix dizileri listemizi yeni diziler ekleyerek sürekli güncelleyeceğiz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.