Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Merhaba manga, anime tutkunları. Sık sık izlenecek en iyi animelere yer verdiğimiz sitemizde bu yazımızda komedi anime önerisi isteyenler için komedi türünde en iyi 15 anime listesi hazırladık.

Gülmeyi sevmeyen varmı acaba ? Animeler komedi unsurlarını gerçekten iyi kullanan yapımlar. Komedi anime önerisi isteyenleri gerçekten eğlendirecek  En iyi komedi animelerine yer verdik. Komedi animelerini izlerken gülmekte gözlerinizden yaş gelebilir, hatta çatlayabilirsiniz 🙂

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Ôran kôkô hosutobu (Ouran High School Host Club) 8.3

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Haruhi Fujioka, küçük yaşta annesi kaybetmiş babası ile tek başına kalakalmıştır. Oldukça zeki olduğundan, fazlasıyla zengin ailelerin çocuklarının eğitim aldığı 1. sınıf bir özel okul olan Ooran Akademisinden burs kazanır.

Sessiz sedasız ders çalışacağı bir yer ararken, yanlışlıkla Host Klübünün kullandığı müzik odasına girer. Çıkmaya çalışır ama Host Kulübünün başkanı onu alıkoyar.

Bu kargaşa esnasında, değeri 8 milyon yen olan bir vazoyu, Haruhi yanlışlıkla kırar. Host kulübü üyeleri Haruhi’nin bu vazonun parasını ödeyemeyeceğini bildiklerinden, onu mezun olana kadar Host Kulübünün köpeği yapmaya karar verirler. Ama sonraki gün Haruhi’nin aslında güzel bir yüzü olduğunu anlayan kulüp üyeleri, onu da Host kulübüne üye yapmak isterler.

Haruhi, buna önce karşı gelir. Kulüp başkanının, eğer Host Kulübünde görev yaparsa 8 milyon yenlik borcunun silineceğinin, söylemesi üzerine Haruhi bu teklifi kabul eder..

Kamisama Hajimemashita (2012) 8.1

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Momozono Nanami’nin babası  ve kimsesi olmayan biricik kızını, büyük bir borcun altında bırakarak evden kaçmıştır.

Aynı gün icra memurları gelir ve Nanami kendisini bir çanta dolusu eşyasıyla parkta bulur. Kalacak bir yeri veya gidecek kimsesi yoktur. Zavallı kız hayat bundan daha kötü olamaz derken bir köpek tarafından kovalanıp ağaca tünemiş bir adam görür.

Ona yardım edip köpeği kovar ve adam da karşılık olarak Nanami’yi alnından öper ve ona kendi evini vereceğini söyler.

Kandırılma riskini göze alarak adamın tarif ettiği yere giden Nanami kendini perili gibi görünen bir tapınakta bulur. Dahası bu tapınak sahiden de “perili”dir ve Nanami orada pek de hoş karşılanmaz.

Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo? (2013) 7.8

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Izayoi Sakamaki, Asuka Kudou ve Sen Kasugabe fevkalade psişik güçlere sahiptirler ve bu sıradan dünyada sıkılmaktadırlar.

Hepsinde birer zarf vardır ve kendi zarflarını açtıklarında etraflarındaki sahnenin daha önce hiç karşılaşmadıkları bir dünyaya dönüştüğünü gördüklerinde hayrete düşerler.

Şeytan Kral’ı devirmeye yardım etmek için Siyah Taşvan tarafından “İsimsiz” adlı topluluğa davet edilirler.

Hataraku Maou-Sama (2013) 7.8

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Hikaye başka bir dünyada, Ente Isla adı verilen bir diyarda başlıyor.

Ente Isla’da Şeytan Kral Satan bütün kötü ırkları emri altına toplayıp bu diyarı ele geçirmeyi istiyor. İnsanların bulunduğu dört bölgeye emrindeki generallerin önderliğinde saldırılar düzenleyip zafere çok yakın olduğu bir anda bir kahraman çıkageliyor.

Kahraman Emilia önderliğinde insanlar tekrar birlik oluyor ve Şeytan Kral Satan’ın baskınlarını bertaraf ediyor. Bütün bölgelerdeki insanlar son bir saldırı yapmak için toplanıp Satan’ın kalesine taarruza geçiyorlar.

Danshi Koukousei No Nichijou (2012) 7.8

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

3 kafadar ana karakterimiz var Tadakuni, Hidenori ve Yoshitake.

Gittikleri lise erkek lisesi olduğundan bunun sıkıntısını yaşıyorlar ve bundan dolayı karşı cins ile karşı karşıya kaldıklarında çoğu zaman ne yapacaklarını bilmiyorlar.

Kısaca animemiz Tadakuni, Hidenori, Yoshitake ve diğer arkadaşların erkek lisesindeki komik ama gerçekçi gündelik hayatlarını anlatmaktadır. 

Gekkan Shoujo Nozaki-kun (2014) 7.7

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Lise öğrencisi Chiyo Sakura’nın sınıf arkadaşı Umetarou Nozaki’ye aşkını ilan etmesiyle başlıyor.

Ancak Nozaki bu itirafı yazdığı shoujo mangasına yönelik bir hayranlık olarak algılayınca işler karışıyor.

İkilinin ilişkisi ilerlerken, Sakura hislerini tekrar ama bu sefer doğru bir şekilde ifade edebilmek için fırsatları değerlendirmeye çalışıyor, olaylar ise katılan yeni karakterler ile renkli bir hal alıyor.

Beelzebub (2011) 7.7

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

İblislerin kralı, oğlu Prens Beelzebub’u, dünyaya yollar. Ancak dünyayı yıkacak ve dengeyi yok edecek bu prens, halen bir bebektir. Diğer taraftan lisede okuyan bir serseri olan Tatsumi Oga, şartlar gereği, kendini bir anda Beelzebub adlı bu bebeğin bakıcısı olarak bulur.

Bebeğin asıl bakıcısı olan Hilda, durumu Tatsumi’ye anlatır ancak saf kötüye ve çok güçlü kişilere bağlanan Beelzebub’u, Tatsumi’den ayıramaz.

Dünyanın sonunu getirecek Beelzebub’a bakmak zorunda Tatsumi, yanından bir dakika bile ayıramadığı bu ufaklıkla ne yapacaktır ?

Carnival Phantasm (2011) 7.6

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Görsel roman Fate / stay night, tüm Fate franchise’ın başladığı noktadır. Fate / stay night, ana karater genç büyücü Shiro’nun başından geçenleri takip eden fantastik bir modern efsanedir.

Shiro kazara kendisini efendisi olduğu Saber adlı kahraman ruhuyla beraber kutsal kadehin dilek hakkı için olan bir savaşın ortasında bulur.

D-Frag (2014) 7.6

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Kazama Kenji okulun serserilerindendir, bir gün o ve çetesi oyun klubüne bulaşır.

Kulüp üyeleri Chitose, Sakura, Minami ve Roka adında sıradışı kızlardan oluşur. Sıradan kız sanıp hafife aldıkları bu kulüp yoğun işkenceler ve baskı sonucu Kenji’yi kulüp üyesi yaparlar.

Kulüp üyelerine bakınca aklı başında bir karakter olan Kenji’nin okul hayatı bir anda tersine dönecektir.

Chuunibyou Demo Koi Ga Shitai (2012) 7.5

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Yuuta Togashi, ortaokulda süper kahraman özentisi çocuksu hareketlerinden dolayı pek sevilmeyen ve arkadaşı olmayan biri olmuştur. Bu nedenle Yuuta, bu hareketleri bırakır ve lisede kimsenin kendisini tanımadığı farklı bir okula gider.

Yuuta ile aynı liseye giden Rikka Takanashi, ablası ile beraber Yuuta’nın oturduğu evin üst katına taşınmış ve okulda Yuuta ile aynı sınıfa düşmüştür.

Rikka’nın da Yuuta gibi çocuksu hareketleri vardır, fakat O’nun aksine Rikka halen bu hareketlerine devam etmektedir.

Rikka aynı zamanda kendisinin Yuuta ile bağlantılı olduğunu düşünmektedir. Yuuta eski hayatının açığa çıkmasından çok korkar ve Rikka’yı normal bir insan olduğuna ikna etmek ister

Baka To Test To Shoukanjuu (2010) 7.4

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Hikaye “baka” lakaplı Akihisa Yoshii ve arkadaşları etrafında geçmektedir.Gittikleri okulda öğrenciler yerleştirme sınavında aldıkları puanlara göre sınıflara ayrılmaktadırlar.

En yüksek seviyeli A sınıfından en düşük F sınıfına kadar.Bununla beraber sınıf standartları seviyelere göre değişmektedir.A sınıfı en mükemmel imkanlara sahipken F sınıfı sınıf denilemeyecek bir ortamda eğitim görmektedir.

Hikaye ise Himeji Mizuki nin bir yerleştirme sınavı esnasında hastalanmasıyla başlar.Aslında A sınıfı bir seviyede olan Himeji sınavda hastalanmasından ötürü sınavı iptal olur ve F sınıfına düşer.Tüm bunların dışında okulu diğer okullardan farklı kılan öğrencilerin aldıkları notlarla sahip oldukları varlıkları çağırarak(animede bu Summon olarak adlandırılır) diğer sınıfların varlıkları ile düello yapabilmeleridir.Kazanan taraf kendinden üstün sınıfın imkanlarına sahip olur(değiş-tokuş).

Binbougami Ga (2012) 7.4

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Sakura hayatı boyunca hep şanslı bir kızdır, başarılı ve mutlu bir hayat sürmektedir.

Sakura’nın iyi şansı etrafındaki insanların şanslarını çalmasından kaynaklanmaktadır bu da diğer insanların şanssızlaşmasına neden olmaktadır.

Bu dengesizliği çözmesi için görevlendirilen Momiji, Sakura’dan şansını almak ister ama Sakura buna hiç niyetli değildir.

Momiji Sakura’nın şansı vermeye niyeti olmadığını anlayınca, aklına gelen her yolu deneyip Sakura’yı sinir etmesiyle komedi dolu, saçma bir o kadar da garip hikaye başlar.

Blood Lad (2013) 7.3

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Blood Lad’da olaylar asil bir iblis soyundan gelen ve vampir olan Staz etrafında gelişiyor.

Vampir Staz, herkesin bildiği vampirlerden oldukça farklıdır. Ataları olan eski vampirler gibi pelerin giymekten, geceleri gezinip insan kanı içmekten pek haz duymaz. Vampirden önce bir birey olduğunu savunur.

İnsan kültürüne takıntılı bir şekilde ilgi duymaktadır. Özellikle Japonya’dan gelen her şey onun hayranlığını kazanmıştır.

Bir gün adamları na bölgede yakalanmış bir kız getirirler. Kızın adı Fuyumi Yanagi’dir ve bir şekilde insan dünyasından iblis dünyasına gelmiştir. Staz bir vampir olarak onun kanına karşı büyük bir çekim hisseder ama bölge patronu olarak bir sorunla uğraşırken Fuyumi bir şeytan tarafından yenilerek ölür ve hayalete dönüşür. Kanını içebilmek için onu tekrar hayata döndürmek artık Staz’ın tek amacı olur.

Nanbaka (2016) 7.2

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Nanbaka’da olaylar dünyanın en ünlü hapishanesi olarak görülen Nanba’da geçiyor. Daha doğrusu bu hapishanede mahkum olan dört karakterin hayatı üzerine yoğunlaşıyor.

Bunlardan ilki Jyugo’dur. Mahkum numarası 1315 olan Jyugo, “heterokromi” olduğu için farklı göz renklerine sahiptir. Hapishaneden kaçmaya çalıştığı için mahkumiyet süresini uzatmıştır ve yakında çıkacak gibi de değildir.

1311 numaralı Uno ise kumar ve kadın düşkünüdür. İskambil kağıtlarını asla elinden bırakmaz ve kendisi İngiliz kökenlidir.

1369 numaralı Amerikalı Rock ise dövüşmeyi ve yemek yemeyi sever. İri yapısıyla dikkat çeken Rock’un tepesi çabuk atmaktadır.

Son sırada ise eski uyuşturucu yeni anime bağımlısı, 1325 numaralı Nico vardır. Tıpkı Rock gibi Nico da Amerikalıdır. Animede kısaca tanıttığım bu karakterlerin yaşamlarına, diğer mahkumlar ve gardiyanlar ile ilişkilerine mizahi bir şekilde göz atıyoruz.

Amagi Brilliant Park (2014) 7.1

Komedi Türünde en iyi 15 Anime

Her şey Seiya Kanie isimli bir liseliyle başlıyor.

Bir gün Isuzu Sento isimli bir kız kendisini zorla(?) Amagi Brilliant Park isimli bir yere götürmek ister. Bu park son zamanlarda finansal problemler çekmekte ve kapanmak üzeredir. Parkı gezen Seiya’nın bunun sebebini anlaması açıkçası pek uzun sürmez.

Zira parkta hiçbir şey düzgün işletilememektedir. Gezileri bittikten sonra ise Isuzu Seiya’dan bir istekte bulunur. O da parkın başına geçerek bu finansal çöküşü durdurması.

Komedi anime önerisi isteyenler için komedi türünde en iyi 15 anime listesine yer verdiğimiz bu yazımız sona erdi.

Bir cevap yazın