1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. Kız Kıza İzlenebilecek en iyi 10 Film

Kız Kıza İzlenebilecek en iyi 10 Film

IMDB puanına yüksek kız kıza izlenebilecek en iyi filmler.

Kızlar Gecesi için Filmler

Kızlar gecesi yapmaya karar verdiğinizde kız kıza izlenebilecek en iyi 10 film listemiz sizi ne izlesek düşüncesinden kurtaracaktır.

Kız arkadaşlarınızla oturdunuz sohbet muhabbet derken bunca muhabbetten sona izleyecek film arayanlar.

Gecenin ilerleyen vakitlerinde ruh halinize uygun filmleri seçip bir de yanına mısır patlatarak özlediğiniz günlere dönebilirsiniz.

İşte özel film geceniz için kız kıza izlenebilecek en iyi filmler.

Kız Kıza İzlenebilecek en iyi 10 Film

Kız kıza izlenebilecek en iyi 10 film listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Mean Girls – Kötü Kızlar

Kadın Filmleri

IMDB: 7.0

Yapım: 2004

Oyuncular: Lindsay Lohan , Rachel McAdams , Tim Meadows , Ana Gasteyer , Amy Poehler , Tina Fey

Zoolog olan ailesi tarafından Afrika’da büyüyen, okula gitmeyen, sadece evde özel eğitim alan Cady, en güçlünün hayatta kaldığı ilkesini yaşayarak öğrenmiştir. Ancak 15 yaşına gelip liseye başladığında orman kanunlarının yepyeni bir boyut kazandığını farkeder. Okulun en popüler kızının eski sevgilisine aşık olunca işler Cady için epey karışacaktır.

You’re Not You – Sen, Sen Değilsin

Kadın Filmleri

IMDB: 7.4

Yapım: 2014

Oyuncular: Hilary Swank , Emmy Rossum , Josh Duhamel , Ali Larter , Marcia Gay Harden

Başarılı bir yazar olan Kate (Hilary Swank) kendisine konan ALS teşhisi sonrası bir yardımcıya ihtiyaç duyar, bu iş için de delifişek, sorumsuz bir üniversite öğrencisi olan Bec (Emmy Rossum) bulunur. Kate’in eşi Evan’la sorunları vardır, Bec ise ilişkilerinde istikrarı bulamamıştır. Bu iki farklı kadın tuhaf ama fazlasıyla dürüst bir bağla birbirine bağlanırlar.

Steel Magnolias – Çelik Manolyalar

Kadın Filmleri

IMDB: 7.2

Yapım: 1989

Oyuncular: Shirley MacLaine, Olympia Dukakis, Sally Field

1980’li yılların olduğu dönemde Louisiana’da yaşam sürmekte olan bir grubun çeşitlilik gösteren bazı sorunları bulunmaktadır. Bu yaşadıkları sorunlar içerisinde kimisinin kocası yaşamını yitirirken, kimileri de depresif bir durumdadır. Daha farklı sorunların içinde evlenememe gibi problemler ile karşılaşan kadınlar, artık gün geçtikçe kendilerini dedikodu içinde bulmaktadır. Her gün dedikodu yapacak şekilde bağımlı hale gelmişlerdir. Hiçbir şekilde dedikodu yapmaktan kendilerini geri koyamamışlardır. Artık şehrin içinde yaşam süren kadınların dedikodu en iyi yaptığı iştir. Dış mekanlarda yaşam sürmekte olan insanların arayıp da bulamadıklarını kendileri güzellik salonları içinde bulmaktadır.

Very Good Girls – İyi Kızlar

Kadın Filmleri

IMDB: 6.0

Yapım: 2013

Oyuncular: Dakota Fanning , Elizabeth Olsen , Boyd Holbrook , Demi Moore , Richard Dreyfuss , Ellen Barkin

Kız kıza izlenebilecek en iyi 10 film listemizde yer alan filmde, liseden mezun olduktan sonra yaz tatilinde artık bekâret sorununu çözmeye karar veren New York’ lu iki genç kızın hikâyesi anlatılmaktadır. Ancak bu düşündükleri kadar kolay olmamaktadır. Bir gün karizmatik bir sokak sanatçısına her ikisi birden âşık olunca işler karışır…

Mona Lisa Smile – Mona Lisa Gülüşü

Kadın Filmleri

IMDB: 6.5

Yapım: 2003

Oyuncular: Julia Roberts , Kirsten Dunst , Julia Stiles , Maggie Gyllenhaal , Ginnifer Goodwin

Katherine Ann Watson (Julia Roberts), 1953 yılında sanat tarihi öğretmeni olarak California’dan New England’da bulunan Wellesley Kız Koleji’ne gelir. Dönem savaş sonrasıdır. En başarılı ve en iyi öğrenciler bu okulda okusalar da, okul ve kasaba oldukça muhafazakârdır. Öğrencilerine, yürüyecekleri yolun onlara gösterilmiş olan değil, kendilerinin seçecekleri yol olduğunu anlatmaya çalışan Watson, güçlü bir muhalefetle karşılaşacaktır.

The Sisterhood of the Traveling Pants – Gezgin Pantolon Kardeşliği

Kadın Filmleri

IMDB: 6.5

Yapım: 2005

Oyuncular: Amber Tamblyn, Alexis Bledel, America Ferrera

Kız kıza izlenebilecek en iyi 10 film listemizdeki The Sisterhood Of The Traveling Pants filminde 4 iyi arkadaş doğdukları günden bu güne hep beraber ve her anlarını birlikte geçirmektedirler. Bu arkadaşlar bu güne kadar hiç ayrı kalmamıştır ve bu yaz onlar ayrı kalacaklar ve bu filmde bu ayrılığı anlatacak. Kızlar bir pantolon almış ve bu pantolon aynı modeldir bu modeli hepsi giyer fakat vucut yapıları farklı olduğu için sanki sihir varmış gibi düşünmektedirler. Bu pantolonu sihirli gördükleri için onunla iletişim kurmayı deneyeceklerdir.

The Craft – Büyücüler Kulübü

Kadın Filmleri

IMDB: 6.3

Yapım: 1996

Oyuncular: Robin Tunney , Fairuza Balk , Neve Campbell , Rachel True , Skeet Ulrich , Christine Taylor , Breckin Meyer , Nathaniel Marston , Cliff DeYoung , Assumpta Serna ,

Yeni bir kız ailesiyle yeni bir hayata başlamak için yeni bir şehre taşınır. Kara büyülerle çok ilgilenen kızlarla tanışır ve hep beraber dördü birden durdurulamaz güçlere kavuşur. Herşeyi yapabilirler, hayallerinin erkeklerini kendilerine aşık etmekten…birçok şeye. İmkanlar sınırsızdır.

The Secret Life of Bees – Hayatın Getirdikleri

Kadın Filmleri

IMDB: 7.3

Yapım: 2008

Oyuncular:  Dakota Fanning, Jennifer Hudson, Queen Latifah

Kalpsiz ve ve öfkeli babasından kaçmak ve annesi hakkındaki gerçekleri öğrenmek Lily Owens(Faning), bakıcısı ve arkadaşı Rosaleen (Jennifer Hudson) ile arıcılıkla uğraşan Boatwright kardeşlerin (Latifah,Alicia Keys ve Sophie Okonede) Güney Carolina’daki kasabalarına gider.Beklenmedik bir sevgi ve merhametle sarmalanan Lily;bu eşsiz kadınların arasında, insanın yuvasını bulmak için bazen uzaklaşması gerektiğini farkedecektir.

Sukkar Banat – Karamel

Kadın Filmleri

IMDB: 7.1

Yapım: 2007

Yönetmen: Andrew Fleming,

Oyuncular:  Nadine Labaki, Joanna Moukarzel, Gisèle Aouad

Beyrut’ta yaşayan beş kadın aşk, evlilik, eşlik edilebilecek bir birliktelik, dostluk, iş aramak gibi konu başlıkları ile bir araya gelirler. Bu kadınlar bir güzellik salonunda buluşur her şeyden konuşurlar. Hatta bu birkaç farklı nesilden kadınları içeren sohbetlerdir. Sırlar paylaşılır, hayaller dile getirilir burada. Burası şehrin en renkli yerlerinden biridir. Kadınların her birinin bambaşka hayatları vardır ve aynı zamanda da her biri çok farklı ve kendine göre son derece de güzeldir. Film, bu kadınların paylaşımlarına odaklanıyor.

Little Women – Küçük Kadınlar

Kadın Filmleri

IMDB: 7.3

Yapım: 1994

Oyuncular: Kirsten Dunst, Susan Sarandon, Winona Ryder

Babaları İç Savaş’ta çarpışırken anneleri tarafından zor şartlarda büyütülen Joe, Meg, Beth ve Amy March’ın öyküsü, aynı zamanda kimsenin bozamayacağı güçlü bir bağın duygu dolu hikâyesi.

Kız kıza izlenebilecek en iyi 10 film listemiz burada sona erdi.

Yorum Yap

Yorum Yap