1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. Kitaptan Uyarlanan En iyi Aşk Filmleri

Kitaptan Uyarlanan En iyi Aşk Filmleri

Kitaptan Uyarlanan En iyi Aşk Filmleri

Belki kitabını okudunuz yada belkide filmini izlediniz… İzlediğinizde içinizi ısıtacak kitaptan uyarlanan en iyi aşk filmleri ile birlikteyiz.

Kitaplardan uyarlanan filmler sanırım izlediğimiz en iyi filmler olmakta.  Bizde bu yazımızda hikayesiyle derinden etkileyen, bazen de ilham kaynağı olan kitaplardan beyaz perdeye aktarılan en iyi aşk filmlerini biraraya getireceğiz.

Kitaptan Uyarlanan En iyi Aşk Filmleri

Kitaplardan uyarlanan en iyi aşk filmleri listemiz IMDB puanlamasına göre sıralanmıştır.

Forrest Gump

Kitaptan Uyarlanan En iyi Aşk Filmleri

IMDB 8.8

Oyuncular: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise

Forrest sakat bir çocuktur ancak bu sakatlığı onun normal bir insan haline dönme arzusunu köreltmemiştir.Tam otuz yıl boyunca inanılmaz zorluklar yaşayan Forrest sonunda kendisini ülkesinin en sevilen futbol yıldızları arasında görmesini sağlamıştır.Bu çabaları o kadarla da kalmamış katıldığı Vietnam savaşından bir kahraman olarak dönmüş ve Beyaz Sarayda şeref madalyası almış ama en önemliside dünyada en çok sevdiği şey olan sevgilisinin kalbini kazanıp onunla evlenmeyi başarmıştır.

Çok akıllı olmasada kalbinin neyi istediğini çok iyi bilen Forrest ona ulaşabilmek için olağanüstü bir çaba sarf ederek herkesin istediğini elde edebileceği konusunda bir örnek teşkil etmiştir.

My Sassy Girl (Yeopgijeogin geunyeo) / Hırçın Sevgilim

Kitaptan Uyarlanan En iyi Aşk Filmleri

IMDB 8.2

Oyuncular: Tae-hyun Cha, Ji-hyun Jun, In-mun Kim

Kolej öğrencisi Kyun-woo (Tae-hyun Cha) bir akşam eve dönüşünde metroda çok güzel ama bir o kadar da sarhoş bir kıza (Ji-hyun Jun) rastlar. Kız metro hattının kenarında ayakta zor durmaktadır ve Kyun-woo onu trenin önüne düşmekten kurtarır. Bindikleri trende kız baygın düşmeden önce en son Kyun-woo’a laf attığı için yolcular onun kız arkadaşı olduğunu düşünürler. Yolcuların suçlayıcı bakışları üzerine Kyun-woo kızın sorumluluğunu almak ve onu bir motele kadar taşımak zorunda kalır.

The Fault in Our Stars / Aynı Yıldızın Altında

Kitaptan Uyarlanan En iyi Aşk Filmleri

IMDB :   8.0

Oyuncular:   Shailene Woodley, Ansel Elgort, Nat Wolff

Hayatın Anlamını Bulmanın, Âşık Olmanın ve Alınan Her Nefesin Farkına Varmanın Öyküsü

On altı yaşındaki kanser hastası Hazel Gracein birkaç yıl daha yaşamasını garanti eden tıp mucizesine rağmen hastalığı ölümcüldür ve konulan teşhisle birlikte yıldızlar, öyküsünün son bölümünü çoktan kaleme almıştır.

Fakat Augustus Waters isimli yakışıklı bir sürpriz karakter, Kanserli Çocuklar İçin Destek Grubunda boy gösterince Hazelın hayatı bambaşka bir yöne sapar ve bu zeki çocuğun çekimine karşı koyamayan kızın öyküsü yeniden yazılır…

The Notebook / Not Defteri

Kitaptan Uyarlanan En iyi Aşk Filmleri

IMDB 7.9

Oyuncular: Gena Rowlands, James Garner, Rachel McAdams

Sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden  kopup gelen bir aşk hikayesi. 40’lı yıllarda ABD, Kuzey Karolayna’daki  sahil kasabası Seabrook’a genç bir kız gelir. Ailesiyle geçireceği sakin  bir yazı hayal eden Allie bir karnavalda tanıştığı Noah’la yakınlaşır.  Noah kızı gördüğü anda hayatını birleştirmesi gereken insan olduğunu  anlar.

Genç kız zengin bir ailen geldiği ve delikanlı da değirmende  çalışan bir işçi olduğu halde geleceği hiç düşünmeden rüya gibi bir yaz  geçirirler ve iyice aşık olurlar. II. Dünya Savaşı’nın kızıştığı bir  dönemde hayat, aşıkları ayırıverir. Sevdiği kızı aklından hiç çıkarmamış  olan Noah savaştan döner. Oysa Allie gönüllü olarak çalıştığı bir  askeri hastanede tanıştığı Lon ile evlenmek üzeredir.

Silver Linings Playbook / Umut Işığım

Kitaptan Uyarlanan En iyi Aşk Filmleri

IMDB 7.8

Oyuncular: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat, deliler gibi aşık olduğu karısını başka bir erkekle görünce kendini kaybetmiş ve şiddete olan eğiliminden dolayı sekiz ay rehabilitasyon merkezinde yatmıştır. Henüz doktorları tarafından gerçek hayata dönmesi önerilmiyor olmasına rağmen annesi sorumluluğu alır ve Pat’i çıkartır.

Kendini yeniden karısını kazanmaya adayan Pat, bu amacına ulaşmak için her yolu denerken, karşısına kocasını yeni kaybettiği için ağır bir travma geçiren Tiffany çıkar. Tiffany’nin de akıl sağlığının Pat’den aşağı kalır  yanı yoktur.

Never Let Me Go / Beni Asla Bırakma

Kitaptan Uyarlanan En iyi Aşk Filmleri

IMDB 7.2

OyuncularKeira Knightley, Carey Mulligan, Andrew Garfield

Hikâye, kendinden “bakıcı” olarak bahseden Kathy’nin dilinden anlatılıyor. 1960’lı yıllarda, Kathy, Tommy ve Ruth, çocukluklarını Hailsham’de huzurlu ve oldukça iyi bir İngiliz yatılı okulunda geçirmektedirler. Ancak bu okul alelade bir okul değil; klonlanmış insanların dönor olarak yetiştirildiği bir okuldur. Kathy, Tommy ve Ruth aslında birer kopyadırlar ve zamanı geldiğinde “misyon”larını tamamlayıp organlarını bağışlamak, daha sonra da ölmek için yaratılmışlardır.

Kathy oldukça içine kapanık, sessiz ve utangaçtır, aynı zamanda da Tommy’e aşıktır. Ruth ise Kathy’nn Tommy’e karşı olan hislerini bildiği halde Tommy’i elde eden, biraz daha deli dolu bir kızdır. Ancak bu aşk üşgeni bu üçlüyü birbirinden uzaklaştırmanın aksine birbirlerine daha da yakınlaştırır.

Çünkü her biri zamanı gelince misyonunu tamamlayacağının bilincini taşırken, bu ortak kaderleri onları bir arada tutmayı da başarır. Film boyunca onların yaşadıklarına küçüklüklerinden yetişkinliğe geçiş dönemlerine kadar tanık oluruz.

The Time Traveler’s Wife / Zaman Yolcusunun Karısı

Kitaptan Uyarlanan En iyi Aşk Filmleri

IMDB 7.1

OyuncularEric Bana, Rachel McAdams, Ron Livingston

Audrey Niffenegger‘in 2003 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan The Time Traveler’s Wife adlı film, Chicago’da kütüphaneci olan Henry DeTamble‘ın (Eric Bana) sahip olduğu genetik bir bozukluk neticesinde istem dışı olarak zamanda yolculuk etmesini ve Clare Abshire (Rachel McAdams) adındaki bir ressama aşık olmasını anlatıyor.
Fantastik bir aşk hikayesini konu alan filmde Henry ve Clare‘in her şeye rağmen ilişkilerini ayakta tutma çabalarına şahit oluyoruz.

P.S. I Love You/ Not: Seni Seviyorum

Kitaptan Uyarlanan En iyi Aşk Filmleri

IMDB 7.1

OyuncularHilary Swank, Gerard Butler, Harry Connick Jr

Güzel ve akıllı bir kadın olan Holly Kennedy, eşi Gery ile oldukça mutlu bir evlilik sürdürmektedir. Ancak aldıkları bir haber ikisini de derinden etkileyecektir. Gery’nin beyninde tümör vardır ve kurtulma umudu çok azdır. Bunu öğrenen Holly kocasından daha kötü bir ruh haline girer. Kocasını kaybettikten sonra Holly’nin yeniden nasıl iyi olacağını kimse bilmemektedir. Ancak Holly’yi çok iyi tanıyan Gery ölmeden önce sevgili karısına farklı zamanlarda eline ulaşacak şekilde düzenlenmiş bir dizi mektup yazmıştır.

İlkini 30. doğumgününde alan ve büyük bir şok yaşayan Holly için bu mektuplar artık bir yol göstericidir. Kocasından hayatını yeniden bağlanmayı öğrenecek ve onun sayesinde kendisinin bilmediği yönleriyle karşılaşacaktır.

One Day / Bir Gün

Kitaptan Uyarlanan En iyi Aşk Filmleri

IMDB 7.0

Oyuncular: Anne Hathaway, Jim Sturgess, Patricia Clarkso

David Nicholls’ın çok satan kitabından aynı isim ile uyarlanan filmi.

Emma (Anne Hathaway), işçi sınıfından bir aileden gelen prensipli ve hırslı bir kızdır. Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi düşler. Dexter (Jim Sturgess) ise çapkın bir zengin çocuğudur. Onun düşü, dünyayı kendi oyun parkı haline çevirmektir.

Üniversiteden mezun oldukları gün tanışan zıt kutuplardaki bu iki insan, birlikte geçirdikleri bir günden sonra hayat boyu sürecek bir arkadaşlığa adım atarlar. Biz her yılın 15 Temmuz’unda ilişkilerindeki başka bir ana tanık olurken, Emma ve Dex bazen birlikte, bazen ayrıdır. Ancak hayatta yol alırken aradıkları aslında hep yanı başlarındadır. Sevinçleri ve kavgaları, ümitleri ve kaybettikleriyle birlikte geçen 20 yıldan sonra, tanıştıkları o unutulmaz günün gerçek anlamı ortaya çıkacaktır..

Dear John / Sevgili John

Kitaptan Uyarlanan En iyi Aşk Filmleri

IMDB 6.3

OyuncularChanning Tatum, Amanda Seyfried, Richard Jenkins

John, üniversiteye devam etmeyip boşluğa düşmenin verdiği bir etkiyle aniden orduya katılan bir askerdir. Yıllık izni için babasının yanına Wilmington’a gelir. Okyanusun kenarındaki bu şehire her yıl tatilciler, kamp yapmak için gelen üniversite öğrencileri akın eder. Savannah da onlardan bir tanesidir. Çantasını kazara suya düşürmesi ve John’un çantayı çıkarması üzerine tanışırlar ve böylece hayatlarının sonuna kadar unutamayacakları günler başlar.

Kitaptan uyarlanan en iyi aşk filmleri konumuzu sürekli güncel tutacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap