1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. Keyifle izleyebileceğiniz 15 Romantik Komedi Filmi

Keyifle izleyebileceğiniz 15 Romantik Komedi Filmi

Romantik-Komedi-Filmleri

Merhaba Sinemaseverler. Sizlere bu yazımızda romantizm kokulu, keyifle izleyebileceğiniz 15 romantik komedi filmi listesi sunacağız.

Romantizm konulu filmler serimize devam ediyoruz. Bu yazımızda Aşk’ın yanında sevimlilikte katan 15 Romantik Komedi filmini sunacağız.

Keyifle izleyebileceğiniz 15 Romantik Komedi Filmi

Amelie

Romantik Komedi Filmleri

IMDB: 8.3

Yapım Yılı : 2001

Oyuncular :Audrey Tautou, Mathieu Kassovitz, Rufus

15 romantik komedi filmi listemizdeki ilk film olan Amelie. Fimin konusuna gelirsek; Garsonluk yaparak geçinen Amelie, kendi hayal dünyasında yaşayan güzel, masum ve çekingen bir kızdır. Bir gün annesi vefat eder. Babasının soğuk tavırları ve annesinin ölümü üzerine keder yaşar. Kendini mutlu etmek adına boş işlerle uğraşır. Hayatın sıkıcı olduğunu düşünerek kendini hep yalnız olarak görür. Bu yaşam biçimini değiştirmek için elinden geleni yapar. Bir gün evde bulduğu bir garip kutu Amelie’nin hayatını değiştirecektir.

Büyülü Çift – Kate & Leopold

Romantik Komedi Filmleri

IMDB: 6.4

Yapım Yılı :2002

Oyuncular :Meg Ryan, Hugh Jackman, Liev Schreiber

Kate ve Leopold hayatları farklıda olsa çok iyi yakışan iki insandır. Kadın 21. yüzyılında yaşayan diger kadınların en başarılı olanıdır. Leopold ise 19. yüzyılın tipik düklerinden bir tanesidir. Kate’in erkek arkadaşı dükün ailesinin soyundan gelmektedir. Bir tablo sayesinde zamanda yolculuk etmeyi başarmış olan Leopold, kendisini Kate’in karşısında bulacaktır.

Punch-Drunk Love

Romantik Komedi Filmleri

IMDB: 7.3

Yapım Yılı :2002

Oyuncular :Adam Sandler, Emily Watson, Philip Seymour Hoffman

15 romantik komedi filmi listemizded bulunan ve 2002 Cannes Film Festivali’nde En iyi Yönetmen ödülünü alan bu film, apayrı dünyalardan gelen ve hayatlarının aşkını arayan iki insanın uyumsuz aşk hikayesini anlatıyor. Huzursuzluk ve coşkunun beklenmedik bir şekilde sevimlilik ve saflığa dönüştüğü bir komedi! Adam Sandler, küçük bir şirketin sahibi, yedi kız kardeşi tarafından hükmedilen, zavallı asosyal Barry Egan rolündeki muhteşem performansı ile alkış alıyor. Barry aşk gelip onu bulana kadar onu aramaz. Ancak gizemli oir kadın hayatına girer, duyguları karma karışık olur, kendini coşku, şehvet ve kendinden şüphe etmek gibi hisler arasında bocalarken bulur.

Sekreter – Secretary

Romantik Komedi Filmleri

IMDB: 7.0

Yapım Yılı :2002

Oyuncular :James Spader, Maggie Gyllenhaal, Jeremy Davies

Lee Holloway 20 yaşlarında başarılı akıllı ve çok sinsi bir bayandır. Akıl hastanesinde geçirmiş olduğu kısa bir zamanın ardından Floridaya dönmüştür. Kendisinden ve bunaltıcı çocukluğundan biraz uzaklaşarak lise döneminden çalışkan zeki bir öğrenci olan arkadaşı ile birlikte takılmaya başlar ve aynı anda bir hukuk işletmesinde sekreter olarak görev yapmaya başlar. Çok zaman geçmeden patronu Bay Grey’e takıntılı bir tutku beslemeye başlar. Aralarındaki ilginç ilişki süresince Lee, en derin arzularını mazoşizm boyutuna kadar takip eder.

Aşk Her Yerde – Love Actually

Romantik Komedi Filmleri

IMDB: 7.6

Yapım Yılı :2003

Oyuncular : Hugh Grant, Martine McCutcheon, Liam Neeson

Aşk görünüşte ilgisiz görünen insanları takip eder; çünkü hayatları, sevgiye girip çıkarken iç içe geçmeye başlar. Noel yaklaştıkça sevgiler gelişir ve gelişir.

Gel Arkadaş Kalalım – Je préfère qu’on reste amis

Romantik Komedi Filmleri

IMDB: 6.1

Yapım Yılı :2005

Oyuncular :Jean-Paul Rouve, Gérard Depardieu, Annie Girardot

Bu, hiç de seksi olmayan bir işe ve yarı deli bir anneye sahip, kadınların ilgisini hiç mi hiç çekmeyen Claude’un öyküsüdür. Claude artık bu kaderine isyan edip “hayatının kadını”nı aramaya karar verir. Bu arayışı sırasında karşısına, kendisinin tam tersi olan, korkusuz, hatta kendiyle dalga geçilmesinden bile çekinmeyen başka bir yalnız adam, Serge çıkar. İki arkadaş, uzun zamandır peşinde oldukları şeyin aslında hep burunlarının dibinde olduğunu fark eder: Gerçek dostluk.

Juno

Romantik Komedi Filmleri

IMDB: 7.5

Yapım Yılı :2007

Oyuncular : Ellen Page, Michael Cera, Jennifer Garner

Yaşıtlarının çoğu MySpace’teki veya Facebook’taki sayfasını güncellerken, alışveriş merkezlerinde alışveriş yaparken Minnesota’lı zeki bir kız olan Juno (Ellen Page). hayatını kendi koyduğu kurallara göre yaşar. Her zamanki gibi sıkıcı geçen bir öğle sonrasında erkek arkadaşı Paulie Bleeker (Michael Cera) ile sevişmeye karar verir.Cinsel ilişki sonrasında önceden planlanmamış bir hamilelikle yüz yüze kalan Juno ile en iyi kız arkadaşı Leah (Olivia Thirlby), Juno’nun henüz doğmamış bebeğini evlat edinecek bir aile bulmak için bir plan geliştirirler. İkisinin gözüne kestirdiği ilk aile, evlat edinme özlemiyle yanıp tutuşan Mark ve Vanessa Loring (Jason Bateman ve Jennifer Garner) çifti olur.

Kaza Kurşunu  – Knocked Up

Romantik Komedi Filmleri

IMDB: 7.0

Yapım Yılı :2007

Oyuncular :Seth Rogen, Katherine Heigl, Paul Rudd

Allison Scott (Katherine Heigl) hayatını dolu dolu yaşayan 24 yaşında bir magazin gazetecisidir. Ancak aşırı alkollü olduğu bir gece Ben Stone adlı (Seth Rogen) sorumsuz ruhlu bir gençle yaşadığı bir gecelik ilişki istenmeyen hamilelik sonucunu getirince hayatı raydan çıkar. Bebeğini tek başına büyütmek ile babasını daha iyi tanımak ikilemiyle yüz yüze kalan Allison, biraz aptalca gibi gözükse de genç adama bir şans vermeye karar verir.

Aşkzede – Forgetting Sarah Marshall

Romantik Komedi Filmleri

IMDB:7.2

Yapım Yılı :2008

Oyuncular :Kristen Bell, Jason Segel, Paul Rudd

Peter bir müzisyendir ve hayatının 6 yıllık bölümünü tv yıldızı olan kız arkadaşını idol yapmak için geçirmiştir. Sarah onun kız arkadaşıdır ve onunla birlikte her yerde olmak için elinden geleni yapar. Bir anlamda hem asistan hemde onun sevgilisi modundadır. Fakat bir gün sarah onu terkeder ve artık o yanlız bir başına kalır. Bu durum onu baya yıpratmıştır ve kendini yeniden bulmak için Hawaii’ye tatil için gider. Orada büyük bir kabus yaşamıştır çünkü eski sevgilisi ile onun yeni aşkı orada tatil yapıyordur. Bakalım bu durumdan sonra neler yaşanacaktır.

Aşkın (500) Günü – (500) Days of Summer

Romantik Komedi Filmleri

IMDB: 7.7

Yapım Yılı :2009

Oyuncular :Zooey Deschanel, Joseph Gordon-Levitt, Geoffrey Arend

15 romantik komedi filmi listemizde yer alan ve alışılmamış türde bir romantik komedi olan film, aşkın gerçek olduğuna inanmayan bir kadın ve ona aşık olan bir adamın hikayesini anlatıyor. Tom Hansen (Joseph Gordon-Levitt), hayatından tamamen çıktığına emin olduğu zaman Summer Finn (Zooey Deschanel) ile tanıştığı ilk günü hatırlar. Tom, kızı ilk gördüğü anda aşık olur. Hayatının geri kalan kısmını bu kızla birlikte geçirmesi gerektiğini biliyordur. Ne var ki Summer ne aşka ne ilişkilere inanmamaktadır. Buna rağmen aralarında arkadaşlıktan öte farklı bir ilişki başlar. Birlikte geçirecekleri günler sıradışı, eğlenceli ve komik bir hikayeye tanıklık edecektir.

Adı Çıkmış – Easy A

Romantik Komedi Filmleri

IMDB: 7.1

Yapım Yılı :2010

Oyuncular : Emma Stone, Amanda Bynes, Penn Badgley

Olive kendi halinde yaşayan bir lise öğrencisidir. Fakat öğrenciler arasında bir dedikodu yayılmaya başlar. Bu dedikodu Olive’nin bekaretini kaybettiği konusundadır. Olive bunun bir dedikodu olduğunu her ne kadar anlatmaya çalışsada bu çabası dedikoduyu daha sahici bir hale sokar. Olive artık hayatının mahvolduğunu düşünmeye başlar fakat bu dedikodu sayesinde okulun en gözde ve popüler kızı haline dönüşür.

Yeni Başlangıçlar – Beginners

Romantik Komedi Filmleri

IMDB:7.2

Yapım Yılı :2010

Oyuncular : Ewan McGregor, Christopher Plummer, Mélanie Laurent

Mike Mills, otobiyografik öğeler taşıyan filminde, babasıyla sürprizli ilişkisini gayet içtenbir şekilde anlatıyor. Beginners, yıllar süren evliliğinden sonra, karısının ölümü üzerine eşcinsel olduğunu açıklayan 75 yaşında bir baba ve oğlu arasındaki ilişkiyi ve içten sevgiyi anlatan “harikulade yaratıcı bir komedi”. Mike Mills’in 2005 yapımı ilk filmi Başparmak İstanbul Film Festivali’nde gösterildiğinde büyük ilgi toplamıştı * Çok tatlı bir film. Salonu tatlı tatlı hüzünlendirip, tatlı tatlı gülümsetti.

Kız Kardeşinin Kız Kardeşi – Your Sister’s Sister

Romantik Komedi Filmleri

IMDB: 6.7

Yapım Yılı :2011

Oyuncular : Mark Duplass, Emily Blunt, Rosemarie DeWitt

Erkek kardeşinin ölümünün ardından bir yıl boyunca duygusal bunalımlarda kaybolan Jack (Mark Duplass) en yakın arkadaşı Iris (Emily Blunt)’in teklifi üzerine onun ailesinin uzak bir adadaki yazlığına kendini toparlamak üzere gider… Eve gelir gelmez farkeder ki Iris’in kızkardeşi Hannah (Rosemarie DeWitt) da aynı fikirle eve gelmiştir… İkili akşam tuhaf bir durumda kalırlar. Iris’in ertesi günkü habersiz ziyareti işleri daha da karıştırır…

Umut Işığım – Silver Linings Playbook

Romantik Komedi Filmleri

IMDB:7.7

Yapım Yılı :2012

Oyuncular :Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro

Pat Solotano (Bradley Cooper) her zaman iyimser ve hayata daima pozitif bakan bir adamdır. Karısı kendisini aldatır ve terkeder, bunun üzerine akıl hastanesinde bir süre tedavi gören Pat çıktıktan hemen sonra karısını tekrar kazanmak ister. Ebeveynlerinin yanına taşınan Pat artık karısının istediği gibi bir koca olmak ister. Fakat Tiffany (Jennifer Lawrence)’le tanışınca hayatı ilginç bir hal alır

Frances Ha

Romantik Komedi Filmleri

IMDB:7.4

Yapım Yılı :2012

Oyuncular :Greta Gerwig, Mickey Sumner, Adam Driver

15 romantik komedi filmi listemizdeki son film olan Farnces Ha’da bir dans topluluğunda çıraklık yapan 27 yaşındaki Frances, pek de parlak bir kariyere sahip olmayan bir dansçıyı izleyeceğiz.

Tam anlamıyla istikrarlı bir işe sahip olmayan Frances’in tek hayali çalıştığı bu şirketin daimi çalışanı olabilmektir. Öte yandan kendi jenerasyonundakiler gibi birçok farklı işe atılmakta ancak hiçbirinde tam anlamıyla başarılı olamamaktadır. Frances’i tam anlamıyla anlayan tek kişi ise aynı daireyi paylaştığı Sophie’dir. Ne var ki Sophie’nin hayallerindeki şehre taşınacak olması ilişkilerini sarsacak; Frances’in ‘gerçek hayat ve sorumluluklar’ gerçeğiyle tanışmasına neden olacaktır.

15 romantik komedi filmi listemiz burada sona erdi.  İsterseniz buraya tıklayarak romantizmin doruğunda en iyi 20 romantik kore dizisi listemizede bakabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap