1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. Kate Winslet Filmleri

Kate Winslet Filmleri

En iyi Kate Winslet Filmleri

Dünyamızın kuşkusuz en yetenekli ve oldukça güzel oyuncularından Kate Winslet’in rol aldığı izlenebilecek en iyi filmleri listeliyoruz.

İngiliz oyuncu. Tam adı Kate Elizabeth Winslet’tir. Katherine Winslet, 1975 doğumlu İngiliz sinema oyuncusudur. Tüm zamanların en iyi filmlerinden biri olarak gösterilen hasılat rekortmeni Titanik’teki Rose DeWitt Bukater rolü ile bütün dünyaca tanınan ve dört kez Altın Küre’ye aday gösterilen İngiliz aktris, aynı zamanda da Oscar’a iki defa aday gösterilen en genç oyuncu.

Heavenly Creatures | Cennet Yaratıkları

En iyi Kate Winslet Filmleri

İçine kapanık bir genç kız olan Pauline bir gün İngiliz bir ailenin deli dolu kızı Juliet ile tanışır. Juliet ile Pauline çok iyi arkadaş olurlar ve kendilerini yavaş yavaş dünyadan soyutlayıp kendi ütopik dünyalarını kurarlar. Aileler bu durumunun ciddiyeti anladıklarında iki genç kızın psikolojinin ne denli kötü olduğundan habersizdirler.

Sense and Sensibility | Aşk ve Yaşam

En iyi Kate Winslet Filmleri

Mr. Dashwood öldüğünde geride kalan eşi ve Elinor, Marianne ve Margaret isimli üç kızı, kendilerine kalan mirasla yıkıma uğrar. Mr. Dashwood, dönemin yasaları gereğince, tüm mirasını eski evliliğinden olan oğlu John’a bırakmak zorunda kalmıştır. John, açgözlü ve kibirli karısı Fanny’i de yanına alıp babasından miras kalan ve üvey ailesinin yaşadığı bu eve taşınır. Maddi olarak büyük sıkıntılar yaşayan genç kızlar ve annesi, zamanla sınıfsal farklılıkların da zorluklarıyla karşılaşırken iki kız kardeşin aşk hayatı işleri iyice zora sokar.

Titanic | Titanik

En iyi Kate Winslet Filmleri

Başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’in olduğu Titanic 1997 yılına damgasına vurmuş oldukça başarılı bir filmdi. Gerçek hikâyeden alınmış olan Titanic’in senaryosunda Rose DeWitt Bukater karakterine can veren Kate Winslet oyunculuğu sayesinde büyük bir ün kazanmayı başardı.

Quills | Düşlerin Efendisi

En iyi Kate Winslet Filmleri

Bir akıl hastanesinde dünyadan uzak, tutuklu hayatı süren üretken Marquis, güzel ve masum hastabakıcı Madeleine’in yardımıyla kendi sapkınlık hikayeleri sanatını yaratmaktadır. İlişkileri keşfedildiğinde, bu bir insanın kendini ifade etme özgürlüğü ve Devlet’in onu kontrol etme ihtiyacı arasında rahatsız edici ve kışkırtıcı bir karşılaşma doğurur.

Iris

En iyi Kate Winslet Filmleri

Modern İngiltere’nin en zeki kadını olarak kabul edilen yazar ve düşünür Iris Murdoch ile eşi John Bayley, kırk yıl boyunca, yüzyılın en edebi aşkını yarattılar ve yaşadılar. Bu aşk kimi zaman fedakarlık kimi zaman da birbirine acı ve zahmet verme temellerine dayanıyordu.Oxford’daki öğrencilik yıllarında tanışan Iris ve John’ın aşkı 1990’lı yıllara kadar sürecektir.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind | Sil Baştan

En iyi Kate Winslet Filmleri

Joel Barish, iki yıl boyunca beraber olduğu sevgilisinden oldukça şaşırtıcı bir haber alıyor. Kadın, bir teknolojik deneye katılarak, ilişkilerini tamamen hafızasından silmiştir. Yani Barish’in kim olduğunu bile hatırlamamaktadır. Bu gelişme üzerine küplere binen adam, aynı prosedürü kendi üzerinde de gerçekleştirmek ister…Film, adamın hafızaları silinirken, yaşanılan ilişkiyi gözler önüne serer. Adam da bir kez daha oldukça iyi başlayan ve sonradan tadı kaçan ilişkiyi izler. Fakat zaman geçtikçe ve sıra yaşanılan güzel şeylere gelince, üzerindeki müdaheleyi durdurmak ister. Pişman olmuştur!

Finding Neverland | Düşler Ülkesi

En iyi Kate Winslet Filmleri

Eşinin ölümünden sonra iki çocuğuna tek başına bakan Sylvia bir gün çocukları sayesinde Sir James Matthew ile tanışır. Sir James  ilerleyen zamanlarda Sylvia’nın küçük oğlu Peter için bir oyun yazar.

2004 yapımı biyografi filminde Kate Winslet, Johny Depp ile başrolü paylaştı. Film Kate Winslet’e ödül kazandırmasa da film En İyi Film Müziği Oscar’ını kazanmayı başardı.

Little Children | Tutku Oyunları

En iyi Kate Winslet Filmleri

Sarah ve Richard çocukları için geldikleri oyun parkında tanışırlar. Sarah, evlilik uğruna akademik hayatını yarıda kesmiştir ve kocasıyla ilişkisi çöküşün eşiğindedir. Richard’ın evliliğinde ise daha farklı sorunlar vardır. Tom Perrotta’nın romanından yola çıkan Field, Boston banliyösünün huzursuz sakinliğinde tutkularıyla sorumlulukları arasında kalan iki insanın öyküsünü etkileyici bir sinemayla anlatıyor.

The Reader | Okuyucu

En iyi Kate Winslet Filmleri

Kate Winslet ilk Oscar’ını kazandığı filmde Hanna adlı bir Alman kadınını canlandırıyor. Hanna’yı önce 36 yaşındayken 15 yaşındaki Michael’ı baştan çıkarırken görüyoruz. Sonra ortadan kayboluyor. Michael, 1966’da hukuk öğrencisi olarak katıldığı davada, onun 1940’lı yıllarda 300 Yahudi kadının öldüğü bir yangın nedeniyle suçlandığını görüyor… Richard, Hanna’nın gizemini çözdüğünde film de trajik ve hüzünlü bir nitelik kazanıyor. Winslet, kariyerinin en iyi performanslarından birini çıkarıyor.

Revolutionary Road | Hayallerin Peşinde

En iyi Kate Winslet Filmleri

Richard Yates’in 1961 tarihli romanından sinemaya uyarlanan filmde Winslet, gençlik hayalleriyle hayatın acımasız gerçekleri arasında kalan bir kadını oynuyor. Aktris olmak isterken kendini banliyöde bir anne olarak bulan April, yine de şansını zorluyor, kocasını Paris’e gitmeye ikna etmeye çalışıyor. Winslet’in 8 yıl boyunca evli kaldığı Sam Mendes tarafından yönetilen film, gösterime girdiği yılın en iyilerinden biriydi.

Yorum Yap

Yorum Yap