1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler

Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler

Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler

Kardeşler arasındaki ilişkileri konu alan kardeş sevgisini anlatan en iyi filmler listesi ile sizlerle birlikteyiz.

İnsana, anne ve babadan sonra en yakın olan kişiler kardeşlerdir. Kardeşin kardeşe duyduğu sevgide yalan, sahtekarlık yoktur. Kişi, kardeşini gerçekten tüm samimi duyguları ile sever ve ona sımsıkı bağlıdır.

Kardeşler birbirine daima muhtaçtır. en zor günlerinde birbirinin yardımına koşacak, birbirini destekleyecek olanlar yine onlardır. Zor durumda olan, başına bir şey gelen birinin aklına önce kardeşi gelir.

Kardeşler her zaman birbirinin en büyük desteğidir ve en iyi arkadaşıdır. İnsan kardeşi için birçok fedakarlık yapar ve bu o insanın kardeşi için yapabileceklerinin yanında bir hiçtir. Çünkü insan kardeşi için her şeyi yapabilir.

Bizde bu yazımızda kardeş sevgisini ele alan en iyi filmleri sizlere sunacağız.

 

Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler

Kardeş sevgisini anlatan filmler listemiz IMDB puanlarına göre sıralanmıştır.

Neşeli Günler

Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler

IMDB : 8.8

Yapım 1978 – Türkiye

Oyuncular: Münir Özkul, Adile Nasit, Sener Sen

Senaryosunu Sadık Şendil’in yazdığı, yönetmenliğini Orhan Aksoy’un yaptığı film, turşuculukla geçinen altı çocuklu bir anne-babanın yaşamını anlatmaktadır.

Kazım Bey (Münir Özkul) ile Saadet Hanım (Adile Naşit) birbirlerine tahammülü kalmadığı için şiddetli geçimsizliğin eşiğindedir, zira bir turşu suyu yüzünden araları iyice limoni olmuş, çocuklarını kendi aralarında paylaşarak ayrılma noktasına gelmişlerdir. Nice yıllar sonra bu ayrılık nedeniyle birbirlerini unutan kardeşler tesadüfen bir araya gelir, sonrasında ise anne ve babasını yeniden barıştırmaya çalışırlar.

Kelebekler

Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler

IMDB : 8.2

Yapım 2018 – Türkiye

Oyuncular: Tolga Tekin, Bartu Küçükçaglayan, Tugce Altug

Yolları yıllar önce ayrılan üç kardeşin babası aradan geçen otuz senenin ardından onları tekrar bir araya getirmek ister. Üç kardeşi de Hasanlar Köyü’ndeki evine çağırır.

Kardeşlerden en büyüğü olan Cemal, kardeşlerini alır ve hep birlikte nedenini bilmedikleri bir yolculuğa çıkarlar. Üç kardeş köye gittiklerinde ise babalarının vefat ettiği haberini alırlar. Babalarının ilginç bir vasiyeti vardır. Köyün garip olaylarından biri olan kelebek sürüsünün geldiği gün gömülmeyi vasiyet etmiştir.

Viskningar och rop / Cries & Whispers / Çığlıklar ve Fısıltılar

Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler

IMDB : 8.2

Yapım 1972 – İsveç

Oyuncular: Harriet Andersson, Liv Ullmann, Kari Sylwan

Karin ve Maria, ölüm döşeğindeki kız kardeşleri Agnes’e yardımcı olmak için bir araya gelirler. Ancak merhamet dolu geçmesi planlanan bu buluşma, kardeşler arasındaki kıskançlık ve bencillikle gölgelenir.

Kanserin pençesinde kıvranan Agnes, kız kardeşlerinin ufak hesaplarının ötesinde, yaşadığı hayatın bir değerlendirmesini yapar ve geçmişiyle baş başa kalmayı seçer.

Efsanevi yönetmen Ingmar Bergman, bu filmde insan ruhunun ezilmeyen gücünü gözler önüne sermeyi başarıyor. Bergman’ın uzun yıllar işbirliği yaptığı Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Sven Nykvist, güzelliği ve korkunçluğu nefes kesici resimlere dönüştürüyor…

Rain Man / Yağmur Adam

Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler

IMDB : 8.0

Yapım : 1988 / ABD

Oyuncular: Dustin Hoffman, Tom Cruise, Valeria Golino

Tom Cruise’un oyunculuğuyla izlediğimiz Charlie Babbitt, Los Angeles’ta yaşayan yetenekli, hızlı konuşan bir araba galerisi çalışanıdır. Babasının cenazesi için Cincinnati’de kendisine miras olarak bir cep saati ve 1949 model Buick Roadmaster araba bırakıldığını öğrenir. Saat ve araba iyi durumda olmasına ve Charlie babasından uzun yıllar ayrı yaşamış olmasına rağmen yine de hayal kırıklığına uğramıştır.

Hayal kırıklığı, babasının Raymond’a 3 milyon dolar bıraktığını öğrenmesiyle öfkeye dönüşüyor. Dustin Hoffman’ın Oscar’lı performansı Raymond, Charlie’nin varlığından bile bihaber olduğu otistik ağabeyidir. Paradaki payını alabilmek için Charlie, aciz Raymond’ı konulduğu enstitüden kaçırıyor ve Los Angeles’a yola koyuluyorlar; böylece kendisini Raymond’ın yasal gardiyanı ilan ediyor.

My Sister’s Keeper / Kız Kardeşimin Hikâyesi

Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler

IMDB : 7.4

Yapım 2009 – ABD

Oyuncular: Cameron Diaz, Abigail Breslin, Alec Baldwin

Cameron Diaz, Abigail Breslin, Alec Baldwin’den oluşan yıldız oyuncu kadrosuyla son derece istisnai bir hikayeye tanık olacaksınız.

11 yaşındaki Anna Fitzgerald, lösemi hastası kız kardeşi için bir donör, bir umut ışığıdır. Fakat maruz kaldığı onlarca tıbbı test sonunda Anna, artık kendi bedeninin kontrolünü eline almak ister. Bu karar Fitzgerald ailesini parçalanmaya sürükleyebilecek düzeydedir.

Lawless / Kanunsuzlar

Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler

IMDB : 7.3

Yapım 2012 – ABD

Oyuncular: Tom Hardy, Shia LaBeouf, Guy Pearce

Büyük bir deprosyan geçiren Virginia kasabasında yasa dışı yollar ile zengin olan alkol tüccarları ve kaçakçılarını merkezine almaktadır. Bondurant ailesine ait 3 kardeşim birbirlerine olan guveni ve sadakati,kaçakçılık sayesinde kazandıkları paralardan kendilerine pay istemekte olan devlet çalışanları karşısında sınanmaktadır.

The Darjeeling Limited / Küs Kardeşler Limited Şirketi

Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler

IMDB : 7.2

Yapım 2007 – ABD

Oyuncular: Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman

Filmin hikayesi, birbirine yabancı üç kardeşin (Owen Wilson, Adrien Brody ve Jason Schwartzman) babalarının ölümünün ardından Hindistan’da bir tren turuna çıkmalarını anlatıyor.

Hayal ürünü olan uzun mesafe treni ‘Darjeeling Limited”ın ismi, belli ki Darjeeling Himalayan Railway’den alıntılanmış. Bu tren yolculuğu, birbirlerini tanıyıp yakınlaşmaya çalışan kardeşlerin çabalarının arka planını oluşturuyor. Filmde ayrıca Amara Karan, Anjelica Huston ve Natalie Portman da var.

The Virgin Suicides / Masumiyetin İntiharı

Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler

IMDB : 7.2

Yapım 1999 – ABD

Oyuncular: Kirsten Dunst, Josh Hartnett, James Woods

1970’ler Michigan’ında bir kasabaya yaşları 13-17 arasında değişen 5 kız, (Cecilia (Hanna Hall), Lux (Kirsten Dunst), Mary (A.J. Cook), Therese (Leslie Hayman), Bonnie (Chelsea Swain)) anne Lisbon (Kathleen Turner) ve baba Lisbon (James Woods) taşınır. Kızlarımız güzel oldukları kadar gizemlidirler de. Ancak bu gizem, onların olmasını istedikleri bir gizem değil, zorla onların üzerine kondurulmuş bir gizemdir. Muhafazakar aileleri tarafından. Mrs. Lisbon dinine aşırı derecede bağlı bir annedir ve kızlarını her zaman göz altında tutmak ister. Mr. Lisbon ise yarı kılıbık, yarı kaçık bir matematik öğretmenidir ve karısının her dediğini, bazen istemese bile harfi harfine uygular. Sonuçta kendi hayatlarını yaşayamayan ve bu durumdan bir hayli mutsuz olan ise 5 kız kardeştir.

Tabii onların karşı binasında oturan 5 genç çocuk da kızların bu durumundan mutsuzdur. Bu 5 genç çocuğun gözünden izlediğimiz filmde kızların ergenlik çağındaki hareketlerini, cinsel deneyimlerini vb. şeyleri anlamaya çalışırız ama gerçek olan şudur ki, bunu bir erkek asla anlayamaz.

People Like Us / Bizim Gibi İnsanlar

Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler

IMDB : 7.1

Yapım 2012 – ABD

Oyuncular: Chris Pine, Elizabeth Banks, Michelle Pfeiffer

Filmde Chris Pine babasının aniden öldüğünü öğrendiği gün son anlaşması da çöken hızlı konuşan yirmili yaşlarını süren bir satış elemanı Sam rolünde. İstememesine rağmen, Sam eve geri dönmek zorunda kalır çünkü babasının mallarını bir düzene sokacak ve ailesiyle yeniden bağlantı kuracaktır.

Babasının son dileklerini yerine getirmeye çalışan Sam dünyasını alt üst eden bir sır keşfeder: şimdiye kadar bilmediği 30 yaşında Frankie adında bir kız kardeşi (Elizabeth Banks) vardır. İlişkileri geliştikçe, Sam ailesiyle ilgili bildiği her şeyi yeniden düşünmeye ve bu süreçte kendi hayatında yaptığı seçimleri yeninden gözden geçirmeye zorlanır.

Step Brothers / Üvey Kardeşler

Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler

IMDB : 6.9

Yapım 2008 – ABD

Oyuncular: Will Ferrell, John C. Reilly, Mary Steenburgen

39 yaşında bir adam olmasına rağmen halen daha bir işi ve hayatı olmayan Brennan Huff, annesi Nancy ile birlikte yaşayan, deyim yerindeyse tam bir ana kuzusudur. Dale Doback ise aynı şekilde babasıyla birlikte yaşayan 40 yaşında bir adamdır. İkisinin kaderi anne ve babalarının evlenmeye karar vermesiyle birleşir. Artık aynı odayı paylaşan bu iki koca adam üvey kardeş olmuşlardır ve yaşlarına rağmen hala birer küçük çocuk gibi davranmaktadır.

Birbirlerinden nefret eden ve sürekli kavgaya tutuşan bu iki kardeş, anne ve babalarının evliliklerinin çatırdamaya başlamasıyla planda değişiklik yaparlar. Ebeveynlerinin ayrılmasını istemeyen ikili onları yeniden bir araya getirmek için elele verecektir.

The Other Boleyn Girl / Boleyn Kızı

Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler

IMDB : 6.7

Yapım 2008 – İngiltere ,  ABD

Oyuncular: Natalie Portman, Scarlett Johansson, Eric Bana

Mary Boleyn, on dört yaşında,- masum bir kız olarak kraliyet sarayına geldiğinde, VIII. Henry’nin gözlerini kamaştırır. Gördüğü ilgiyle tüm varlığı alt üst olan Mary, hem altın prensine aşık olur, hem de gayrı resmi kraliçe olarak her geçen gün artan rolüne. Ancak öyle bir an gelir ki, kralın kendisine olan ilgisi gittikçe sönmeye başladığında, ihtiraslı planlar yapmakta olan ailesinin piyonuna dönüştüğünü fark eder ve en yakın arkadaşından uzaklaşmaya ve rekabet etmeye zorlanır:

Kızkardeşi, Anne Boleyn’den. işler iyice çığırından çıktığında ailesine ve kralına baş kaldırması gerektiğinin farkına varır ve kaderinin iplerini kendi eline alır.

Kardeş Sevgisini Anlatan en iyi Filmler yazımız yeni filmler eklenerek güncellenecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap