1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. Kahkahalarla İzleyeceğiniz En iyi 15 Komedi Polisiye Filmi

Kahkahalarla İzleyeceğiniz En iyi 15 Komedi Polisiye Filmi

Komedi Polisiye Filmleri

Polisiye türünü sevipde birazda komik olsun diyenler için kahkahalarla izleyeceğiniz en iyi 15 komedi polisiye filmi listesi hazırladık.

Komik polisiye filmler gişede her zaman iş yapan filmlerdir. Komedi Polisiye filmlerinden sizlere en iyi puana sahi olanlar listeledik.

15 Komedi Polisiye Filmi listesi IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Fargo

Komedi Polisiye Filmleri

IMDB :8.1

Yapım Yılı: 1996

Oyuncular : William H. Macy, Frances McDormand, Steve Buscemi

En iyi 15 komedi polisiye filmi listemizde ilk sırayı alan Fargo, borçlarını ödeyebilmek için karısını kaçıran bir adamın hikayesini anlatıyor. Jerry Lundegaard borçları olan bir sahtekârdır. İhtiyaç duyduğu meblağda parayı acilen edinmeli ve borçlarını temizlemelidir. Karısının babası oldukça zengin bir adamdır; ancak gamsız bir sahtekar olan Jerry’ye yardım etmesi imkansız gibi görünmektedir. Jerry’nin aklına şeytani bir fikir gelir. Jerry, karısını kaçırmak ve kayınpederinden fidye istemek üzere iki adam kiralar. Lakin hiçbir şey planlandığı gibi ilerlemeyecektir.

Sıkı Aynasızlar – Hot Fuzz

Komedi Polisiye Filmleri

IMDB : 7.9

Yapım Yılı: 2007

Oyuncular : Simon Pegg, Nick Frost, Martin Freeman

Nicholas Angel, Londra’nın gelmiş geçmiş en başarılı polis memurudur. Arkadaşlarından % 400 daha fazla tutuklama yaparak rekor kırmıştır; o kadarki diğer polisler onun yanında görevini yapmıyormuş gibi kalmaktadır. Diğer polislerin morali bozulmasın diye onu gözden ve gönülden uzakta bir yere tayin ederler. Yeni görev yeri, sakin ve suç işlemeyen insanların yaşadığı Sandford köyüdür. Fakat Sandford göründüğü gibi bir yer değildir.

Çıplak Silah / The Naked Gun: From the files of Police Squad!

Komedi Polisiye Filmleri

IMDB : 7.6

Yapım Yılı: 1988

Oyuncular : Leslie Nielsen, Priscilla Presley, O.J. Simpson

En iyi 15 komedi polisiye filmi listemizdeki diğer film olan Çıplak Silah, Absürd güldürü ekolü ZAZ ın yarattığı televizyon dizisi Police Squad dan yola çıkarak yine ZAZ cılar tarafından gerçekleştirilen serinin ilk filmi, sakar dedektif Frank Drebin in izleyeni kahkaha komasına sokan serüvenlerini beyazperdeye taşıyor. Kahramanımızsa bu bölümde, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth?e düzenlenecek suikastı önlemeye çalışıyor.

Sosyete Polisi – Beverly Hills Cop

Komedi Polisiye Filmleri

IMDB : 7.3

Yapım Yılı: 1984

Oyuncular : Eddie Murphy, Judge Reinhold, John Ashton

Komedi Polisiye filmleri listemize efsane Sosyete Polisi filmi ile devam edelim.

Detroit polis departmanında çalışan Axel Foley, öldürülen bir arkadaşının intikamını almak istemektedir. Amacına ulaşmak için yetkilerini kötüye kullanabileceği şüphesiyle Foley’nin Detroit’ten uzaklaştırılır. Tayin edildiği Beverly Hills’de Foley’nin ününü duymuş olan polis şefi Bogomil ona beladan uzak durmasını öğütler.Fakat Foley’nin aklı halen arkadaşının ölümündedir.

Liseli Polisler – 21 Jump Street

Komedi Polisiye Filmleri

IMDB : 7.2

Yapım Yılı: 2012

Oyuncular : Jonah Hill, Channing Tatum, Ice Cube

Polis okulundan yeni mezun olan iki kafadar, Schmidt ve Jenko kılık değiştirerek bir liseye stajyer polis olarak gönderilirler. Buradaki görevleri liselilerin karıştığı alkol, uyuşturucu vb. suçları izlemek, rapor etmek ve engellemekken her ikisi de liseli olmanın cazibesine kendilerini kaptırırlar. Zira kendi ergenliklerinde üstlerinden atamadıkları sorunların devam ettiğini de keşfedeceklerdir.

Cehennem Silahı 2 – Lethal Weapon 2

Komedi Polisiye Filmleri

IMDB : 7.1

Yapım Yılı: 1989

Oyuncular : Mel Gibson, Danny Glover, Joe Pesci

En iyi 15 komedi polisiye filmi listemizde bulunan Cehennem Silahı 2 filminde, çılgın ve komik ikilimiz bu sefer, yarım milyar dolarlık para aklayan bir avukatın korunma altına alınması üzerine, onu korumakla görevlendirilirler. Soruşturma derinleştikçe bu paranın arkasında, yurt dışı bağlantıları olan büyük bir uyuşturucu karteli olduğu ortaya çıkacaktır. Dedektifleri susturmak isteyen uyuşturucu karteli her yolu deneyecektir.

Süper Polisler – Super Troopers

Komedi Polisiye Filmleri

IMDB : 7.1

Yapım Yılı: 2001

Oyuncular :Jay Chandrasekhar, Kevin Heffernan, André Vippolis

Wermont Otoyolu’nda görev yapan 5 motorize polis, yolları sürücüler için adeta cehenneme çevirmektedirler. Sürekli olarak hareket ve serüven peşinde olan bu beş kafadar, otoyolda kuş uçurtmazlar. Aynı zamanda yerel polislerle de rakebet halinde olan Otoyol Polisleri her türden insanı suçlu olabilecekleri düşüncesiyle sıkı takibe almaktadırlar.

Liseli Polisler 2 – 22 Jump Street

Komedi Polisiye Filmleri

IMDB : 7.1

Yapım Yılı: 2014

Oyuncular : Channing Tatum, Jonah Hill, Ice Cube

Liseyi çift dikiş okuyup bitirmeyi başaran polis memuru Schmidt (Jonah Hill) ve Jenko’yu (Channing Tatum) ufukta büyük değişimler beklemektedir. Yerel bir lisede gizli göreve atanan ikiliden Jenko futbol takımından sıkı bir dost edinir, Schmidt ise bohem sanat çevrelerine sızar. Bu ayrılık ikilinin ortaklıklarını sorgulamaya başlamasına neden olur. Şimdi ellerindeki görevi tamamlamanın yanı sıra aralarındaki anlaşmazlıkları da gidermenin yolunu bulmalıdırlar.

Bitirim İkili – Rush Hour

Komedi Polisiye Filmleri

IMDB : 6.9

Yapım Yılı: 1998

Oyuncular : Jackie Chan, Chris Tucker, Ken Leung

Müfettiş ve Dedektif Lee, Hong Kong polis departmanına bağlı uzak doğu sporları konusunda kabiliyetli ve çok başarılı bir memurdur. Yaşamı süresince en fazla değer verdiği varlık ise ABD’ye Çin Konsolosu olarak atanmış olan çok fazla saygı duydugu bir bürokratın 11 yaşları civarındaki kızı Soo Yung’dur. Soo Yung için ise Lee onun en iyi arkadaşı ve koruyucu meleği konumundadır. Ancak, Çin Konsolosu ABD’ye giderek yeni görevine başlamıştır ve çok zaman gecmeden Soo Yung hiç bilinmeyen kişiler tarafından kaçırılmıştır. Bu durum sonrasında Lee, ABD’ye gönderilerek Soo Yung’u bu şahıslardan kurtarmak için görevlendirilmiştir. Aynı görev için FBI ,LAPD dedektiflerinden birisi olan James Carter’ıda atamışlardır. Kızı kurtarmak için girdikleri mücadeleyi heyecanla komik sahneleriyle izliyoruz.

Çılgın İkili – Bad Boys

Komedi Polisiye Filmleri

IMDB : 6.8

Yapım Yılı: 1995

Oyuncular : Will Smith, Martin Lawrence, Lisa Boyle

Marcus Brunett ve Mike Lowry, uyuşturucu olaylarına bakan Miami’li polislerdir. Polisin sorumluluğunda bulunan 1oo milyon dolarlık uyuşturucu çalınınca aksiyon başlar. Malı geri almak için sadece ve sadece 72 saatleri vardır. Bu arada bir cinayet tanığını koruma görevini de yerine getirmeye çalışırlar…

Cehennem Silahı – Lethal Weapon

Komedi Polisiye Filmleri

IMDB : 6.7

Yapım Yılı: 1987

Oyuncular :Mel Gibson, Danny Glover, Gary Busey

Los Angeles polis teşkilatı dedektiflerinden Çavuş Roger Murtaugh (Danny Glover), 50 yaşına girdiği günlerde artık emekliliği düşünürken, Vietnam savaşından tanıdığı bankacı arkadaşı Michael Hunsaker’ın kızının öldürülmesini soruşturmaya başlar. Soruşturmayla birlikte yeni de bir ortağı olur. Çavuş Martin Riggs (Mel Gibson), karısını trafik kazasında kaybettiğinden beri intihar eğilimleri içinde olan çılgın karakterli bir polistir.

Yedek Polisler – The Other Guys

Komedi Polisiye Filmleri

IMDB : 6.7

Yapım Yılı: 2010

Oyuncular : Will Ferrell, Mark Wahlberg, Derek Jeter

Şehrin kahraman polisleri olan Danson ve Highsmith, yalnız şehrin insanları için değil, polis teşkilatının da idolleridir. Bir kovalamaca sırasında hayatlarını kaybeden dedektiflerin yerine, masa başında evraklara gömülmüş polis memurları olan Terry Hoitz ve Adam Gamble aday olur. Birbirlerine uyum sağlamakta oldukça zorlanan bu iki çılgın ortak için işler hiç de kolay olmayacaktır… Son dönem kara komedi filmlerinden birisi olan bu yapım, zengin kadrosu ve komik sahneleri ile izleyenleri çılgın bir eğlenceye davet ediyor.

Polis Akademisi – Police Acedemy

Komedi Polisiye Filmleri

IMDB : 6.7

Yapım Yılı: 1984

Oyuncular : Steve Guttenberg, G.W. Bailey, Kim Cattrall

En iyi 15 komedi polisiye filmi listemize bir efsane olan Polis Akademisi ile devam ediyoruz.

Adı olmayan bir Amerika şehrinde, polis teşkilatı polis memuru sayısının azalması yüzünden büyük sıkıntılar çekmektedir. Başkan, yeni polis memurları alınmasını ister ve duyuru yapılır. Artık kondisyon ya da eğitim seviyeleri ne olursa olsun başvuran herkes polis memuru olabilecektir. Bu en başta eski suçlular olmak üzere, işi gücü olmayan ve bir şekilde hayatta dikiş tutturamayan farklı insanların ilgisini çeker. Böylece, oluşturulan yeni amatör polis ekibi, her biri ayrı komik özelliklere sahip kişileri barındırır. Bu da türlü sakarlıklar ve eğlenceli yanlış anlaşılmalarla dolu komik bir maceraya sebep olur.

Cehennem Silahı 3 – Lethal Weapon 3

Komedi Polisiye Filmleri

IMDB : 6.7

Yapım Yılı: 1992

Oyuncular : Mel Gibson, Danny Glover, Joe Pesci

Eskiden polis dedektifi olarak bilinen ancak şimdilerde suça karışan Jack, yakın zaman zarfında polis yeleklerini bile delebilen kurşunu bulması ile soruşturmayı yürüten Cole, yakın arkadaşı çılgın ikiliden yardım ister. İki polis dedektifi son dönemlerde yaşanan polis ölümlerini engellemek için büyük bir savaşın içerisinde gireceklerdir.

Bitirim İkili 2 – Rush Hour 2

Komedi Polisiye Filmleri

IMDB : 6.6

Yapım Yılı: 2001

Oyuncular : Jackie Chan, Chris Tucker, John Lone

En iyi 15 komedi polisiye filmi listemizdeki serinin ikinci filmi Bitirim İkili 2 ile devam edelim.

Film, Los Angeles Polis Departmanı dedektiflerinden James Carter’ın (Chris Tucker) tatil için Hong Kong’a gelmesiyle başlar. Tatil için heyecanlanan Carter, Amerikan Elçiliği’nde bir bombanın patlaması ve yüklü bir para kaçakçılığını araştıran iki görevlinin ölümüne sebep olması sonucu kendini davanın içerisinde bulur. Böylece işine gönülden bağlı Hong Kong Kraliyet Teşkilatı’nda baş müfettiş olan Lee (Jackie Chan) kişisel sebeplerden dolayı da, tatilinin tadını çıkarmak isteyen Carter’ı yanına alarak olayı araştırmak için kolları sıvayıp, suçluların peşine düşer.

En iyi komedi polisiye filmi listemiz burada sona erdi.

Suça bulaşmış karakterleri kahkahalarla izleyebileceğiniz en iyi 15 komedi suç filmi listeimize buradan bakabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap