Kadın Kılığında Erkek Filmleri

Kadın Kılığında Erkek Filmleri 1

Kadın kılığında erkek filmleri listemizde sinema tarihi boyunca kadın karakter olarak rol alan erkek oyuncuların oynadıkları en iyi filmleri derledik.

Sinema filmlerinde oyuncular çeşitli karakterlerle izleyici karşısına çıkıyorlar. Bunların içerisinde herhalde oynaması en zor olan roller kadın kılığına girmiş erkek rolleri yada erkek kılığında kadın rolleridir.

Sinema tarihinde oyunculuklarıyla göz dolduran kadın kılığına girmiş erkek oyuncuların yer aldığı en iyi filmler.

Mrs. Doubtfire

(Müthiş Dadı)

Kadın Kılığında Erkek Filmleri 2

IMDB: 7.0

Yapım: 1993

Yönetmen: Chris Columbus,

Oyuncular: Robin Williams , Sally Field , Pierce Brosnan , Harvey Fierstein

Sizce sıradan bir baba çocukları ile daha fazla zaman geçirebilmek için ne kadar ileri gider? Daniel Hillard (Robin Williams) sıradan bir baba değildir. Eski karısının (Sally Field) evde bir bakıcıya ihtiyacı olduğunu öğrenince hemen bu iş için başvurur. Mükemmel peruğu, birazcık makyaj ve bütün durumlara elverişli elbisesi ile Mrs. Doubtfire kendini işne adamış İngiliz bir bakıcı olarak hemen işe alınır. Ve tüm alesiyle yepyeni bir hayat yaratır. Şok edici, neşeli ve çoğu zaman dokunaklı olan bu filmi Robin Williams tekrar tekrar seyredilmesini sağlıyor.

Şabaniye

Kadın Kılığında Erkek Filmleri 3

IMDB: 6.3

Yapım: 1984

Yönetmen:Kartal Tibet

Oyuncular: Kemal Sunal, Çigdem Tunç, Erdal Özyagcilar

Kan davasından kaçmak için kadın kılığına girerek şarkıcılık yapan Şaban, çevresindeki herkesi kadın olduğuna inandırır. Ama kendisi de kan davalısı Nazlı’ya aşık olunca işler karışır. Kartal Tibet’in yazıp yönettiği Kemal Sunal güldürüsü, Şaban serisinin en sevilen filmlerinden biri olarak Türk sinema tarihindeki yerini korumaktadır.
Şabaniye harika ötesi unutulmaz Kemal Sunal filmlerinden biridir.

Some Like It Hot

(Bazıları Sıcak Sever)

Kadın Kılığında Erkek Filmleri 4

IMDB: 8.2

Yapım: 1959

Yönetmen: Billy Wilder,

OyuncularMarilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lemmon

İki işsiz müzisyen Joe (Tony Curtis) ve Jerry (Jack Lemmon), tesadüfen mafyanın sevgililer gününde yaptığı bir katliama tanık olurlar. Arkasında şahit bırakmak istemeyen gangsterler ikilinin peşine düşer. Canlarını kurtarmak için yollara düşen ikili, Miami’ye turneye gitmekte olan ve tamamı kadınlardan oluşan bir müzik grubuna katılırlar.

Kadın kılığında grupla yola çıkarlar ancak her ikisi de grubun solisti sarışın bomba Sugar Kane’e aşık olurlar ancak kimlikleri ortaya çıkmasın diye güzel kadına karşı duygularını belli edememektedirler. Bunun üzerine Joe, üçüncü bir kimlik yaratarak utangaç bir milyoner olarak Kane’e yaklaşmayı dener. Öte yandan Jerry’nin de başı, kadın kimliğine aşık olan bir milyonerle derttedir.

Tootsie

Kadın Kılığında Erkek Filmleri 5

IMDB: 7.4

Yapım: 1982

Yönetmen: Sydney Pollack,

Oyuncular: Dustin Hoffman , Jessica Lange , Teri Garr , Dabney Coleman

Michael Dorsey, New York’ta yasayan işsiz bir oyuncudur. Bir taraftan oyunculuk dersleri veriyor bir taraftan da filmlerde, tiyatrolarda rol almak icin denemelere gidiyor. Fakat bir turlu istedigi rolleri alamiyor, ya çok kısa buluyorlar kendisini, ya baska birini dusunuyoruz diyorlar v.s. Birgun yakin arkadasi Sandy ile televizyonda yayinlanan bir pembe dizi için prova yapiyorlar. Sandy’e destek olmak icin onunla beraber gidiyor ve kaderin cilvesiyle sonradan rolu kendisi alıyor. Tabii Michael Dorsey olarak değil ama Dorothy Michaels olarak. Bunu yaparken de söylediği sadece arkadaşi Jeff (Bill Murray) ile beraber hazirladikları tiyatro oyunu için gerekli parayı kazanmak. Bundan sonra Michael, ikili bir hayat sürmeye başlıyor. Aynı dizide rol alan Julie (Jessica Lange) ile tanişmasi işleri iyice kariştiriyor. Çünku Michael Julie’ye aşık oluyor.

Big Momma’s House

(Vay Anam Vay)

Kadın Kılığında Erkek Filmleri 6

IMDB: 5.1

Yapım: 2000

Yönetmen: Raja Gosnell,

Oyuncular: Martin Lawrence , Nia Long , Paul Giamatti , Jascha Washington , Terrence Howard , Octavia Spencer

FBI ajanı Malcolm Turner (Martin Lawrence) sert, zeki bir polistir, yapamayacağı üstesinden gelemeyeceği sorun yoktur. Önemli bir cinayet planını durdurması mı gerekiyor? hiç sorun değil, derhal Asyalı beyaz kılığına girip olaya müdahale edebilir.. Malcolm’un son işi bir güney kasabasında geçer. Hapishane kaşkını bir banka soyguncusunun yakalanması gerekmektdir. Plan hazırdır: Bir süre sonra soygunun eski aşkı Sherry ve çocuğu, ailenin yaşlı büyüğü ihtiyar kadını ziyarete gelecektir. Soygunucun da Sherry’yi izleyeceğini düşünen polisler evi gözlem altına alır. Ancak planda küçük bir aksama olur: Big Momma beklenmedik bir şekilde kasabadan ayrılır. Bu durumda Sherry’nin kasanaya gelmesinin tek yolu kalır: Malcolm, Big Momma olur ve eve yerleşip Sherry’yi bekler..

White Chicks

(İki Fıstık)

Kadın Kılığında Erkek Filmleri 7

IMDB: 5.5

Yapım: 2004

Yönetmen: Keenen Ivory Wayans,

Oyuncular: Shawn Wayans , Marlon Wayans , Jaime King , Frankie Faison , Maitland Ward

jan Marcus ve Kevin Copeland FBI ‘da çalışırken son baskınları tam bir fiyasko olmuştur . Sosyetenin şımarık genç kızlarından Brittany ve Tiffany Wilson kardeşlerin kaçırılacağını haber alan FBI, bu büyük davayı Marcus ve Kevin’ın rakipleri Vincent Gomez ve Jake Harper’a verir. Bu aşağılanmayı daha da ileri götürmek için, Kevin ve Marcus’a nankör ve berbat bir iş verilir: Gucci kıyafetli şımarık çocukları havaalanında karşılayıp Hamptons’taki otellerine götürme işi.Hikaye burada başlayıp komedi türünde bir filmdir.

The Birdcage

(Kuş Kafesi)

Kadın Kılığında Erkek Filmleri 8

IMDB: 7.0

Yapım: 1966

Yönetmen: Mike Nichols

Oyuncular: Robin Williams, Nathan Lane, Gene Hackman

Armand Goldman homoseksüel bir kabare sahibidir. Bir drag queen olan arkadaşı ile beraber oldukça sansasyonel bir oyun sergilemeyi kabul ederler. Böylece toplumun ahlakçılığına karşı çığır açıcı bir yaklaşımda bulunabileceklerdir.Robin Williams, Gene Hackman ve Nathan Lane’in karşılıklı olarak döktürdükleri bu Mike Nichols filmi konuya olan mizahi yaklaşımıyla dikkat çekiyor.

Breakfast On Pluto

(Plüton’da Kahvaltı)

Kadın Kılığında Erkek Filmleri 9

IMDB: 7.3

Yapım: 2005

Yönetmen: Neil Jordan

Oyuncular: Cillian Murphy, Morgan Jones, Eva Birthistle

Patrick “Kitten” Braden bebekliğinde terkedilerek Peder Bernard’ın kapısına bırakılmıştır. Çok genç yaşta, Patrick diğer çocuklardan oldukça farklı olduğunu farkeder ve inatla değişmeyi reddeder. Patrick büyüdüğünde, Londra’da yaşayan gerçek annesini bulmaya karar verir ve bu yolculuk onu akıl almaz mekanlara, inanılmaz olaylar zincirine sürükler…
Bir cevap yazın