İzlenesi 10 Etkileyici Belgesel

En iyi Belgeseller

İzlenesi 10 etkileyici belgesel listemizde hayata bakışınızı değiştirecek en iyi belgesel filmleri derledik.

Belgesel severler izlenesi en etkileyici 10 belgesel listemizi çok beğenecekler. İşte gerçek hikayeleri, çarpıcı anlatım ve görüntü teknikleriyle birbirinden başarılı ve sürükleyici belgeseller.

The Blue Planet | Mavi Gezegen

En iyi Belgeseller

10 etkileyici belgesel listemizde ilk sırada bulunan Blue Planet / Mavi Gezegen, 2001 yılında yayınlanmış Birleşik Krallık yapımı, ünlü belgesel yapımcısı David Attenborough tarafından yapılmış ve okyanuslar hakkında bilgi ve daha önce görüntülenmemiş görüntülere yer veren en kapsamlı belgeseldir.

Gezegenimizin dörtte üçünü kaplasa da okyanuslar ve denizler hakkındaki bilgilerimiz henüz çok sınırlıdır. Attenborough mavi gezegen belgeselinde okyanusların en bilinenlerinin yanında hiç bilinmeyen yönlerine de değinip açıklığa kavuşturuyor. Serinin ilki sekiz bölümden oluşuyor.

Into the Inferno | Cehenneme Doğru

En iyi Belgeseller

Forgotten Dreams gibi etkileyici belgesellere imza atan Alman sinemacı Werner Herzog, yanardağ bilgini Clive Oppenheimer eşliğinde dünyanın dört bir yanından insan ve volkanik dağlar arasındaki bağları konu eden yeni bir belgeselle karşımızda.Etiyopya, Endonezya, Kuzey Kore gibi farklı ülkelerdeki volkanik dağlardan görüntüler ve buralardaki yaşayışların, volkanik dağlar sebebiyle ne yönde şekillendiğini konu eden bir film…

Through The Wormhole | Solucan Deliğinden

En iyi Belgeseller

En iyi belgeseller listemize dahil olan Through The Wormhole Belgeseli izleyicileri büyülü bir yolculuğa çıkarıyor. Öyle ki evrenimizin hiç tahmin etmediğiniz özellikleri ile tanışacaksınız. Her bölümünde evrene ve dünyaya dair olağanüstü bilgiler paylaşılıyor. Efsane filmleriyle tanıdığımız Morgan Freeman aynı zamanda bu belgeselin sunumunu da kendisi yapıyor.

Life Story | Yaşam Öyküsü

En iyi Belgeseller

Gezegenimiz üzerindeki her bir canlı doğduğu anda muhteşem ve aynı zamanda tehlikeli bir yolculuğa başlar. Anlatımın konu alınan her bir hayvanın perspektifinden yapıldığı bu seri, doğumdan ebeveynliğe kadar onların yolculuğunu takip ediyor. 10 etkileyici belgesel arasında yer alan Life Story – Yaşam Öyküsü, hayvanların deneyimlerini ayrıntılı bir şekilde ekrana getiriyor, onların gücünü ve muhteşem yeteneklerini; doğadaki yaşamın zorluk ve gerilimlerini gözler önüne seriyor

Africa | Afrika

En iyi Belgeseller

BBC’nin hazırladığı 6 bölümden oluşan belgesel Afrika kıtasını anlatıyor. 2013 yılında 87 yaşına giren BBC’ nin son elli yılında pek çok belgeselle imza atmış yorulmak bilmez Sir David Attenboroughs bu defa nefes kesici bir yolculukla türlü türlü canlının yaşadığı dev Afrika kıtasını yeniden keşfediyor.

Human Planet | İnsan Gezegeni

En iyi Belgeseller

Human Planet: 8 bölümlük belgesel serisi…Dünya üzerinde yaşayan diğer canlılara nazaran, sadece bir tanesi kendine bütün habitatlarda yaşama imkanı sağlayabilmiştir; “İnsan”…Her bölümde “İnsan” türünün zorlu yaşam koşullarına adapte oluşu, en ilginç örnekleriyle sunularak; İnsanların, vahşi doğa ile olan ilişkileri anlatılmaktadır.

Dünya Gezegeni | Planet Earth

En iyi Belgeseller

Dünya’nın inanılmaz bitki örtüsü ve hayran bırakan vahşi yaşamını gözler önüne seren Dünya Gezegeni, gezegenimizdeki çeşitliliğe gerçekçi bir açıdan bakıyor. Yapımı dört yıl süren ve inanılmaz bütçelerle tamamlanan belgesel, televizyon tarihinde doğa belgesellerinin sınırlarını yeniden çiziyor. Yüksek çözünürlüklü görüntüler, son derece hızlı kameralar ve mümkün olan en harika görüntüleri havadan çekebilen teknoloji Dünya Gezegeni’nde birarada. Bu şaşırtıcı televizyon deneyimi az görülmüş aksiyona, hayal edilemez boyutlara, olağanüstü mekanlara ve dünyamızın en sevilen, vahşi ve gözlerden uzak yaratıklarıyla samimi anlara sahip.

Home | Yuva

En iyi Belgeseller

10 etkileyici belgesel listemizdeki Home / Yuva, 2009 yapımı Fransız fotoğrafçı Yann Arthus-Bertrand’ın yönettiği belgesel film. Dünya’daki farklı ortamların havadan çekimlerinin birleşiminden oluşan film, hayatın farklılığını ve insanlığın evrendeki ekolojik dengeyi nasıl tehlikeli bir duruma getirdiğini gösterir. Yuva 81 ülkede birden aynı tarihte gösterime girerek bir dünya rekoru kırdı

Yaşam | Life

En iyi Belgeseller

Life belgeseli BBC kanalınca 2009 yılında yayınlanan bir belgesel dizidir. Türkçe seslendirmesi Tucel KURTİZ tarafından yapılan yapımda 130 farklı yaşam hikayesi 10 bölümde anlatılmaktadır.

David Attenborough hayatta kalabilmek için hayvanların ve Sürüngenlerin gittikleri olağanüstü uçları gözlemliyor. Epik gözlük, inanılmaz TV ilkleri ve yeni yaban hayatı davranış örneklerini ekrana getiriyor. Hayat, 2009 yılında yayınlanmış Birleşik Krallık yapımı dizi belgesel filmdir. Yapımcılığını İngiliz devlet televizyon kurumu BBC’nin yaptığı seri, ilk olarak 12 Ekim 2009’da BBC One ve BBC HD kanallarında gösterilmiştir.

Cosmos | Cosmos: Bir Uzay Yolculuğu

En iyi Belgeseller

Cosmos yani Evren hakkında bilmediklerimizi ünlü astrofizikçi Neil de Grasse Tyson eşliğinde çıkacağımız uzay yolculuğunda öğreniyoruz. Evren ve uzay üzerine yapılmış en iyi belgesellerden olan yapım orijinal serilerine sadık kalınarak hazırlanmış. Belgesel Serisi 13 Bölümden oluşmaktadır.

En iyi belgeselleri yayınlamaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın