iPhone ile Çekilmiş en iyi 15 Film

iPhone ile Çekilmiş en iyi 15 Film 1

Kamera özelliklerini her yeni cihazda geliştiren iPhone ile Çekilmiş en iyi 15 film listesini sizlere sunacağız.

Akıllı telefonlar kamera özellikleri gerek fotoğrafçılık ve gerekse video konusunda oldukça gelişti.  Artık uzun metraj ya da kısa metraj filmler, müzik klipleri  ve reklam filmleri telefonlarla çekilmeye başladı.

Bizde bu makalemizde iPhone ile çekilmiş filmleri ele aldık.

iPhone ile Çekilmiş en iyi 15 Film

iPhone ile çekilmiş kısa ve uzun metrajlı en iyi filmlerden derlediğimiz listemize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Tangerine

iPhone ile Çekilmiş en iyi 15 Film

iPhone ile Çekilmiş en iyi 15 film listemizdeki ilk yapım olan Tangerine’de, Sin-Dee Noel arifesinde Tinseltown’a geri döner. Hapiste olduğu 28 gün boyunca sevgilisinin kendisine sadık olmadığını öğrenmesinin üzerine, en yakın arkadaşı Alexandra (Mya Taylor) ile bu lekeleyici dedikodunun nedenini bulmayı kendine görev edinir. Uzun ve maceralı bu yolculuk, sadakatsizliğin sonuçlarıyla başa çıkmak zorunda kalan Ermeni bir ailenin de dahil olduğu Los Angeles’ın muhtelif altkültürleriyle tanışmalarına vesile olur.

Filmin baş rolünde Kitana Kiki Rodriguez var. 2015 yapımı filmin tamamı 3 iPhone 5S cihaz kullanılarak çekilmiş.

Unsane

iPhone ile Çekilmiş en iyi 15 Film

iPhone ile Çekilmiş en iyi 15 film listemizde bulunan Unsane filmi, Claire Foy’in baş rolünde oynadığı film kendisini takip eden biri olduğuna inanan ancak bir sağlık kurumuna baş vurunca akıl sağlığı sorgulanan bir kadın hakkında.

Film iPhone 7 Plus ile çekilmiş.

High Flying Bird

iPhone ile Çekilmiş en iyi 15 Film

Spor menajeri Ray Burke, menajerliğini yaptığı bir oyuncunun basketbol ligi, NBA ve diğer oyuncular arasında harcanmasını engellemek istiyordur. Kariyeri bir şekilde ilerliyordur, ancak daha yüksek yerlere gelebilmek için de daha çok çaba harcaması gerekiyordur. Şimdi ise 72 saat içerisinde mükemmel bir plan yapmalılar ve en güçlü rakiplerini ezip geçerek oyunun tüm kurallarını değiştirmelidirler. Sistemi bozmak ve bu sistemin harcadığı insanların lehine yeniden kurmak isteyen menajer ve oyuncu, hiçkimsenin yapmaya cesaret edemediği bir plana girişecektir.

The Florida Project

iPhone ile Çekilmiş en iyi 15 Film

iPhone ile Çekilmiş en iyi 15 film listemizdeki The Floride Project filminin konusu şöyle.

6 yaşındaki Moone ve ekibi, yetişkinlerin zorlu dünyasından tamamen uzak kendilerine ait bir dünya yaratmışlardır. Okulların tatil olmasıyla birlikte bu afacan grubun tek dertleri, istedikleri gibi koşup oynayabilmek, kimseyi umursamadan eğlenebilmek ve istedikleri zaman sınırsız dondurma yiyebilmektedir. Oysa yetişkinler için durum çok farklıdır. Artık çocuk olma lüksleri kalmamış yetişkinler için Florida yazı, zorluk, acı ve gözyaşı demektir.

Searching for Sugar Man

iPhone ile Çekilmiş en iyi 15 Film

70’li yılların başlarında farkında olmadan bir müzik efsanesine dönülen Detroit’li bir yerel müzisyenin hikayesini ele alan belgesel, Sixto Rodriguez’in efsaneleşme ve ortadan kaybolma sürecini işliyor. Rodriguez, kısa süreli amatör kariyeri boyunca iki adet satmayan albüm kaydeder ve ilk albümün ardından Güney Afrika’da bir efsaneye dönüşür. İlk albümün ardından bir araya gelen iki Güney Afrikalı hayranı, bu kıtada neredeyse John Lennon’a dönüşen bu müzisyenin peşine düşerler. İşin ilginç yanı ise Rodriguez’in bu şöhretten haberi olmamasıdır.

Detour

Genç sahibini aramak için Fransız yollarında yola çıkan küçük bir üç tekerlekli bisikletin maceralarını takip eden kısa bir film.  Yönetmen: Michel Gondry

Uneasy Lies the Mind

Yönetmenliğini Ricky Fosheim’in yaptığı gerilim türündeki 2014 yapımı film yalnızca iPhone 5 kullanılarak çekilmiş. Görkemli bir kış evinde geçen film akılını yitirmeye başlayan bir adamı anlatıyor.

Paranmanjang – Night Fishing

Film, bir balıkçının ölüm nedenini ortaya çıkarmak için bir aileye yaklaşan kadın şaman hakkındadır. Bu film Park Chan-wook tarafından yönetilmiştir; başrollerde Oh Kwang-rok ve Lee Jeong-hyeon vardır ve film iPhone 4 ile çekilmiştir.

9 Rides

Yönetmenliğini Matthew A. Cherry’nin yaptığı 2017 yapımı film yılbaşı arifesinde aldığı haberle hayatı değişen bir Uber sürücüsü hakkında. Film iPhone 6S kullanılarak çekilmiş. Filmin oyuncuları arasında Dorian Missick, Omar Dorsey, Robinne Lee, Xosha Roquemore, Amin Joseph ve Skype P. Marshall yer alıyor.

I Play with the Phrase Each Other

Yönetmen  Jay Alvarez’in İlk uzun metrajlı film tamamen cep telefonu ile çekildi.

The Life & Death of an iPhone

“Bir iPhone’un Yaşamı ve Ölümü” tamamen iPhone’da çekilmiş ve editlenmiş,  iPhone olmanın nasıl bir şey olduğu hakkında bir film.

Romance in NYC

Tristan Pope’nin “NYC’deki Romance” adlı kısa filmi, Pope ve Rachel Winegar çiftinin New York’ta geçen inişli çıkışı ilişkilerini anlatıyor. 18 dakikalık film iPhone 6 ile çekildi.

The Bucket

Çin Yeni Yılı ziyaretiniz sona erdiğinde, ebeveynleriniz hangi hediyeleri hazırlar? Evin tadı hakkında bir film, Jia Zhangke tarafından iPhone XS’te çekildi.

No Love Like Yours

32 yaşındaki Wilde, yakın dostu Alex Ebert’in vokalisti olduğu Kaliforniyalı indie folk topluluğu Edward Sharpe & the Magnetic Zeros’un No Love Like Yours şarkısının videosu için yeniden kamera arkasında.

Snow Steam Iron

Zack Snyder “Snow Steam Iron” adlı yeni kısa filmini baştan sona İPhone ile çekti. Düşük bir bütçe ile çekilen yapımın ekipmanları da “öğrenci işi”. 4K 60fps kayıt yapabilen İphone X ve kamera sabitleyici gimbal DJI OSMO Mobile ile bir araya gelerek başarılı bir işe imza atıyor.

Bir cevap yazın