1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

iyi hissettiren filmler

Çok bunaldığıızda kafanızı kolayca dağıtabileceğiniz, hayattan keyif katmanızı sağlayacak, gülümseten, iyi hissettiren, insana yaşama sevinci veren filmler ile karşınızdayız.

Yaşam koşturması içinde eve geldiğinizde keyifle, gülücüklerle yorgunluğunuzu atabileceğiniz, insanı iyi hissettiren hatta depresyondan bile kurtarabilecek bir film izlemeye ne dersiniz.

Bazı kendinizi iyi hissettiren filmler vardır. Bu filmleri defalarca izleseniz bile asla bıkmaz ve tadını hep alırsınız. Seçtiğiniz bu film sizi günlük stres yaşantınızdan alır 90 dakikalığınada olsa yüzünüzde gülümseme ile başka diyarlara götürür. Sizlere hayata neşe katan filmler seçtik.

Favori filminiz bir kenarda dursun bu filmler arasındanda bir seçim yapın.

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

insana yaşama sevinci veren filmler listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Hababam Sınıfı

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 9.5

Oyuncular: Kemal Sunal, Münir Özkul, Halit Akçatepe

Özel Çamlıca Lisesi’ne yeni atanan müdür muavini ve tarih öğretmeni olan Mahmut Hoca (nam-ı diğer Kel Mahmut); kopya çeken, okuldan kaçıp maçlara giden, hocalarla sürekli kafa bulan öğrencilerle dolu okulun 6 Edebiyat B sınıfını (nam-ı diğer Hababam Sınıfı) ilginç ceza yöntemleriyle disiplin altına almaya çalışır. Fakat aynı zamanda öğrencilerin haylazlığı dışında ciddi olaylar da yaşanmaktadır.

Forrest Gump

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 8.8

Oyuncular: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise

Forrest sakat bir çocuktur ancak bu sakatlığı onun normal bir insan haline dönme arzusunu köreltmemiştir.Tam otuz yıl boyunca inanılmaz zorluklar yaşayan Forrest sonunda kendisini ülkesinin en sevilen futbol yıldızları arasında görmesini sağlamıştır.Bu çabaları o kadarla da kalmamış katıldığı Vietnam savaşından bir kahraman olarak dönmüş ve Beyaz Sarayda şeref madalyası almış ama en önemliside dünyada en çok sevdiği şey olan sevgilisinin kalbini kazanıp onunla evlenmeyi başarmıştır.Çok akıllı olmasada kalbinin neyi istediğini çok iyi bilen Forrest ona ulaşabilmek için olağanüstü bir çaba sarf ederek herkesin istediğini elde edebileceği konusunda bir örnek teşkil etmiştir.

It’s a Wonderful Life / Şahane Hayat

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 8.6

Oyuncular: James Stewart, Donna Reed, Lionel Barrymore

Doğduğundan bu yana aynı küçük kasabada yaşayan George Bailey (James Stewart), kendisini buraya ve insanlarına adamış, hoşgörülü, güvenilir ve yardımsever bir insandır. İflasın eşiğine gelen Bailey bir Noel gecesinde nehre atlayarak intihar etmek üzeredir. Tanrı Bailey için edilen dualara kulak verir ve kanatsız melek Clarence’i (Henry Travers) yer yüzüne gönderir.

Ünlü yönetmen Frank Capra’nın 1930’lu yıllarda sıklıkla işlediği iyimserlik temasına başarıyla geri dönüş yaptığı Şahane Hayat, oldukça başarılı bir fantastik-aile-dram filmi.

The Intouchables / Can Dostum

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 8.6

Oyuncular: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny

Yamaç paraşütü kazasından sonra sakatlanan zengin bir aristokrat olan Philippe evde kendisine yardımcı olması için banliyöde yaşayan Driss’i işe alır. Driss ise yeni hapisten çıkmıştır ve bu iş için hiç de uygun değildir. Ama bu iki adam bir şekilde birbirlerine benzemektedir. Tamamen farklı dünyalara ait olmalarına ve her konuda farklı zevklere sahip olmalarına rağmen, hem olağan dışı hem de bir o kadar güçlü bir dostluk kurarlar…

Gülen Gözler

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 8.6

Oyuncular: Münir Özkul, Adile Nasit, Halit Akçatepe

Yaşar Usta, (Münir Özkul) karısı Nezaket (Adile Naşit) ve beş yetişkin kızı ile yıllar önce köyün’den İstanbul’a göç eder, Yaşar usta, erkek çocuğu olur beklentisiyle tüm kızlarına erkek ismi vermiştir. Kalabalık ailesinin geçimini sağlamak için çok çalışmakta, cimriliği ve hilekarlığı ile zengin olmuş eski arkadaşı Yunus’un inşaatları için doğramacılık yapmaktadır. Kızlarının gönül ilişkilerinin hareketliliğinden habersiz bir şekilde, onlara münasip kısmetler bulmak ister. Büyük kızı Fikret’e (Ayşen Gruda) âşık olan Vecihi (Şener Şen) sürekli olarak kapısını aşındırsa da kızını ona vermemekte direnir. Hikmet ise evin alt katındaki çırakların gözdesidir; bütün vaktini onlara oyunlar oynayarak geçirir. En düşkün olduğu kızı İsmet (Müjde Ar) Yunus’un oğlu Temel (Mahmut Hekimoğlu) ile evlenir.

3 Idiots / 3 Aptal

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 8.5

Oyuncular: Aamir Khan, Ranganathan Madhavan, Sharman Joshi, Kareena Kapoor, Boman Irani

Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi Hindistan’ın en önemli bir okulunda mühendislik okuyan ve okulun yurdunda aynı odada kalan üç öğrencidir. Farhan fotoğrafçı olmak istemektedir fakat babasının korkusundan mühendislik okumaktadır. Raju nun ailesinin maddi durumu iyi değildir, hasta babası için iş sahibi olmak istemektedir. Rancho diğer öğrencilerin aksine eğitimin ezberle ve yarışla değil anlayarak düşünerek sorgulayarak olacağını düşünmektedir.

Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı. Bu 3 arkadaşın başından geçen komik, duygusal, şaşırtıcı ve hepimizin hayatından evreler görebileceğiniz bu film gerek müzikleri gerek danslarıyla hindistan’ın en çok izlenen filmi olmuştur.

Amélie (Le fabuleux destin d’Amélie Poulain)

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 8.4

Oyuncular: Audrey Tautou, Mathieu Kassovitz

Askeri hastanede doktorluk yapan babası tarafından ,kalp hastası olduğu sanılarak yetiştirilmiş Amélie Poulain, dış hayattan izole olmuş ve hatta okula dahi gitmemiş bir çocuktur. Bundan dolayı tek bir arkadaşı bile yoktur. Babasıyla sadece sağlık kontrollerinde yakınlaşan Amélie heyecanlanır ve kalp atışlarının normalden hızlı atmasına engel olamaz. Bunun sonucunda babası Amélie’ye kalp hastası teşhisi koyar. Amelie’nin annesi öğretmenlik yapmaktadır ve kızının eğitimini evde kendisi üstlenmiştir. Ne yazıktır ki bir gün annesi Notre Dame Kilisesi’nden atlayarak intihar eden bir kadının üzerine düşmesi sonucu ilginç bir şekilde hayatını kaybeder. Bunun sonucunda babası da kendini iç dünyasına kapatır. Bu olaydan sonra daha yalnız kalan Amelie kendi kendini eğlendirebilmek adına ilginç ve çok geniş bir hayal gücü geliştirerek kendi dünyasını kurar.

Singin’ in the Rain / Yağmur Altında

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 8.4

Oyuncular: Gene Kelly, Donald O’Connor, Debbie Reynolds

Don Lockwood, kendi yeteneklerini günden güne bileyerek geldiği bu son noktada, nihayet beyazperdenin en çok aranan ve en çok parıldayan yıldızlarından biri haline gelmiştir. Ulaştığı noktada yeri sağlam olan bu ünlü şahsiyetin güvenini kıracak kişi ise aktörleri birer birer reddedecek olan Kathy Selden olacaktır. Don, kendisine yapılanların üstesinden gelir gelmez Kathy’ye aşık olacaktır. Ancak öte yandan da seksi ve bencil Lina Lamont, Don’u kendisi için istemektedir.

Up / Yukarı Bak

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 8.3

İlk çocuklukta bir rastlantı eseri yolları kesişen iki çocuk, yıllarca sürecek tatlı ve dokunaklı bir hikayenin başkahramanlarıdır. Maceracı doğan ve hayattaki her şeye dair çocuksu saf meraklar barındıran Ellie’nin tek hayali dünyayı gezebilmektir. Carl ise sessizliği ve dinginliğiyle örttüğü maceraperestliği ve kocaman kalbiyle Ellie’nin tek isteğini gerçekleştirebilmeyi dilemektedir. İki küçük çocuk büyür, evlenir, yaşlanır… Ölüm Ellie’nin kapısını çalar, Carl ise sevdiğinden kalan tek şeyi, bu çocuksu hayali gerçekleştirmeye koyulur.

My Sassy Girl (Yeopgijeogin geunyeo) / Hırçın Sevgilim

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 8.2

Oyuncular: Tae-hyun Cha, Ji-hyun Jun, In-mun Kim

Kolej öğrencisi Kyun-woo (Tae-hyun Cha) bir akşam eve dönüşünde metroda çok güzel ama bir o kadar da sarhoş bir kıza (Ji-hyun Jun) rastlar. Kız metro hattının kenarında ayakta zor durmaktadır ve Kyun-woo onu trenin önüne düşmekten kurtarır. Bindikleri trende kız baygın düşmeden önce en son Kyun-woo’a laf attığı için yolcular onun kız arkadaşı olduğunu düşünürler. Yolcuların suçlayıcı bakışları üzerine Kyun-woo kızın sorumluluğunu almak ve onu bir motele kadar taşımak zorunda kalır.

Groundhog Day  / Bugün Aslında Dündü

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 8.1

Oyuncular:Bill Murray, Andie MacDowell, Chris Elliott

Bir hava durumu spikeri olan Phil Connors, yapımcısı ve sevimli kameramanı ile birlikte Pennsylvania’daki Punxsutawney kasabasına geleneksel Groundhog Day şenliklerini görüntülemek için gönderilir. O gün, belki de Phil’in hayatının en kötü günüdür, ama bundan beteri de vardır: Phil’in karabasanı, her gün tekrarlanır. Artık her gün, onun için Groundhog Day yeniden yaşanmaktadır. Phil, o gün olacak her şeyi bildiği için bunun avantajlarını kullanmayı zamanla öğrenir. Ama, hayatının kadının kalbini kazanması için daha yapması gereken çok şey vardır.

Roman Holiday / Roma Tatili

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 8.1

Oyuncular: Gregory Peck, Audrey Hepburn, Eddie Albert

Güzeller güzeli bir prenses olan Ann (Audrey Hepburn) Roma’ya tatil için geldiğinde artık iyiden iyiye sıkılmıştır. Heyecansız bir hayat yaşamasına neden olan prenseslik gömleğini çıkarmak yollar arar ve korumalarını atlatarak şehre çıkar. Bir yerde uyuyakalıp, bir gazetecinin evinde uyanması hayatına heyecan getiren olayların başlangıcı olur. Gazeteci onun prenses olduğundan habersizken, bütün Roma şehrinde ise prensesin kaybolduğu haberi dolaşmaktadır.

Big Fish  / Büyük Balık

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 8.0

Oyuncular: Ewan McGregor, Albert Finney, Billy Crudup

William, babası amansız bir hastalık nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, evine geri döner. Babasını yakından tanımak için, renkli bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar. Babasının, gençliğinde gezgin bir satıcıyken yaşadıkları bir bulmacanın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını en masalsı yönüyle zaferleri ve zaaflarıyla ortaya çıkaracaktır.

The Sound of Music / Neşeli Günler

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 8.0

Oyuncular: Julie Andrews, Christopher Plummer, Eleanor Parker

1930′lu yılların Avusturya’sında Salzburg yakınlarında bir manastırda yaşayan Maria’nın ne kadar gayret gösterse de bir rahibe olmak için gerekli niteliklere sahip olmadığı anlaşılır. Her gün dağlara çıkıp şarkı söylemekten hoşlanan hayat sevinci ile dolu cıvıl cıvıl bir kız olan Maria sürekli olarak sabah dualarını kaçırmakta, manastırdaki işlerini aksatmaktadır…

Baş rahibe Abbess yemin edip bir rahibe olmadan önce gerçek dünyayı biraz daha tanıyabilmesi için Maria’yı bir mürebbiye arayan yedi çocuklu Kaptan Von Trapp’ın malikanesine gönderir. Donanmadan emekli olmuş Kaptan’ın karısı yeni ölmüştür. Soğuk ve mesafeli bir insan olan kaptan çocuklarını askeri bir disiplin içinde büyütmektedir. Babaları ortada olmadığında bütün haşarılıklarını ortaya döken çocuklara mürebbiye dayanmamaktadır. Kısa sürede işi bırakan onlarca mürebbiyenin sonuncusu olan Maria iyimserliği ve müziğin de yardımı ile çocukların kalbini kazanmayı başarır…

The Pursuit of Happyness / Umudunu Kaybetme

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 7.9

Oyuncular: Will Smith, Thandie Newton, Jaden Smith

İyi bir baba olan Chris Gardner, işinde sorunlar yaşayan, maddi açıdan sarsıntıda olan ve aynı zamanda iyi bir eş olan bir adamdır. Ancak ne yazık ki eşi sıkıntılara daha fazla katlanamayacağına karar vererek onu terk eder. Christopher adındaki oğulları da babasının yanında kalır. Karısının terk edişi de yetmezmiş gibi bir de ev sahibi dışarı atar baba –oğulu. Sokaklarda kalıp, tuvaletlerde, düşkünler evinde çalışarak ayakta durmaya çalışır. Oğlunun sevgisi bu mücadeleci baba için her şeydir. Ve sevgiye eklenen bir var olma savaşı hiç şüphesiz, vakti geldiğinde en mükemmel kapıları açacaktır.

Little Miss Sunshine / Küçük Gün Işığım

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 7.9

Oyuncular: Steve Carell, Toni Collette, Greg Kinnear

Dağılması an meselesi bir ailenin küçük kızları Olive’i bir güzellik yarışmasına yetiştirmek için eski vosvoslarıyla Amerika’nın bir ucundan diğer ucuna yaptığı yolculuğu anlatan ‘Little Miss Sunshine’, trajediden göz yaşı devşirmeye çalışmayan bir hikaye aynı zamanda.

Hoover Ailesi, her biri birbiriden farklı yapıdaki bireyleri ve takıntıları ile sıradan bir Amerikan ailesidir. İflah olmaz bir iyimserlikle başarıya endekslenmiş baba Richard, ailenin düzenini kendi yöntemlerince çekip çevirmeye çalışan anne Anne Sheryl, savaş pilotu olmayı başarana kadar konuşmamaya yemin etmiş ağabey Dwayne, uyuşturucu bağımlılığı yüzünden başı beladan kurtulmayan büyükbaba, özel ve iş hayatındaki hayalkırıklıkları nedeni ile intihar girişiminde bulunmuş Frank Dayı… Ve tabi ki umutsuzca kendisini bir çocuk güzellik yarışması olan Little Miss Sunshine’da birinci olmaya endekslemiş, şirin, tombul ve zeki Olive…

Olive’in çocuk dünyasındaki bu en büyük hayali gerçekleştirmek için bütün aile, eski Volswagen minübüslerine atlayıp Californiya’ya doğru yola çıkarlar. Bu yolculuk sırasında başlarından geçen birbirinden ilginç ve komik olaylar, hayal bile edemeyecekleri bir sonla noktalanacaktır.

Pride & Prejudice / Aşk ve Gurur

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 7.8

Oyuncular: Keira Knightley, Matthew Macfadyen, Brenda Blethyn

18.yüzyıl sonlarında, sınıf bilincinin hakim olduğu İngilterede beş kız kardeş olan Bennetlar – Elizabeth veya Lizzie, Jane, Lydia, Mary ve Kitty, annelerinin iyi bir koca bulup geleceklerini güvence altına alma hayalleriyle büyütülmüşlerdir. Fakat, neşeli ve zeki bir mizaca sahip olan Elizabeth, kendisine düşkün olan babasının da desteğiyle hayatını daha farklı ve dolu dolu yaşamak için çabalamaktadır.

Film, Jane Austen’in beş kız kardeş, Jane, Elizabeth, Mary, Kitty ve Lydia Bennet’i anlatan romanından uyarlanmıştır.

Silver Linings Playbook / Umut Işığım

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 7.8

Oyuncular: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat, deliler gibi aşık olduğu karısını başka bir erkekle görünce kendini kaybetmiş ve şiddete olan eğiliminden dolayı sekiz ay rehabilitasyon merkezinde yatmıştır. Henüz doktorları tarafından gerçek hayata dönmesi önerilmiyor olmasına rağmen annesi sorumluluğu alır ve Pat’i çıkartır. Kendini yeniden karısını kazanmaya adayan Pat, bu amacına ulaşmak için her yolu denerken, karşısına kocasını yeni kaybettiği için ağır bir travma geçiren Tiffany çıkar. Tiffany’nin de akıl sağlığının Pat’den aşağı kalır  yanı yoktur.

Flipped / İlk Aşk

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 7.7

Oyuncular: Madeline Carroll, Callan McAuliffe, Rebecca De Mornay

Filmimizin kahramanları Bryce ve Julie 2.sınıfta komşu olmalarıyla tanışırlar ve Julie ilk görüşte aşkı bulduğunu düşünür.

Ancak Bryce için işler biraz daha farklıdır. Filmimiz aralarında geçen 6 yılı bu sırada oluşan duygu değişikliklerini anlatır. Bu filmin en özel yanı ise hikayenin iki kahramanımızın gözündende anlatılmasıdır. Bu filme çok özel bir tat katıyor.Ataol Behramoğlu’ nun da dediği gibi aşk iki kişiliktir senin gördüklerin bazen tüm gerçekleri içermiyor olabilir.

Bu filmin bende yerinin ayrı olmasının bir sebebi de aşkı olabilecek en masumane şekilde anlatması.Son zamanlarda izlediğim çoğu filmde aşk ve cinsellik ayrılamaz bir şekilde gösteriliyor ama bu filmde bu 2 küçük çocuğun duyguları benim gözümde saf aşkı temsil ediyor. Ayrıca bu film ailelerinde çocukların karakterlerini nasıl etkilediğini  iyi bir şekilde yansıtıyor. Bryce’ın dedesi ve Julie’nin babası gibi gerçekten özel karakterlerde bu filmde insanı etkilemeyi başarıyor.

Ah Nerede

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 7.7

Oyuncular: Aydan Adan, Tarik Akan, Halit Akçatepe

Filmde, çapkın Ferit’in Zehra’ya âşık olması anlatılır.

Ferit, Murat ve Ömer adlı üç kardeş ailesinden uzakta, İstanbul’da üniversite öğrencisidir. Fakat çapkın ve yakışıklı Ferit kızlarla gezip tozmaktan, Murat kumar oynamaktan, Ömer ise siyasi eylemlere katılmaktan okula gidecek vakit bulamazlar.

Bir gün Ferit’in arabası yolda kalır ve yardım bulmaya gider. Tam o sırada çimenlerin üzerinde uyuyan güzeller güzeli bir kızla karşılaşır ve aşık olur. Fakat Zehra hiç de kolay tavlanılacak bir kız değildir. Ferit, Zehra’yı tavlamaya çalışırken, bir yandan diğer sevgilileriyle, bir yandan da taşradan gelen nişanlısıyla uğraşmak zorunda kalır. Üstüne üstlük bir de Huriye ve belalı abisi sorunu vardır. En sonunda ailesi de çocuklarının okula gitmediğini öğrenir ve işler iyice karışır.

Pleasantville / Yaşamın Renkleri

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 7.5

Oyuncular: Tobey Maguire, Jeff Daniels, Joan Allen

1990’lı yıllarda yaşamaktan pek memnun olmayan,tamamen birbiri ile zıt iki kardeş,Jennifer ve David birgün televizyon kumandası için kavga ederler ve kumanda aletini bozarlar.Tesadüfen orda bulunan esrarengiz tamirci David’in eline bir televizyon kumandası verir.David ise kumanda sayesinde ablası Jennifer’ı da yanlışlıkla yanına alır ve bir anda kendilerini 1950’li yılların dizisi Pleasantville’nin içinde bulurlar.

Chocolat / Çikolata

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 7.3

Oyuncular: Juliette Binoche, Judi Dench, Alfred Molina

Küçük bir Fransız köyündeki gündelik yaşam, yeni taşınan gizemli bir genç kadın ve kızı sayesinde bir anda değişiverir. Oldukça kasvetli ve birbirinin aynı günler geçiren kasaba halkı, anne-kızın birlikte açtıkları son derece sevimli çikolata dükkanı sayesinde, farkında olmadıkları bambaşka bir hayatla tanışırlar. Zevkin, eğlencenin, neşenin ve en önemlisi çikolatanın olduğu bir hayattır bu. Fakat kasabadaki bu değişimden memnun olmayan insanlar da vardır. Bunların en başında, ahlak bekçiliği yaparak kasabada dilediği gibi bir ortam yaratan belediye başkanı gelmektedir. Ama birbirinden lezzetli çikolataların karşısında durmak, o kadar da kolay değildir.

10 Things I Hate About You  / Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 7.2

Oyuncular: Heath Ledger, Julia Stiles, Joseph Gordon-Levitt

Bianca, okuduğu üniversitede herkesi kendine hayran bırakan güzeller güzeli bir kızdır. Ablası ise sürüp giden tüm hayatı boyunca nedense erkeklere hiç ilgi duymamıştır. Bianca’nın yaşamı da ablasının bu çekinik tercihleri tarafından şekillendirilmektedir. Zira ailevi kuralları vardır. Bu kurallara göre iki kardeşin aynı anda sevgilisi olmadığı sürece, kimsenin sevgilisi olmayacaktır. Bianca bu durumun içerisinde kendisine yarar sağlayabilecek planlar yapmaya koyulur.

Just Like Heaven / Cennet Gibi

İnsana Yaşama Sevinci Veren Filmler

IMDB 6.7

Oyuncular: Reese Witherspoon, Mark Ruffalo, Donal Logue

Elizabeth Masterson, San Francisco’da mesleğine kendini adamış bir doktordur ve işinden başka hiçbir şeye vakit bulamaz. İki çocuk sahibi kız kardeşi ile buluşmaya gelirken Elizabeth bir araba kazası geçirir ve komaya girer. Bu sırada eşini yeni kaybetmiş olan David Abbot adındaki bir mimar San Francisco’ya taşınır ve Elizabeth’in dairesini kiralar. O evde yaşarken Elizabeth’in ruhu onu takip etmeye başlar.

Genç kadının komadaki bedeni hastanede kalırken ruhu firar etmiştir. Elizabeth kim olduğunu dahil hiçbir şeyi hatırlamamaktadır. Tek emin olduğu, o dairenin kendisine ait olduğudur. Tartışmaya bir son verebilmek için David, onun gerçekte kim olduğunu bulmaya çalışır. Bu işi birlikte yapmaya başladıklarında ise aralarında duygusal şeyler gelişmeye başlar. Aşka düştüklerinde, Elizabeth’in kim olduğunu bulmaları ile aslında kaderin onları bilerek bir araya getirdiğini anlarlar. Dahası Elizabeth halen komadadır.

Bu yazımızda sizlere, hayattan keyif katmanızı sağlayıp kafa dağıtmanıza yardımcı olacak, gülümseten, iyi hissettiren, insana yaşama sevinci veren filmler listesi sunduk.

Yorum Yap

Yorum Yap