1. Ana sayfa
 2. Diziler
 3. IMDB’ye göre 2018’in en iyi 10 Dizisi

IMDB’ye göre 2018’in en iyi 10 Dizisi

IMDB'de kullanıcıların oylarıyla belirlenen 2018'in en iyi 10 dizisini sunacağız.

«

Merhaba dizi severler. Tamamen kullanıcıların oylarıyla belirlenen IMDB’ye göre 2018’in en iyi 10 dizisi ile birlikteyiz.

IMDB (Internet Movie Database) tüm ülkelerin ve tüm dönemlerin sinema ve televizyon filmleri, film yıldızları ve dizileri hakkında bilgiler barındıran çevrimiçi bir veri tabanıdır.

Shameless

IMDB en iyi diziler

IMDB : 8.7

Oyuncular : Emmy Rossum, William H. Macy, Ethan Cutkosky

Utanmaz adam ve ailesi.  Sorumsuz bir baba.. Görüp görebileceğiniz en rahat ve sorumsuz yaşam tarzı..

Altı çocuk babası Frank Gallagher utanmaz, alkolik ve sorumsuz bir adamdır. Frank vaktinin çoğunu barda geçirip sorumluluklarını yerine getirmediği için kardeşleriyle Fiona ilgilenmektedir. Fiona’nın sevgilisi Steve, eski bir araba hırsızı şimdilerde ise tıp fakültesine gitmek isteyen kültürlü ve zengin bir aileden gelmektedir. Dizi, Gallagher ailesinin birbirinden ilginç fertlerinin Chicago’da geçen komik aynı zamanda dramatik hayatını konu alıyor.

 • IMDB'ye göre 2018'in en iyi 10 Dizisi 1

  Shameless Benzeri Diziler

13 Reasons Why

IMDB en iyi diziler

IMDB : 8.1

Oyuncular : Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro

Jay Asher’ın aynı adlı kitabından uyarlanan 13 Reasons Why, lise çağındaki bir gencin, bir gün okuldan eve döndüğünde odasında bulduğu gizemli bir kutudan çıkan kaseti dinlemesi üzerine yaşananları anlatıyor. Clay, kasette iki hafta önce intihar eden hoşlandığı kızın sesini duyunca, kayda kulak kesilir. Hannah ise kayıtta, hayatına son verme kararını almasının 13 sebebini anlatıyordur.

Vikings

IMDB en iyi diziler

IMDB : 8.6

Oyuncular :Gustaf Skarsgård, Katheryn Winnick, Alexander Ludwig

8. yüzyıl İskandinavyası’nda geçen dizi, basit bir çiftçiyken cesur bir savaşçıya dönüşen Ragnar Lothbrok ve ailesinin öyküsünü ekranlara taşıyor. Savaş Tanrısı Odin’in soyundan geldiğine inanılan Ragnor’un acımasız ve korkusuz adamlarıyla birlikte denizlerle olan imtihanını seyrederken; savaşçı ve tüccar bir kavim olan Vikingler’in çok az işlenmiş ilgi çekici kültürüne hep birlikte tanık oluyoruz.

 • IMDB'ye göre 2018'in en iyi 10 Dizisi 2

  Meraklıları için en iyi 20 Tarih Dizisi

American Horror Story

IMDB en iyi diziler

IMDB : 8.1

Oyuncular : Lady Gaga, Kathy Bates, Angela Bassett

Her bir sezonu başka bir hikayeyi konu alan American Horror Story, ilk sezonunda lanetli bir ev üzerinden ilerleyerek, bizi bu evin zaman içindeki sakinleri ile tanıştırdı. 2. sezonda ise hikayenin odağında bir akıl hastanesi var. Bu kez yıllar öncesine gidecek ve bu akılalmaz hastanede yaşananlara tanık olacağız..

The Haunting of Hill House

IMDB en iyi diziler

IMDB : 8.8

Oyuncular : Michiel Huisman, Carla Gugino, Henry Thomas

The Haunting of Hill House, Shirley Jackson’ın aynı adlı ünlü romanından yola çıkıyor. Kitabın modern bir uyarlaması yapım, daha sonra ülke çapında “perili köşk” olarak ünlenecek bir evde büyüyen kardeşlerin hikayesini anlatıyor. Yıllar sonra yeniden buluşan kardeşler, Hill House adındaki bu yerle ve geçmişten gelen hayaletlerle yüzleşmek zorundadır.

 • IMDB'ye göre 2018'in en iyi 10 Dizisi 3

  En iyi 15 Korku Dizisi

Grey’s Anatomy

IMDB en iyi diziler

IMDB : 7.6

Oyuncular : Ellen Pompeo, Justin Chambers, Chandra Wilson

Grey’s Anatomy, Emmy ve Altın Küre ödüllü hastane konulu ABD yapımı televizyon dizisidir.  Grey’s Anatomy dizisi, tıp fakültesinden yeni mezun stajyerlerin hastaneye gelmesi ile olaylar başlamaktadır. Stajyerler, burada kahraman değil, yeri geldiğinde bir insanın hayatına mal olabilecek hatalar yapabilen çaylaklardır. Bu çaylak stajyerler, izleyicisine tanıtılırken yaşadıkları aynı hayatın kendisinde de olduğu gibi bazen güldürerek bazen ağlatarak bazen ise düşündürerek gerçekleştirmektedir.

The Handmaid’s Tale

IMDB en iyi diziler

IMDB : 8.6

Oyuncular :Elisabeth Moss, Max Minghella, Amanda Brugel

8 dalda Emmy ve 2 dalda Altın Küre ödüllü “The Handmaid’s Tale” Margaret Atwood’un ödüllü ve çok satan “Damızlık Kızın Öyküsü” isimli romanından uyarlanan drama dizisidir.

Dizi, Gilead isimli bir toplumda geçiyor. Doğal sebepler nedeniyle nüfus düşüşü yaşayan bu toplumda kadınlar devletin malı olarak kabul ediliyor. Toplumun yeniden çoğalması için üreme hizmetine zorlanan Offred, bu acımasız koşullarda hayatta kalmaya çalışıyor. Yakın geleceğe atıfta bulunan dizi olası bir gelecekten bahsediyor.

Westworld

IMDB en iyi diziler

IMDB : 8.8

Oyuncular :Evan Rachel Wood, Jeffrey Wright, Ed Harris

Westworld ya da Batı Dünyası, yapay bilincin ortaya çıkması ve suçun evrimiyle ilgili karanlık bir yolculuğu anlatmaktadır.Yakın gelecekle geçmişin yeniden canlandırılabileceği kavşağın ta kendisidir. Asil ya da ahlâksız demeden insanca tüm arzular burada gerçek olur.

Black Mirror

IMDB en iyi diziler

IMDB : 8.9

Oyuncular : Daniel Lapaine, Hannah John-Kamen, Michaela Coel

İlk olarak İngiltere’de yayınlanmaya başlayan Black Mirror yaşam ve teknolojinin karanlık tarafına odaklanıyor. Bir sezonu sadece 3 bölümden oluşan ve toplam iki sezonu yayınlanan dizi 2013’te en iyi mini dizi Emmy ödülünü kazandı.

Tüm teknoloji insanların hayatlarını kolaylaştırdığı düşünülsede Black Mirror dizisinde bu işler tamda böyle olmamakla beraber teknolojinin insanları gelecekte tamamen yönettiği ve itaat ettirdiğine inanmaktadır. Bunun için alınabilecek tüm önlemleri denemeye başlayan ekip aslında olup biteni fark etmeyecek kadar körelmişlerdir. Bilimkurgu / Fantazi ve dram türünde ki İngiltere yapım bir dizidir.

The Walking Dead

IMDB en iyi diziler

IMDB : 8.4

Oyuncular : Andrew Lincoln, Norman Reedus, Melissa McBride

Rick Grimes kendi halinde kasabasına huzur ve güveni sağlayabilmek için mücadele eden bir şeriftir ancak gansterler şerifi yaralar ve polis Rick hastaneye kaldırılır. Komada kaldığı sürece kasabasında olaylar karışmıştır ve geri kalktığında zombiler etrafı alaşağı etmiştir. Yürüyen Ölüler The Walking Dead sizleri nefeslerinizi tutturabilecek sahneleriyle ve uzun soluklu serüveniyle sizleri bekliyor!

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.