1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. IMDB 7.0 üzeri en iyi Nicole Kidman Filmleri

IMDB 7.0 üzeri en iyi Nicole Kidman Filmleri

Nicole-Kidman-Film-Arsivi

IMDB 7.0 üzeri en iyi Nicole Kidman filmleri listemizde Avuturalya asıllı ünlü aktristin izlemeniz gerken en iyi filmlerini derledik.

Nicole Kidman Kimdir ?

Tam adı Nicole Mary Kidman olan sanatçı 20.06.1967 Hawaii doğumludur. Avustralya ve Amerika Birleşik Devletleri çifte vatandaşıdır.Babası Anthony Kidman biyokimyacı, psikolog, yazar; annesi Janelle Kidman ise hemşire, eğitimci aynı zamanda eşinin kitaplarına editörlük yapmaktadır.

Kendini ilk olarak Dead Calm (1989)’daki Sam Neill’in genç karısı rolü ile gösterdi. Daha sonradan Days Of Thunder (ki bu filmde Tom Cruise ile tanışmıştır. Arkadaşlıkla başlayan ilişki evliliğe kadar gitmiştir. Aralık 1990’da Tom Cruise ile hayatını birleştiren oyuncu söylentilerin aksine başarısının Tom Cruise’un yanında sönük kalmadığını ve yeteneğini Flirting, Far And Away, My Life, Portrait Of A Lady gibi birçok film ile göstermiştir.

Altın Küre’ye aday gösterildiği korku gerilim “Diğerleri/The Others” ve Ewan McGregor ile “Kırmızı Değirmen/Moulin Rouge” adlı filmlerde rol aldı. Kırmızı Değirmen’deki rolüyle Altın Küre Ödülü’ne layık görülürken, Oscar’a da aday gösterildi. Kidman-Cruise çifti, 2001 yılı başında beraberliklerine son verme kararı verdiler ve ünlü çift, ayrılma sebebi olarak kariyerlerinin görüşmelerine ve bir aile yaşantısı sürdürmelerine mani olmasını gösterdiler. 2001 yılı Hollywood Film Festivali’nde Yılın Aktrisi seçilen Nicole Kidman’ın yardımcı rolde yer aldığı “Birthday Girl” adlı İngiliz filminde Vincent Cassel ve Mathieu Kassovitz ile birlikte rol aldı.

En iyi Nicole Kidman Filmleri [/highlight]

Lion [/highlight]

Nicole-Kidman-Film-Arsivi

IMDB :8,1

Yapım Yılı: 2016

Saroo Brierley’in kendi hayat hikayesini yazdığı “A Long Way Home” isimli kitabından uyarlanan filmde, 5 yaşında Hintli bir çocuk olan Saroo ağabeyinin geri dönmesini beklerken bir tren vagonunda uyuyakalır. O uyurken trenin yola çıkması sonucu küçük Saroo uyandığında kendini evinden kilometrelerce uzakta bulur. Artık kayıptır ve eve nasıl döneceğine dair bir fikri yoktur. Kendini Calcutta’da bulan Saroo büyük mücadelelerden sonra Avustralyalı bir çift tarafından evlat edinilir ve sevgiyle büyür. Ancak ailesini bulma isteği giderek bir saplantıya dönüşür. Elinde hiçbir şey olmadan ilerlemeye çalışan genç adamın içindeki çaresizlik zamanla hayatını da etkilemeye başlar.

Dogville

Nicole-Kidman-Film-Arsivi

IMDB :8,0

Yapım Yılı: 2003

30’ların Amerika’sında Rock dağlarında bir kasabadayız. Peşindeki gangsterlerden kaçan güzeller güzeli Grace, bir kasabaya sığınmak zorunda kalır. Kadına acıyan kasaba halkı, başlangıçta iyi niyetlerle kadına sahip çıkar ve arasına alır. Fakat kadının konumunun kendileri açısından da bir tehlike arz etmesiyle, aralarındaki ilişki farklı boyutlar kazanmaya başlayacaktır. Grace, kasabalının öteki yüzünü görmeye başlar ve çaresizliği bir kurban konumu almasına neden olur.

Moulin Rouge!

Nicole-Kidman-Film-Arsivi

Türkçe Adı : Kırmızı Değirmen

IMDB :7,6

Yapım Yılı: 2001

1899 yılında,şiirde yetenekli olan genç Christian babasına karşı gelerek evden ayrılır ve Paris’te Montmartre’de yaşamaya başlar. Orda bir müzik holde Satin adında bir müzikhol yıldızıyla tanışır ve ona sırılıklam aşık olur. Satin de Christian’a aşık olur fakat bu aşk çok tehlikelidir. Gerçek ise Satin Paris’in en zengin adamları ile birlikte olan ünlü bir fahişedir.

 

The Others

Nicole-Kidman-Film-Arsivi

Türkçe Adı : Diğerleri

IMDB :7,6

Yapım Yılı: 2001

İkinci Dünya Savaşı sonrası New Jersey… Kocasını savaşta kaybetmiş olan Grace, güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla birlikte, büyük bir konakta yaşamaktadır. Perdelerin hep sımsıkı kapalı tutulduğu eve, üç kişi uğrar: İhtiyar bir kadın ve adam, bir de dilsiz genç kız. Evi çekip çevirecek yardımcılar aramakta olan Grace, bu kişilere iş verir; onları çocuklarının sağlık durumu konusunda uyarır. Öte yandan, Grace’in kızı Anne, Victor adlı bir çocuğun kendileriyle birlikte evde yaşadığına inanmaktadır. Evin çevresini kaplayan yoğun sis yüzünden kasabayla irtibatları kesildiği sırada, Grace, kızının anlattığı hikayelerin doğru olabileceği yolunda kanıtlarla karşılaşır. İşte bu noktada, eve yardımcı olarak aldığı insanlardan da şüphelenmeye başlar. Gücünü büyük ölçüde finalindeki sürprizden alan, gerilim dolu bir yapım…

Saatler – The Hours

Nicole-Kidman-Film-Arsivi

Türkçe Adı : Saatler

IMDB :7,6

Yapım Yılı:2002

Yıl 1923… Başarılı yazar Virginia Woolf, Londra’nın dışındaki gözlerden uzak evinde Mrs. Dalloway isimli kitabını yazmaya başlar. Sağlık problemleriyle boğuşan Woolf, ağır bir depresyonun pençesindedir. Yıl 1951… Tutkuyla Mrs. Dalloway’i okuyan ev kadını Laura Brown sahip olduğu hayattan kaçmanın tek yolunu böyle bulur. Yıl 2001… AIDS’e yakalanan eski kocasının onuruna bir parti düzenleyen Clarissa Vaughan ve eski kocası Richard arasında Mrs. Dalloway üzerine kurulu özel bir bağ vardır. Bu film, farklı zaman dilimlerinde yaşayan üç farklı kadının bir gününü, Virginia Woolf’un kült romanı Mrs. Dalloway ekseninde anlatmaktadır.

Eyes Wide Shut

Nicole-Kidman-Film-Arsivi

Türkçe Adı :Gözü Tamamen Kapalı

IMDB :7,4

Yapım Yılı:1999

Bill Harford ve eşi Alice Harfold’ın mutlu mesut oldukları bir evlilik yaşantıları mevcuttur. Evliliklerinde herşey yolunda gibi gözükmektedir. Bir gün katılım gösterdikleri bir davette Alice, bulundukları ortamda başka erkeklerle muhabbete dalar. Bunun farkına varan Bill, Hem çok sinirlenir hemde yaşanmış olan bu durumdan dolayı ilginç bir tepki gösterir. Bill yaşanan gecenın ardından bütün benliğini cinselliğe emanet edecektir

Flirting

Nicole-Kidman-Film-Arsivi

IMDB :7,3

Yapım Yılı:1991

Danny, yatılı okula gönderilmiştir. Bir gün yakınlardaki bir kız lisesinden geçerken Afrikalı bir kız olan Thandie ile tanışır. İkilinin arasında bir aşk filizlenir ve birbirlerinden ayrılmaz olurlar. Ancak etraflarındakiler bu ilişkinin doğruluğu konusunda onlarla hemfikir değildirler ve ayırmak için he türlü numaraya başvururlar.

Cold Mountain

Nicole-Kidman-Film-Arsivi

Türkçe Adı : Soğuk Dağ

IMDB :7,2

Yapım Yılı: 2003

Amerikan İç Savaşı bitmiştir ve ardında küllerini bırakmıştır. Savaştan acılarla dönen genç Güneyli bir askerin zihninde yaraların dışında tek bir şey vardır. O da canından çok sevdiği ve hayaliyle yanıp tutuştuğu Ada… Ada ve Inman, yıllardır birbirine kavuştukları ve tamamen özgür olabildikleri bir hayatın hayalini kurmuşlardır. Ancak ulusun temelinde yatan büyük sorunlar, huzur dolu bir hayatın peşinde olan bu iki insanın peşini bırakmamış ve bırakmayacaktır.

The Killing of a Sacred Deer

Nicole-Kidman-Film-Arsivi

Türkçe Adı :Kutsal Geyiğin Ölümü

IMDB :7,1

Yapım Yılı:2017

Tanınmış bir kalp cerrahı olan Dr. Steven Murphy (Colin Farrell), göz doktoru olan eşi Anna (Nicole Kidman), iki örnek niteliğindeki çocukları; 12 yaşındaki Bob (Sunny Suljic) ve 14 yaşındaki Kim (Raffey Cassidy) ile kusursuz bir hayat yaşamaktadır. Steven’ın başarısız bir ameliyat sonrası kanatları altına aldığı yetim bir genç olan Martin (Barry Keoghan) ise bu dengeyi bozmak üzeredir. Martin kendini ailenin hayatına sokmak için rahatsız edici bir çaba sarf etmeye başladığında ailenin huzuru bozulmaya başlar. Martin’in gerçek amacı ortaya çıktığında ve Steven uzun süredir unutulmuş bir suçla karşı karşıya kaldığında, Murphy ailesinin evdeki mutluluğu parçalanmaya başlayacaktır.

The Railway Man

Nicole-Kidman-Film-Arsivi

Türkçe Adı : Geçmişin İzleri

IMDB : 7,1

Yapım Yılı:2013

İngiliz subayı olan Eric, 2. Dünya savaşında savaşırken Japonlar tarafından esir alınıp çok ağır şekilde işkencelerden geçmiştir. O kadar işkenceden sonra hayatta kalmayı başaran Eric, savaşın sona ermesinden sonra serbest bırakılır. Serbest kaldıktan sonra yoğun bir tedavi programından sonra tekrar eski sağlığına kavuşan Eric bir türlü gördüğü işkenceleri unutamamaktadır. Bir süre sonra kendisine işkencede bulunan Japon askerlerden birinin yaşadığına öğrenir.

Rabbit Hole

Nicole-Kidman-Film-Arsivi

Türkçe Adı : Mutluluğun Peşinde

IMDB : 7,0

Yapım Yılı: 2010

Mutlu bir evlilikleri olan Becca ve Howie Corbett’ın yaşamı, oğulları Danny’nin bir trafik kazasında ölmesi ile alt üst olur. Çift karşılaştıkları bu yoğun acı ile baş etmeye çalışırken, bir taraftan da kendi ilişkilerinin çıkmazları ile karşılaşır. Howie’nin acısı onu tuhaf bir nostaljiye kaptırır ve geçmişini yeniden sorgulatırken, Becca’nın yas süreciyle başa çıkma yöntemi çok daha farklı olacaktır. Becca oğlunun ölümünden sorumlu olan Jason adlı genç ile bir dostluk kurar ve onun dünyasını anlamaya çalışır. Acı Corbett çiftini farklı seçimlere sürüklerken, tehlikeli ve sürprizlerle dolu bir kendini keşfetme süreci onları beklemektedir.

En iyi Nicole Kidman filmleri listemiz burada sona erdi.

Yorum Yap

Yorum Yap