1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. IMDB 7.0 üzeri en iyi 10 Al Pacino Filmi

IMDB 7.0 üzeri en iyi 10 Al Pacino Filmi

En iyi Al Pacino filmleri

Merhaba. Sizlere Baba ve Yaralı Yüz’deki oyunculuğu ile adını sinema tarihine kazımış en iyi 10 Al Pacino filmi listesi hazırladık.

Al Pacino Kimdir ?

Alfredo James “Al” Pacino, 25 Nisan 1940 yılında dünyaya gelmiştir. Amerikalı yazar, senarist, oyuncu ve film yapımcısıdır. Al Pacino elli yıldan fazla olan kariyeri boyunca sayısız ödül ve ünvan’a layık görüldü. Aldığı bazı ödüller ise: Akademi Ödülü, iki Tony Ödülleri, iki Emmy Ödülü, bir Bafta Ödülü, dört Altın Küre Ödülü, Amerikan Film Enstitüsü Ödülü, Altın Küre Ödülüdür.

En iyi 10 Al Pacino Filmi

En iyi Al Pacino filmleri listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Donnie Brasco – Köstebek

En iyi Al Pacino filmleri

IMDB :  7.8

Yapım : 1997

En iyi 10 Al Pacino filmi listemize dahil ettiğimiz film Joseph D. Pistone isminde ki bir ajanın gerçek yaşanmış öyküsünü anlatmaktadır. 1970′li yıllarda Bonanno adında bir suç örgütünün içerisine giren Pistone sonraları Donnie Brasco adıyla çağrılmaya başlanır.Ajanlık rolü gereği mücevher kaçakçılığı ve hırsızlığı ile uğraşan Brasco bu örgütün içinde zaman geçtikçe federal ajanlık ve suçlu arasındaki o ince çizgide kendine bir yol seçmesi gerekecek ve bizim ajan suçluların tarafını seçerek, dönülmez bir yola girecektir.

Serpico

En iyi Al Pacino filmleri

IMDB : 7.8

Yapım : 1973

New York’un bir suç şehri olmaktan çıkmasına henüz on yıllar var. Polis gücüne yeni katılan hipi görünüşlü genç Frank Serpico’nun, birlikte devriyeye çıktığı arkadaşlarından tek farkı şehrin entel kesiminde yaşaması ve sakal uzatması değil, kesinlikle rüşvet almaması ve dünyayı daha iyi bir yer yapacağını sanmasıdır.

The Insider – Köstebek

En iyi Al Pacino filmleri

IMDB : 7.9

Yapım : 1999

Çok güçlü bir sigara şirketinin yönetim kurulu üyeleri, şirketin araştırma bölümünün başkanı Jeffrey Wigand’ın şirket uygulamaları konusunda kendileriyle aynı fikirde olmadığını fark edince onu görevinden alırlar ve şirketten kovarlar.

Carlito’s Way – Carlito’nun Yolu

En iyi Al Pacino filmleri

IMDB : 7.9

Yapım : 1993

Bir zamanların büyük uyuşturucu baronlarından Carlito Brigante (Al Pacino) , kokain bağımlısı avukatı tarafından (Sean Penn) bir teknik hata sonucu hapisten çıkarıldığı zaman, yeni bir başlangıç yapmaya kararlıdır. Artık “kirli” işlerden elini eteğini çektiğini ilan ederek yeraltı dünyasını altüst eden Brigante, ikinci sınıf bir gece kulübünün idaresini ele alır, eski kız arkadaşıyla (Penelope Ann Miller) bir araya gelir ve kendine yeni bir hayat kurmaya başlar. Ama attığı her adımda karşısına çıkan eski ortakları ve isim yapmaya çalışan genç suçlular onu yoldan çelmeye kararlı gibidir… Tüm iyi niyetlerine rağmen, Brigante’nin kimi zaman yersiz sadakati ve eski moda “onuru” onu, peşini bırakmamaya kararlı görünen geçmişiyle vahşet dolu bir ölüm – kalım savaşına sürükleyecektir…

Scent of a Woman – Kadın Kokusu

En iyi Al Pacino filmleri

IMDB : 8.0

Yapım : 1992

En iyi 10 Al Pacino filmi listemizdeki bir diğer en iyi Al Pacino filmi olan Scent of a Woman bir öğrencinin Noel’de eve gitmek için gereken uçak parasını denkleştirmek amacıyla gözleri görmeyen Frank’e yardımcılık yapması için gelen teklifi kabul etmesi ve bunun ardından gelişen olayları anlatıyor. Frank (Al Pacino) ordudan sağlık sebepleri ile emekli olmuş ama yaşama sevincini yitirmemiş deli dolu bir adamdır. Charlie’nin ise toy bir delikanlı olarak hayatta daha öğreneceği çok şey vardır. Charlie’nin hayatındaki en büyük tecrübesi yaşaması için gereken her şey hazırdır.

Dog Day Afternoon – Köpeklerin Günü

En iyi Al Pacino filmleri

IMDB :  8.0

Yapım : 1975

Profesyonel hırsızlar Sonny ve arkadaşı Sal, Brooklyn Bankası’nı soyma planları yaparlar. Bankayı soymak için bazı aksilikler olur onlardan biri de bankada tüm kasaların boş olmasıdır. Bankanın etrafını çeviren polisler karşısında bocalayan ikili içerideki insanları rehin almak zorunda kalırlar. Tesadüf eseri gelişen sürpriz olaylar onların hem suçlu hem de kahraman olarak görme şansına erişirler.

Heat – Büyük Hesaplaşma

En iyi Al Pacino filmleri

IMDB :  8.2

Yapım : 1995

Neil McCauley, usta bir hırsızdır. En iyilerinden sayılmasının sırrı, tehlikeyi hissettiğinde hiçbir bağı olmadan kaçabiliyor olmasıdır. Kendisi gibi profesyonellerden oluşturduğu ekibiyle en zorlu işlerden bile başarıyla çıkabilmektedir. Peşinde olan Dedektif Vincent Hanna bile McCauley’i hayranlıkla izlemektedir. Onu yakalamak dedektif için bir saplantı haline gelmiştir, özel yaşamını bile bu uğurda feda etmeyi göze almıştır. Çetenin son ve en büyük soygun planı, bu iki ezeli rakibi karşı karşıya getirecektir.

The Scarface – Yaralı Yüz

En iyi Al Pacino filmleri

IMDB : 8.3

Yapım : 1983

Fidel Castro, Küba’da istenmeyen rejim muhaliflerine Amerika’ya göç etme hakkı tanır. Küba’ya göç edecek olan binlerce insanın içerisinde azılı suçlular ve akıl hastaları da vardır. Bu azılı suçluların en bilinenlerinden Tony Montana da yakın arkadaşı Manny Ribera ile Miami’ye göç eder. Montana kendisini ülkenin uyuşturucu babalarından biri olan Frank Lopez’in kanatlarının altında bulur. Montana’nın ise geldiği yerlerden daha yükseklere ulaşmak yönünde oldukça iddialı ve cesur hedefleri vardır.

The Godfather: Part II – Baba II

En iyi Al Pacino filmleri

IMDB : 9.0

Yapım : 1974

Genç Vito Corleone, Amerika’ya yeni gelmiştir. 1917 yılında, New York şehri’nin yerel mafyalarından birinin liderini öldürünce saygınlık kazanır ve korkulan biri haline gelir.Bu arada, 50 yıl sonra, Michael Corleone, Washington’da senato komitesine aile işleriyle ilgili ifade vermektedir.1972 yapımı ilk filmin devamı niteliğinde, yine yazar Mario Puzo ve yönetmen Francis Ford Coppola’nın yaratıcı ellerinden çıkmış usta işi bir yapım.

Godfather: Part I – Baba

En iyi Al Pacino filmleri

IMDB : 9.2

Yapım : 1973

En iyi 10 Al Pacino filmi listemizde son tanıtacağımız ve en fazla puana sahip film. Baba sersisinin ilki.

Don Vito Corleone’un (Marlon Brando) kızı Connie’nin (Talia Shire) düğününde, ailenin en küçük oğlu ve bir savaş gazisi olan Michael (Al Pacino) babası ile barışacaktır. Bir suikast girişimi sonucunda, Don artık işleri yönetemeyecek duruma gelmesinden dolayı, ailenin başına Michael ve ağabeyi Sonny (James Caan) geçecektir. Danışmanları Tom Hagen’in (Robert Duvall) de yardımları ile diğer ailelere savaş açmış olan Corleone ailesi, eski moda yöntemleri de değiştireceklerdir.

En iyi 10 Al Pacino filmi listemiz burada sona erdi.

Yorum Yap

Yorum Yap