1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk Filmi

IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk Filmi

IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk Filmi

Sinemanın en çok filmi çekilen konusudur Aşk. Romantik Aşk filmleri o kadar fazla ki bunların arasında sevdiğinize izleyebileceğiniz IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk filmi listemizi hazırladık.

IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk Filmi

Buram buram romantizm kokan, aşkın her halini anlatan IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk Filmi

Casablanca – Kazablanka

IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk Filmi

Yapım Yılı : 1942

IMDB : 8.5

Yönetmen: Michael Curtiz ,

Oyuncular: Humphrey Bogart , Ingrid Bergman

En güzel 10 Aşk filmi listemizin ilk sırasına efsane Kazablanka filmini koyduk

2.ci Dünya savaşında çok direnişli örgütün lideri Victor Lazlow Alman konsantrsayonu kampından kaçarak Casablanca’ya gelir.Amacı Lizbon’a oradanda ABD’ye iltica etmektir.Fakat bütün umutları şans eseri Casablanca’nın en meşhur gece kulübünün sahibi olan Rick’e bağlamıştır.Rick kaçış için gerekli olan pasaportlara sahib olan tek kişidir.Öte yandan Ricky’in Victor’un yakalanması yada öldürülmesi için gerekli nedeni vardır.Victor’un karısı Ilsa Ricky bir zamanlar kendisini terk ettiğine inandığı ve kalbinin derinliklerine gömdüğü büyük aşkıdır

Le fabuleux destin d’Amélie Poulain – Amelie

IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk Filmi

Yapım Yılı : 2001

IMDB : 8.3

Yönetmen: Jean-Pierre Jeunet ,

Oyuncular: Audrey Tautou , Mathieu Kassovitz

Paris’te garsonluk yaparak, kendine özgü bir dünyada yaşayan saf, çekingen ve masum bir kızdır Amelie. Annesinin beklenmedik ölümü, babasının soğuk tavırları ve yaşadığı travmalar sonucu, sevimli ve boş şeylerle uğraşarak kendisine eğlence yaratmaya çalışsa da aslında hayatı sıkıcı bulduğu için kendisini son derece yalnız hissetmektedir. Bu kısır döngü Amelie’nin evde bulduğu bir kutuyu ve onun aracılığıyla sahibini keşfetmesiyle birlikte bir anda bıçak gibi kesiliverir… Amelie aşık olmuştur.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind – Sil Baştan

IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk Filmi

Yapım Yılı : 2004

IMDB: 8.3

Yönetmen: Michel Gondry

Oyuncular: Jim Carrey , Kate Winslet , Kirsten Dunst , Mark Ruffalo , Elijah Wood

Joel Barish, iki yıl boyunca beraber olduğu sevgilisinden oldukça şaşırtıcı bir haber alıyor. Kadın, bir teknolojik deneye katılarak, ilişkilerini tamamen hafızasından silmiştir. Yani Barish’in kim olduğunu bile hatırlamamaktadır. Bu gelişme üzerine küplere binen adam, aynı prosedürü kendi üzerinde de gerçekleştirmek ister…Film, adamın hafızaları silinirken, yaşanılan ilişkiyi gözler önüne serer. Adam da bir kez daha oldukça iyi başlayan ve sonradan tadı kaçan ilişkiyi izler. Fakat zaman geçtikçe ve sıra yaşanılan güzel şeylere gelince, üzerindeki müdaheleyi durdurmak ister. Pişman olmuştur!

My Sassy Girl – Hırçın Sevgilim

IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk Filmi

Yapım Yılı : 2001

IMDB: 8.0

Yönetmen: Jae-young Kwak

Oyuncular: Gianna Jun, Jin-hie Han, Tae-hyun Cha

Kolej öğrencisi Kyun-woo(Tae-hyun Cha)bir akşam eve dönüşünde metroda çok güzel ama bir o kadar da sarhoş bir kıza(Ji-hyun Jun) rastlar. Kız metro hattının kenarında ayakta zor durmaktadır ve Kyun-woo onu trenin önüne düşmekten kurtarır. Bindikleri trende kız baygın düşmeden önce en son Kyun-woo’a laf attığı için yolcular onun kız arkadaşı olduğunu düşünürler. Yolcuların suçlayıcı bakışları üzerine Kyun-woo kızın sorumluluğunu almak ve onu bir motele kadar taşımak zorunda kalır.

Amour – Aşk

IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk Filmi

Yapım Yılı : 2012

IMDB: 7.9

Yönetmen: Michael Haneke ,

Oyuncular: Jean-Louis Trintignant , Emmanuelle Riva , Isabelle Huppert

2013 OSCAR ödüllerinde Avusturya adına yarışan En güzel 10 Aşk filmi listemize aldığımız filmde, 80’lerinde emekli ve eğitimli iki müzik öğretmeni olan Georges (Jean-Louis Trintignant) ve Anne (Emmanuelle Riva), ilerlemiş yaşlarına rağmen geride kalan ömürlerini huzur ve mutluluk içerisinde geçiren bir çifttir. Ayrıca kendileri gibi müzisyen olan kızları Eva (Isabelle Huppert), Avrupa’da onlardan uzakta ailesiyle yaşamaktadır. Yaşlı çiftin sakin hayatı bir gün Anne’in kriz geçirip, boyundan aşağısının felç olması ile altüst olur.

Georges sevgili karısına elinden geldiğince iyi bakar ama onun da yapabilecekleri sınırlıdır. Üstelik Anne’in durumu git gide kötüleşmektedir. Georges çareyi en sonunda iki ayrı hemşire tutmakta bulur. Şimdi onca yıla yayılmış olan evlilikleri, bir kez daha bağlılık sınavı verecektir.

Titanic – Titanik

IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk Filmi

Yapım Yılı : 1997

IMDB : 7.8

Yönetmen: James Cameron ,

Oyuncular: Kate Winslet , Leonardo DiCaprio , Billy Zane , Kathy Bates

Teknolojinin son sürat ilerlediği bir dönemde, insanlar üstesinden gelemeyecekleri hiç bir sorun olamayacağına inanmaya başlamışlardır. ‘Titanic’ adlı dev transatlantik ise, insanlığın doğaya karşı gövde gösterisi gibidir. Bu ‘Düşler Gemisi’ nin yolcuları arasında Avrupa`da birkaç yıl geçirdikten sonra Amerika’ya dönmekte olan, Jack Dawson adlı genç ve fakir bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose DeWitt Bukater adlı zengin bir genç kız da vardır. İki genç şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır. Yola çıkılmasından dört buçuk gün sonra, 10 Nisan 1912’de, Titanic iki saat kırk dakika süren ve sulara gömülmesiyle son bulan, hazin olayların başlamasına neden olacak buz dağına çarpacaktır.

The Notebook – Not Defteri

IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk Filmi

Yapım Yılı: 2004

IMDB:  7.8

Yönetmen: Nick Cassavetes

Oyuncular: Gena Rowlands, James Garner, Rachel McAdams

Sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden kopup gelen bir aşk hikayesi. 40’lı yıllarda ABD, Kuzey Karolayna’daki sahil kasabası Seabrook’a genç bir kız gelir. Ailesiyle geçireceği sakin bir yazı hayal eden Allie bir karnavalda tanıştığı Noah’la yakınlaşır. Noah kızı gördüğü anda hayatını birleştirmesi gereken insan olduğunu anlar. Genç kız zengin bir ailen geldiği ve delikanlı da değirmende çalışan bir işçi olduğu halde geleceği hiç düşünmeden rüya gibi bir yaz geçirirler ve iyice aşık olurlar. II. Dünya Savaşı’nın kızıştığı bir dönemde hayat, aşıkları ayırıverir. Sevdiği kızı aklından hiç çıkarmamış olan Noah savaştan döner. Oysa Allie gönüllü olarak çalıştığı bir askeri hastanede tanıştığı Lon ile evlenmek üzeredir.

Silver Linings Playbook – Umut Işığım

IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk Filmi

Yapım Yılı :  2012

IMDB : 7.7

Yönetmen: David O. Russell ,

Oyuncular: Bradley Cooper , Jennifer Lawrence , Robert De Niro

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Solatano (Bradley Cooper), yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. Yaşadığı ciddi bir travma sonrası “patlar” ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra hayatını düzene koymak şartıyla ailesinin evine geri yerleşen Pat’in yegane amacı düzgün bir adam olup, işini geri almak ve karısı Nikki’yi (Brea Bee) bu sayede geri kazanmaktır. Fakat durum Pat için sandığından daha zordur. Aile dostlarının düzenlediği bir yemekte Tiffany Maxwell (Jennifer Lawrence) ile tanışan Pat, genç kadınla eski eşine ulaşmak amacıyla yakınlaşır. Bir “iyilik” karşılığı Pat’e yardım teklif eden Tiffany, her ikisi için de umut ışığı olacak yeni bir kapı açacaktır.

The Fault in Our Stars – Aynı Yıldızın Altında

IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk Filmi

Yapım Yılı :  2014

IMDB : 7.7

Yönetmen: Josh Boone ,

Oyuncular: Shailene Woodley , Ansel Elgort , Nat Wolff , Laura Dern

Hazel ve Gus isimli iki kanserli gencin terapi grubunda tanışmasıyla aralarında başlayan aşkın hikayesini anlatan film Hasta bir Aşk Hikayesi olarak tanıtılıyor.

P.S. I Love You – Not: Seni Seviyorum

IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk Filmi

Yapım Yılı :  2007

IMDB : 7.0

Yönetmen: Richard LaGravenese ,

Oyuncular: Hilary Swank , Gerard Butler , Lisa Kudrow

Hoş ve zeki bir kadın olan Holly Kennedy, eşi Gery ile oldukça mutludur. Ancak Gery ölümcül bir hastalığa yakalanır. Bunu öğrenen Holly kocasından daha kötü bir ruh haline girer. Ancak karısını çok iyi tanıyan Gery ölmeden önce ona farklı zamanlarda eline ulaşacak şekilde düzenlenmiş bir dizi mektup yazar. Holly için bu mektuplar artık bir yol gösterici haline gelir. Bu mektuplar sayesinde hayata yeniden bağlanmayı öğrenecek ve kendini yeniden tanıyacaktır.

Bu yazımızda IMDB 7.0 üzeri en güzel 10 Aşk filmini sizlere sunduk.

İçinde dramıyla birlikte duygusal aşk filmi arayanlar özellikle de yerli aşk filmlerinden hoşlananlar için en iyi Türk aşk filmlerini buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap