Her Bölümü Sadece 20 Dakika Süren 20 Dizi

Kısa süreli Diziler

Merhaba diziseverler. Uzun süreli dizilerden bıkıp Kısa süreli dizi arayanlar için, her bölümü sadece 20 dakika süren 20 dizi önerisi vereceğiz.

Sanki bri sinema filmi gibi tek bölümü saatlerce süren yerli dizilerden nefes almak isteyenler, ne bileyim işten eve giderken otobüste metroda felan yada tuvaletteyken seyredilebilecek 20 dakikalık kısa süreli diziler önereceğiz sizlere.

Her Bölümü Sadece 20 Dakika Süren 20 Dizi

20 dakikalık diziler listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Seinfeld

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB : 8.9

Yapım : 1989-1998

20 dakika süren 20 dizi listemizdeki en yüksek puana sahip seinfield, Dokuz sezon boyunca yayınlanan toplam 169 bölümde televizyon tarihinin en çarpıcı devrimlerinden birini gerçekleştirdi Seinfeld. Yayınlandığı ülkelerde televizyonların en sevilen komedisi olmayı başaran Seinfeld, aynı kentte yaşayan dört arkadaşın gündelik hayatından kesitler sunuyor ve son derece basit fikirlerden ilginç açılımlara uzanıyor.

Ana karakter Jerry Seinfeld kadar yan karakterler de dikkat çekici. Hemen her konuda kararsız biri olan Elaine, bitmeyen kompleksleriyle herkesi bıktıran George Costanza ve tuhaf karizması, parlak fikirleriyle Cosmo Kramer! Kumsalda uyuyor gibi hissedebilmek için, kumla doldurulmuş yatakta uyumak fikri Cosmo Kramer’in dehasına sadece küçük bir örnek.

Friends

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.9

Yapım : 1994-2004

20 dakikalık dizilerden efsane olan Friends, 1994 yılında yayınlanmaya başlayan ve 2004’e kadar toplam 10 sezon süren ABD yapımı komedi dizisidir.

Newyork’ta yaşayan 6 arkadaşın harika dostluklarını anlatan müthiş bir dizi. Tür olarak komedi olarak tanımlansa da yer yer çok güçlü dram ögeleri barındıran dizide, izlerken çokça zaman kendinizi karakterlerle özdeşleştirip kendinizden parçalar bulacaksınız. Zaman zaman gülme krizine girip zaman zaman duygulanacağınız bir başyapıt. Ölmeden izlenmesi gerekenler listesinde üst sıralarda bir yeri hak ediyor.

Arrested Development

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.9

Yapım :2003

Dizinin konusu batan bir şirket, herşeyini kaybetmiş varlıklı bir aile ve o aileyi bir arada tutmaya çalışan oğulları Michael ile arasında geçen olaylardan oluşuyor.

Ortağı olduğu aile şirketindeki işinden ayrılan ve aile mesleğini artık sürdürmeme kararı alan Michael Bluth, oğlu George ile daha çok vakit geçirmeye ve ona daha iyi bir baba olmak için elinden geleni yapmaya karar verir. Babası George Bluth Sr. hesaplarda sahtecilik suçundan tutuklanınca Michael’ın bütün planları alt üst olur ve istemediği halde Orange County’den ayrılamaz ve garip ailesinin işleri toparlamasına yardım etmek zorunda kalır. Sıradışı ve anlaşılmaz aile bireylerine sonsuz harcamalar yapmaksızın nasıl yaşanabileceğini öğretmek durumunda kalışı, üstlendiği işlerin belki de en zoru olacak.

The Office

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.8

Yapım :2005-2013

Dizinin başrollerinden birisi olan Michael Scott farklı bir şef özelliği gösterdiği için çalışanlar tarafından sevilmektedir. Çalışanların iyiliğini gözeten bu şef onların mutluluğu için işin kurallarını biraz olsun yumuşatmayı ihmal etmemektedir. Ayrıca sert bir yapıya sahip olan bu şef aynı zamanda kaba bir karaktere de sahiptir.

Birbirinden farklı insanların bir arada olduğu bu ofiste özellikle Jim adındaki bir karakter ön plana çıkmaktadır. İşinde çok başarılı olan Jim hayata olan sıkılganlığından dolayı zorluk çekmektedir. Çevresinde onun iyiliğini ve kötülüğünü isteyen arkadaşlarının var olması onun iş hayatını daha da zorlaştırmaktadır.

It’s Always Sunny in Philadelphia

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.8

Yapım :2005

Philadelphia’da kendi halinde bir İrlanda barı işleten dört kafadar, iş yaşamının ve insan ilişkilerinin yetişkin dünyasına adım attıklarında hayatın sadece kendileri etrafında dönmediğini görecek; çarpık ve küstah bakış açıları, yanlış yargıları ve tutarsız kararları başlarını sık sık derde sokacak. Hepsi birbirinden sahtekar ve muhalif olan ve kişisel çıkarları için yalan söylemekten çekinmeyen bu sıradışı işletmecilerin karakterlerindeki kusurlar onları zor durumda bırakacak ve can sıkıcı sonuçlar doğmasına sebep olacak.

The Simpsons

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.7

Yapım :1989

Tuhaf görünüşleri ve sıradışı tavırlarıyla Amerika’da en uzun süreyle yayında kalma rekorunu kıran The Simpsons, yayın hayatına 1987 yılında Tracy Ulmann Show’da kısa skeçler olarak başlamıştı. Animasyon dünyasında çığır açan bu ‘uçuk’ aile, yarım saatlik çizgi dizi formatına dönüştürülürken orijinal karakterlerin görünüşleri de değişti. Kısa bir süre sonra da televizyon tarihinin en önemli yapımlarından biri oldu.

South Park

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.7

Yapım : 1997

Büyümekte olan dört çocuğun, Cartman, Stan, Kyle ve Kenny’nin gözünden dünyadaki politik, sosyal ve güncel olayların ironik bir şekilde ele alındığı dizi, yetişkinler için hazırlanmış içeriğinden anlatımına ‘kendine has’ benzersiz bir yapım.

Louie

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.6

Yapım : 2010-2015

20 dakika süren 20 dizi listemizdeki bu dizide Louis C.K. kısa zaman önce dul kalmış, 2 çocuk sahibi bir adamdır. Geçimini komedyenlik ile sağlar. Onun oldukça yoğun tempoda ilerleyen bir hayatı vardır. Bir yandan iki küçük çocuğuna bakmak için çaba sarf eder, bir yandan da sahnelerde seyircisini güldürmek için gösteri boyunca elinden gelenin en iyisini yapmakla sorumludur. Bir yandan da aşk hayatına vakit ayırmak için çabalamak zorundadır.

The IT Crowd

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.5

Yapım : 2006-2016

Dizi, bir İngiliz şirketi olan Reynholm Industries’in bodrum katında bulunan IT (bilgi işlem) departmanında geçmektedir. IT departmanında çalışan Roy ve Moss, kendilerini bilgisayarlara adamış asosyal karakterlerdir. Bu ikilinin ortak özelliği, şirketin üst katlarında bulunan temiz ve aydınlık ofislerde çalışan elemanlardan nefret etmeleridir. Departmanlarının başına bilgisayarın B’sinden anlamayan bir yönetici olan Jen’in gelmesi ise Roy ve Moss’un iyice keyfini kaçırır. Ama daha sonraları bunu eğlenceye dönüştürmelerini bilirler…

Modern Family

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.5

Yapım : 2009

20 dakika süren 20 dizi listemizdeki Modern Family, Amerika ABC televizyonun da yayınlanan bir komedi dizisidir. Dizi, 3 aile ve 3 ayrı yaşamı ele almaktadır.

İlk ailemizin reisini “Evli ve Çocuklu” dizisinde ünlü Al Bundy karakterini canlandıran Ed O’Neill, Jay Pritchett karakteriyle canlandırıyor. Jay kendinden çok daha genç bir eşe sahiptir ve Gloria adlı genç eşinin bir de Manny adlı oğlu bulunmaktadır. Jay, Manny’e bir yandan üvey babalık yapmaya çalışırken öteki yandan da genç eşini başkalarına kaptırmamaya çalışmaktadır.

İkinci ailemiz ise Phil ve Claire Dunphy çiftidir. Claire, Jay Pritchett’in öz kızı, Phil ise damadıdır. Phil ve Claire çiftinin Haley, Luke ve Alex adın da üç çocukları bulunmaktadır. Aile’nin en büyük problemi yaramaz oğulları Luke ve erkek arkadaş sorunları başlayan kızları Haley ve Alex’dir.

Üçüncü ailemiz ise eşcinsel bir çiftten oluşuyor, Mitchell ve Cameron. Mitchell, Jay Pritchett’in öz oğlu. Bu çiftimizin Vietnam’dan evlat edindikleri Lilly adlı bir de bebekleri bulunmaktadır.

Community

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.5

Yapım : 2009-2015

Jeff Winger (Joel McHale) işini yapmakla meşgul bir avukattır. Fakat bir gün, avukatlık lisansının iptal edildiğini öğrenir ve lisansını tekrar almak için yolu Greendale Vakıf Koleji’ne düşer…

Dizinin baş kahramanlarını oluşturan, Jeff’in de içinde bulunduğu, çok zıt karakterlere sahip bir kaç öğrenci, şans eseri de olsa aynı kulüpte bir araya gelerek başta abes bir görüntü sergilese de gün geçtikçe aralarında samimi bir ilişki başlayacaktır.

20 dakika süren 20 dizi listemize devam ediyoruz.

Brooklyn Nine-Nine

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.4

Yapım : 2013

Jake, işinde iyi, yetenekli ve ekibi içinde yakalama oranı en iyi polistir. Ama öteki yandan ciddiyetten yoksun ve sıkı çalışması gerekmemiş biri olarak oldukça da rahat biridir. Ekibe yeni gelen patron, emrindekilerin “rozetin hakkını vermesi” gerektiğini düşünen biri olarak işe koyulur ve Jake’ten başlar. Bu da komik pek çok olayın yaşanmasına sebebiyet verir.

How I Met Your Mother

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.3

Yapım : 2005-2014

27 yaşındaki Manhattan’lı mimar Ted, arkadaş grubuyla kendine küçük bir dünya yaratmış bir genç. Grupları dört kişiden oluşuyor: En iyi arkadaşı, hukuk öğrencisi Marshall (Jason Segel), dokuz yıldır birlikte olduğu anaokulu öğretmeni sevgilisi Lily (Buffy the Vampire Slayer’ın Willow’u Alyson Hannigan) ve kendine özgü fikirleri olan, takım elbise giymekten şaşmayan, kızlarla tanışmak için sağlam bir yöntem geliştirmiş Barney Stenson (Neil Patrick Harris).

Californication

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.3

Yapım :2007-2014

Veep

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.2

Yapım :2012

Eski bir senatör olan Selina Meyer, Başkan Yardımcılığı teklifi alınca tereddüt etmeden görevi kabul eder. Ancak uğraşması gerekenler hiç de beklediği gibi değildir.Dünyanın en güçlü ofisinde, başına geleceklerden habersiz, neye uğradığını şaşıran ama yine de görevini yerine getirmeye çalışan Selina Meyer’ı bekleyen bir dizi komik macera..

The Big Bang Theory

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.2

Yapım :2007

Leonard ve Sheldon adlarındaki iki arkadaşın oturdukları apartmanda yan dairelerine yeni bir komşu taşınır. Adı Penny olan bu komşu güzeller güzeli bir sarışındır. Üstelik maceralı bir ilişkiden daha yeni sapasağlam ayakta çıkmıştır. Penny, zekaları gereğinden fazla ilerlemiş, ancak kızlar konusunda oldukça geri kalmış bu yeni iki komşusuna hayat hakkında öğretebileceği bir şeyleri olduğunu düşünmektedir. Yaşanacak olanlar da zaman içinde onun ne kadar haklı olduğunu gösterecektir.

Family Guy

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :8.2

Yapım : 1998

20 dakikalık diziler listemizde bulunan Family Guy dizisi, 2000 yılından bu yana komedi ve animasyon dallarında Emmy adaylıklarının ve ödüllerinin gediklisi olan çizgi dizi Family Guy,sıra dışı Griffin ailesinin absürd hayatlarını ekranlara taşıyor.

Dizide kurgusal bir şehir olan Quahog kentinde Rhode Island’ ta yaşamakta olan Griffin ailesinin yaşantısı konu alınmıştır. Hiciv yönüyle dikkat çeçen dizi; Amerikan kültürü, toplumsal yapısı, televizyon izleme kültür ve değişik insanlık hallerini hicvederek anlatmaktadır

Wilfred

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :7.8

Yapım :2011-2014

20 dakika süren 20 dizi listemizdeki Wifred, hayatının anlamı olmadığına karar vererek intihar etmeye karar veren Ryan’ın hikayesi… İçine kapanık, sosyal ve mesleki mutluluğu elde etmek için mücadele eden Ryan, tam intihar edecekken komşusunun köpeği Wilfred, ondan kendisini seyretmesini ister.

Dünya Wilfred’i köpek olarak görür; Ryan ise onu köpek kostümü içindeki bir adam olarak görür. Aslında Wilfred, Ryan’ı kabuğundan dışarı çıkarmaya çalışan ikinci kişiliğidir.Zamanla birbirlerine bağlanıp, arkadaşlıkları ilerledikçe; Wilfred, Ryan’a insanlar, sevgi ve yaşam konusunda hayat dersleri vermeye başlar.

The Last Man on Earth

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB :7.4

Yapım :2015-2018

Phil Miller ailesini çok seven ve bankadaki işinden nefret eden sıradan bir adamdı, ancak şimdi insanlığın son umudu! Dünyada kalan son insan olan Phil, gezegende bir canlı olduğunu daha fark eder. Bu iki yabancı, insanlığın kurtulması için tüm farklılıklarını göz ardı edecek ve işbirliği yapacaklardır.

2 Broke Girls

20 dakikalık kısa süreli diziler

IMDB : 6.7

Yapım :2011-2017

20 dakikalık dizilere yer verdiğimiz yazımızda tanıtacağımız son dizi, Başrollerini iki güzel oyuncunun üstlendiği 2 Broke Girls, iş dışında hayal kurmaya vakti olmayan Max ile o güne kadar tüm hayalleri anında gerçeğe dönüştürülmüş Caroline’ın ortak hayallerinin peşinden koşma hikayesini anlatıyor.

Max ve Caroline isimli iki genç kız, birbirlerinden oldukça farklı karaktere ve yapıya sahiptir. Her ne kadar aynı dünyanın insanları olmasa da aynı restoranda birlikte çalışmak zorundadırlar. Max, arka mahallelere aşina, özgüveni pek yerine oturmamış bir tiptir. Hayatta sadece anı yaşamak için çalışır, geleceğe dair bir planı ve bir beklentisi yoktur. Caroline ise tam tersine, elit bir yaşam sürmüş, Kendisine oldukça güvenen ve tuttuğunu koparacak bir yapıya sahip olan Caroline, yaşadığı sıkıntılardan sonra garsonluk yapmaya başlamıştır. Yani kader bu iki farklı dünyanın insanını aynı restoranda garson olarak bir araya getirmiştir.

20 dakika süren 20 dizi listemizde kısa süreli dizilere yer verdik.

Bir cevap yazın