1. Ana sayfa
  2. Diziler
  3. HBO’da Final Yapmış En İyi 10 Dizi

HBO’da Final Yapmış En İyi 10 Dizi

En iyi HBO dizilerine yer verdiğimiz listemiz...

«

ABD’nin dizileri ile meşhur kanalı HBO’da final yapmış en iyi 10 dizi listemiz ile HBO en iyi dizilerine bir göz atalım dedik.

Home Box Office, kısa adı ile “HBO” ABD’nin özellikle dizileriyle meşhur önde gelen televizyon kanallarından biridir. HBO kanalı şu zamana kadar birbirinden güzel ve efsane olmuş dizilere yer verdi.

Game of Thrones, Lost, Westworld gibi pek çok efsane dizinin yapımın üstlenen HBO’da Final Yapmış En İyi 10 Diziyi sizlere tanıtacağız.

The Sopranos

hbo en iyi dizileri

IMDB Puanı: 9.5

Oyuncular : James Gandolfini, Edie Falco, Lorraine Bracco

HBO en iyi dizilerinden biri olma özelliği taiıyan The Sopranos, New Jersey’de yaşayan İtalyan asıllı Amerikan mafya ailesinin etrafında ve kendi aralarında geçen olayları anlatıyor. Tony Soprano, bir mafya babası olarak hem iyi bir aile reisi olmaya, karısıyla, çocuklarıyla, annesiyle ilgilenmeye çalışıyor, hem de New Jersey mafyasının “capo”su sıfatıyla üstüne düşenleri yapmaya çalışıyor.

Band of Brothers

hbo en iyi dizileri

IMBD Puanı: 9.6

Oyuncular : Scott Grimes, Damian Lewis, Ron Livingston

6 yıl süren ve insanlık tarihinin en kanlı savaşı olarak ifade edilen 2. Dünya Savaşı’nda 60 milyondan fazla insan hayatını kaybetti. Dizide 2. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun 506. Alay’ın 101. Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler esas alınarak kurgulanmıştır.

Oz

hbo en iyi dizileri

IMBD Puanı: 8.7

Oyuncular : Ernie Hudson, J.K. Simmons, Lee Tergesen

Her zamanın ilgi çeken ve güncelliğini koruyan kavramlardan biri olan hapishane ve mahkumların hapishane yaşantılarıdır.

OZ, Amerika’nın yüksek güvenlikli bir hapishane olan Oswald State Correctional Facility isimli hapishanedeki her ırk, ideolojideki mahkumlar, mahkum yakınları, gardiyanlar ve hatta mülki amirlerin arasında geçen olayları oldukça ilginç şekilde ele alan bir dizidir.

Hapishane filmlerdinden hoşlananlar en iyi hapishane filmleri yazımıza da bakabilirler.

  • HBO'da Final Yapmış En İyi 10 Dizi 1

    En iyi Hapishane Filmleri

The Wire

hbo en iyi dizileri

IMDB Puanı: 9.3

Oyuncular: Dominic West, Lance Reddick, Sonja Sohn

En iyi HBO dizileri listemizde ilk sırada bulunan The Wire dizisi 5 sezondan oluşuyor ve dizide farklı sezonlarda farklı konular ele alınıyor. İlk sezonunda uyuşturucu, ikinci sezonda işçi ve sendikalar, üçüncü sezonda politika, dördüncü sezonda eğitim sistemi ve beşinci sezonda da medya konuları işleniyor.

Boardwalk Empire

hbo en iyi dizileri

IMDB : 8.6

Oyuncular: Steve Buscemi, Kelly Macdonald, Michael Shannon

Broadwalk Empire, 1920-1933 yılları arasında ABD’de tüketime yönelik içki satışının, üretiminin ve dağıtımının yasak olduğu “İçki Yasağı Yasası” döneminde gangsterler ve politikacılar arasındaki karmaşık ilişkileri konu almaktadır.

Dizinin iki ana karakteri Steve Buscemi (Nucky Thompson) ve Micael Pitt (Jimmy Balmoder). Sözde saygı duyulan bir politikacı olan Nucky Thompson aslında bir tür gangsterdir.

Broadwalk Empire, 1920-1933 yılları arasında ABD’de tüketime yönelik içki satışının, üretiminin ve dağıtımının yasak olduğu “İçki Yasağı Yasası” döneminde gangsterler ve politikacılar arasındaki karmaşık ilişkileri konu almaktadır.

Entourage

hbo en iyi dizileri

IMDB Puanı: 8.5

Oyuncular:Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon

Entourage bizlere kariyeri bir anda yükselişe geçen bir film yıldızı olan Vince Chase ve onu eğlencenin, tehlikenin ve şöhretin bolca olduğu yolculukta yalnız bırakmayan arkadaşlarının Hollywood‘daki yaşamlarını anlatıyor. Seks, alkol, paparaziler, hayranlar ve paranın içinde yüzen Hollywood’a gidiyoruz. Vince Chase seksi, genç ve başarılı bir film oyuncusudur. Hızla yükselen kariyeri ile birlikte Hollywood yapımcılarından önemli teklifler almaya başlamıştır. En yakın iki arkadaşı Eric ve Turtle ile birlikte üvey kardeşi olan Johnny, Vince’yi kurtların arazisi olan bu dünyada yalnız bırakmayacaktır. Vince ve kendilerini ona adamış olan üç kafadar ile birlikte menfaat ilişkilerinin bol olduğu ve paranın her kapıyı açtığı Hollywood’da inişli çıkışlı olan yaşamlarına karşı verdikleri mücadeleye tanık olacağız.

Six Feet Under

hbo en iyi dizileri

IMDB : 8.7

Oyuncular:Peter Krause, Michael C. Hall, Frances Conroy

Six Feet Under HBO tarafından yapılmış bir televizyon dizisidir. Türkiye`de CNBC-e tarafından yayınlanmıştır. Dizinin 63. ve son bölümünün yayın tarihi 1 Temmuz 2007’dir.

Aerican Beauty?nin senaristi Alan Ball’ın senaryosunu yazdığı dizi, bir cenaze evi işleten ve bu evde yaşayan Fisher ailesinin yaşantılarına dair bir kara mizahtır.  Görünüşte tam olarak sorunsuz mutlu mesut akıp giden bir hayatları olsa da, babalarının ölümü hepsinin hayatlarında bir kırılma noktası olmaktadır. O güne dek içlerine attıkları, kendilerine sakladıklarını, eteklerindeki taşları ufak ufak dökmeye başlıyorlar ve bu sayede biz de ilerleyen günlerde madalyonların diğer yüzlerini görüyoruz.

Deadwood

hbo en iyi dizileri

IMDB : 8.7

Oyuncular: Timothy Olyphant, Ian McShane, Molly Parker

Dizi 1870’li yıllarda Güney Dakota bölgesindeki Deadwood adlı madenci kasabasında geçer. Bu bölge, Abd hükumetinin yerli halkla yaptığı anlaşma sonucu, Abd sınırları dışında yer alsa da, topraklarında barındığı zengin altın madenleri yüzünden sık sık ilhak edilmiştir.

Dizide küçük bir madenci kampı olarak kurulan yerleşim yerinin giderek büyüyerek küçük bir kent haline gelmesi işleniyor.

David Milch tarafından yazılan dizi 21 Mart 2004 ile 27 Ağustos 2006 tarihleri arasında 12’şer bölümden oluşan 3 sezon olarak HBO kanalı tarafından yayınlanmıştır.

The Newsroom

hbo en iyi dizileri

IMDB : 8.6

Oyuncular: Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr.

Haber sunucusu Will McAvoy zorunlu olarak ayrıldığı izinden döndüğünde ekibinin başka bir program için çalışmaya geçtiğini fark eder. Bu nedenle yokluğunda kanala katılan yeni takım üyeleriyle çalışmak zorunda kalır…

Sex and the City

hbo en iyi dizileri

IMDB : 7.1

Oyuncular: Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis

 HBO’da final yapmış en iyi 10 dizi listemizin son sırasında yer alan Sex and the City, 30’larının başında dört kadın ve onların iflah olmaz aşk maceralarını anlatıyor.

Gazeteci Carrie Bradshaw, New York’ta bir gazetede kadın erkek ilişkileri ve seks üzerine köşe yazıları yazmaktadır. Carrie yazılarını yaşadığı ilişkilere dayandırmakradır. Mr. Big ile olan ilşkisi onu derinden etkilemektedir. Avukat olan Miranda erkekler ve aşk konusunda katı kurallara sahiptir ve aşık olmadan ilişkilerini yürütmeye çalışır. Kendine ait halkla ilişkiler şirketi olan grubun en çapkını Samantha, sürekli ilişki yerine tek gecelik ilişkileri tercih etmekte ve bu nedenle fazla seçici davranmamaktadır. Grubun en romantiği ve tutucu yapıya sahip olanı Charlotte’ın en büyük amacı ise mükemmel, genç ve zengin bir erkekle büyük bir aşk yaşayarak mükemmel bir düğünle evlenmektir…

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.