1. Ana Sayfa
  2. Animeler
  3. Hastasına en iyi Komedi Animasyon Dizileri

Hastasına en iyi Komedi Animasyon Dizileri

En iyi Animasyon Komedi Dizileri

Merhaba. Bu yazımızda çocuklar kadar yetişkinler tarafındanda beğenilen eğlencelik en iyi komedi animasyon dizileri listesini derledik.

Animasyon film ve dizileri 7’den 70’e herkesin izlediği yapımlardır. Sizlere sunacağımız en iyi komedi animasyon dizileri ile neşeli zaman geçirebilirsiniz.

Komedi Animasyon Dizileri

Komedi Animasyon dizileri listemiz IMDB puan sıralamasına göre düzenlenmiştir.

Rick and Morty

En iyi Animasyon Komedi Dizileri

IMDB:9.3

Ailesini bilinmeyen bir zamanda bilinmeyen sebeplerden terk eden çılgın bilim adamı Rick Sanchez yıllar sonra geri döner. Kızı Beth, onun kocası Jerry ve çocukları Summer ve Morty ile birlikte yaşamaya başlar.

Rick bir dahidir, yıllar önce alternatif evrenlere ve farklı gerçekliklere gidebileceği bir portal tabanca icat etmiştir. Bununla sonsuz sayıda farklı gerçekliğe yolculuk edebilmektedir. Bu yolculuklarında kendisine hemen hemen her zaman kafası yavaş çalışan ergen torunu Morty eşlik eder.

Archer

En iyi Animasyon Komedi Dizileri

IMDB:8.7

Uluslararası bir casus ajansı olan ISIS’te global sorunlar iyi eğitimli çalışanların birbirlerinin kafasını karıştırmak, birbirlerini ezmek ve ihanet etmek için kullandıkları fırsatlardır. Tüm bunların merkezinde ise usta casus Sterling Archer vardır. Archer baskın annesi ve aynı zamanda patronu Malory ile birlikte çalışmaktadır. Archer bir yandan da eski kız arkadaşı Ajan Lana Kane ve onun yeni erkek arkadaşı ISIS müfettişi Cyril Figgis ile uğraşmak zorundadır.

Adventure Time

En iyi Animasyon Komedi Dizileri

IMDB:8.6

En iyi komedi animasyon dizileri listemizde bulunan Adventure Time, maceracı bir çocuk olan İnsan Finn ve onun en iyi dostu ve üvey kardeşi olup istediği gibi boyunu ve şeklini değiştirme gibi sihirli güçlere sahip olan Köpek Jake’i anlatır. Serinin yaratıcısı Pendleton Ward Finn karakterini büyük derslerle atılgan küçük bir çocuk olarak, Jake’i Meatballs filmindeki Bill Murray’in karakteri Tripper Harrison’dan esinlenerek tanımlar. Finn ve Jake Ooo Ülkesi’nde yaşarlar. Yol boyunca, dizinin diğer ana karakterleri onlarla etkileşim halindedirler; Prenses Ciklet, Buz Kralı, Vampir Kraliçesi Marceline bunlara örnektir.

Bojack Horseman

En iyi Animasyon Komedi Dizileri

IMDB:8.5

Oynadığı dizinin yayından kaldırılmasının üstünden 18 yıl geçtikten sonra, yani günümüzde, Hollywood’da yaşayan BoJack Horseman eski şöhretini kaybetmiş, her şeyden şikayet eden ve renkli renkli kazaklar giyen biri haline gelmiştir. Kendi kişisel buhranlarını insan olan arkadaşı Todd ve bir kedi olan eski sevgilisi Prenses Caroline ile beraber atlatmaya çalışmaktadır.

The Amazing World of Gumball

En iyi Animasyon Komedi Dizileri

 

IMDB:8.2

En iyi komedi animasyon dizileri listemizdeki diğer bir komedi animasyon olan The Amazing World of Gumball, Ben Bocquelet tarafından yapılmış Amerikan-İngiliz çizgi dizisi. Gumball (önceden Zach) Tristopher Watterson, Gumball’un Muhteşem Dünyası’nın ana karakteridir. 12 Yaşında, açık mavi renkli, erkek bir kedidir. Elmore Ortaokulu’nda okur. Darwin Watterson adında, 10 yaşında üvey bir kardeşi (aynı zamanda en yakın arkadaşı) vardır. Ayrıca Anais Watterson adında 4 yaşında dahi bir kız kardeşi vardır. Gumball, Lucy Simian’ın sınıfındadır. Penny Fitzgerald ile çıkmaktadır.

Big Mouth

En iyi Animasyon Komedi Dizileri

 

IMDB:8.1

Gerçek hayatta çok yakın arkadaş olan, ünlü komedyen Nick Kroll ile Family Guy‘ın senaristlerinden Andrew Goldberg imzalı, sürreal bir animasyon dizisi geliyor: Big Mouth! İkilinin ergenlik döneminde yaşadıklarını ekrana taşıyacak olan dizi, kaliteli yapımları bünyesinde barındıran Netflix’te izleyici karşısına çıkacak.

Bob’s Burgers

En iyi Animasyon Komedi Dizileri

 

IMDB:8.1

En iyi komedi animasyon dizileri listemizdeki Loren Bouchard’ın yaratıcısı olduğu Bob’s Burgers, hepsi birbirinden farklı ve çılgın karakterler olan Belcher ailesinin fertlerini konu ediyor.

F is for Family

En iyi Animasyon Komedi Dizileri

 

IMDB:8.0

Murphy ailesi 70’li yılların geleneklerini en azından o dönemi yeniden yaşamak ister. Dönemin hippi modası, müzik tarzı, aile arasındaki ilişkiler hatta yemek tarzı bile oldukça farklıdır. Frank ne kadar o dönemleri özlemiş olsa da eşi ve çocukları modern çağda ayak uydurmak ister.

Disenchantment

En iyi Animasyon Komedi Dizileri

IMDB:7.3

Disenchantment, Dreamland’de parçalanmak üzere olan Orta Çağ krallığını anlatıyor. Bentwood Prensi olan Guysbert ile evlenmekten vazgeçen genç Prenses Bean kendisini çok farklı bir hayatın içerisinde bulur. Bütün halk tarafından beklenen düğünden kaçan prenses kendi kaderini çizmek için sarayından çıkarak gerçek dünyaya adım atar.

Paradise PD

En iyi Animasyon Komedi Dizileri

 

IMDB:7.0

Brickleberry‘den tanıdığımız Roger Black ve Waco O’Guin‘in imzasını taşıyan ve yetişkinlere yönelik olan dizi, Güney’de bulunan sakin bir kasabadaki bir polis merkezinde yaşanan komik hikayeleri ekranlara taşıyacak.

TripTank

En iyi Animasyon Komedi Dizileri

 

IMDB:6.3

Comedy Central bünyesinde çekilen en yeni animasyonlardan biri olmayı başaran Trip Tank Alex Bulkley ve Corey Campodonico ikilisinin emekleri ile izleyiciyle buluşturuluyor. Haftalık seriler halinde çekilecek olan dizide son derece hızlı bir tempoya sahip olan komedi şortlarından oluşuyor.

The Cleveland Show

En iyi Animasyon Komedi Dizileri

 

IMDB:5.6

Bir zamanlar Family Guy dizisinde başrol oyuncusunun oturduğu mahallede yaşayan Cleveland Brown o diziden ayrılarak kendisinin başrol olarak bulunacağı The Cleveland Show adlı diziye tayin olmuştur. Bu dizi ile herkesin beğenisini kazanmayı başaran Cleveland yaşadığı şehirden ayrılarak yeni bir yaşam alanı bulmayı başarmıştır.

En iyi komedi animasyon dizileri listemiz burada sona erdi.

Yorum Yap

Yorum Yap