En iyi Yabancı Komedi Dizileri

amerikan sitcom dizileri

Sayısı oldukça fazla olan macera, polisiye, dram türü dizilerden sıkılanlar ve doyasıya gülmek isteyenler için en iyi yabancı komedi dizileri listesi hazırladık.

İşten geldiniz TV’yi açtınız bakıyorsunuz hep kasvetli ağır işleyen diziler var. Gün içinde yaşadığımız stresi biraz olsun atabilmek ve modunuzu değiştirebilmeniz için sanırım en iyisi komedi seyretmek olur.

Sitcom kelimesi İngilizceden geliyor. ‘Situation Comedy’nin kısaltması olan sitcom veya sitkom, ‘durum komedisi’ anlamında kullanılıyor. Sitcom yani durum komedisi (situation comedy) ana karakterlerin belli başlı mekânlarda başlarından geçen olayları anlatır.

Sitcomlar, ‘komedi’ dizileridir. Yurt dışında genellikle yarım saat süren sitcom’ların süreleri Türkiye’de bir dram dizisi kadar uzun olabiliyor.

Sizlere komedi kategorisinde (amerikan sitcom dizileri) En iyi diziler listesi hazırladık. Komedi dizileri yorgun bir günün sonunda neşenizi yerine getirecektir.

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

En iyi Yabancı Komedi Dizileri listemiz IMDB puanlarına göre sıralanmıştır. IMDB En iyi Yabancı Komedi Dizileri listemizde size göre bir dizi mutlaka bulacaksınız.

Arrested Development

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.9

Yönetmen: Joe Russo

Senaryo : Brad Copeland

YapımcıRonald Howard

Oyuncular: Jason Bateman, Michael Cera, Portia de Rossi

Sezon Sayısı: 4 Sezon

Bölüm Sayısı:  68 Bölüm

Dizinin konusu batan bir şirket, herşeyini kaybetmiş varlıklı bir aile ve o aileyi bir arada tutmaya çalışan oğulları Michael ile arasında geçen olaylardan oluşuyor. Dizi özellikle karakter ve çeşitlilik bakımından çok zengin öğeler barındırıyor. Hikaye anlatımı ve espriler diğer komedi dizilerine göre çok sıradışı ve absürd.
Dizi çekimleri, sürekli hareket halinde, sabit durmayan dijital kameralarla yapılmış ve olaylar çekim tekniğinin de etkisiyle çok seri ilerliyor.

Seinfeld

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.9

Yönetmen: Andy Ackerman,  David Steinberg,  Tom Cherones,  David Owen Trainer

Senaryo :Jerry Seinfeld,  Larry David

Yapımcı Jerry Seinfeld,  George Shapiro

Oyuncular:Jerry Seinfeld, Julia Louis-Dreyfus, Michael Richards

Sezon Sayısı: 9 Sezon

Bölüm Sayısı:  175 Bölüm

 Komedyen Jerry Seinfeld’ın nörotik New Yorklu arkadaşlarıyla nörotik yaşamı.

Friends

Sıkı Dostlar

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.9

Yönetmen: Pamela Fryman,  Peter Bonerz,  James Burrows

Senaryo :David Crane,  Marta Kauffman,  Adam Chase,  Alexa Junge

Yapımcı David Crane,  Marta Kauffman

Oyuncular: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow

Sezon Sayısı:10 Sezon

Bölüm Sayısı:  236 Bölüm

Çocukluk arkadaşı olan Monica ve Rachel, Monica’nın ağabeyi Ross, Ross’un üniversiteden oda arkadaşı Chandler… Chandler’ın ev arkadaşı Joey ve Monica’nın eski arkadaşı Phoebe. Geçmişleri bir şekilde bir yerde kesişen bu 6 arkadaşın yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor…

The Office

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı8.8

Yönetmen: Harold Ramis,  Paul Feig,  Ken Kwapis,  Greg Daniels,  Tucker Gates,  Jeffrey Blitz,  Ken Whittingham,  Randall Einhorn

Senaryo :Steve Carell,  Ricky Gervais,  Stephen Merchant,  Mindy Kaling,  Greg Daniels,  Lee Eisenberg,  Gene Stupnitsky,  Paul Lieberstein,  Michael Schur,  Jennifer Celotta,  Brent Forrester

Yapımcı Steve Carell,  Ricky Gervais

Oyuncular: Steve Carell, Jenna Fischer, John Krasinski

Sezon Sayısı: 9 Sezon

Bölüm Sayısı : 96 Bölüm

Amerika’da bir kağıt şirketi olan Mifflin’in Scraton şubesindeki ofisinde gerçekleşen olaylar mizahi yönü ile diziye aktarılmış. Dizide ofis müdürü Michael Scott ve elemanlarının yaşadıkları olaylar aktarılırken birbirinden ilginç karakterler olması da diziyi ilgi çekici hale getirmiş.

Ofiste geçen günleri belgesel dizi şeklinde gösteren dizide Steve Carell’in can verdiği karakter Michael Scott şimdi neden bunu yaptı ki diyeceğiniz ilginç ve utandırıcı şakaları ve davranışları ile adeta saç baş yoldurtuyor.

It’s Always Sunny In Philadelphia

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.8

Yönetmen: Rob McElhenney,  Daniel Attias,  John Fortenberry

Senaryo :Charlie Day,  Glenn Howerton,  Rob McElhenney

YapımcıThomas Lofaro

Oyuncular:Charlie Day, Glenn Howerton, Rob McElhenney

Sezon Sayısı: 14 Sezon

Bölüm Sayısı:  153 Bölüm

Kendilerine kurdukları küçük ekibe verdikleri “The Gang” ismi ile kendilerinden bekleneni bırakalım çok çok daha azını veremeyen ve ahlaki anlayışları da bir o kadar zayıf olan bir arkadaş grubunun başına gelenleri ve yaşadıkları maceraları anlatmaktadır. Kendilerine “çete” şeklinde hitap eden grup, Deandra ve Dennis Reynolds, onlara üvey olan babaları Frank ve arkadaşları Charlie ve Mac eşlik etmektedir.

Modern Family

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı8.5

Yönetmen: Jason Winer

Senaryo :Steven Levitan,  Bill Wrubel

Yapımcı Jeffrey Morton,  Chris Simirnoff

Oyuncular: Ed O’Neill, Sofía Vergara, Julie Bowen

Sezon Sayısı: 8 Sezon

Bölüm Sayısı : 232 Bölüm

Dizi 3 akraba ailenin ilişkilerini bize The Office tarzı belgesel benzeri bir yapım ile anlatacak. Ve bu ailerlerden biri Vietnam’lı bir çocuğu evlat edinmiş olan gay bir çift.

Shameless

Utanmaz

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.7

Yönetmen: Stephen Hopkins,  Mimi Leder,  John Dahl,  Mark Mylod,  Todd Holland,  John Wells

Senaryo :Alex Borstein,  Mike O’Malley,  John Wells,  Paul Abbott

Yapımcı Stephen Hopkins,  Mimi Leder

Oyuncular:Emmy Rossum, William H. Macy, Ethan Cutkosky

Sezon Sayısı:8 Sezon (Devam Ediyor)

Bölüm Sayısı : 96 Bölüm

6 çocuklu bir ailenin komedi dram karışımı öyküsünü anlatıyor dizi. Herşeyi kontrol eden Fiona, çalışkan Lip, duygusal Deb ve dahası… Hepside kendisine uygun bir iş bulup ailesini geçindirmeye çalışıyor. Annesiz ve umursamaz bir babayla yaşamaya çalışıyorlar.

Community

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.5

Yönetmen: Anthony Russo,  Joe Russo

Senaryo :Dan Harmon

YapımcıJake Aust

Oyuncular:Joel McHale, Danny Pudi, Donald Glover

Sezon Sayısı: 6 Sezon

Bölüm Sayısı:  110 Bölüm

Hukuk diploması iptal edilen bir avukat topluma uyum sağlamakta güçlük çeken zorlanan kişileri eğitmek amacıyla bir grup kurar.Amaç kendi kişiliğini geliştirmektir.Buna karakterlerin komik maceraları ve kişilikleride eklenince olaylar karışır.

Entourage

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.5

Yönetmen: Daniel Attias,  Mark Mylod,  Julian Farino

Senaryo : Doug Ellin,  Rob Weiss

Yapımcı Mark Wahlberg,  Lori Jo Nemhauser

Oyuncular:Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon

Sezon Sayısı:8 Sezon

Bölüm Sayısı:  96 Bölüm

Entourage Emmy ödüllü HBO dizisi. 2005,2006 ve 2007’de Altın Küre Ödüllerine En İyi Komedi Dizisi ve En İyi Yardımcı Aktör (Jeremy Piven) aday gösterilmiş, En İyi Yardımcı Aktör dalında Jeremy Piven ile Emmy kazanmıştır.

Entourage bizlere kariyeri bir anda yükselişe geçen bir film yıldızı olan Vince Chase ve onu eğlencenin, tehlikenin ve şöhretin bolca olduğu yolculukta yalnız bırakmayan arkadaşlarının Hollywood‘daki yaşamlarını anlatıyor. Seks, alkol, paparaziler, hayranlar ve paranın içinde yüzen Hollywood’a gidiyoruz. Vince Chase seksi, genç ve başarılı bir film oyuncusudur. Hızla yükselen kariyeri ile birlikte Hollywood yapımcılarından önemli teklifler almaya başlamıştır. En yakın iki arkadaşı Eric ve Turtle ile birlikte üvey kardeşi olan Johnny, Vince’yi kurtların arazisi olan bu dünyada yalnız bırakmayacaktır. Vince ve kendilerini ona adamış olan üç kafadar ile birlikte menfaat ilişkilerinin bol olduğu ve paranın her kapıyı açtığı Hollywood’da inişli çıkışlı olan yaşamlarına karşı verdikleri mücadeleye tanık olacağız.

Coupling

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı 8.6

Yönetmen: Martin Dennis

Senaryo :Steven Moffat

YapımcıSue Vertue

Oyuncular: Jack Davenport, Gina Bellman, Sarah Alexander

Sezon Sayısı: 4 Sezon

Bölüm Sayısı : 28 Bölüm

İngiliz BBC kanalı tarafından hazırlanmış muhteşem bir ingiliz komedisi. dizi; Steve, Susan, Jeff, Sally, Patrick ve Jane adlı arkadaş grubu arasında geçer. ağırlıklı olarak Susan ve Steve’in ilişkisinde yaşadığı olaylara arkadaşlarının verdiği tepkiler anlatılır. dizide cinsellik üzerinede epey cüretkar konuşmalar yapılmaktadır.

Louie

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.6

Yönetmen: Louis C.K.

Senaryo :Louis C.K.

YapımcıLouis C.K.

Oyuncular: Louis C.K., Hadley Delany, Ursula Parker

Sezon Sayısı:5 Sezon

Bölüm Sayısı : 61 Bölüm

Başarılı ve ünlü komedyen Louis C.K. yazıyor,yönetiyor ve oynuyor! Kendisinin kurgusal bir versiyonunu anlatan C.K,dizide geçimini stand-up yaparak sağlayan,yeni boşanmış ve iki çocuklu bir babayı canlandırıyor…

How I Met Your Mother

Annenizle Nasıl Tanıştım

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.4

Yönetmen: Pamela Fryman,  Rob Greenberg

Senaryo :Carter Bays,  Craig Thomas

YapımcıCarter Bays,  Craig Thomas

Oyuncular: Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders

Sezon Sayısı: 9 Sezon

Bölüm Sayısı:  208 Bölüm

27 yaşındaki Manhattan’lı mimar Ted, arkadaş grubuyla kendine küçük bir dünya yaratmış bir genç. Grupları dört kişiden oluşuyor: En iyi arkadaşı, hukuk öğrencisi Marshall (Jason Segel), dokuz yıldır birlikte olduğu anaokulu öğretmeni sevgilisi Lily (Buffy the Vampire Slayer’ın Willow’u Alyson Hannigan) ve kendine özgü fikirleri olan, takım elbise giymekten şaşmayan, kızlarla tanışmak için sağlam bir yöntem geliştirmiş Barney Stenson (Neil Patrick Harris).

Onun kalıcı ilişki kurmak gibi kaygıları yok. Tersine, renkten renge koşuyor. Bizim onunla tanıştığımız sıralarda Lübnanlı kızları beğeniyor, bir önceki favorisi yarı Asyalı kızlarmış. Günler böylece akıp giderken, Marshall, anaokulu öğretmeni Lily ile evlenmeye karar verdiğini açıklayınca Ted (Josh Radnor) paniğe kapılıyor. Romantik Ted’in bekâr kalmaya hiç niyeti yok ve eğer gerçek aşkı bulmaya niyeti varsa, onun da harekete geçmesi gerek. Derken Robin Trubotsky (Cobie Smulders) ile tanışıyor ve ilk bakışta âşık olduğunu düşünüyor. Acaba sahiden öyle mi?

The Big Bang Theory

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.3

Yönetmen: Mark Cendrowski

Senaryo :Chuck Lorre,  Bill Prady,  Steven Molaro,  Lee Aronsohn,  David Goetsch,  Stephen Engel,  Richard Rosenstock

Yapımcı Bill Prady,  Lee Aronsohn

Oyuncular:Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco

Sezon Sayısı: 11 Sezon

Bölüm Sayısı:  277 Bölüm

Leonard ve Sheldon adlarındaki iki arkadaşın oturdukları apartmanda yan dairelerine yeni bir komşu taşınır. Adı Penny olan bu komşu güzeller güzeli bir sarışındır. Üstelik maceralı bir ilişkiden daha yeni sapasağlam ayakta çıkmıştır. Penny, zekaları gereğinden fazla ilerlemiş, ancak kızlar konusunda oldukça geri kalmış bu yeni iki komşusuna hayat hakkında öğretebileceği bir şeyleri olduğunu düşünmektedir. Yaşanacak olanlar da zaman içinde onun ne kadar haklı olduğunu gösterecektir.

Parks and Recreation

Park ve Bahçeler

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.6

Yönetmen: Seth Gordon,  Greg Daniels,  Jeffrey Blitz

Senaryo :Greg Daniels,  Michael Schur

Yapımcı : Amy Poehler,  Greg Daniels

Oyuncular:Amy Poehler, Jim O’Heir, Nick Offerman

Sezon Sayısı: 7 Sezon

Parks and Recreation dizisi, Amerika’nın Pawnee şehrinde hizmet vermekte olan Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü‘nü konu almaktadır. Olaylar genelde başrolde yer alan Amy Poehler‘in canlandırdığı Leslie Knope karakterinin bu birimin işlevini yerine getirmesi adına yaptıkları etrafında dönüyor.

Hemşire Ann Pankins, belediyenin düzenlediği halk toplantısında erkek arkadaşının temel için açılan ama sonra başıboş bırakılan bir çukura erkek arkadaşının düştüğünü söyleyerek şikayette bulunur. Bunun üzerine Park ve Bahçeler müdür yardımcısı Leslie Knope, çukurun bir an önce kapatılarak parka dönüştürüleceğini vaat eder ve komik olaylar gelişmeye başlar.

The It Crowd

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.6

Yönetmen: Graham Linehan,  Barbara Wiltshire,  Richard Boden,  Ben Fuller

Senaryo :Graham Linehan

Oyuncular: Chris O’Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson

Sezon Sayısı: 5 Sezon

The IT Crowd, Reynhold Industries’in bodrum katında çalışan IT departmanındaki 3 kafadarın iş dünyasında ve özel hayatlarında başından geçen olayları konu ediniyor. IT departmanındaki insanları sokakta gördüğünüz sıradan insanlara karıştırmayın. Şirketlerde dış kapının dış mandalı olarak iteklenen ve örselenen bu yavrucaklarla diğer insanlar bilgisayarlarının bozulması dışında irtibata geçmiyor. IT departmanına açılan destek telefonlarının çözümüyse genelde bilgisayarı açıp kapatmasını istemekten ibaret oluyor.

Black Books

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.5

Yönetmen: Martin Dennis,  Nick Wood,  Graham Linehan

Senaryo :Dylan Moran

Yapımcı : Nira Park,  Julian Meers

Oyuncular:Dylan Moran, Bill Bailey, Tamsin Greig

Sezon Sayısı: 3 Sezon

Bölüm Sayısı : 18 Bölüm

 Başrollerinde Dylan Moran, Bill Bailey ve Tamsin Greig’in olduğu dizi; Black isimli, kitapları sevmeyen bir kitapçı, onun yardımcısı ve komşu dükkan sahibesi arasında geçen olayları konu alıyor.

Dizinin konusuna gelecek olursak ;üçü de birbirinden tuhaf üç arkadaşın hayatlarının bir kısmına odaklanan dizi çoğunlukla Black Books adlı bir kitapçıda geçiyor.

Bernard ne kadar insanlardan nefret etse de, bir kitapçı işletmektedir, müşterilerini dükkandan kovar, hiçbir zaman da herhangi bir müşteri ile ilgilendiği görülmemiş harika bir işletme sahibidir.

Black Books 2000 ve 2004 yılları arasında izleyici ile buluşmuştur. Ne yazık ki sadece 3 sezon sürmüş ve toplam 16 bölüm yayınlanmıştır. Kesinlikle, efsane olan komedi dizilerinden biridir.

Scrubs

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.4

Yönetmen: Michael Spiller

Senaryo :Angela Nissel

Yapımcı : Bill Lawrence,  Garrett Donovan

Oyuncular: Zach Braff, Donald Faison, Sarah Chalke

Sezon Sayısı: 10 Sezon

Bölüm Sayısı:  182 Bölüm

Scrubs; Sacred Heart adlı eğitim ve araştırma hastanesinde çalışan 3 asistan doktorun ve 1 hemşirenin bin bir gariplikle dolu hayatını konu alıyor.

Dizi çoğunlukla, Bill Lawrence tarafından yaratılmış olan ve gerçekte var olmayan Sacred Heart hastanesinde geçer.

J.D. olarak tanınan John Dorian, dizimizin ana karakteri. J.D:’nin doktorluk macerasını izlerken ‘gerçeküstü’ bir hastane olan Sacred Heart Hospital’ın koridorlarında mizahı da trajediyi de birlikte izleyeceğiz.

Chris Turk, genç doktorlarımızdan bir diğeri. J.D.’nin kolejdeki en yakın arkadaşı ve seçkin cerrahi grubunun bir üyesi. Güzel Elliot Reid’in ise tek kusuru gerçek bir asosyal oluşu.

Gözleri her zaman bu genç doktorların üzerinde olan Dr. Bob, zaman zaman insanı zorlasa da onlar için endişelenen ve onlara yardımcı olmaya çalışan Dr. Perry Cox ve garip hemşire Carla Espinosa Scrubs’ın diğer karakterleri arasında. J.D.’nin baş düşmanı, hastanenin temizlikçisini de unutmamak lazım.

Orange Is the New Black

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.2

Yönetmen: Andrew McCarthy,  Michael Trim,  Matthew Penn

Senaryo : Jenji Kohan

Yapımcı : Mark A. Burley,  Gary Lennon

Oyuncular: Taylor Schilling, Danielle Brooks, Taryn Manning

Sezon Sayısı: 4 Sezon

Bölüm Sayısı:  65 Bölüm

Nişanlı bir kadın olan Piper Chapman (Taylor Schilling), 10 yıl önce üniversitedeyken tanıdığı bir uyuşturucu satıcısı olan Alex (Laura Prepon) yüzünden tutuklanır ve birkaç yıllığına hapse düşer. Piper’ın New York’taki nişanlısı Larry (Jason Biggs) ile yaşadığı konforlu hayattan vazgeçip, topluma olan borcunu ödemesi gerekmektedir.

Dizi de kahramanımızın turuncu hapishane giysilerine bürünüp, hapishane kültürünü öğrenmeye ve hayatında inandığı her şeyi sorgulamaya giriştiği, hapisteki ilginç ve lafını esirgemeyen tiplerle beklenmedik dostluklar kurduğu bir döneme, mizahi bir dille tanık eder bizleri. Dizi, Weeds yazarı ve yaratıcısı Jenji Kohan‘ın yarattığı bir komedi drama; Piper Kerman‘ın “Orange Is The New Black: My Year In a Women’s Prison” isimli anı romanının televizyon uyarlaması.

Californication

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.3

Yönetmen: Stephen Hopkins,  John Dahl,  Michael Lembeck,  David Von Ancken,  Tucker Gates,  Scott Winant,  Bart Freundlich,  Scott Z. Burns,  Tom Kapinos,  Ken Whittingham

Senaryo : Tom Kapinos,  Susan Mcmartin,  Gina Fattore,  Daisy Gardner,  Eric Weinberg,  Ildy Modrovich

Yapımcı : David Duchovny,  Stephen Hopkins

Oyuncular: David Duchovny, Natascha McElhone, Evan Handler

Sezon Sayısı: 7 Sezon

Bölüm Sayısı:  84 Bölüm

David Duchovny‘nin canlandırdığı Hank Moody, başarıda zirveyi yakalamış ancak birden kaybetmiş sorunlu bir yazardır. Yapımın pilot bölümü seks sahneleri ile açılıyor, zaten ara ara yine tüm bölüm de böyle devam ediyor. Zaten Duchovny’nin bu seks manyağı hallerini görmek bile bölüm boyunca şaşırmanıza neden olacak.

Misfits

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.3

Yönetmen: Tom Green,  Tom Harper,  China Moo-young

Senaryo :Howard Overman

Yapımcı : Howard Overman,  Petra Fried

Oyuncular:Nathan Stewart-Jarrett, Joseph Gilgun, Iwan Rheon

Sezon Sayısı: 6 Sezon

Bölüm Sayısı:  38 Bölüm

Toplum hizmetinde çalışan beş genç, çalıştıkları sosyal hizmet kurumunda bir gün çıkan fırtına sonucu özel güçler kazanırlar. Her birinin farklı bir gücü vardır, ancak yine her birinin aklı beş karış havada olduğu için güçlerini saçmasapan işlerde kullanmayı tercih ederler, zaten isteseler de güçlerini nasıl kullanacaklarını öğrenmeleri vakitlerini alacaktır.

Kelly insanların zihinlerinden geçeni okuyabilmektedir. Curtis heyecanlandığında ya da korktuğunda zamanda geri gidebilmektedir. Alisha dokunduğu insanların seks dürtülerini hareketlendirip onu arzulamalarını sağlamaktadır. Simon ise görünmez olabilmektedir. Ekibin en şımarık ve küfürbaz çocuğu Nathan ise, ilk sezonun son bölümüne kadar gücünün ne olduğunun farkında değildir.

Bu beş kendilerine bile hayırları olmayan genç, o fırtınadan etkilenen tek topluluk mudur? Yoksa onlar gibi özel güçlere sahip olan başkaları da var mı?

Silicon Valley

Silikon Vadisi

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.6

Yönetmen: Mike Judge

Senaryo :Mike Judge,  John Altschuler,  Dave Krinsky

Yapımcı : Scott Rudin,  Mike Judge

Oyuncular: John Altschuler, Mike Judge, Dave Krinsky

Sezon Sayısı: 6 Sezon

Bölüm Sayısı:  38 Bölüm

En iyi yabancı komedi dizileri listemizde bulunan Silikon Valley, 1980′lerin sonunda Silikon Vadisi’nde çalışan bir bilgisayar programcısının yaşadıklarını konu edinen bir dizidir. Dizinin merkezinde; içine kapalı, asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının öyküsü yer alıyor.

Her şey Richard’ın çok önemli bir algoritma bulması ile başlıyor. Peşine düşen büyük şirketler, fikirlerini çalmak isteyen firmalara rağmen Richard ve arkadaşları kendi şirketleri Pied Piper’ı kurar. Silicon Valley Dizisi, bu rekabetçi piyasada genç girişimcilerin hayatta kalma çabasını hem gerçekçi hem de eğlenceli bir açıdan anlatmaktadır.

Chuck

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.2

Senaryo :Josh Schwartz

Yapımcı :Josh Schwartz

Oyuncular: Zachary Levi, Yvonne Strahovski, Joshua Gomez

Sezon Sayısı: 5 Sezon

Bölüm Sayısı:  92 Bölüm

Dijital çağın zoraki ajanı: CHUCKBir gün hükümetin en büyük sırlarını beyninize yüklenmiş şekilde bulursanız ne yaparsınız? Ekranların yeni kahramanı Chuck’ın bu konudaki tecrübeleri eminiz size yol gösterecektir. The O.C.’nin yaratıcısı Josh Schwartz ajan komedisi Chuck ile televizyona muhteşem bir dönüş yapıyor.

Zachary Levi’nin canlandırdığı bir “bilgisayar kurdu” olan Chuck bilgisayarına gelen bir mesajı açmasıyla birlikte birdenbire bütün devlet sırları beynine yüklenir.

Chuck bir süre sonra kıdemli ajan John Casey ve yeni ortağı Sarah tarafından, bilgisayarcıdaki işiyle ve Ulusal Güvenlik görevleri arasında gidip gelen ikili bir yaşantı sürmeye zorlanır. Ortada Chuck, bir yandan John çekiştirecek, diğer yandan Sarah. Uluslararası teröristler, karşılarına çıkacak suikastçılar ise işin kaymak tabakasını oluşturacak. Dizide Chuck’ın en yakın ve biraz dangalak arkadaşı Morgan’ı Joshua Gomez canlandırıyor. Chuck ile aynı evi paylaşan, onun her zaman ve her konuda en büyük destekçisi kız kardeşi Ellie’ye hayat veren oyuncu ise Sarah Lancaster. Bu arada Ellie’nin can sıkıcı mükemmellikte bir de doktor sevgilisi var. İsmi Captain Awesome olan bu erkek arkadaş rolünde izleyeceğimiz oyuncu Ryan McPartlin.

30 Rock

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.2

Yönetmen: Don Scardino,  Adam Bernstein,  Beth McCarthy-Miller,  Gail Mancuso,  Michael Engler

Senaryo :Tina Fey,  Jack Burditt,  Robert Carlock,  John Riggi,  Matt Hubbard,  Brett Baer,  Dave Finkel,  Kay Cannon

Yapımcı : Tina Fey,  Don Scardino

Oyuncular: Tina Fey, Alec Baldwin, Tracy Morgan

Sezon Sayısı: 7 Sezon

Dizi ilk sezonu 11 Ekim 2006 yılında yayınlanmaya başladı ve 31 Ocak 2013’te yayınlanan 1 saatlik final bölümüyle ekran macerasını sona erdirdi.

Baş karakterimiz Liz Lemon hayatında her şeyin yolunda gittiğini düşünmektedir. İyi bir yaşamı vardır; baş yazarlığını yaptığı bir skeç komedisi şovu vardır ve şovunun reytingleri iyidir. Ama hayatı, Yukarıdakiler’in (Upstairs) şovun başına yeni birini atmasıyla her şey değişecektir. Yukarıdakiler tarafından atanan Jack Donaghy, Liz’in işinin başına, işi düzenlemek ve The Girly Show’u daha çok kişinin izleyeceği bir hale getirmek için atanan kişidir. Asıl işi mikrodalga fırın programlamak olan birinin, programın işleyişine karışması ve istediğini işten çıkarıp, alabilmesi; Liz ile Jack’i sürekli karşı karşıya getirecektir.

Skins

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.2

Yönetmen: Adam Smith,  Paul Gay,  Minkie Spiro,  Charles Martin,  Simon Massey

Senaryo : Bryan Elsley,  Jamie Brittain,  Jack Thorne,  Christopher E.c. Hill

Yapımcı : Bryan Elsley,  Chris Clough

Oyuncular: Kaya Scodelario, Hannah Murray, Nicholas Hoult

Sezon Sayısı: 7 Sezon

Bölüm Sayısı:  62 Bölüm

2007 senesinde ilk bölümü yayımlanan Skins, bir grup arkadaşın inişli çıkışlı hayatlarını ele alıyor. Sid herkesle arkadaş olmak isteyen ama çoğunlukla en kısa çöpü çeken grubu bir arada tutan kişidir. Genelde en iyi arkadaşı Tony tarafından manipüle edilmektedir. Sid ayrıca Tony’nin kız arkadaşı Michelle’e aşıktır. Tony her şeyi en az bir kez tatmak isteyen bencil biridir. Sid’i manipüle ettiği gibi, Michelle’i sürekli aldatmaktadır. Cassie, Jal, Anwar ve Maxxie ile grup tamamlanmaktadır. Hepsinin de kendince sorunları vardır ama tüm uğraşları aradıkları mutluluk ve huzura ulaşabilmektir.

Married With Children

Evli ve Çocuklu

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.1

Yönetmen: Linda Day , Gerry Cohen

Senaryo :Ron Leavitt

Oyuncular: Ed O’Neill, Christina Applegate, Katey Sagal

Sezon Sayısı: 11 Sezon

Married With Children, 1987 yıllarının efsane komedi dizilerindendir.

Chicago’daki fakir bir aile olan “Bundy”lerin macera dolu hayatları anlatılıyor. Baba Al Bundy başarısız bir ayakkabı satıcısıdır. Anne Peg son derece tembel ve alaycıdır. Kızları Kelly erken yaşta erkeklerle birlikte olmaya başlayan aptal sarışındır. Oğulları Bud ise akıllı olsada kadınlar tarafından pek hoşlanılmayan bir tiptir yani ailenin başarılı olduğu bir alan yokken hayatlarının ne kadar renkli ve komik olduğunu gösteren efsane komedi dizisidir.

Weeds

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.0

Yönetmen: Paul Feig,  Tucker Gates,  Craig Zisk,  Brian Dannelly,  Lev L. Spiro

Senaryo :Michael Platt,  Barry Safchik,  Jenji Kohan,  Roberto Benabib,  Rolin Jones,  Devon Shepard

Yapımcı : Shawn Schepps,  Mark A. Burley

Oyuncular: Mary-Louise Parker, Hunter Parrish, Alexander Gould

Sezon Sayısı: 8 Sezon

Bölüm Sayısı:  102 Bölüm

Şehirli bir annenin nasıl esrar satıcısı haline dönüştüğünün çarpıcı ve komik hikayesi. Kocası Judah’ın ani bir kalp krizi sonucu ölmesinden sonra 10 yaşındaki oğlu Shane ile birlikte kocaman şehirde hayatta kalma mücadelesi verir.

Monk

En iyi Yabancı Komedi Dizileri

IMDB Puanı: 8.0

Yönetmen: Jerry Levine,  Andre Belgrader,  Randall Zisk

Senaryo :Andy Breckman,  Hy Conrad,  Tom Scharpling

Oyuncular: Tony Shalhoub, Jason Gray-Stanford, Ted Levine

Sezon Sayısı: 8 Sezon

Bölüm Sayısı:  125 Bölüm

Konusu: En iyi yabancı komedi dizileri listemizdeki son dizimiz Monk. Dizi, diziye adını da veren Adrian Monk isimli eski bir dedektifin hayatına odaklanıyor.

Çocukluğundan beri obsesif kompulsif bozukluğu olan Adrian Monk,üniversitede hayatının aşkını bulur ve evlenirler .Garip davranışlarından dolayı çevrede çoğu kişi tarafından dışlanan Adrian’ın aksine eşi herkes tarafından sevilen bir kişidir.

Adrian polis departmanında çalışır,dedektiftir. Olaylara çok ayrıntıcı bakış açısı ve dikkati sayesinde çözemediği cinayet yoktur.Biri haricinde.Bir gün eşinin arabasına bomba yerleştirilmiş ve bombanın patlaması sonucu eşi yaşamını yitirmiştir. Bunun üzerine Monk iyice bunalıma girer ve obsesyonları artar.

Sizlere bu yazımızda en iyi yabancı komedi dizileri listesi sunduk.

Bir cevap yazın