1. Ana Sayfa
  2. Animeler
  3. En iyi Uzay Animeleri

En iyi Uzay Animeleri

En iyi uzay animeleri yazımızda gezegenler arası yolculuklara katılıp yıldızlararası savaşlara tanık olacaksınız.

Bilim Kurgu Animeleri

En iyi uzay animeleri yazımızda gezegenler arası yolculuklara katılıp yıldızlararası savaşlara tanık olacaksınız.

Bilinmezlik, devasa kara delikler…

Uzay maceraları üzerine hazırlanmış en iyi bilim kurgu animeleri arasında yer alan birbirinden güzel Uzay Animeleri

En iyi Uzay Animeleri

Ginga Eiyuu Densetsu

Bilim Kurgu Animeleri

Samanyolu galaksisinde, halihazırda yüzyıllardır devam eden yıldızlar arası bir savaş vardır. Çökmek üzere olan ve monarşi ile yönetilen Goldenbaum hanedanlığının hüküm sürdüğü Galaktik İmparatorluk ile, yine çöküşte olan ve demokrasi ile yönetilen Hür Gezegenler birliği arasındaki bu savaşta, yüz binlerce uzay gemisi ve milyonlarca asker yüzyıllardır savaşmaktadır.

Cowboy Bebop

 

Bilim Kurgu Animeleri
2021 yılında gezegenler arasında seyahat mümkün hale gelmiştir. Ancak, gezegenler arasında ulaşımı sağlayan atlama ağında büyük bir düzensizlik bulunmaktadır.
İhmal edilen bu aksaklık sistemde büyük bir felakete yol açar. Ayda bulunan atlama geçidi infilak eder ve ay yüzeyinde büyük bir delik oluşur. Patlama sonucunda aydan kopan parçalar dünya yüzeyine düşer ve süreğen bir meteor sağnağına yol açar. Bu olay dünya yüzeyinin büyük bir bölümünü ve milyarlarca insanı yok eder. İnsanların büyük bir bölümü yer altına sığınır. İmkanı olanlar Mars ve Venüs gezegenleri ile yaşam koşulları oluşturulan bazı astreoid ve Jupiter uydularına yerleşirler.

Tengen Toppa Gurren Lagann Movie: Lagann-hen

Bilim Kurgu Animeleri

İlk filmi takip ederek TV serisinin ikinci yarısını yeni görseller ve bazı eklenen sahnelerle yeniden anlatan bir filmdir.

Uchuu Kyoudai

Bilim Kurgu Animeleri
2006 yılında iki küçük kardeş Mutta ve Hibito ormanlık alanda hayvan seslerini kaydetmek için geceleyin dolaşmaya çıkarlar. Yine bugünlerden bir gece gökyüzünde uçan bir cisim görürler. Bu cisim bir süre sonra Ay’a gider ve kaybolur. İki kardeş bu andan sonra bir karara varırlar…

Uchuu Senkan Yamato 2199

Bilim Kurgu Animeleri
Güneş sisteminde kolonileşmeye hazırlanan insanlık ani şekilde bir uzaylı saldırısına maruz kalır. Dahası insanlığın o ana dek sahip olduğu silahlar bu esrarengiz düşmanlara neredeyse hiç zarar verememektedir.
Bir süre sonra kendilerine Gamilus denen bu tür, dünyaya karşı radyoaktif bombalarla yüklü yapay astreoidler düşürmeye başlar. Takvimler 2199’e yaklaşırken yüzeydeki yaşam tamamen bitmiş ve milyarlarca insan ölmüştür. İnsanlık inşaa ettiği yeraltı şehirlerinde hayatta kalmaya çabalarken artan radyoaktivite giderek daha aşağıya nüfuz etmeye başlar.

Cowboy Bebop: Tengoku no Tobira

Bilim Kurgu Animeleri

2071 yılındayız. Cadılar bayramına günler kala, teröristler Mars’ta bir saldırı düzenler. Bir tanker patlatarak içindeki ölümcül virüsün yayılmasını sağlarlar. Buna cesaret edenlerin bayramda daha büyük ve canice bir eyleme kalkışmasından korkan hükümet, teröristlerin başına büyük bir ödül koyar.

Bebop isimli gemileriyle galaksiyi gezerek ödül avcılığı yapan Spike ve uyumsuz ekibi böyle bir fırsatı kaçırmak istemez. Ancak olaylar Spike’ın umduğundan çok daha farklı gelişecek, neticede kaygısız anti-kahramanımızın geçmişiyle yüzleşmesini gerektirecek esrarengiz bir yönde savrulacaktır.

Mobile Suit Gundam: The Origin

Bilim Kurgu Animeleri
Üniversal Çağ 00 68, Side 3; Özerk Munzo Cumhuriyeti. Munzo Parlamentosu Başkanı Zeon Zum Deikun Dünya Federasyonu’ndan bağımsızlık talep etmek üzeredir. Ancak, dış uzaya yerleşkeler kuran insanoğlunun evrimsel potansiyeli hakkında konuşma yaparken, kürsüde kalp krizi geçirir.
Deikun’un vefatı üstüne, Jimba Ral bunun bir Zabi komplosu olduğunu iddia eder; fakat Zabi ailesinin reisi Degwin Sodo Zabi, nüfuzunu kullanarak okları ters yöne çevirir. Bu çalkantılı süreci atlatabilmek için, Deikun’un evlatları Casval’la Artesia’nın Dünya’ya gitmekten başka seçenekleri kalmaz.

Planetes

Bilim Kurgu Animeleri
Planetes serisi bizleri geleceğe 2075 yılına götürüyor. Animeye göre bu zamanda insanlık uzay teknolojisi bakımından oldukça gelişmiştir. Öyle ki Ay’a yerleşim yerleri bile kurulmuş, uçağa biner gibi uzay gemileri ile seyahat edilebilir olmuştur.
Nitekim ortada küçümsenmeyecek bir sorun vardır; o da uzayda Dünya’nın yörüngesinde gezen başıboş çöplerdir. Uzay kapsüllerinden düşen parçalar olsun, kullanılmayan uydular olsun en ufak bir vida parçası bile uzayda bir uzay gemisine çarparsa büyük tehlike oluşturmaktadır. İşte böyle bir ortamda bu çöpleri toplamak enkaz toplayıcılarının işidir.

Mobile Suit Gundam Unicorn

Bilim Kurgu Animeleri

Kidou Senshi Gundam Unicorn senaryosunun 2010’da Anime’ye aktarılacak adaptasyonudur. Gundam Unicorn’un hikayesi Kidou Senshi Gundam: Gyakushuu no Char ‘dan 3 yıl kadar sonra geçmektedir.

Space Dandy 2nd Season

Bilim Kurgu Animeleri
Space Dandy uzayda dolaşan keşfettiği her yeni tür için para alan bir avcıdır. Ama ödül bu türleri en hızlı keşfedene verilir. Dandy bilinmeyen gezegenlere, QT adında ki bir robot ve Meow adında bir uzaylıyla yeni türler keşfetmeye çıkarlar. Aynı zamanda Gorgol İmparatorluğundan gizemli kişiler tarafından takip edilmektedirler.

Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans 2nd Season

Bilim Kurgu Animeleri

Mobile Suit Gundam 00

Bilim Kurgu Animeleri

Ginga Eiyuu Densetsu: Arata Naru Tatakai no Overture

Bilim Kurgu Animeleri

Mobile Suit Gundam 00 Second Season

Bilim Kurgu Animeleri

Ginga Eiyuu Densetsu Gaiden: Senoku no Hoshi, Senoku no Hikari

Bilim Kurgu Animeleri

Yorum Yap

Yorum Yap