1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi Türk Aşk Filmleri

En iyi Türk Aşk Filmleri

en duygusal türk aşk filmleri

İçinde dramıyla birlikte duygusal aşk filmi arayanlar özelliklede yerli aşk filmlerinden hoşlananlar için en iyi Türk aşk filmleri listesi oluşturduk.

Yerli aşk filmleri listemizi IMDB’de en iyi puan alan filmlere göre hazırladık.

Selvi Boylum Al Yazmalım

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 8.7

Yapım Yılı : 1977

Oyuncular : Türkan Soray, Kadir Inanir, Ahmet Mekin

Kırgız asıllı yazar Cengiz Aytmatov ‘un Kırmzı Eşarp isminde romanından uyarlanan efsaneleşmiş yönetmen Atıf Yılmaz ‘ın 1978 yapımı yeşilcam filmi. Kamyon şoförü İlyas (Kadir Inanir) , İstanbul’dan Asya’nın (Türkan Soray) yaşadığı köye gelir. Derhal aşık olup evlenirler. Çocuklarının adına Samet koyarlar. İlyas, kamyoncu olduğundan sık sık yollara çıkar ve Asya, Samet’le yalnız kalır. Bir gün yine yola çıkan İlyas, eve dönmez. Asya, bu acıya dayanamaz ve oğluyla beraber yollara düşer. Yolda Cemşit adında bir adamla karşılaşırlar. Cemşit onlara kol kanat gerer. Beraber yaşamaya başlarlar. Bir gün İlyas karşılarına çıkar. Asya, artık bir seçim yapmak zorundadır.

Kelebeğin Rüyası

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 7.8

Yapım Yılı : 2013

Oyuncular : Kivanç Tatlitug, Mert Firat, Belçim Bilgin

40’lı senelerın Türkiye’sinde, cumhuriyetin çocukluk yıllarında, Zonguldak’ta yaşayan iki arkadaş bir taraftan hayatlarını kazanmaya çalışırken bir yandan da Yılmaz Erdoğan’ın canlandırdığı hocaları Behçet Netagil’in yardımıyla şiir dünyasında kendilerine yer bulmaya çalışırlar fakat ne devrin ne de coğrafyanın şartları onlara hayallerini gerçekleştirecek kadar vakit verir.

Gönül Yarası

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 7.8

Yapım Yılı : 2005

Oyuncular : Meltem Cumbul, Sener Sen, Timuçin Esen

Mükemmeliyetçi bir yapıya sahip idealist öğretmen Nazım’ın Anadolu’daki öğretmenlik kariyeri bitmiş ve emekliye ayrılmıştır. İstanbul’a rotatif ve yerleşmeye karar verir. Sadece bunca vakit sonrasında uyum sağlamak umduğundan zor olacaktır. Emekli maaşının bağlanmasını beklerken taksicilik yapar. Arkadaşı Takoz’un taksisini kullanır. Bir gün Dünya isminde, pavyonda çalışan genç bir hanım taksiye biner. Her ikisinin de yaşamı kaçınılmaz bir halde dönüşüme uğrayacaktır. Dünya’nın, eski kocası Halil ile başı derttedir.

Unutursam Fısılda

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 7.5

Yapım Yılı : 2014

Oyuncular : Farah Zeynep Abdullah, Mehmet Günsür, Kerem Bürsin

Ayperi ismindeki bir genç kız bulunduğu nahiyesinden Tarık ile kurduğu hayallerin peşinden gitmeye karar verir. Aradan geçen uzun bir zamanın arkasından yeniden kasabasına dönen Ayperi adeta geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır. Geçmiş döneme damgasını vuran Hümeyra Ayperi’nin hayatına odaklanan yerli filmimizde sanatçının gençlik senelerına Tarık ile içinde yaşananlara aşk hikayesine odaklanıyor. Farah Zeynep Abdullah’ın canlandırdığı Ayperi diğer taraftan Mehmet Günsür’un canlandırdığı Tarık karakterleri herkesi hayatını derinden etkileyecektir

Başka Dilde Aşk

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 7.4

Yapım Yılı : 2009

Oyuncular : Mert Firat, Saadet Aksoy, Emre Karayel

Haysiyet’un hayatı Zeynep ile karşılaşmasıyla değişir. Kalabalık ve sesli barda hiç mevzuşmadan sonlanmış olan gece nihayetinde Zeynep özsevi un aslen işitme engelli olduğunun farkına varır fakat bu Zeynepin onur a olan ilgisini köreltmez. İş ve aileyle ilgili sorunlarla boğuşan Zeynep , farklı bi dünya ararken ceketini bahane ederek Onuru görmeye gider. Babasının annesini aldatmasıyla evden ayrılan ve babasını affetmeyeceğini söyleyen Zeynep bi çok işe başvurup en nihayetinde bir çağrı merkezinde iş bulur fakat ağır çalışma saatleri ve aldığı para kendini memnun etmiyordur. Tüm gün telefonda tanımadığı insanlarla konusmak zorunda olan Zeynep konusmadan anlasabildikleri onur la refah bulacağına inanır. Bu ilişki ikisi içinde bir sınavdan farksızdır.

Sadece Sen

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 7.3

Yapım Yılı : 2014

Oyuncular : Belçim Bilgin, Ibrahim Celikkol, Kerem Can

Karmaşık ve zor bir dönemden geçen eski boksör Ali (İbrahim Çelikkol) ile sıradan bir yaşam devam eden görme engelli Hazal’ın (Belçim alim) tanışmasının peşinden bir süre sonrasında aralarında büyük bir aşk başlar. Çekingen ve durgun bir ruh hali yaşayan Ali’nin kalbi Hazal’a atmaya başlar. Karşılıklı bu aşk bir gün Hazal’ın hikayesini anlatmasıyla yeni bir boyut kazanmıştırrır. Hazal’ın hikayesi Ali’ye yaşamındaki yanlışları hatırlatacaktır. Yaşamını Hazal’a adayan Ali’nin aşkı için son bir dövüşe daha çıkması gerekecektir.

Aşk Tesadüfleri Sever

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 7.3

Yapım Yılı : 2011

Oyuncular : Mehmet Günsür, Belçim Bilgin, Altan Erkekli

Aşk Tesadüfleri Sever”, doğumlarından itibaren çocukluk ve ilk gençlik senelerı boyunca yolları Ankara’da kesişen, 2010 yılında İstanbul’da tanışan Özgür (Mehmet Günsür) ve Deniz’in (Belçim alim) birbirlerine doğru ve engellerle dolu aşk macerasını anlatırken, bir yandan da geri dönüşlerle onların bugünlerini yaratan dönemlere uzanıyor. Film, Türkiye’nin 70’li, 80’li, 90’lı ve 2000’li yıllarını ziyaret ederek, o yılların artık unutulmaya yüz tutmuş popüler kültür öğelerinden, müziklerinden, yaşam biçimlerinden ve alışkanlıklarından besleniyor. “Aşk Tesadüfleri Sever” pek çok gerçek hikayeden yola çıkılarak derlenmiş olaylar bütünüyle; İstanbul’dan Ankara’ya yaptığı nostaljik yolculuğun içinde izleyiciye doyurucu, duygusal, senelerce akıllardan çıkmayacak bir aşk filmi vaad ediyor.

Bi Küçük Eylül Meselesi

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 7.3

Yapım Yılı : 2014

Oyuncular :Engin Akyürek, Farah Zeynep Abdullah, Ceren Moray

Eylül hayatta istediği her şeye sahip olan güzel ve neşeli bir hanımdır. Ancak bigün başına bir gelen şanssız bir olay sonucu son bir ayını unutur. Ailesi, arkadaşları her şeyin yolunda olduğunu söyleyip dururken, Eylül bir şeylerin ters gittiğini anlamaya başlar. Ve hatırlamadığı bir ayın peşinden Bozcaada’ya gider. Orada, daha önce hiç görmediği derbeder, acayip bir adam, ona seslenir: “Eylül. Beni hatırlamıyor musun? Sen burada, bu adada bana aşık oldun.”

İkimizin Yerine

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 6.9

Yapım Yılı : 2016

Oyuncular : Serenay Sarıkaya , Nejat İşler , Zerrin Tekindor, İştar Gökseven , Özgür Emre Yıldırım , Merve Çağıran , Aslı Bekiroğlu

Bir taşrada yaşamını devam ettiren Çiçeğin, kasabaya yeni gelen edebiyat öğretmeni ile yaşadığı gizemlerle dolu aşkın öyküsü…

Delibal

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 6.9

Yapım Yılı : 2015

Oyuncular : Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan, Mustafa Avkıran, Nazan Kesal

Duygusal filmde aynı üniversitede öğrenci olan Barış ve Füsun’un tutku dolu aşk hikayesine tanıklık edeceğiz. Mimarlık öğrencisi olan ve hobi olarak müzik icra eden Barış yaşamın tadını çıkarmaktan keyif alan birisidir. Füsun’u ilk gördüğü anda hayatında hiç bilmediği bir duyguya kapılmıştır. Hep teğet geçen aşk bu kez Barış’ı ele geçirmiştır. Aşkı ona tattıran bu kız kimdir? İsmini bile bilmediği ama aşık olduğu bu kıza bir halde ulaşmak ister ve ulaşır da… Füsun’u bulmak, ulaşmak tamamdır da; aklında üniversiteyi derece ile bitirip ABD’da master yapmaktan başka şey olmayan Füsun’u bir de aşka ikna etmek lazımdır. Yakışıklı, akıllı ve içten olan Barış, sonucunda bunu da başarır. Füsun’u kendine aşık eder, evlenirler. Her şey masallardaki gibidir. Ta ki masal bigün bozulana kadar.

Issız Adam

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 6.8

Yapım Yılı : 2008

Oyuncular : Melis Birkan, Cemal Hünal, Yildiz Kültür

Çıktığı senenin en romantik filmleri içinde yerini alan yapımda, artık yaşlarının ortasına gelmiş olan Alper oldukça kadınlar konusunda başarılı ayrıca yiyecek marifeti hanımlara taş çıkartacak kadar güzeldir restoran sahibi ve bununla birlikte kendi yerinde aşçıdır. Filmin güzel oyuncusu adaya gelelim daha yaşı genç olmasına karşın yaşadığı hayatta bazı tecrübeleri edinmiş güzel bir kadındır. Alper ile adanın arasında güzel bir aşkın hikayesini izleyeceğimiz film nihayetinde acı bir drama sahnesi bizleri beklemektedir.

Senden Bana Kalan

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 6.7

Yapım Yılı : 2015

Oyuncular :Neslihan Atagül, Ekin Koç, Hayati Akbas

18 yaşına girmiş olduğu gün, dedesinden kalan mirası alabilmesi için yerine getirmesi gereken vasiyet gereği köy okulundan mezun olması ihtiyaç duyulan Özgür, geldiği köyde hayatının en büyük sırrı ve aşkıyla tanışacaktır. Elif, Özgür’ü geçmişi ve yeni geleceğiyle tanıştıracaktır. Ancak Elif’in de bir sırrı vardır. Elif ve Özgür’ün beraber geçireceği günler Özgür’ün mirasa değil geçmişine, hatıralarına, aşkına ve çocukluğuna uzandığı bir yıl olacaktır.

İncir Reçeli

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 6.6

Yapım Yılı : 2011

Oyuncular : Sezai Paracikoglu, Melike Güner, Sinan Çaliskanoglu

Masal benzer biçimde süregelen ve sonunda trajik bir olaya sürüklenen hikayesiyle ‘İncir Reçeli’, Aytaç Ağırlar’ın ilk yönetmenlik denemesi. Televizyon için skeç programları yazarak hayatını kazanan Metin’in en büyük isteği, yazdığı senaryolardan birinin filme çekilmesidir. Fakat senaryoları devamlı yapımcılar tarafından geri çevrilen Metin, yine bu şekilde bir vakasın akşamında gittiği barda Duygu ile tanışır. Metin zil zurna sarhoş olan bu kıza evini açar, fakat ertesi sabah uyandığında kısacık bir not bırakan Duygu çoktan evi terk etmiştir. Aradan vakit geçer, Metin yine aynı barda Duygu ile karşılaşır. Duygu yine Metin’e konuk olur. Bu günden sonrasında Duygu sık sık Metin’de kalır. Metin adı dışında hakkında aslabir şey bilmediği bu kıza aşık olmuştur.

Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 6.5

Yapım Yılı : 2014

Oyuncular :Erdal Besikçioglu, Sezin Akbasogullari, Erdinç Gülener

Yazarlık meydana getiren Arif ilk kitabını yazmaya çalışmakta ve zamanının hemen hemen tüm bunlarnı kitabını yazmak için kafa yorarak geçirmektedir. Arif’e göre hayat başta karşı cins olmak üzere ilişkilerden yana çözümü olmayan soru işaretleri içermektedir. Kendi ilişkileri bakımından hiç şanslı olamayan Arif’in kafasını kurcalayıp duran soruların sonu gelmez. Fakat hiç beklemediği aniden Müzeyyen isimli güzel bir karı karşısına çıkar ve o güne kadar bilmiş olduğu veya öğrenmeye çalıştığı her şey uçup gider. Müzeyyen’in karşı koyulmaz güzelliğine kapılan Arif ilişkiyi akışına bırakacaktır.

Kardeşim Benim

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 6.1

Yapım Yılı : 2016

Oyuncular : Aslı Enver, Burak Özçivit, Murat Boz

Hakan ve Ozan müzik ile ilgilenen iki kardeştir. Biri çok ünlü diğeri ise mütevazi bir yaşam sürmektedir. İki kardeşin küslüğü magazincilerin dikkatinden kaçmaz. İkiliyi yakın takibe alan gazeteciler hastalık vermeye adım atar. İki kardeş ise bu durumdan kurtulmanın çaresi olarak gözlerden uzak yerlere gidip aralarındaki problemi çözme niyetindedir. Yolda arabaları kaza yapınca çaresizce bir köye sığınır ve burada bir düğünde şarkı anlatmaya başlarlar. O andan itibaren hayatları tamamen değişecek ve gerçek aşk ile tanışacaktırlar.

Karışık Kaset

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 5.8

Yapım Yılı : 2014

Oyuncular : Sarp Apak, Özge Özpirinçci, Bülent Emin Yarar

Ulaş ve İrem’in bazen neşeli, bazen hüzünlü öyküsünde kendinizden çok şey bulacak, ilk aşkınızı, onu düşünürken dinlediğiniz şarkıları, birlikte servis beklediğiniz köşeyi, aşk acınızı paylaştığınız dostlarınızı ve verdikleri tavsiyeleri sanki dünmüş şeklinde hatırlayacaksınız. Çünkü dillere pelesenk olmuş şu cümle aslen yadsınamaz bir gerçektir: İlk aşk unutulmaz.

Bu İşte Bir Yalnızlık Var

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 5.8

Yapım Yılı : 2013

Oyuncular : Devrim Özder Akin, Merve Ates, Atiye

Birkaç yıl öncesinde bir rock grubunda çalan Mehmet (Engin Altan Düzyatan) eşinden boşanmış, müziği bırakmış bir tek bir adamdır. Onu hayata bağlayan tek şey haftada bir gün görebildiği kızı Ezgi’dir. Mehmet, senelerdir arkadaşları olan Ayşe (Özgü Namal) ve eşiyle hala aynı apartmanda yaşamaktadır. Bir gece Ayşe’yle kocası arasında şiddetli bir kavga çıkar ve eşi evi terk eder. Mehmet durumu öğrenmek için Ayşe’nin kapısını çalar. Mehmet’in de Ayşe’nin de kaderleri o saniyeden sonrasında değişmiştir artık.

Aşk Tutulması

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 5.7

Yapım Yılı : 2008

Oyuncular :Tolgahan Sayisman, Fahriye Evcen Özçivit, Tim Seyfi

Uğur fanatik ve koyu bir Fenerbahçe’lidir. Uğur bununla beraber bir ilaç mümessilidir. Gündelik hayatta son sessiz ve sakin olan Uğur Fenerbahçe söz konusu olduğunda holiganlaşır ve bambaşka biri olur.R anası devamlı evlenmesi konusunda Uğur’a baskı yapmaktadır ve Uğur bu mevzuda direnir. Uğur annesi ve kız kardeşiyle beraber yaşamaktadır. Pınar’da aynı şekilde ailesinden sürekli baskı görmektedir evlenmesi için. Bigün olacak bir trafik kazası sonucunda Pınar ile Uğur tanışıp yakın dostluk kurarlar. Bundan sonraki evrelerde yakınlaşmalar başlayacaktır.

İstanbul Kırmızısı

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 5.5

Yapım Yılı : 2017

Oyuncular :Cemre Ebuzziya , Halit Ergenç , Tuba Büyüküstün , Mehmet Günsür , Nejat İşler , Serra Yılmaz , Zerrin Tekindor

Senelerce yurtdışında yaşamış olan yazar Orhan, Deniz Soysal’ın ilk kitabı için İstanbul’a gelir ve Deniz’in karmaşık ilişkileri, acayip dostları ve aile bireylerinin ortasında kalır.

Romantik Komedi

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 5.4

Yapım Yılı : 2010

Oyuncular : Sedef Avci, Cemal Hünal, Begüm Kütük

Büyük şehirlerde yaşayan hanım erkek ilişkilerini eğlenceli bir halde anlatan, aşkın, dostluğun arkadaşlığın yaşamımızdaki yerini vurgulayan çok güzel bir film. Didem, Esra ve Zeynep metropolde yaşayan üç yakın dosttır. Zeynep evlenecektir, düğününde birçok sürpriz olacaktır. Esra ise senelerdir hiç sevmediği bir işte çalışmaktadır ve artık dayanamaz istifa eder. Bu da yetmezmiş benzer biçimde sevgilinden ayrılır. Yeniden çalışmaya karar veren Esra bir reklam ajansında iş bulur.Reklam ajansının kreatif direktörü Mert’ten etkilenir ve zamanla yakınlaşmaya başlar. Ayrıca Didem Mert’in arkadaşı ünlü erkek oyuncu Cem Sezgin’e aşık olur.Yeni kararlar alan üç arkadaşın hayatı değişecektir.

Evim Sensin

en duygusal türk aşk filmleri

IMDB Puanı : 5.0

Yapım Yılı : 2012

Oyuncular :Özcan Deniz, Gizem Denizci, Rafi Emeksiz

Ufak yaşta anası tarafınca terk edilen iskender bir marangoz tarafınca büyütülerek ona mesleği öğretir. Leyla ise evli bir adamla olarak babasının evini terk etmiş bir kızdır. Fakat daha sonra ilişki yaşadığı insanın evli olduğunu öğrenince babasının evine geri dönecektir. Babasının gönlünü alarak yaşamını tekrar düzene koyan Leyla bigün babası ile işe gider inşaatla uğraşan ve varlıklı oan babası usta başı iskenderi Leyla’nın yeni açacağı iş yeri için yardıma yollayacaktır. Bu durum ikili içinde çok güzel bir aşka ev sahipliği yapacaktır.

En iyi Türk aşk filmleri listemizi yeni film eklemeleri yaparak sürekli güncel tutacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap