1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi Soygun Filmleri

En iyi Soygun Filmleri

Soygun Filmleri

En iyi soygun filmleri listemizde aksiyon dolu ve zekice hazırlanmış, bankadan kumarhaneye kadar en iyi soygun konulu filmleri derledik.

Aksiyonu ve zekası bol bu tür filmleri izlemeyi sevenler için soygun temalı filmleri derlemeye çalıştık. Banka soygunundan kumarhane soygununa kadar, bugüne kadar çekilmiş en iyi soygun filmleri.

The Town | Hırsızlar Şehri

Soygun Filmleri

IMDB: 7.6

Oyuncular: Ben Affleck , Rebecca Hall , Jeremy Renner , Jon Hamm , Blake Lively

Doug ve ekibinin banka soygununda üzerlerine kimse yoktur; hem acımasız hem de dikkatlidirler. Soydukları son bankanın müdiresiyle aynı mahallede oturduklarını öğrendikten sonra kaçınılmaz olan gerçekleşir ve Doug, kadına aşık olur. Claire, onun soyguncu olduğundan şüphelenmezken Doug’ın kardeşi kadar yakın suç ortağı Jem, kuşku içindedir. Doug, iki taraftan birine ihanet etmeden bir seçim yapamayacaktır.

Inside Man | İçerideki Adam

Soygun Filmleri

IMDB: 7.6

Oyuncular: Denzel Washington , Clive Owen , Jodie Foster , Christopher Plummer , Willem Dafoe

Çok zeki bir banka soyguncusu olan Dalton Russel, iyi bir dedektif olan Keith Frazier ve güzel ve güçlü bir borsa brokerı olan Madeliene White çözümü bulunamayan bir bulmacanın en önemli parçalarını oluşturmaktadır. Fakat her parça aslında dışarıdan göründüğü gibi midir? Akıl oyunlarıyla dolu bu filmde, sadakat ve davranışlar her an sınanmaktadır.

Reservoir Dogs | Rezervuar Köpekleri

 Soygun Filmleri

IMDB: 8.3

Oyuncular: Harvey Keitel , Tim Roth , Michael Madsen , Chris Penn , Steve Buscemi , Lawrence Tierney

Bir grup suçlu, bir mücevher deposunu soyarlar. Polis o kadar çabuk peşlerine düşerki aralarında bir muhbir olduğundan şüphelenirler. Soygundan hemen sonrasıyla başlayan film, olayın öncesine dönüp soygunun planlanması aşamasını anlatıyor. Ünlü karakter oyuncularından oluşan kadroyu da bu bölümde tanıyoruz.Bol aksiyon, kan ve şiddet içeren, klasikleşmiş bir Tarantino yapımı…

GoodFellas | Sıkı Dostlar

 Soygun Filmleri

IMDB: 8.7

Oyuncular: Robert De Niro , Ray Liotta , Joe Pesci , Lorraine Bracco , Paul Sorvino

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan filmde Henry Hill adında bir gangster, Jimmy Conway ve Tommy De Vito adlı iki arkadaşıyla birlikte bir soyguna kalkışır. Gözleri daha yukarda olan iki arkadaşı soyguna katılan diğerlerini öldürür ve mafya içinde yükselmeye başlarlar. Bu durum Henry’i olumsuz etkilemiştir ve bu konuda birşeyler yapması gerekmektedir. Büyük usta Martin Scorsese’nin başyapıtlarından biri olan Goodfellas, 1991 yılında 6 dalda Oscar’a aday gösterilmiş, en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Joe Pesci’ye ödül kazandırmıştı.

Bonnie ve Clyde

Soygun Filmleri

IMDB: 7.9

Oyuncular: Warren Beatty, Faye Dunaway, Michael J. Pollard

Amerika Birleşik Devletleri ekonomik bir çöküşün içerisinde can çekişmektedir. Bonnie, annesinin arabasını çalan Clyde’ı fazlasıyla çekici bulmaktadır. Bonnie, Clyde ile birlikte kaçmaya karar verir. Artık ikisi de haydutluk müessesesinin yılmaz birer üyesidirler. Artık yapılacaklar listesinde alt alta işlenecek suçlar sıralanmıştır. Peşlerine düşmek üzere olan emniyet güçleri de onları yakalamaya kararlıdır.

Now You See Me | Sihirbazlar Çetesi

Soygun Filmleri 

IMDB : 7.3

Oyuncular :Jesse Eisenberg, Common, Mark Ruffalo

Film, J. Daniel Atlas (Jesse Eisenberg) isimli son derece karizmatik ve etkileyici bir illüzyonistin liderliğini yaptığı, dünyanın en iyi sihirbazlarından oluşan “Four Horsemen (Atlılar Çetesi)” ekibinin başından geçenleri konu alıyor. Ekip üstün sihir marifetlerini sadece sahne gösterileri için değil, soygun yaptıkları bankaların sistemlerine erişmek için de kullanırlar. Bu adamlar izleyicileri önce başka bir kıtadaki bir bankayı soyarak, daha sonra beyaz yakalı bir suçlunun bankadaki milyon dolarlarını izleyicilerin banka hesaplarına aktararak şaşırtırlar. Bunun üzerine onları durdurmaya kararlı olan FBI ajanı Dylan Rhodes (Mark Ruffalo) ve Interpol ajanı Alma Dray (Mélanie Laurent) birlikte bu çetenin peşine düşerler.

Catch Me If You Can | Sıkıysa Yakala

 Soygun Filmleri

IMDB: 8.1

Oyuncular: Leonardo DiCaprio , Tom Hanks , Christopher Walken , Martin Sheen

FBI’ın ünlü “En Çok Arananlar” listesinde yer alan en genç dolandırıcısının gerçek yaşam öyküsü… Frank Abagnale Jr henüz 18 yaşına gelmeden doktorluk, avukatlık ve büyük bir hava yolu şirketinde pilot yardımcılığı yapmtı. Kılık değiştirme ustası olan Abagnale, aynı zamanda son derece zeki bir dolandırıcıydı. 16 yaşındayken başladığı çek sahtekarlığını 26 ülkede sürdürerek 2,5 milyon dolar çapında dolandırıcılık yaptı. ABD tarihinin en başarılı banka soygununu gerçekleştirdi.

Dog Day Afternoon | Köpeklerin Günü

Soygun Filmleri

IMDB : 8.0

Oyuncular : Al Pacino , John Cazale , Charles Durning , Chris Sarandon , James Broderick

Eşcinsel arkadaşının ameliyatı için para bulması gereken Sonny, yanına iki arkadaşınıda alarak banka soygununa girişir, ilk dakikada bir arkadaşı vazgeçip kaçınca Sonny’nin işi gittikçe zorlaşır, artık işler bir banka soygunundan çok tv showuna döner * tüm zamanların en iyi banka soygunu da seçilmiş olan bu film de al pacino’nun oyunculuğuna hayran kalacaksınız, tek kelimeyle muhteşem * Oyunculuk adı altında ders niteliği olabilecek bir film. Ortada gerçek ve yaşanmış bir hikaye var. Aksiyon, yok denecek kadar az bile diyemiyorum, cidden yok. Oyunculuk, Al Pacino tarafında oldukça üst düzeylere çıkmış.

American Hustle – Düzenbaz

 Soygun Filmleri

IMDB: 7.3

Yapım: 2013

Oyuncular: Christian Bale , Bradley Cooper , Amy Adams , Jeremy Renner , Jennifer Lawrence

1970’lerde geçen gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde usta dolandırıcı Irving Rosenfeld (Christian Bale) ve ortağı İngiliz Sydney Prosser (Amy Adams) genç ve yetenekli bir FBI ajanı olan Richie DiMaso (Bradley Cooper) tarafından yakalanır. Hüküm giymemelerinin ise tek bir yolu vardır: FBI için çalışmak… FBI’ın üst kademeli yöneticilerinden gelen bu teklifi kabul ederler; görevleri ise kendileri gibi usta bir şekilde dolandırıcılık yapan bazı insanları ortaya çıkarmaktır. Ajan DiMaso ve çalışma arkadaşları tarafından hazırlanan plana göre, bir kumar cenneti olan Arap Şeyhi’nin yönettiği Atlantic City’de ünlü kumarcıların katıldığı geniş çaplı bir oyun organize edeceklerdir. Başlarda son derece masumane ve zekice görünen bu plan, zamanla değişime uğramaya başlar.

Ocean’s Eleven

Soygun Filmleri

IMDB: 7.8

Oyuncular: George Clooney , Brad Pitt , Matt Damon , Andy García , Julia Roberts , Casey Affleck

Danny Ocean hapisten yeni çıkmış bir soyguncudur. Ancak Danny’nin hapisten çıkınca giriştiği ilk şey tarihin en büyük kumarhane soygununu gerçekleştirmeye çalışmak olacaktır. Danny, rakiplerine karşı acımasızlığı ile ünlü Terry Benedict isimli adamın Las Vegas’ta ki 3 kumarhanesini birden aynı gecede soymayı planlamaktadır.Bunun için eski ortağı Rusty ile temasa geçer. Rusty ve Danny bu imkansız gereken soygunu gerçekleştirebilmek için her biri işinde uzman olan isimlerden oluşan bir takım oluştururlar. 11 kişiden oluşan bu takım soygunu başarıyla gerçekleştirirse her biri hayatının sonuna kadar yetecek paraya sahip olacaktır. Ancak başarısız olur da yakalanırlarsa Terry Benedict’in hışmına uğrayacaklardır.

Inception | Başlangıç

 Soygun Filmleri

IMDB: 8.8

Oyuncular: Leonardo DiCaprio , Joseph Gordon-Levitt , Ellen Page , Tom Hardy , Ken Watanabe , Cillian Murphy

Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmak olan Dom Cobb çok yetenekli bir hırsızdır. Cobb’un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.

The Italian Job | İtalyan İşi 

 Soygun Filmleri

IMDB : 7.0

Oyuncular: Donald Sutherland, Mark Wahlberg, Edward Norton, Jason Statham

Bir kariyer hırsızı olan John Bridger (Donald Sutherland), Piazza San Marco’da dolaşıyor ve kızı Stella’ya (Charlize Theron) bir cep telefonuyla konuşuyor. Bu yüzden ilk dakikalarda muhteşem Theron’u görüyoruz.

Sutherland ve diğer hırsızlar grubuna Charlie adında genç bir usta (Mark Wahlberg) liderliğindedir. Muhteşem bir soygun var, yaklaşık 10 dakika kadar sürüyor. Çocuklar 35 milyon dolarlık altın tuğla ile doldurulmuş bir kasayı silahlı, tehlikeli adamlardan alıyor.

İyi hırsızlar gibi şeyler varsa, onlar bunlar. Silah taşımazlar. Şiddet kullanmazlar. Steve (Edward Norton) hariç. ? Filmin amacı, onlara ihanet eden ve onları ölüme terk eden grubun kötü adamı Steve’den intikam almak.

Yorum Yap

Yorum Yap