Romantizmin Doruğunda En iyi 20 Romantik Kore Dizisi

Kore Aşk Dizileri

En iyi kore dizileri listelerimize son hız devam ediyoruz. Bu kez en iyi romantik kore dizilerini ele alarak sizlere romantizmin doruğunda en iyi 20 romantik kore dizisi listesi hazırladık.

Kore dizileri Dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip.  Ülkemizde’de oldukça geniş bir hayran kitlesi bulunan romantik komedi tarzında diziler bir harikalar yaratmakta.

Romantizmin Doruğunda En iyi 20 Romantik Kore Dizisi

Romantik kore dizileri listemizdeki yapımlar IMDB sıralamasına göre listelenmiştir. En iyi romantik kore dizileri genel olarak tek sezondan oluşmaktadır.

Sseulsseulhago Chalranhashin: Dokkaebi / Goblin

Romantik Kore Dizileri

Bir Goblin olan Kim Shin (Gong Yoo)in ölümsüz hayatını sona erdirebilmesi için bir insan geline ihtiyacı vardır. Tüm dünyada yüzyıllardır gelinini arayan Goblin, yeğeninin ortalığı karıştırması sonucu bir Azrail ile evini paylaşmak zorunda kalır. Hayaletler tarafından sürekli Goblin’in gelini olduğu söylenen Eun Tak ise bunu Goblin’e kanıtlamak zorundadır. Goblin’in yüzyıllar önce ölen kızkardeşinin de ortaya çıkmasıyla işler iyice karışır ve ortaya iki hüzünlü aşk hikayesi çıkar.

IMDB: 8.9

Oyuncular: Yoo Gong, Go-eun Kim, Dong-Wook Lee

Yapım Yılı : 2016-2017

Sezon Sayısı : 1

Hilleo  / Healer

Romantik Kore Dizileri

Kim Moon-Ho (Yoo Ji-Tae) büyük bir yayın şirketinde popüler bir muhabirdir. Bir gün geçmişte yaşanan bir davanın gerçek yüzünü öğrenir. Bilerek dava ile alakalı insanlara yaklaşır ve onlara yardımcı olur. Bunları yaparken, o doğruluk ve inançları ile mücadele eder.

Bu arada, Kim Moon-Ho’ye internet muhabiri Chae Young-Shin (Park Min-Young) ve aynı zamanda “Healer” olarakta bilinen Seo Jung-Hoo (Ji Chang-Wook) bu davayı çözmede yardımcı olur.

IMDB: 8.7

Oyuncular: Chang-wook Ji, Min-Young Park, Tae-mi

Yapım Yılı : 2014-2015

Sezon Sayısı : 1

Yeokdoyojeong Gim Bokju / Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo (Sev Beni)

Romantik Kore Dizileri

20 yaşındaki halterci Bok Joo’nun ilk kez aşık oluşunu anlatan gençlik, romantizm ve spor dizisi. Bu romantik kore dizisi ünlü halterci Jang Mi Ran’ın hayatından esinlenilerek yazılmıştır.

IMDB: 8.6

Oyuncular: Song-Kyoung Lee, Joo-Hyuk Nam, Kil-kang Ahn

Yapım Yılı : 2016 – 2017

Sezon Sayısı : 1

Tae-yang-eui hoo-ye / Descendant of the Sun

Romantik Kore Dizileri

Bu romantik kore dizisi Birleşmiş Milletler’e ait barışı koruma birliklerinde yer alan Yüzbaşı Yoo Shi Jin’le Birleşmiş Milletler’in talebi üzerine başka bir ülkenin başkentine tayin edilen Doktor Kang Mo Yeon’un aşk hikayesini konu almaktadır.

Güney Kore Özel Kuvvetler Komutanı Yoo Shi-Jin ile Seoul’daki Haesung Hastanesi’nde cerrah olan Kang Mo-Yeon arasındaki aşk hikayesi ele alınmaktadır. İkili, kendilerini bir anda savaşın ve ölümcül tehlikelerin ortasında bulur.

IMDB: 8.6

Oyuncular: Joong-ki Song, Hye-kyo Song, Goo-seo Jin

Yapım Yılı : 2016-2017

Sezon Sayısı : 1

Sikeurit Gadeun / Secret Garden

Romantik Kore Dizileri

Kim Joo Hyuk (Hyun Bin) ve Ra Im (Ha Ji Won) arasında geçen aşkı anlatan bir Güney Kore Dizisi. Kim Joo Hyuk kendi mağazasını yöneten kibirli ve kendini beğenmiş bir karaktere sahiptir. Ra Im ile tanıştığında tüm dünyası ve kişiliği değişecektir.

IMDB: 8.5

Oyuncular: Ji-won Ha, Hyun Bin, Sang-Hyun Yoon

Yapım Yılı : 2010-2011

Sezon Sayısı : 1

Byeol-e-seo on geu-dae / You Who Came From the Stars

Romantik Kore Dizileri

Bir başka fantastik konuya sahip romantik kore dizisi. Do Min Joon yaklaşık 400 yıl önce yani Joseon döneminde dünyaya inmiş bir uzaylıdır. Mükemmele yakın bir görünümü vardır ve ayrıca işitme ve hız konusunda yeteneklidir. İnsanları ve insanlığı küçümseyen Do Min Joon, modern zaman aktrisi Cheon Song Yi’ye aşık olur.

IMDB: 8.5

Oyuncular: Ji-hyun Jun, Soo-hyun Kim, Hae-Jin Park

Yapım Yılı : 2013 – 2014

Sezon Sayısı : 1

Keopi peurinseu 1-hojeom / Coffee Prince (Kahve Prensi)

Romantik Kore Dizileri

Bir kız kardeşi ve dul annesinden başka kimsesi olmayan Go Eun Chan (Yoon Eun Hye), genç yaşına ve bir kız olmasına rağmen ağır hayat şartları nedeniyle kız olduğunu saklayarak çalışmak zorundadır. Hayatı boyunca boliyi bulmuş olan Choi Han Kyul (Gong Yoo) ise onu yola getirmek isteyen büyük annesinin uğraşlarına karşı direnmekte ve bir kaçış yolu aramaktadır.

Tesadüfi bir şekilde, bir erkek gibi görünen Co Eun Chan ile yolu kesişen Choi Han Kyul’un hayatı da bundan sonra hızla değişecek ve kaderleri onları isimli, güzeller güzeli, dostluklarla kurulu ve sevgi ile örülü kahve dükkanının açılışına götürecektir.

IMDB: 8.4

Oyuncular: Gong Yoo, Yoon Eun-Hye, Chae Jung-Ahn, Kim Jae-Wook, Kim Dong-Wook

Yapım Yılı : 2007

Sezon Sayısı : 1

W – du gaeui segye / W – Two Worlds

Romantik Kore Dizileri

[dropcap size=”2″ background_color=”#e810e8″ text_color=”#ffffff” style=”second-style” ]8[/dropcap] Bu romantik kore dizisi otuzlu yaşlarının başlarında iki kişinin aşk hikayesini konu almaktadır. Aynı zamanda fakat farklı dünyalarda yaşayan iki insanın hikayesidir. Oh Yun Joo, babası ünlü bir çizgi roman yaratıcısı olan bir cerrahtır. bir gün aniden babası ortadan kaybolur, Oh Yun Joo onu aramak için atolyesine gider fakat babasının yerine kanlar içinde bir adamı, Kang Chul’u bulur. Kang Chul tarafından kaçırılıp farklı bir boyuta geçer.

IMDB: 8.4

Oyuncular: Hyo-ju Han, Jong-Suk Lee, Eu-Gene Jeong

Yapım Yılı : 2016

Sezon Sayısı : 1

Nangmandakteo Kimsaboo  / Romantic Doctor, Teacher Kim

Romantik Kore Dizileri

Hastane temalı dizi severlerin beğeneceği romantik kore dizisi. Boo Yong-Joo “Tanrı’nın Eli” lakaplı ünlü bir cerrahtır. Aniden ortadan kaybolmuştur ve kimse nedenini tam olarak bilmemektedir. Boo Young-Joo artık Öğretmen Kim’dir ve kendisine romantik doktor demektedir. İnzivaya çekilmenin tadını çıkarmaktadır.

Kang Dong-Joo birini kurtarmak için doktor olmuştur. Yoon Seo-Jung ise tanınmak için doktor olmuştur. Onlar Öğretmen Kim’le tanıştıktan sonra yaşamın değerini öğrenip aşkta teselli bulurlar.

IMDB: 8.3

Oyuncular: Se-Jong Yang, Woo-min Byeon, Jin-ho Choi

Yapım Yılı : 2016-2017

Sezon Sayısı : 1

Shinui  / Faith

Romantik Kore Dizileri

Prenses Nogoog (Park Se-Young), Çin tarafından kaçırılmış ve daha sonra serbest bırakılmıştır. Ancak yaralıdır. Genel Cerrahide çalışırken daha az yorularak daha fazla para kazanabileceğini düşünerek Estetik Cerrahiye geçiş yapan Doktor Eun-Soo (Kim Hee-Sun), hayattan pek bir beklentisi olmayan, sürekli uyuyan, paraya ve kadınlara ilgi duymayan General Choi Young (Lee Min-Ho) tarafından, Prenses’i iyileştirmesi için Kore tarihinin 660 yıl öncesine kaçırılır.

Doktor Eun-Soo kendisine yabancı bu yerde zorla çalıştırılsa da Prenses’i iyileştirmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Ancak zamanla kendisini kaçıran General Choi Young için farklı duygular hissetmeye başlar. Peki ya uzay-zaman sürekliliği? Aşkları hayatta kalabilecek midir?

IMDB: 8.2

Oyuncular: Hee-seon Kim, Min-ho Lee, Se-young Park

Yapım Yılı : 2012

Sezon Sayısı : 1

Kkotboda namja / Boys Over Flowers (Yaban Çiçeği )

Romantik Kore Dizileri

Shinwa Lisesi, Kore’nin en zengin grubu Shinwa’ya ait, sadece özel ailelerin ve çok zenginlerin çocuklarının alındığı bir okuldur. Okulun en prestijli ailelerinden ve çocukluklarından beri arkadaş olan dört öğrencinin kurduğu F4 isimli bir grup vardır. Hepsi çok yakışıklı olduğu için tüm okul kızları tarafından çığlık çığlığa karşılanırlar. Aynı zamanda canları istediğinde istediği kişilere kötülük edip, kafayı taktıklarına kırmızı bir kart bırakacak tüm okulun eziyet etmesine müsaade ederler.

IMDB: 8.2

Oyuncular: Hye-Sun Koo, Lee Min-ho, Hyun-joong Kim

Yapım Yılı : 2009

Sezon Sayısı : 1

Gyeoul yeonga / Winter Sonata (Sonsuz Aşk)

Romantik Kore Dizileri

Lise öğrencisi olan Kim Sang-Hyuk (Park Yong Ha) ve Jung Yu-Jin (Choi Ji Woo) yıllardır arkadaştırlar ve birbirlerini çok iyi tanımaktadırlar. Sang-Hyuk uzun bir süredir Jung Yu-Jin’e aşıktır ancak Jung Yu-Jin bu durumdan bihaberdir ve bu nedenle ikili sadece birer yakın ardakaş, dost olarak hayatlarına devam etmektedirler.

IMDB: 8.1

Oyuncular: Ji-Woo Choi, Yong-jun Bae, Ha Jae-Young

Yapım Yılı : 2002

Sezon Sayısı : 1

Full House

Romantik Kore Dizileri

Bu  romantik kore dizisinde Han Ji-Eun bir yazardır.Full House babası tarafından yaptırılmış ve ona miras bırakılmıştır.Bir gün yine romanını yazarken arkadaşı ve kocası onu ziyarete gelirler ve ona hediye olarak tatil ayarladıkları söyleyerek onu tatile gönderirler.Saf karakterimiz Han Ji-Eun çok sevinir ve hemen kabul eder.

IMDB: 8.0

Oyuncular: Hye-kyo Song, Rain, Eun-jeong Han

Yapım Yılı : 2013-2014

Sezon Sayısı : 1

Un-myeong-cheol-eom neol sa-rang-hae / Fated to Love You

Romantik Kore Dizileri

Lee Gun,33 yaşında Jun In Kimyaevinin sahibidir.Balerin olan Se Ra ile 6 yıldır beraberdir. Se Ra işi gereği uzun zamandır Amerikada yaşamaktadır. Lee Gun onun bir an önce yanına gelmesini ve evlenmelerini istemektedir. Lee Gun, Se Ra’ya evlenme teklifi etmek için ona Macau da bir sürpriz hazırlar.Se Ra Koreye vardığında telefonla Amerikaya geri çağrılır ve Lee Gun’un hazırlıkları çöpe gider.

IMDB: 8.0

Oyuncular: Hyuk Jang, Na-ra Jang, Choi Jin-Hyuk

Yapım Yılı : 2014

Sezon Sayısı : 1

Choegoui Sarang / The Greatest Love

Romantik Kore Dizileri

Tam romantik komedi arayanlara göre eğlenceli bir kore aşk dizisi. Ae Jung eski bir kız grubunun vokalistidir. TV şovlarına katılarak eski popülaritesini yakalamaya çalışmaktadır. Son zamanların gözde oyuncusu Ko Jin ile şanssizlık sonucu karşılaşırlar. Ko Jin ve Ae Jung’un dargın olduğu eski grup arkadaşı Se Ri, aynı ajansın elemanı olup, bir reklam aşkı yaşamaktadırlar Pil Joo ise eğlence sektörüyle hiç ilgilenmeyen bir doktordur ancak şans eseri tanıştığı Ae Jung’a aşık olur.

IMDB: 8.0

Oyuncular: Seung-won Cha, Li-seong Do, Hyo-jin Kong, In-Na Yoo

Yapım Yılı : 2011

Sezon Sayısı : 1

Minami Shineyo / You’re Beautiful

Romantik Kore Dizileri

Bu romantik kore dizisinin hikayesinde bir idol grup ve onların yaşamlarını anlatıyor. Jang Keun Suk bir kenar kasabasından hevesli bir şarkıcıyken bir idol grubunun üyeleri arasına katılan Hwang Tae Kyung’u oynayacak. Park Shin Hye ayrı yumurta ikizlerini oynuyor -biri erkek ve biri kadın. Daha büyük olan erkek kardeşin adı Go Mi Nam ve daha genç olan kız kardeşin adı Go Mi Nyeo. (Not: Minam ve Minyeo korelilerin yakışıklı ya da güzel sıfatlarını resmi konuşmalarda kullandıkları halidir.) Mi Nam zaten meşhur olan üç kişilik bir idol grubuna dördüncü olarak alınır.

IMDB: 8.0

Oyuncular: Shin-Hye Park, Keun-Suk Jang

Yapım Yılı : 2009

Sezon Sayısı : 1

Gooreumi Geurin Dalbit / Love in the Moonlight

Romantik Kore Dizileri

Hong Ra On (Kim Yoo Jung) erkek kılığına girip erkeklere aşk meşk meseleleri hakkında tavsiyeler veren biridir. Günün birinde bir müşterisi için aşk mektubu yazarken Veliaht Prens Hyomyeong’la yolları keşişir. Ra On onun veliaht prens olduğunu, Hyomyeong da Ra On’un kız olduğunu bilmiyordur. Prens Hong Ra On’a ilgi duymaya başlayınca harem ağaları bunun farkına varır ve Ra On’u da kendileri gibi harem ağası yapmaya çalışırlar.

IMDB: 7.9

Oyuncular: Bo-gum Park, Yoo-Jeong Kim

Yapım Yılı : 2016

Sezon Sayısı : 1

Huayu: Hakgyo 2015 / Who Are You: School 2015

Romantik Kore Dizileri

Lee Eun Bi (Kim So Hyun), Go Eun Byul’un ikiz kardeşidir. Kyungsang Namdo Tongyeong’da Noori Lisesi’ne gitmektedir. Ailesiz büyüyen Eun Bi’nin hiç arkadaşı yoktur ve okulda zorbalık görmektedir. Lee Eun Bi okuldan atılır ve köprüden atlayarak intihar eder. Ancak biri tarafından kurtarılır ve gözlerini hastanede açar. Ancak hiçbir şey hatırlamamaktadır. Herkes onu kaybolan Go Eun Byul zanneder. Eun Bi hafızasını kaybettiği için her şeyden habersiz Go Eun Byul’un yerine geçer. Zaman geçtikçe hafızası yerine gelmeye başlayan Eun Bi, ablasının hayatını yaşamaktan vazgeçmek istemez ve bu oyunu sürdürür. Ancak zamanla işler içinden çıkılamayacak bir hal alır.

IMDB: 7.8

Oyuncular: Sam Hammington, Jang In-sub, Mi-seon Jeon

Yapım Yılı : 2015

Sezon Sayısı : 1

Angkeumhan Dolshingnyeo / Cunning Single Lady

Romantik Kore Dizileri

Ae-Ra (Lee Min-Jung) iyi yaşama fikrine saplanmış bunun için de iyi görünmesi gerektiğine inanan biridir. Bir gün Jung-Woo (Joo Sang-Wook) ile tanışır, mühendislik okuyan bu gençle tanışmasının ardından aşık olurlar ve evlenirler ama evlilikleri uzun sürmez ve boşanırlar. Yıllar sonra eski kocasının zengin olduğunu öğrenen Ae-Ra onu baştan çıkarıp tekrar evlenmek için her şeyi yapmaya karar verir.

IMDB: 7.8

Oyuncular: Min-jung Lee, Sang-uk Joo, Gyu-ri Kim

Yapım Yılı :  2014

Sezon Sayısı :  1

Neon Naege Banhaesseo / Heartstrings (Gönül Telleri)

Romantik Kore Dizileri

Lee Shin üniversitede çağdaş müzik eğitimi almaktadır. Ayrıca “The Stupid” isimli grubun solisti ve gitaristidir. Shin müziğe olan tutkusu ve yakışıklılığıyla ün salmıştır. Ancak gerçek hayatta müzikle alakası olmayan her şeye karşı alakasız, gelecekle ilgili hiçbir planı ve hayali olmayan soğuk birisidir.

Lee Kyu Won prestijli bir ailede doğmuş, cana yakın ve zeki bir kızdır. Dedesi Lee Dong Gun, kendi zamanının 3 büyük müzisyeninden birisidir ve en büyük hayali torununun da geleneksel müzik üzerinde uzmanlaştığını görmektir. Kyu Won da dedesinin beklentilerini karşılamak için Geleneksel Kore Müziği Bölümüne girer. Lee Shin’in grubu “The Stupid”in hayranları olan arkadaşları bir gün Kyu Won’u zorla grubun konserine götürür ve Kyu Won, Shin’i sahnede gördüğü an ondan etkilenir.

IMDB: 7.4

Oyuncular: Yong-hwa Jung, Shin-hye Park, Chang-ui Song

Yapım Yılı : 2011

Sezon Sayısı : 1

En iyi romantik kore dizileri listemiz burada sona erdi.

Türk televizyonlarında yer alan; Kiraz Mevsimi, Adını Feriha Koydum: Emir’in Yolu, Beni Affet ve Güneşi Beklerken gibi diziler Kore yapımlarından uyarlanmışlardır. Kore dizilerinden ülkemize uyarlanan dizilere buradaki yazımızdan bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın