1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi Robert Pattinson Filmleri

En iyi Robert Pattinson Filmleri

En iyi Robert Pattinson Filmleri

En iyi Robert Pattinson filmleri listemizde Alacakaranlık serisinden Edward Cullen karakteri ile gönüllere taht kuran oyuncu, model ve yapımcı Robert Pattinson’un en iyi filmlerine göz atacağız.

Tam adı Robert Douglas Thomas Pattinson olan İngiliz oyuncu, yapımcı ve model, Alacakaranlık serisindeki Edward Cullen rolüyle tanınmış ve ünlenmiştir.

13 Mayıs 1986 doğumlu olan Pattinson, oyunculuk kariyerinde Twilight (Alacakaranlık) serisinde canlandırdığı Edward Cullen karakteri ile tanınmıştır. Seride yer alan filmler yazar Stephenie Meyer’in kitaplarından esinlenerek yapılmıştır.

Robert Pattinson’un rol aldığı başarılı filmler.

 Robert Pattinson Filmleri

IMDB: 7.3

Yapım: 2017

Oyuncular: Robert Pattinson , Benny Safdie , Jennifer Jason Leigh , Taliah Webster

Film, biri akli dengesi yerinde olmayan iki kardeşin giriştiği bir banka soygununu ele alıyor. Soygunda işler yolunda gitmeyince iki kardeşten Constantine “Connie” Nikas (Robert Pattinson), akli dengesi yerinde olmayan ve soygun sonrası yakalanıp hapse atılan kardeşi Nick’i (Ben Safdie) hapishaneden kurtarmak için yeraltı dünyasına giriş yapar. Adrenalin dolu bir gece boyunca Connie hem kardeşini ve kendisini kurtarmak hem de hayatını dengede tutmak için kendisini şiddet ve karmaşanın hüküm sürdüğü zamana karşı bir yarışın içinde bulur.

Life – Bir Asinin Efsane Hikayesi

Robert Pattinson Filmleri

IMDB: 6.1

Yapım: 2015

Oyuncular: Robert Pattinson , Dane DeHaan , Joel Edgerton , Ben Kingsley , Kelly McCreary

Magnum Fotoğraf Ajansı’nda çalışan bir fotoğrafçı olan Dennis Stock (Robert Pattinson), o günlerde tanınmamış bir aktör olan James Dean’de (Dane DeHaan) ışık görür ve onunla bir fotoğraf çalışması yapmak ister. İlk başlarda pek bir sonuç çıkmasa da James’in kısa sürede şöhreti artar, ikilinin arkadaşlığı da ilerler. Sonunda James’in isteği üzerine memleketi Indiana’ya bir yolculuk yaparlar. Film, gerçek olaylardan esinlenerek çekildi.

The Lost City of Z – Kayıp Z Şehri

Robert Pattinson Filmleri

IMDB: 6.6

Yapım: 2017

Oyuncular: Charlie Hunnam , Robert Pattinson , Sienna Miller , Tom Holland , Angus Macfadyen

Percy Fawcett (Charlie Hunnam) kendini Amazon ormanlarına adamış bir İngiliz askeridir. Fawcett, araştırdığı bölgede daha önce bilinmeyen, bir zamanlar bölgeye yerleşmiş olabilecek gelişmiş bir uygarlığa dair kanıtlar bulur. Bunları bilim camiasına açıkladığında ise Amazon yerlilerini vahşiler olarak gören bilim insanları kanıtlara gülüp geçerler. Yılmayan Percy, karısı Nina (Sienna Miller), oğlu Jack (Tom Holland) ve yardımcısı Henry’nin (Robert Pattinson) desteğiyle Jack ile birlikte tekrar Amazon ormanlarına döner. İddiasını kanıtlamak için araştırmalar yapan kaşif ikili, 1925 yılında gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Ardından pek çok maceraperest, Fawcett ve oğlunu bulmak için yola koyulur ama girişimler sonuçsuz kalır. Ve bu bölge artık Kayıp Z Şehri olarak adlandırılır.

The Rover – Takip

Robert Pattinson Filmleri

IMDB: 6.4

Yapım: 2014

Oyuncular: Guy Pearce , Robert Pattinson , Scoot McNairy , David Field , Susan Prior , Anthony Hayes

Batı ekonomisinin çöküş yaşamasının on yıl ardından, Avustralya madenleri halen daha aktiftir; canlı kalmayı başaran endüstri, umutsuz ve tehlikeli adamların hedefi olmuştur. Eric, böyle bir suç örgütü tarafından soyulur ve böylesine zor bir zamanda tüm varlığı olan arabasını kaybeder. Kanun ya da yasanın kalmadığı bu yerde artık aklındaki tek düşünce intikamdır. Çeteyi bulmak üzere yola çıkar, ancak bulabildiği tek kişi yaralanınca yarı yolda bırakılan, yarım akıllı Rey olur. İki adam bir araya gelir ve sonuçlarını kendilerinin dahi hayal edemeyeceği bir yolculuğa çıkarlar.

Bel Ami – Aşkım Benim

Robert Pattinson Filmleri

IMDB: 5.4

Yapım: 2012

Oyuncular: Robert Pattinson , Uma Thurman , Christina Ricci , Kristin Scott Thomas , Colm Meaney

Konusu 19. yüzyılda geçen “Bel Ami”, Guy De Maupassant’ın aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlandı. Pattinson’ın canlandırdığı “George Duroy” isimli karakter üzerine kurulu olan film, bu genç gazetecinin Paris’te çok etkili ve güzel bir kadınla kurduğu ilişki ve acımasızlığı sayesinde şöhret basamaklarını birer birer çıkarak kentin en güçlü adamı haline gelmesinin öyküsünü işliyor. Film, Thurman’ın, Duroy’un bir arkadaşının eşiyken onunla ilişki kurması ve aksanını düzeltmesine yardımcı olmasıyla başlıyor. Sosyetenin gözbebeği olan bu güçlü kadın daha sonra hayatını Duroy ile birleştiriyor. Filmde, Kristin Scott Thomas gazeteci Duroy’a aşık olan sosyeteden bir kadını, Christina Ricci ise hafif meşrep genç bir ev kadınını canlandırıyor…

Cosmopolis – Cosmopolis

Robert Pattinson Filmleri

IMDB: 5.0

Yapım: 2012

Oyuncular: Robert Pattinson , Juliette Binoche , Sarah Gadon , Paul Giamatti , Samantha Morton

28 yaşındaki milyoner Eric Packer için sıradan gibi görünen bir gün, 24 saat içerisinde hayatının çizgisini değiştirecek cehennemvari bir hal alacaktır. Oldukça uzun görünen limuziniyle Manhattan’da bir iş için “şehre” inen Packer trafikte sıkışınca, limuzinine giren insanlar bir şekilde hayatına etki edecektir… Çarpıcı filmlerin yönetmeni David Cronenberg’in Don DeLillo’nun romanından uyarladığı filmin başrolünde, Robert Pattinson varken kadroda Jay Baruchel, Paul Giamatti, Samantha Morton, Juliette Binoche ve Mathieu Amalric isimleri de yer alıyor…

Remember Me – Beni Unutma

Robert Pattinson Filmleri

IMDB: 7.1

Yapım: 2010

Oyuncular: Robert Pattinson , Emilie de Ravin , Pierce Brosnan , Lena Olin , Chris Cooper

Tyler Hawkins (Robert Pattinson), babasının, erkek kardeşi intihar ettikten sonra boşanmak istemesine karşı isyan bayrağını çekmiş olan ve şanssız olduğunu düşünen bir gençtir. Kaderin bir oyunu sonucu Ally Craig (Emilie de Ravin) ile tanıştığı güne kadar kendisini kimsenin anlayamadığını düşünmektedir. Aşk aklına gelen en son şey olmasına rağmen, Ally’nin beklenmedik şekilde kendine çok iyi gelmesi ve ondan ilham alıyor olmasıyla ona yavaş yavaş aşık olmaya başlar. Bu aşkla beraber mutluluğu ve hayatındaki anlamı da keşfeder. Az bir zaman sonra sırların ortaya çıkması ve trajedinin yeniden boy göstermesiyle, onları bir arada tutan sebepler ters yönde etki etmeye başlar.

Water for Elephants – Aşkın Büyüsü

Robert Pattinson Filmleri

IMDB: 6.9

Yapım: 2011

Oyuncular: Reese Witherspoon , Robert Pattinson , Christoph Waltz , Hal Holbrook , Richard Brake

23 yaşındaki veterinerlik öğrencisi Jacob Jankowski (Robert Pattinson), anne-babasının bir trafik kazasında öldüğü haberini almasıyla Cornell Üniversitesi’ndeki eğitimini bir kenara bırakıp bir sirk trenine katılır. Burada sirkin yıldızı Marlena Rosenbluth (Reese Witherspoon) ile tanışır ve ona aşık olur. Burada güzellikle tanışan ikili, sirkin asi ama bir o kadar da özel fili Rosie’ye olan sevgileriyle de birleşirler. Her türlü zorluğa ve Marlena’nın karizmatik olduğu kadar tehlikeli de olan kocası August’a (Christoph Waltz) rağmen aşklarını yaşamaya uğraşırlar.

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1 – Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 1

Robert Pattinson Filmleri

IMDB: 4.9

Yapım: 2011

Oyuncular: Kristen Stewart , Robert Pattinson , Taylor Lautner , Ashley Greene , Peter Facinelli

Alacakaranlık roman serisinden uyarlanan son filmin ilk bölümünde Bella ve Edward her güçlüğe karşı durarak evlenir. Rüya gibi başlayan günlerden sonra işler Bella’nın hamile olduğunu fark etmesiyle farklı bir yön alır. Yalnız bu yarı vampir yarı insan bebek olağandışı bir şekilde büyümekte ve Bella’nın hayatını tehlikeye atmaktadır. Henüz doğmamış bu bebek (ya da yaratık) aynı zamanda hem kurtları peşlerine takar hem de vampir akdini çiğnediklerini düşünen vampirler konseyi Volturi’yi…

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2 – Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2

Robert Pattinson Filmleri

IMDB: 5.5

Yapım: 2012

Oyuncular: Kristen Stewart , Robert Pattinson , Taylor Lautner , Peter Facinelli , Elizabeth Reaser , Ashley Greene

Bella kızı Renesmee’yi binbir güçlükle doğurur ve hayatını bu esnada kaybeder. Edward’ın vampir zehri Bella’yı yaşama döndürür ancak bir vampir olarak! Renesmee’nin doğumundan sonra Cullen’ler diğer vampir klanlarını da bir araya getirmek için harekete geçerler. Zira Volturi hala Cullen ailesinin vampir akdini çiğnediğine inanmaktadır ve Renesmee’yi Volturi’ye karşı en küçük bir iddia ve yalan ithamdan korumaları gerekir. Ama bu sandıkları kadar kolay olmayacaktır.

The Twilight Saga: Eclipse – Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma

Robert Pattinson Filmleri

IMDB: 5.0

Yapım: 2010

Oyuncular: Kristen Stewart , Robert Pattinson , Taylor Lautner , Ashley Greene ,

Bella Swan (Kristen Stewart), Seattle’ın gizemli ölümlerle çalkalanması ve kinci bir vampirin intikam almaya devam etmesiyle kendisini yine tehlikenin tam ortasında bulur. Tüm bunların ortasında bir de Edward Cullen (Robert Pattinson)’a olan aşkıyla arkadaşı Jacob Black (Taylor Lautner) arasında bir seçim yapmak durumundadır — tabii vereceği kararın vampirlerle kurt adamlar arasında asırlardır varolan kavgayı ateşleyebileceğinin farkındadır. Mezuniyetinin giderek yaklaşmasıyla Bella hayatının en zor kararını vermeye de yaklaşmaktadır.

Robert Pattinson filmleri listemize sizde katkıda bulunmak istermisiniz? Bildiğiniz başka Robert Pattinson filmleri varsa yazı altına sizde ekleyin yayınlayalım.

Yorum Yap

Yorum Yap