En iyi Reality-TV Showları

En iyi Reality-TV Showları 1

TV dünyasında kendine sürekli müşteri bulan ve iyi iş yapan en iyi reality-TV showları derledik.

Reality TV, senaryosu olmayan gerçek yaşamdan kaydedilmiş dramatik ve mizahi durumları ekrana yansıtan ve karakter olarak profesyonal aktörler yerine gerçek kişileri kullanan bir televizyon programı çeşididir. Bir çeşit belgesel olduğu söylenebilir.

Kısaca, Senaryo ve profesyonel oyuncular olmadan gerçek olay ve durumlara odaklanan televizyonculuğa ‘reality tv’ deniyor. Bu programların hikâyeyi anlatan ya da olacakları haber veren bir sunucusu ya da anlatıcısı var.

Reality dünyanın en popüler ve karlı televizyon programcılığı türlerinden biri. Reality show’lar çok seviliyor, çünkü temelinde rekabet var. Para için, erkekler için, tatil için, ün için büyük çekişme dönüyor. Katılımcıların dikkat çekmek için yapmadıkları yok. İstediklerine ulaşmak için her yol mubah ve elbette onların bu halini izlemek çok eğlenceli.

Reality show’ların hepsi başarılı olmasa bile aralarında hatırı sayılır bir ekran kitlesi ve raiting alanlarıda mevcut.

İşte en iyi Reality-TV Showları

En iyi Reality-TV Showları 2
Türkçe karşılığı  Kardashianlara Ayak Uydurmak olan Keeping Up with the Kardashians E! televizyon kanalında 14 Ekim 2007 tarihinden beri yayınlanmakta olan bir ABD’li reality televizyon dizisidir.
Genellikle düzensiz olan ev halkına ait yaşamlarını kayıt altına aldıran tabloid bir başkahraman olan Kim Kardashian ve onun renkli ve karışık ailesi (üveybabası Bruce Jenner’ı da içeren) gerçek hayatı konu alan televizyon dizisinin temel konusudur. Ekrana yansıdığı kadarıyla aile üyelerinin araları sıklıkla açık (kavgalı) olmasına rağmen, sonunda daima biri bir diğerini destekler ve tartışma sona erer.

Big Brother

En iyi Reality-TV Showları 3

Dünyada yayınlanan taklitlerinin aksine, ‘Big Brother’da öne çıkan birinci kural, yarışmacıların birbirleriyle pozitif rekabet ve dayanışma içerisinde olmaları. Yarışmacılar bunu yaparken de ‘Big Brother’ın, onlara verdiği, akıl sınırlarını zorlayan, aksiyon ve aldatmaca dolu oyunlarına karşı mücadele edecekler.

Survivor

En iyi Reality-TV Showları 4
Survivor, dünyada birçok ülkede ilgiyle izlenen bir reality televizyon yarışması. Survivor’da yarışmacılar iki ayrı adada yiyecek, barınma gibi temel ihtiyaçlarını kendileri karşılamak zorunda. Programın zorluğu tam olarak buradan kaynaklanıyor. Adada kalmaya devam edebilmek için eleme oyunlarından başarıyla ayrılmaları şart. Ödül için de kıyasıya bir rekabet amaçlanıyor. Ve elbette büyük ödülü yalnızca tek bir kişi kazanıyor. Böylelikle Survivor yani ‘Hayatta Kalan’ olarak ilan ediliyor.

Flavor of Love

En iyi Reality-TV Showları 5

Jersey Shore

En iyi Reality-TV Showları 6

The Real Housewives

En iyi Reality-TV Showları 7

The Hills

En iyi Reality-TV Showları 8

Made

En iyi Reality-TV Showları 9

America’s Next Top Model

En iyi Reality-TV Showları 10

The Bachelor

En iyi Reality-TV Showları 11

The Simple Life

En iyi Reality-TV Showları 12

Making the Band

En iyi Reality-TV Showları 13

The Amazing Race

En iyi Reality-TV Showları 14

Road Rules

En iyi Reality-TV Showları 15

 

The Real World

En iyi Reality-TV Showları 16
Bir cevap yazın