1. Ana sayfa
  2. Belgeseller
  3. En iyi Reality-TV Showları

En iyi Reality-TV Showları

Hatırı sayılır bir izleyici kitlesine sahip en iyi reality-TV showları...

«

TV dünyasında kendine sürekli müşteri bulan ve iyi iş yapan en iyi reality-TV showları derledik.

Reality TV, senaryosu olmayan gerçek yaşamdan kaydedilmiş dramatik ve mizahi durumları ekrana yansıtan ve karakter olarak profesyonal aktörler yerine gerçek kişileri kullanan bir televizyon programı çeşididir. Bir çeşit belgesel olduğu söylenebilir.

Kısaca, Senaryo ve profesyonel oyuncular olmadan gerçek olay ve durumlara odaklanan televizyonculuğa ‘reality tv’ deniyor. Bu programların hikâyeyi anlatan ya da olacakları haber veren bir sunucusu ya da anlatıcısı var.

Reality dünyanın en popüler ve karlı televizyon programcılığı türlerinden biri. Reality show’lar çok seviliyor, çünkü temelinde rekabet var. Para için, erkekler için, tatil için, ün için büyük çekişme dönüyor. Katılımcıların dikkat çekmek için yapmadıkları yok. İstediklerine ulaşmak için her yol mubah ve elbette onların bu halini izlemek çok eğlenceli.

Reality show’ların hepsi başarılı olmasa bile aralarında hatırı sayılır bir ekran kitlesi ve raiting alanlarıda mevcut.

İşte en iyi Reality-TV Showları

Keeping Up with the Kardashians

Türkçe karşılığı  Kardashianlara Ayak Uydurmak olan Keeping Up with the Kardashians E! televizyon kanalında 14 Ekim 2007 tarihinden beri yayınlanmakta olan bir ABD’li reality televizyon dizisidir.
Genellikle düzensiz olan ev halkına ait yaşamlarını kayıt altına aldıran tabloid bir başkahraman olan Kim Kardashian ve onun renkli ve karışık ailesi (üveybabası Bruce Jenner’ı da içeren) gerçek hayatı konu alan televizyon dizisinin temel konusudur. Ekrana yansıdığı kadarıyla aile üyelerinin araları sıklıkla açık (kavgalı) olmasına rağmen, sonunda daima biri bir diğerini destekler ve tartışma sona erer.

Big Brother

Dünyada yayınlanan taklitlerinin aksine, ‘Big Brother’da öne çıkan birinci kural, yarışmacıların birbirleriyle pozitif rekabet ve dayanışma içerisinde olmaları. Yarışmacılar bunu yaparken de ‘Big Brother’ın, onlara verdiği, akıl sınırlarını zorlayan, aksiyon ve aldatmaca dolu oyunlarına karşı mücadele edecekler.

Survivor

Survivor, dünyada birçok ülkede ilgiyle izlenen bir reality televizyon yarışması. Survivor’da yarışmacılar iki ayrı adada yiyecek, barınma gibi temel ihtiyaçlarını kendileri karşılamak zorunda. Programın zorluğu tam olarak buradan kaynaklanıyor. Adada kalmaya devam edebilmek için eleme oyunlarından başarıyla ayrılmaları şart. Ödül için de kıyasıya bir rekabet amaçlanıyor. Ve elbette büyük ödülü yalnızca tek bir kişi kazanıyor. Böylelikle Survivor yani ‘Hayatta Kalan’ olarak ilan ediliyor.

Flavor of Love

Jersey Shore

The Real Housewives

The Hills

Made

America’s Next Top Model

The Bachelor

The Simple Life

Making the Band

The Amazing Race

Road Rules

 

The Real World

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *