1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi Rap Filmleri

En iyi Rap Filmleri

rap içerikli filmler

Hip hop’ın popüler kültürün merkezine oturduğu 1980 ortalarından itibaren rap sanatçıları beyazperdede bir bir boy göstermeye başladılar. Ünlü rap yıldızlarının hayatlarına ve hip-hop dünyasına pencere açan konularıyla En iyi Rap Filmlerini derledik.

Tupac: Resurrection

rap içerikli filmler

IMDB: 8.0

Oyuncular : Tupac Shakur, Rappin’ 4-Tay, Conrad Bain

Kariyerinin zirvesindeyken hayata veda eden hip hop sanatçısı Tupac Shakur üzerine bir belgesel. Çalışma, müzisyenin annesi ile birlikte oluşturulmuş. Daha önce ortaya konmayan konser görüntüleri, amatör ev çekimleri ve şiirler, sanatçının özel yaşamını gözler önüne sermeyi amaçlıyor.

Boyz N the Hood

rap içerikli filmler

IMDB7.8

Oyuncular :  Cuba Gooding Jr., Laurence Fishburne, Hudhail Al-Amir

Los Angeles gettolarında birlikte büyüyen üç arkadaşın öyküsünü anlatan film, kenar mahallede yaşanan olaylara içten bir bakış atmasıyla benzerlerinden ayrılıyor. Kardeş gibi Doughboy ve Ricky Baker birbirlerine benzememekle birlikte her an birlikte takılmaktadırlar. Üçüncü kişi ise Tre’dir. Üçlü şiddet ve uyuşturucunun konuştuğu mahallerinde kendilerini ispat etmeye çalışır. 90’lı yılların başında gettoda yaşayan siyah gençler arasında yükselen nefreti, şiddete olan eğilimi, doğasına yakın bir şekilde sunuyor film. Yönetmen bu filmi 23 yaşında çektiği için sinema dünyasının yeni dahilerinden biri olarak selamlandı ve henüz 24 yaşındayken Oscar ödülüne aday oldu.

Straight Outta Compton

rap içerikli filmler

IMDB: 7.9

Oyuncular : O’Shea Jackson Jr., Corey Hawkins, Jason Mitchell

1987 yılında California’daki Compton sokaklarından NWA (Niggaz Wit Attitudes) adında 5 genç adamdan oluşan bir grup çıkar ve hayat hakkındaki isyankar görüşleri ile kendi müziklerini kullanarak Hip Hop kültüründe bir devrim yaparlar.

Dave Chappelle’s Block Party

rap içerikli filmler

IMDB7.2

Oyuncular : Dave Chappelle, Yasiin Bey, Lauryn Hill

Dave Chappelle, Brooklyn civarında bir blok parti düzenlemektedir. Buna ek olarak bir grup sanatçı Kanye West, Mos Def, Talib Kweli, Common, Dead Prez, Erykah Badu, Jill Scott, the Roots, Cody ChesnuTT, Big Daddy Kane, gibi isimler de vardır. Chappelle, küçük kasaba Ohio’ya iner ve herkesi partiye davet ederek bilet dağıtır. Hatta onların Brooklyn’e ulaşım ve orada kalma imkanlarını bile organize eder. Müzik, komedi, tarih ve toplu olarak bir araya gelmek kavramları eşsiz bir kutlamalar dizisi yaşanır.

8 Mile

rap içerikli filmler

IMDB7.1

Oyuncular : Eminem, Brittany Murphy, Kim Basinger

Detroit’te yaşayanlar 8 mil’in simgeselliği ile yaşamaya alışmışlardır. Bu yol onların hayatını sınırlamaktadır. Jimmy Smith Jr. ise bu yola kendi önündeki bir engel olarak bakmaktadır. Bu yol, onun dünyasını küçültmekte, onu hayallerine ulaşmaktan alıkoymaktadır.

Notorious

rap içerikli filmler

IMDB6.7

Oyuncular : Jamal Woolard, Anthony Mackie, Derek Luke

Efsane Rapçinin Sıradışı Hayat Hikayesi Hip-hop müziğinin ikonu sayılan Christopher Wallaceın (Notorious B.I.G.) Brooklynin acımasız sokaklarında başlayan ibret verici hayatı…Süperstarlığın zirvesine çıktığı yolda dağılan aile hayatı ve başarılı müzik kariyeri arasında yaşadıkları sizleri şaşırtacak.

Juice

rap içerikli filmler

IMDB 7.1

Oyuncular : Omar Epps, Tupac Shakur, Jermaine ‘Huggy’ Hopkins

Farklı karakterlere sahip, iyinin ve kötünün olduğu mutluluk peşinde koşan dört arkadaşın hikayesi anlatılmaktadır. Herşey sıradan bir şekilde devam ederken, planladıkları soygun işi istedikleri gibi gitmemiştir. Polisle başları belaya giren gençler fikir ayrılıklarına düşecektir.

CB4

rap içerikli filmler

IMDB:  6.2

Oyuncular : Chris Rock, Allen Payne, Deezer D

Albert ve arkadaşları Repci bir gruptur. Geceleri grup halinde sahneye çıkmaktadırlar. Birgün Ünlü Gangster MC Gusto’nun olduğu Klüpte
Sahneye çıkacakken Gusto ile kavga ederler ve hepsi işten atılır.

Ertesi gün Albert özür dilemeye geldiğinde Gusto Büyük bir uyuşturucu pazarlığı içindedir. Polis Gusto’yu tutuklar ve Albert’ın aklına o an Gusto’nun şehirdeki itibarınu kullanarak Rap Grubunu ve kendilerini ünlü yapmak gelir.
Artık Albert yoktur. Gusto Vardır. Grupları ise Gerçek Gusto’nun hapishanedeki hücre ismidir.

CB4 İzlenmesi gereken efsane bir Komedi.

Yorum Yap

Yorum Yap