1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi Oyun Filmleri

En iyi Oyun Filmleri

Oyunlardan uyarlanan filmler

Oyunlardan uyarlanan en iyi oyun filmleri listemiz ile birlikteyiz. Bu filmlerden kimisi en az oyunu kadar heyacanlı bazılarda vasat.

Film ve dizi sektörü son zamanlarda süper kahramanlara sırtını dayamış durumda. Bundan öncede video oyunları sinemaya aktarılıyordu.  Eğlenmek ve vakit geçirmek için başvurduğumuz oyunlardan beyazperdeye aktarılan oyun filmleri var. Bu filmlerin kimisi, en az oyundaki kadar heyecan verici ve sürükleyici kimiside fecaat.

Biz sinemaya uyarlanan oyunlar arasında en iyi oyun filmlerini sizler için listeledik.

Bu arada not olarak belirtelim; Beyaz perdeye şu ana kadar 41 tane oyun uyarlanmış.

Warcraft

Oyunlardan uyarlanan filmler

Türkçe Adı : Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması

IMDB: 6.9

Yapım: 2016

Yönetmen: Duncan Jones,

Oyuncular: Paula Patton , Travis Fimmel , Ben Foster , Robert Kazinsky , Dominic Cooper

En iyi oyun filmleri listemizde bulunan World of Warcraft oyununun sinema filmi olan yapım farklı ırkların karşı karşıya geldiği fantastik bir dünyayı beyazperdeye taşıyor. Ork savaşçılarının ülkeleri yok olmuştur ve hayatta kalanlar yeni bir koloni oluşturmak amacıyla, Azeroth krallığının eteklerine gelirler. Azeroth krallığı barışçıl ortamdan yana olsa da eşikteki bu savaş kaçınılmazdır. İki dünyayı birleştiren kapı açıldığında, bir ordu yıkım bekler, diğeri de yok olma ihtimaliyle karşı karşıyadır. Bu karşıt gruplardan iki kahraman, ailelerinin, halklarının ve ülkelerinin kaderini belirleyecek bir çatışma yoluna girerler. Filmin yönetmenliğini Moon filmiyle sinemaya esaslı bir giriş yapan, genç neslin umut vaadeden yönetmenlerinden Duncan Jones yer alırken, oyuncu kadrosunda ise Travis Fimmel, Paula Patton, Ben Foster, Dominic Cooper, Toby Kebbell, Ben Schnetzer, Rob Kazinsky ve Daniel W isimleri yer alıyor. Filmin yapımcıları ise Legendary Pictures, Blizzard Entertainment ve Atlas Entertainment firmaları.

Resident Evil

Oyunlardan uyarlanan filmler

Türkçe Adı : Ölümcül Deney

IMDB: 6.7

Yapım: 2002

Yönetmen: Paul W.S. Anderson,

Oyuncular: Milla Jovovich , Michelle Rodriguez , Eric Mabius , Ryan McCluskey

Kendi çalışanlarının bile bilmediği bazı tehlikeli, gizli projeler yürüten bir şirketin bir yeraltı tesisinde T-virüsü adındaki bir enfeksiyon serbest kalır. Bunu üzerine tesisin tüm kontrolünü elinde tutan Kızıl Kraliçe adındaki süper bilgisayar, virüsün yayılmasını engellemek için, çalışanların ölümü pahasına tesisin tüm giriş ve çıkışlarını kapatır * Sinema tarihinin en iyi oyun uyarlamalarından ve en iyi zombi serisindendir.

Prince of Persia: The Sands of Time

Oyunlardan uyarlanan filmler

Türkçe Adı : Pers Prensi: Zamanın Kumları

IMDB: 6.6

Yapım: 2010

Yönetmen: Mike Newell,

Oyuncular: Jake Gyllenhaal , Gemma Arterton , Ben Kingsley , Alfred Molina , Steve Toussaint

Dastan, gönülsüzce de olsa gizemli bir prensesle güç birliği yapmak durumunda kalmıştır. Birlikte, zamanı tersine çevirebilen Zamanın Kumları’nı açığa çıkarabileceklerdir. Sahibinin dünyaya hükmetmesini sağlayabilecek olan yıllanmış bir hançeri korumak üzere karanlık güçlere karşı bir yarış içine giren kahramanlarımız, kızgın çöllerde aşk, nefret, kan ve gerilim dolu serüvenlere sürüklenirler.

Assassin’s Creed

Oyunlardan uyarlanan filmler

Türkçe Adı : Suikastçının İnancı

IMDB: 5.8

Yapım: 2016

Yönetmen: Justin Kurzel,

Oyuncular: Michael Fassbender , Marion Cotillard , Jeremy Irons , Brendan Gleeson , Charlotte Rampling

Genetik kodunun kilidini kırması ile atalarının hatıralarına erişim sağlayabilen Callum Lynch, 15. yüzyıl İspanya’sında yaşayan atası Aguilar’ın maceralarını kendi hafızalarında yer alacak kadar canlı bir şekilde deneyimler. Gizli bir topluluk olan Suikastçiler’in soyundan geldiğini öğrenen genç adam yeni kazandığı beceriler ile baskıcı ve güçlü organizasyon Tapınakçıların karşısına çıkar. Callum, günümüzde de varolan Tapınakçılar organizasyonunu alt etmek için geçmişindeki bilgi ve tecrübesini kullanacaktır.

Hitman

Oyunlardan uyarlanan filmler

IMDB: 6.3

Yapım: 2007

Yönetmen: Xavier Gens,

Oyuncular: Timothy Olyphant , Dougray Scott , Olga Kurylenko , Robert Knepper , Ulrich Thomsen

En iyi oyun filmleri listemizde bulunan Son yılların gözde bilgisayar oyunlarından Hitman’ın sinema uyarlaması olan filmin kahramanı Ajan 47 (Timothy Olyphant) profesyonel bir tetikçi olmak için eğitilmiştir ve en güçlü silahları agresif yapısı ve işindeki kararlılığıdır. Bu kez Ajan 47 tuzağa düşürülmüştür ve Doğu Avrupa’da kendisini oyundışı bırakmak isteyenleri ve bunun sebeblerini ararken Interpol ve Rus ordusu da 47’nin peşindedir.

Mortal Kombat

Oyunlardan uyarlanan filmler

Türkçe Adı : Ölümcül Dövüş

IMDB: 5.8

Yapım: 1995

Yönetmen: Paul W.S. Anderson,

Oyuncular: Christopher Lambert , Robin Shou , Linden Ashby , Cary-Hiroyuki Tagawa

Oyunlardan uyarlanan filmler listemizde Uzakdoğu mitolojisinden esinlenerek yaratılan “Ölümcül Dövüş” başarılı özel efektleri ve nefes kesici dövüş sahneleriyle soluksuz izlenecek bir film. Esrarlı bir adaya gelen üç genç savaşçı, büyücü Shang Tsung’un düzenlediği bir dövüş turnuvasına katılır. Doğaüstü gücünü öldürdüğü savaşçıların ruhlarından alan Shang Tsung, turnuvayı kaybederlerse dünyayı ele geçirecektir. Lord Rayden’ın yol gösterdiği genç savaşçıların en iyi şekilde dövüşüp her karşılaşmayı kazanmaktan başka şansları yoktur. Ancak egzotik yaratıklar ve dört kollu dev Goro’yu hesaba katmamışlardır.

Lara Croft: Tomb Raider

Oyunlardan uyarlanan filmler

IMDB: 5.8

Yapım: 2001

Yönetmen: Simon West,

Oyuncular: Angelina Jolie , Jon Voight , Iain Glen , Noah Taylor , Daniel Craig

Lara Croft (Angelina Jolie), aristokrat bir İngiliz ailesinin seçkin okullarda eğitim görmüş kızı. Ama rahat bir hayat yerine macerayı seçmiş. Dünyanın her yerindeki en tehlikeli ve esrarlı mekanları ziyaret edip, kayıp hazineler ve uygarlıkları keşfediyor.Sayısız lisanı ana dili gibi konuşabilen genç ve güzel kadın dövüş sanatlarında da usta ve macera için yanıp tutuşuyor. Ama şimdi hayatının en büyük mücadelesini vermek üzere: Uzay ve zamanda kaybolmuş çok çok eski bir kalıntının her iki parçasını da bulmak zorunda. Bulunduğu zaman sahibine dünya üzerindeki en büyük gücü veren ödüle ulaşmak için güzel Lara öncelikle, çok güçlü ve tehlikeli bir tarikatla başa çıkmak zorunda.

Max Payne

Oyunlardan uyarlanan filmler

IMDB: 5.4

Yapım: 2008

Yönetmen: John Moore,

Oyuncular: Mark Wahlberg , Mila Kunis , Beau Bridges , Ludacris , Chris O’Donnell

New York’ta DEA ajanı olan Max Payne hayatta herşeye sahiptir; çok iyi bir iş, mükkemmel bir iş ve güzel bir kız çocuk. İçinde olduğu bu Amerikan rüyası kısa zamanda bir kabusa dönüşür. Bir gün eve döndüğünde eşi ve bebeğini vahşice öldrülmüş halde bulur. Kendi başına bu cinayetin izlerinin peşine düşer ve fakat NYPD onu çeteler, acımasız işbirlikleri ve şehrin gördüğü en şiddetli fırtınanın arasına çeker. Kaybedecek hiçbirşeyi olmayan, dürüst ve metanetli bir adam olan Max, ailesini duyuğu sonsuz sevgiyle de beraber bu cinayetleri ve şehirdeki pislikleri çözmek için biçilmiş kaftandır. Yeraltı hayatının karanlığıyla uğraşırken, başka dünyalardan düşmanlar da onu karanlığa itecektir. Özlemle beklediği intikamın vakti gelmiştir!..

Street Fighter

Oyunlardan uyarlanan filmler

Türkçe Adı : Sokak Dövüşçüsü

IMDB: 3.8

Yapım: 1994

Yönetmen: Steven E. de Souza,

Oyuncular: Jean-Claude Van Damme , Raúl Juliá , Ming-Na Wen , Damian Chapa , Kylie Minogue

Çılgın diktatör M.Bison, müttefik devletler insani yardım çalışanlarını rehin alır. Albay Guile ve komutasındaki birlik Bison’u altetmeye gider. Bu arada Bison’un sağ kolu Sagat’tan intikam almak isteyen Chun-Li, Balrog ve Honda, televizyon ekibi gibi görünerek Bison’un üssüne sızarlar. Ken ve Ryu isimli iki dövüşçüyse bu hesaplaşmanın tam ortasında kalmıştır. Popüler konsol ve bilgisayar oyunu Street Fighter 2’nin aksiyon yönetmeni Steven E. de Souza tarafından sinemaya uyarlanan bu yapımında, başrolü Jean Claude Van Damme ve Raul Julia paylaşıyorlar. Meraklılarına filmde Kylie Minogue’un da rol aldığını hatırlatırız.

En iyi oyun filmleri listemiz brada sona erdi.

Yorum Yap

Yorum Yap