1. Ana Sayfa
  2. Belgeseller
  3. En İyi Netflix Stand-Upları

En İyi Netflix Stand-Upları

Netflix Stand Up Önerileri
1

Özellikle dizi konusunda hayli başarılı yapımlar ortaya çıkaran Netflix’in komedi içeriğide oldukça iyi durumda. Sizler için seçtiğimiz en iyi Netflix Stand-Upları ile keyifli bir zaman geçireceğinizi garanti ediyoruz.

Türkiye’de her ne kadar çok fazla kişi tarafından yapılmıyor olsa da yine de son 10 yıldır birçok değerli isim tarafından sahneye konulan Stand Up gösterileri aslında Amerika’ da büyük komedi yıldızlarının en önemli çıkış noktalarından bir tanesi olarak görülmektedirler.

Bu Stand Up gösterilerinde çeşit bol. Bir tanesi cümle sonu esprilerinde ve kelime oyunlarında iyi, bir diğeri kara mizahta, ötekisi ise daha bir aile adamı.

En İyi Netflix Stand-Upları

Netflix’de yabancı stand up gösterilerini Türkçe altyazı eşliğinde seyrederek keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Ali Wong: Hard Knock Wife

Netflix Stand Up Önerileri

IMDB : 7.3

Hamileliğini tamamlayan ve bir adet çocuğun kazandırdığı deneyimlerle oldukça geliştiğini söyleyen Ali Wong, bunun komedisine de katkı sağladığını ifade ediyor. Bebeklerin insanlar üzerinde derin etkiler bıraktığını ancak bunun bazı şeyleri konuşmanın önüne geçemeyeceğinin de altını çiziyor.

Natasha Leggero & Moshe Kasher: The Honeymoon Stand Up Special

Netflix Stand Up Önerileri

IMDB : 6.2

1.5 yıl önce evlenen komedyenler Natasha Leggero ve Moshe Kasher, genellikle izleyiciler arasındaki çiftleri kullanarak konsept oluşturuyorlar. Ortaya oldukça eğlenceli bir konsept çıkaran Natasha ve Moshe, gelecekteki bebekleri hakkında dalga geçmeyi de ihmal etmiyor.

Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

Netflix Stand Up Önerileri

IMDB : 6.6

Hintlilerin günlük hayatındaki klişeleri oldukça komik bir şekilde izleyicilerine aktaran Hari Kondabolu, ırkçılık ile alakalı şakalarını oldukça sık yapıyor. Seyircilerini güldürürken onları da iyice gözlemleyerek Hari, konseptine çeşitlilik katıyor.

Adam Sandler: 100% Fresh

Netflix Stand Up Önerileri

IMDB : 7.6

Oldukça ünlü bir sinema oyuncusu (Süper Baba filminin başrol oyuncusu) olan Adam Sandler, yaptığı olağanüstü eğlenceli şakalarıyla izleyicileri kendine topluyor. Adam Sandler’ın %100 Fresh (%100 Taze) adlı programı, yayınlandığı ilk tarihten itibaren oldukça iyi bir ivme yakaladı.

Aparna Nancherla (The Standups)

Netflix Stand Up Önerileri

IMDB : 5.8

Akıllı telefon ve teknolojinin bizlere ne gibi getirileri olduğunun yanında ne gibi götürülerinin de olduğunu oldukça mizahi bir şekilde ele alan Aparna Nanancherla; esprilerini, televizyondan akan bir slayt üzerinden gerçekleştiriyor.

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City Music Hall

Netflix Stand Up Önerileri

IMDB : 7.8

Oldukça etkili hikaye kurma becerisine sahip olan John Mulaney, sahne aldığı süre boyunca bir hikayeden diğerine koşuyor. Timothee Chalamet’a olan kıskançlığından bahseden ve Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nı oldukça yaratıcı bir şekilde betimleyerek anlatan Mulaney, izleyicileri adeta kendisine bağlıyor.

Todd Glass: Act Happy

Netflix Stand Up Önerileri

IMDB : 5.0

Oldukça senkronize ve enerjik bir müzik grubuyla beraber programını yürüten Todd Glass, neredeyse her cümlesiyle izleyicilerini güldürmesiyle tanınıyor. Noktalama işaretlerinin yanlış kullanılması üzerine yaptığı şakalar ise Glass’in en beğenilenleri arasında.

Tig Notaro: Happy To Be Here

Netflix Stand Up Önerileri

IMDB : 6.5

Nasıl evli olduğuna hala inanamadığını söyleyen Tig Notaro; en basit günlük klişeleri oldukça samimi bir şekilde izleyicilerine sunarak, izleyenlerin gönlünü kazanıyor. Genellikle kendi hayatından kesitleri izleyicileriyle paylaşan Notaro, izleyenlerin yaşadığı ve anlattığı her şeyi hissetmesini sağlıyor.

Chris Rock: Tamborine

Netflix Stand Up Önerileri

IMDB : 6.5

20 yıllık mutlu bir evliliğin 2 yıl önce sonlanmasıyla hayatın kodlarını çözmeye bir adım daha yaklaşan 53 yaşındaki Chris Rock; ırkçılık, politika, din ve çocukları yetiştirme konusunda yaptığı esprilerle izleyicilerini adeta kırıp geçiriyor.

Hannah Gadsby: Nanette

Netflix Stand Up Önerileri

IMDB : 8.5

2017’nin En İyi Şovu ödülüne lâyık görülen Hannah Gadsby, komedinin ilerisine geçiyor. Her şakanın arkasında bir hikaye olduğunu söyleyen Gadsby, acıklı hikayesinin insanları üzdüğünü biliyor ancak bu onu yıldırmıyor ve bu hikayeleri üzerinden yaptığı esprilerle izleyicilerini hem güldürüyor, hem de onların gönüllerini kazanıyor.

The Age of Spin: Dave Chappelle Live at the Hollywood Palladium

Netflix Stand Up Önerileri

IMDB : 8.0

Netflix’in komedi önerilerinde turlarken Dave Chappele’i es geçmek bir hayli güç. Zira, bir yıldan daha kısa bir sürede, Chappelle’s Show’un yıldızı ve yapımcısı olan bu isim tam tamına dört özel stand-up gösterisine sahip oldu. Sorduğunuz kişiye bağlı olarak, son iki özel gösterisi –Equanimity ve The Bird Revelation – hem onun mükemmel sahne performansının hem de oldukça çaba sarf ettiği kültürler arası ilişkiler konusunun çok güzel örnekleridir. Fakat ilk ikisinin – Deep in the Heart of Texas ve The Age Of Spin – bunlardan çok daha iyi oldukları su götürmez bir gerçek. Bunu özellikle eleştirmenler tarafından da Chappele’in kariyerindeki en iyilerden biri olarak gösterilen Spin için söylemek çok doğru olur. Yalnız elbette bahsettiğimiz isim Chappele olunca, bu söylenenlerle kendi içinde çelişmesi de oldukça mümkün. Kararı size bırakalım.

Iliza: Elder Millennial

En İyi Netflix Stand-Upları

IMDB : 7.1

Iliza Shlesinger kendisiyle özdeşleşen komedi türüyle geri dönüyor; yani erkeklere kadınlar hakkında bilmeleri gereken detayları anlattığı gösterileriyle. Bu durum Y kromozomlular için bir nebze tatsız olabilir, ama Shlesinger dolambaçlı, kelime oyunlu şakalarıyla toplumun kadın üzerindeki koca bulma, bebek sahibi olma ve içlerindeki ejderhayı ehlileştirme gibi baskılarına değinerek her kesime hitap etmeyi beceriyor. Bir nebze feminizm içerikli olan mizahı herkese kabullendirişiyle kesinlikle adından söz ettirmeyi hak ediyor.

Patton Oswalt: Annihilation

Netflix Stand Up Önerileri

IMDB : 7.3

Patton Oswalt, eşini kaybetmiş olmasına rağmen, en iyi gösterilerinden birini daha sergilemeye devam ediyor. Trump dönemiyle giriş yapan ve sevilen bir kişinin kaybının ardından yaşam mücadelelerine odaklanan Oswalt, dünyaya neşe katmak için yolculuğuna devam ediyor. Karikatürist, oyuncu ve yazar olan Oswalt, sahnede kendine has laf kalabalığı ve hazır cevaplık üzerine şovunu yaparken sivriliyor. Ayrıca bu gösterisiyle, inanılmaz derecede ‘nerd’, fikir sahibi ve gerçek anlamda harika bir performans sanatçısı olan Oswalt, günümüz toplumunun maruz kaldığı baskın konulara atıfta bulunmaktan da kendini geri koymuyor.

Harith Iskander: I Told You So

Netflix Stand Up Önerileri

IMDB : 4.5

Laugh Factory tarafından düzenlenen komedi yarışmasında birinciliği elde eden Malezyalı stand-up komedi simgesi, Harith Iskander, Kuala Lumpur’da gerçekleştirdiği bu gösterisinde komşu ülke Singapur, geçmiş bir kız arkadaşı Rick Astley ve daha fazlası hakkında konuşmak için sahneye çıkıyor. IMDb puanının düşük olmasını Amerika dışında gerçekleşmesine bağlamakla beraber, kültürlerinin bizden pek de uzak olmamasından dolayı bize daha çok hitap edebileceğini düşünüyorum. Elbette ki listede bulunan diğer komedi gösterilerine oranla kültür seviyesi bir nebze daha düşük ve hakkında önceden bilgi sahibi olmanız gereken konuları daha az barındıran, sadece güldürmeye odaklı bir gösteri olduğunu belirtmekte fayda var.

Yorum Yap

Yorum Yap