1. Ana Sayfa
  2. Diziler
  3. En iyi Netflix Kore Dizileri

En iyi Netflix Kore Dizileri

Netflixdeki kore dizileri

Netflix platformunda hatırı sayılır bir kore dizileri arşivi var. Bizde bunların arasından en iyi Netflix kore dizileri listesini sizler için derledik.

Kore dizileri ve filmleri son zamanlarda oldukça popüler. Kore dizilerine meraklı iseniz Netflix platformunda bir çok kore dizisi bulabilirsiniz. Hem yeni hemde esli kore dizileri bulunan Netflix’te bunların arasında hangisini izleyerek başlangıç yapmak istersiniz?

Netflix’te, izleyebileceğiniz En iyi 10 Kore dizisini sizler için listeledik.En iyi Netflix kore dizileri listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Gaksital – Bridal Mask

Netflixdeki kore dizileri

IMDB : 8.9

Oyuncular: Joo Won, Gi-woong Park, Se-Yeon Jin

En iyi Netflix kore dizileri listemizdeki ik yapım olan Gaksital’da Güney Kore’nin Japon sömürge döneminde, Japonlara karşı mücadele içerisinde olan ve savaş sanatları konusunda becerikli Lee Kang To’nun (Joo Won) hikayesi anlatılmaktadır.

Miseuteo Shunshain  – Mr. Sunshine

Netflixdeki kore dizileri

IMDB :8.8

Oyuncular: Byung-Hun Lee, Tae-ri Kim, Yo-han Byun

Shinmiyangyo, yani 19. yüzyılın sonlarında Kore’ye yapılan ABD seferi sırasında bir hizmetçinin çocuğu olarak dünyaya gelen Choi Yoo-jin, yıllar sonra ABD ordusunda görevli bir denizci olarak ülkesine geri döner. Burada bir aristokratın kızına âşık olurken aynı zamanda yabancı güçlerin ülkesini sömürgeleştirmek için yaptığı bir komployu keşfeder.

Hilleo – Healer

Netflixdeki kore dizileri

IMDB : 8.5

Oyuncular: Yoo Ji-Tae, Park Min-Young,Ji Chang-Wook

Kim Moon-Ho (Yoo Ji-Tae) büyük bir yayın şirketinde popüler bir muhabirdir. Bir gün geçmişte yaşanan bir davanın gerçek yüzünü öğrenir. Bilerek dava ile alakalı insanlara yaklaşır ve onlara yardımcı olur. Bunları yaparken, o doğruluk ve inançları ile mücadele eder.

Bu arada, Kim Moon-Ho’ye internet muhabiri Chae Young-Shin (Park Min-Young) ve aynı zamanda “Healer” olarakta bilinen Seo Jung-Hoo (Ji Chang-Wook) bu davayı çözmede yardımcı olur.

Him-ssen yeo-ja Do Bong-soon  – Strong Woman Do Bong Soon

Netflixdeki kore dizileri

IMDB : 8.3

Oyuncular: Bo-Young Park, Hyung-shik Park, Ji Soo

Dizi, fiziksel olarak güçlü bir kadın olan Do Bong-Soon (Park Bo-Young) ile bir CEO olan An Min-Hyuk (Park Hyung-Sik) arasındaki aşkı anlatmaktadır.

Seulgirowun Gamppangsaenghwal – Prison Playbook

Netflixdeki kore dizileri

IMDB : 8.3

Oyuncular:Hae-soo Park, Kyung-ho Jung, Krystal Jung

Dizi, mahkumların ve hapishane personelinin bir hapishanedeki hikayesini anlatmaktadır.

O Ma-i Bi-neo-seu  – Oh My Venus

Netflixdeki kore dizileri

IMDB : 7.9

Oyuncular: Ji-seob So, Min-a Shin, Sung Hoon

Kim Young-Ho (So Ji-Sub) Hollywood yıldızları için kişisel antrenörlük yapmaktadır. Varlıklı bir aileden gelmiş olmasına rağmen çocukluk yıllarında büyük bir sakatlık geçirmiştir. Sabır ve inatla sorunların üstesinden gelindiğine inanmaktadır.

Kang Joo-Eun (Shin Min-Ah) gençlik yıllarında güzelliği ile nam salmıştır. Şimdiyse 33 yaşında bir avukattır. O zamandan beri epey kilo almıştır. Erkek arkadaşı tarafından terk edilmiştir. Doktorunun da sağlık sorunları olduğunu söylemesi üzerinde kilo vermek için Kim Young-Ho’yu tutar.

Kang Joo-Eun’un fiziksel görünümünü değiştirmek için çalışırlarken birbirlerinin manevi yaralarını da iyileştirip aşık olacaklardır.

Gooreumi Geurin Dalbit – Love in the Moonlight

Netflixdeki kore dizileri

IMDB :7.9

Oyuncular: Bo-Gum Park, Yoo-Jeong Kim, Soo-bin Chae

Hong Ra On (Kim Yoo Jung) erkek kılığına girip erkeklere aşk meşk meseleleri hakkında tavsiyeler veren biridir. Günün birinde bir müşterisi için aşk mektubu yazarken Veliaht Prens Hyomyeong’la yolları keşişir. Ra On onun veliaht prens olduğunu, Hyomyeong da Ra On’un kız olduğunu bilmiyordur. Prens Hong Ra On’a ilgi duymaya başlayınca harem ağaları bunun farkına varır ve Ra On’u da kendileri gibi harem ağası yapmaya çalışırlar.

Pool ha-woo-seu  – Full House

Netflixdeki kore dizileri 

IMDB : 7.9

Oyuncular: Hye-Kyo Song, Rain, Eun-jeong Han

Han Ji-Eun (Song Hye Kyo) hayatını romanlara adamış olan bir roman yazarıdır, babası tarafından inşaa edilmiş ve ona miras bırakılmış Full House olarak adlandırılan evinde yaşamaktadır. Tatilde olduğu sırada maddi konularda sorunları olan iki arkadaşı tarafından kandırılır ve evi satılır. Tatilden döndügünüde kandırılmış olduğunu anlayan Han Ji-Eun, evinin ünlü aktör Lee Young-Jae (Bi – Rain) ye satılmış olduğunu öğrenir.

Hamburo Aeteuthage – Uncontrollably Fond

Netflixdeki kore dizileri

IMDB :7.7

Oyuncular: Suzy Bae, Seon-kyeong Jeong, Kyung Jin

Dizi, geçmişte kalpleri kırılmış bir şekilde ayrılan sonra tekrar bir araya gelen bir adam (Kim Woo-Bin) ve bir kadının (Suzy) arasındaki aşk hikayesini anlatmaktadır. Adam ölümün eşiğine geldiğinde ortandan kaybolarak onun hayatını daha iyi bir hale getirmeye karar verir. Onların aşkı huzuru bulmaya çalışmanızı, yeniden kavuşmanızı ve aşık olmayı umut etmenizi sağlayacak.

Balchikhage Gogo – Sassy, Go Go

Netflixdeki kore dizileri

IMDB : 7.0

Oyuncular: Hak-Yeon Cha, Soo-bin Chae, Eun-ji Jung

Dizi, lisedeki bir amigo takımındaki öğrencilerin etrafında dönmektedir. Burada, arkadaşlığın ve aşkın yanı sıra rekabeti körükleyen sert bir eğitim vardır.

En iyi Netflix kore dizileri listemize önümüzdeki günlerde yeni eklemeler yapacağız.

Yorum Yap

Yorum Yap